CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sukesuke

apabila hati terluka..

assalam..

he..he..mesti semua forumer kat sini dah naik menyampah dgn aku..asal update jer cite masalah,xde benda lain..tp aku rasa kat sini je la yg selamat utk aku luah apa aku rasa..kang nak luah kat sedara or kwn,aku xnak la depa duk ckp belakang lak nnt..smua dah maklum aku dah berpisah tp ex aku masih mengharap nak rujuk balik.smua pun tau gak hati aku nie mmg dah kena seal xleh dah nak terima dia dlm hidup aku.sampai aku jd tertekan bila family n kwn2 mcm memaksa aku kembali dgn ex aku..

aku ingatkan bila dah hampir setahun berpisah,sgala2nya akan berubah jadi normal..means masing2 mulakan idup baru,tp entahlah..masalah dgn ex aku nie.dia mcm memberontak,sampai ada masalah kerja hingga ditukarkan cawangan kerana masalah disiplin.memang dia ada cakap kat aku,wat apa dia nak kerja betul2,berubah jadi org baik kalo aku masih x nampak yg dia dah betul2 insaf? alang2 aku fikir dia jahat,biar dia jadi betul2 jahat agar aku puas hati.

aku tau dia mula jadi kaki perempuan.dgn kerja dia,nak dpt betina bukan satu masalah besar.aku pun langsung x rasa apa coz bg aku itu bkn lagi urusan aku.malahan aku sering berharap dia dpt seseorang yg boleh buatkan dia lupakan aku.tp yg aku harapkan slalu x menjadi.sebaliknya sikap berpoya2 dia tu dah mcm jadi beban pada aku.mcm mana aku x pening? dia main perempuan,bagi harapan itu ini,bila perempuan tu betul nakkan dia,dia leh cakap lak yg hanya aku boleh jd isteri dia.penyudah2nya betina2 tu smua cari aku mengadu masalah rasa tertipu bagai..aduhai..rasa mcm nak gila dah aku menerangkan,aku dah xde kena mengena lg dgn ex aku.kalo ada pun x lebih dari hal anak2..

malah ada antara awek dia yg kononnya berhati mulia memujuk aku rujuk kembali.supaya aku leh memujuk ex aku kawen dgn dia skali.dia x kisah bermadu kalo itu yg membuat ex aku terima dia.entahlah,kalo ikutkan hati yg panas,nak ajer aku pindah dan hilangkan diri..tp aku kesiankan anak2 yg memang rapat dgn papanya..malahan ex aku tanpa gagal akan dtg hari2 utk bermain dgn anak2..apa yg perlu aku buat sekarang...? rasa nak meroyan dah nie.. Last edited by sukesuke on 18-2-2013 03:55 AM

sukesuke posted on 18-2-2013 03:53 AM
assalam..

he..he..mesti semua forumer kat sini dah naik menyampah dgn aku..asal update jer cite  ...

kesian kat awak..hanya mampu menyuruh awak bersabar....nanti kalo ade cite hantu lagi jangan lupa hapdet kat bod mps..

salam kak suke2..ape update akak skrg?? suma dh ok ke x?
anak2 cmne?

sukesuke posted on 18-2-2013 03:53 AM
assalam..

he..he..mesti semua forumer kat sini dah naik menyampah dgn aku..asal update jer cite  ...

Awak ni patut jd idola utk wanita2 kat FD sana yg cair dengan rayuan laki yg buat para isteri mcm bola. Itu dah jd rutin ahli masyarakat yg sgt-sgt negatif pada single mom. Mereka tak faham bila bekas isteri menolak bekas suami untuk berbaik sebab mereka tak berada di tempat awak. Mereka tak rasa bagaimana rasanya dikhianati di depan mata. I dapat rasa you adalah seorg wanita yg agak cantik dan mempunyai pesona tersendiri. Tak salah kalau dalam senyap dan sunyi anda cari ganti bekas suami, mana tahu kalau ada yg berkenan dihati. Kalau ada keserasian utk membina kehidupan baru tanpa dihantui kisah2 hitam yg lalu lebih baiklah dari memberi tumpuan pd ex. Sy terasa yg ex you ada sebab lain yg sgt kuat utk nikah semula dgn you selain dari agenda anak-anak. Lelaki tetap lelaki.

