CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sukesuke

apabila hati terluka..

setalah sekian lama.. baru sempat buka thread ni... TT semoga dapat membuat pilihan terbaik... terangkan pada family n tegas dgn keputusan TT.. Insyallah dord faham jugak nnt.
yg penting TT tabah n kuat kan semangat.. Ingat Allah sentiasa bersama umat-Nya

lovechaser posted on 9-5-2013 02:16 PM
Dua2 lelaki.  Cerai masa umur mid-20s.  In between tu tipulah kalau orang kata tak bercinta, tapi  ...

sis...u means pelalau tu mcm org suke kita, kita xsuke dia n kita suke org then org plak xsuke kita..cmtu ek? penah ade org ckp cmtu dgn ai...
skrg bile dgr kisah mcm2 ai pn pk pnjg nk kawin...kisah org2 tdekat pulak tu, mmg byk yg elok2 n yg x elok pn ade...wt pengajaran tp pk2 sdiri boleh ke nk harung...sblm kawin dh mcm2 esok2 dh kawin mcmana...huhuhu

adneen78 posted on 13-5-2013 10:32 AM
sis...u means pelalau tu mcm org suke kita, kita xsuke dia n kita suke org then org plak xsuke kit ...

Adneen78..
Ha'ah lebih kurang camtu... Kiranya ada aje penghalangnya bila bercinta....

Ada jugak cuba berubat bila dapat tau... itu pun baru2 ni aje... tapi dia kata benda tu dah terlalu lama sbb
1) dari selusuh keturunan - my mum kata ada moyang2 dah kena sumpahan sbb tolak cinta orang.. So, setiap keturunan akan sukar untuk berkahwin or kalau kawin pun akan bercerai berai....
2) My mistake jugak.  Masa muda2 suka sakitkan hati orang... Tak pernah serius percintaan.  Akibatnya salah seorang ex buat supaya LC tak jadi kahwin except with him....

Tapi for me, hanya DIA yang boleh menentukan segalanya....

lovechaser posted on 13-5-2013 02:30 PM
Adneen78..
Ha'ah lebih kurang camtu... Kiranya ada aje penghalangnya bila bercinta....

LC sabar yer...
semua org ade jodoh msg2...org tu wt cmtu dia nk lawan qada' n qadar ALlah
ai xpenah g berubat pn even ade org penah ckp cmtu...but ai xcaya sgt huhu

Membaca sampai habis dari jauh..
wahhh, dah lama jadi SR, tapi thread ni betulbetul buat nak tinggal msg utk sukesuke.
start dgn gigil gigil takut sambil kejapkejap tengok blakang sbb takut baca cerita antu sukesuke kat MPS,
ending nya bergenang air mata baca thread sedih sukesuke ni.

Sahabat sukesuke dan untuk semua wanita di luar sana termasuk diri saya yang menaip ni,
Di dunia ini, kita hidup, bernafas, semuanya kerana Allah swt.
Makan, berkahwin, bekerja, belajar semua kerana Allah swt.
Jangan ada orang kata, kalau isteri sudah jadi ibu tapi tidak bekerja umpama satu perkara sia-sia. no such thing!
Konon belajar tinggitinggi tak kerja adalah satu perkara bodoh. no such thing!
Kononnya, nanti laki buat hal, isteri tak ada ke mana nak pergi, takda duit, tak ada siapa nak tanggung, tiada tpt tinggal etc.
Niat, kawin kerana Allah swt, jaga anak kerana Allah swt, kerana tanggungjawab besar mendidik anak jadi khalifah sbenarnya.
Niat, jadi isteri, jadi isteri sebaiknya kerana Allah swt.
Sebab,  Allah swt yang bagi kita rezeki. Semua jenis rezeki, bukan duitringgit sahaja, kasihsayang, kesihatan, ketenangan etc..
Jadi, bila ditakdirkan Allah swt, ada dugaan begini dalam rumahtangga sehingga pada penceraian.
Jangan ditakut. Tekad dan bulat kata. Katakan pada diri sendiri: " Saya sudah buat sehabis baik sebagai isteri kepada si polan." "Pada bekas suami, saya mungkin bukan isteri yang solehah tapi ingat, Bukan saya yang berzina"
(ooo pls, jgn guna ayat curang. no such thing! sebut aja zina. curang tu nampak mcm benda tak berapa salah. zina tu baru nampak haram dan dosa)
"Saya yakin boleh jadi ibu yang solehah pada anakanak saya. Allah swt yang akan menjaga saya, hidup dan mati saya"
"Bukan suami, bukan siapa-siapa"
mulakan langkah hidup baru dengan berkat dan tawakal pada Allah swt.
rancang, kalau dulu tak bekerja, sekarang niat mahu jadi ibu yang solehah kepada anak-anak, maka senaraikan, apa sumber rezeki saya boleh buat. InshaAllah, Allah swt akan tunjuk jalan. Jawapan dalam pelbagai bentuk.
Mungkin juga, Allah swt tunjukkan jalan mendapat suami yang mithali nanti.
Semuanya dalam hidup, kita serahkan seratus peratus kepada Allah swt.