Tahniah dapat berpisah, sebab ramai tak dapat berpisah walaupun suami tu dah tak patut disimpan kerana ia akan menyusahkan ...

kalo pmpuan yg curang.......5 thn knal....

Follow Us
itulah lelaki.... hidup berkuntum ngan dosa sbb salah sendiri... bodoh nyer. patut pun ko xterima dia...nengok kan pangai mmg jenih xkan berubah ler...

cmf_blingblings posted on 20-3-2013 09:51 PM
Awak ni patut jd idola utk wanita2 kat FD sana yg cair dengan rayuan laki yg buat para isteri mcm  ...

Setuju dgn pendapat kaka.

I pun rasa semacam ada agenda lain.

Seeloknya mintalah petunjuk dari-Nya.

Insya-Allah.

salam suke2
tahniah atas keputusan yang suke2 ambil. Kuatkan semangat demi anak2. Insyaallah suke2 boleh bangkit dan hidup bahagia bersama anak2. Wanita sekarang bukan macam dulu. Wanita sekarang mampu hidup sendiri. Memang nampak sedikit tempang tanpa lelaki bergelar 'suami' tapi itu tak penting. biar tempang di mata tapi bukan di hati. Sorry berfalsafah lak. He he he he ..........

Dekatkan diri dengan Allah dan sentiasa pandang ke hadapan. Insyaallah mungkin ada hikmah di sebalik apa yg terjadi. Tipu kalau kita dapat lupakan kenangan bersam ex kita dengan sekelip mata. Biarkan kenangan itu berlalu secara perlahan2. Tapi hubungan ex dengan anak2 jangan dipisahkan. Yang berpisah suke2 dgn ex jer .......

Kuatkan hati dan semangat. Insyaalah .........

Sekadar berkongsi masalah ........

sukesuke posted on 6-12-2012 04:05 PM
mula2 aku ingat membesarkan anak2 tanpa seorang suami xlah sesusah mana.tp bila anak aku dah pandai  ...

Dear TT,

LC baru dapat tau pasal your divorce.  Itupun lepas baca thread 'badi' u tu... Mmg betul badi nampaknya....

I had almost the same situation like yours.  LC bercerai dgn ex masa anak2 umur 4 thn dan 6 bulan.  Itu pun lepas dpt tau dia ada skandal dgn my neighbour (rumah bujang).  At first LC rasanya boleh maafkan dia hinggalah dia terbuka rahsia yang dia bersekedudukan dgn ex-gf dia masa kat overseas (2 tahun).  Actually lepas kahwin, my ex kena kerja/belajar selama 2 tahun.  Since masa tu LC baru aje kerja dan baru pregnant (bunting pelamin), LC xnak ikut tapi adalah melawat2 dia.  Yelah, penat2 study jasa parent blm dibalas lagi.  

Imagine dia dgn bongkak citer psl tu... Siap tunjukkan gmbr pompuan tu... yelah, minah blonde seksi... who am i, right?  LC ambil keputusan takpelah, LC beralah lah... Yang sedih pada mulanya dia bagi LC duduk rumah n kereta, sekali the next day, dia blh halau LC dan anak2... Masa tu mmg bodoh, tak tau laws... LC keluar dgn barang2 letak dlm plastik smph masa my arwah dad fetched me... Tapi masa LC jejak keluar, LC bersumpah takkan balik pada dia, and promised to myself that  I will raise my children as best as I could.  Alhamdulillah, berkat doa anak2 & family, LC bahagia....

Mula2 LC mmg benci, sakit hati, marah... Tapi akhirnya, LC anggap aje benda ni ada hikmahnya... LC maafkan dia, LC harap yang terbaik untuk dia... Lama gak dia minta nak rujuk semula, tapi no way jose!  Akhirnya dia dah kawin, tapi dgn andartu.... I'm happy for him.  

Hence, pasal anak2 tu, mmg pada mulanya mmg diorang akan rasa kehilangan.  You have to tell them, that their dad is still exist and love them so much.... Jgn putuskan hubungan anak2 dgn ayah mereka.... Diorang x bersalah.  Hubungan yang terputus adalah hubungan suami-isteri dan bukan anak-ayah.  Tapi bila anak2 dah besar dan faham, LC citerkan apa yang berlaku, LC bagi diorang faham sebaik mungkin.  LC jadikan yang sulung sebagai kawan... Train him to be ketua keluarga.... You need that.... Sedikit demi sedikit LC akan bagi dia buat keputusan utk family kecil kami ni.  Adik dia mmg hormat kat dia dan mmg ikut cakap abang dia.  And as the result, my elder son is very protective and terlalu sayang kami berdua.  Sikap bertanggungjawab harus ditanam dalam jiwa mereka esp anak lelaki, sbb diorang suatu hari akan jadi ketua keluarga pada keluarga dia sendiri.  Kita tak nak anak lelaki kita berlaku tidak adil pada isteri dia nanti kan?  LC tak mau dia mengikut jejak ayah dia.... LC even ajar dia kerja rumah, sbb LC cakap kerja rumah adalah kerja orang lelaki juga, bukan t/jawab orang perempuan semata-mata.

Kita sbg ibu kena start mainkan peranan, tanamkan dari kecil sikap sayang, setia dan bertanggungjawab kepada orang lain.  Paling penting hormat pada seorang wanita, be it his mom, his sister, his gf, or insya'allah his wife.

Sekali lagi LC doakan TT kuat dan bahagia.... Trust me, there is always light at the end of the tunnel.....

Tahniah pada sukesuke atas kekuatan yang ada..terima kasih sudi kongsi pengalaman dgn kita semua. (Esp modus operandi skodeng laki tu hehe)...alangkah mudahnya hidup ini kalau ada butang control-alternate-delete....
Apa pun yg telah terencana utk sukesuke diharap nikmatnya mampu mengubat luka ...sangat-sangat-sangat kagum dgn ketegasan sukesuke....doa saya utk u..n anak2..

lovechaser posted on 7-5-2013 03:48 PM
Dear TT,

LC baru dapat tau pasal your divorce.  Itupun lepas baca thread 'badi' u tu... Mmg bet ...

sekarang ni dah ada pengganti ke belum?

liz22 posted on 8-5-2013 01:52 PM
sekarang ni dah ada pengganti ke belum?

Alhamdulillah... dah tunang since 2011.  Tapi selalu postponed... maybe sbb sibuk, maybe sbb serik, maybe sbb dah terbiasa single, maybe sbb dah complacent dgn life sekarang...

Alhamdulillah jugak my fiance masih sabar menunggu.... tgklah kalau ada jodoh....

Perempuan selalu sukar untuk mencari pengganti.... silap2 terima menantu ajelah... hahahhahahah

lovechaser posted on 8-5-2013 04:28 PM
Alhamdulillah... dah tunang since 2011.  Tapi selalu postponed... maybe sbb sibuk, maybe sbb serik ...

aoh,dah ada anak ek?..

lama tu 2011 dah..xda cabaran ke,kan selallu orang cakap klu bertunang lama2 mesti ada banyak cabaran..

liz22 posted on 9-5-2013 09:22 AM
aoh,dah ada anak ek?..

lama tu 2011 dah..xda cabaran ke,kan selallu orang cakap klu bertunang l ...

Liz22... dah anak ler.. dah besar pun.. sorang kat U sorang lagi study @boarding school.  Imagine masa cerai yang kecik tu belum smp setahun pun... heheheh...

Pasal cabaran, banyakkkkkkkkkkkkkkkkk..... hinggalah sekarang ni... putus, sambung, putus, sambung..... tapi sekarang ni macam nak putus tak bersambung... hahahhaha... nevermind... life goes on

lovechaser posted on 9-5-2013 09:48 AM
Liz22... dah anak ler.. dah besar pun.. sorang kat U sorang lagi study @boarding school.  Imagine  ...

aoh,anak akak dah berjaya semua,oklh tu..

akak ni memang kuatlah,cabaran akak lebih banyak dari saya..berusaha lah akak ek..
bila dengar macam ni,takut plak saya nak kawen..sebab tu sekarang ni saya tumpukan perhatian kepada kerjaya saya dulu..

sampai hati kan dia buat akak macam tu..

liz22 posted on 9-5-2013 12:18 PM
aoh,anak akak dah berjaya semua,oklh tu..

akak ni memang kuatlah,cabaran akak lebih banyak dari ...

Kita terpaksa kuatkan semangat... itu belum lagi mak tiri diorang halang anak2 jumpa ayah diorang... siap kata anak2 LC nakal2 (masa kecik)... Nah!  Ambik kauuuuu... anak dia lagi setannnnnnn rupanya sekarang... hahahhaha.  Itu tak termasuk tak nak bayar duit bulanan or kadang sesuka hati potong amaun... Kerja berpuluh ribu bagi nafkah anak tak sampai RM500 sebulan... dari dulu smp sekarang.... Hampehhhh!!!

Sekarang ni rajin lak minta permission bawak anak bermalam kat rumah dia... I SAID NO! Bawak jalan boleh, nak tidur2 tak boleh...

Lizz22 jangan takut nak berumahtangga... my elder son pun ada ckp macam tu... LC advised kat dia yang penting kita usaha, then kita doa kepada Allah SWT dan akhirnya tawakkal... Nawaitu perkahwinan itu mesti betul....

lovechaser posted on 9-5-2013 12:54 PM
Kita terpaksa kuatkan semangat... itu belum lagi mak tiri diorang halang anak2 jumpa ayah diorang. ...

anak yang tua tu laki r perempuan?..tu lah kak,macam trauma sebenarnya..

saya berharap semoga d jumpakan dengan lelaki yang baik2 jer..sekarang ni tengah mengkaji diri sendiri,sya ni sorang yang macam mana..tapi mak saya cakap saya ni jenis x cerewet..asal ada jer..pemarah tu jer saya tak tahu,buat masa ni saya tengok,saya marah bila orang kacau idup saya,tu jer..tahun ni asanya baru 2kali saya mrh..x pande masak,tapi sekarang ni tengah blaja masak..huhu

akak keja ape?..brapa lama dah brcerai?..

liz22 posted on 9-5-2013 01:45 PM
anak yang tua tu laki r perempuan?..tu lah kak,macam trauma sebenarnya..

saya berharap semoga d ...

Dua2 lelaki.  Cerai masa umur mid-20s.  In between tu tipulah kalau orang kata tak bercinta, tapi semua terkandas... Ada kita suka anak lak tak suka, ada yang kita suka my mum tak suka sbb masalah agama, ada yang semua suka LC lak tak suka... HAHAHAHHA

Tapi yang terbaru lepas lah gak bertunang.  Ini my sons suka, my mum pun suka, kira semua suka lah kat dia... Tapi terkandas gak akhirnya... salah sendiri sbb take him for granted.... puas pujuk pun tak jalan dia dah macam merajuk xnak berbaik dah....

Ada orang pernah cakap LC ni ada pelalau... Frankly, tak tau pun apa tu tapi lantaklahhhhh jodoh maut di tanganNya...

lovechaser posted on 9-5-2013 02:16 PM
Dua2 lelaki.  Cerai masa umur mid-20s.  In between tu tipulah kalau orang kata tak bercinta, tapi  ...

aoh,xpalah kak..cari slow2..jangan tensen kan diri..hidup ni pelu gembira,supaya kita xkan  menyesal dengan kehidupan kita..betul tak kak?..

pentingkan diri dari pentgkan orang len,sebab orang len memang nak jatuhkan kita jer..buat x tahu jer apa orang nak cakap,yang penting hidup kita gembira..