No turning back. Jangan menyesal seolaholah kita yang bersalah. Sedangkan terangterang suami berzina.Hey, it's not me but you committed to sin!
Jangan biarkan diri atau sesiapa buat anda menyesal itulah dulu tak kerja, dulu tak jaga diri dan penampilan etc, dulu itu dulu ini segala maknenek penyesalan.
Tengok ke hadapan, tengok muka anak-anak, tawakal dan sentiasa menangis mengadu dengan Allah swt.
Dia sebaik-baik penolong hambaNya.
jaga diri ya sukesuke. akan ada masa-masa terasa lelah dan rebah, tapi kita ada Allah swt. Emak ayah, adikberadik atau suami atau siapa sekalipun, tak akan dapat menjaga dan memimpin kita hingga sama-sama ke lianglahad.
Pohonlah, adulah pada Allah swt.seikhlasnya.

Rate

1

lovechaser posted on 8-5-2013 04:28 PM
Alhamdulillah... dah tunang since 2011.  Tapi selalu postponed... maybe sbb sibuk, maybe sbb serik ...

my respect to you sis...sbb you sgt kuat dan positif menghadapi setiap detik hayat you.
bel tahu bukan mudah you nak sampai ke tahap sekarang kan?
you ni mengingatkan bel pd my best friend...
kawin atas dasar suka sama suka..suaminya bel tahu sgt2 cintakan dia...even my husband pun akui benda tu
tapi tak tahu kat mana silapnya atau mmg ujian dr allah, mereka bercerai.
my friend ambil masa juga untuk yakinkan diri dia yg dia blh hidup dgn anak2 tanpa suami.
lama2 dia dah lali...dan selepas 2 thn bercerai dia akhirnya ckp bahawa perceraian dia tu adalah satu keputusan terbaik yg pernah dia buat!
dia single agak lama dan dlm masa tu mcm you juga...ramai lelaki yg keluar masuk dlm hidup dia...
sama mcm you, dia ssh nak pursue sst hubungan...ada saja yg menghalang..ada je yg tak kena
sampailah satu hari dia bertemu seorang lelaki depan kaabah
ya dia kawin dgn lelaki tersebut sebagai isteri kedua...

dia mmg nampak bahagia...walaupun masih berhadapan dgn pelbagai masalah dr isteri pertama
cuma dia akui kadang2 mmg dia rindukan saat2 single nya di mana dia free to do anything and free not to do anything
dan bila isteri pertama bercerai dgn suaminya...dia ckp dia letih
kata dia, dia lebih selesa hidup bermadu sbb dia blh rehat time giliran isteri pertama
tp bel yg memandang ni rasa sgt kasihan pd isteri pertama yg mmg betul2 tak blh terima sampai membawa ke kes cerai...

Follow Us
Ya Allah.. rupanya lama dah sy tak jenguk thread badi nih.. bila tgk balik rupanya suke-suke terpaksa lalui banyak dugaan.  rasanya baru je ucap tahniah atas anak pertama tu - ye lah diuji lama baru dapat kan.. apa pun saya ucapkan tahniah berganda ganda kali ini.. first of all.. atas ketabahan, keberanian suke suke dlm masalah rumahtangga dan tahniah atas kelahiran puteri yg dah dekat setahun la nih ek..

adnil posted on 9-7-2013 06:12 PM
Ya Allah.. rupanya lama dah sy tak jenguk thread badi nih.. bila tgk balik rupanya suke-suke terpaks ...

Yup,nk masuk stahun dah..

sukesuke posted on 14-7-2013 11:23 PM
Yup,nk masuk stahun dah..

semoga tetap tabah menghadapi dugaan dariNya... setiap yang terjadi semestinya ada hikmah disebaliknya dan ada ganjaran buat kesabaran dan ketabahan setiap hambaNya..                           
doa saya untuk awak anak beranak.. true hidup hanya sekali.. sy xsetuju untuk mengorbankan kebahagiaan kita atas sebab anak - cuma kita kena pastikan xde sengketa yg akan menyakitkan mereka tu je..

sungguh tabah uols

sabarlah kak...

Salam TT.. puteriz baru setel baca kat MPS entry pasal badi.. tupun mbr opis yg sugest..stat jumaat mgu lepas baca baru tadi khatam..seminggu merempit sampaikan terbayang2 masa nak tdo antu kat atas syiling.. mmg seram.. bahasa dan ayat yg tt tulis penuh tersusun dan mudah faham serta tiada bahasa SMS..

Pagi tadi pulak ade forumer link kisah hidup tt alangkah sedihnya puteriz sampaikan meleleh2 baca.. nipun mata still bengkak2 lg.. xsangka ex tt mcm tu.. terasa mcm terngiang2 masa awal2 kehamilan tt dlu ex bawa g shoping katil baby.. ni tetiba bole bercerai.. tabah ye tt.. mmg susah nak terima pabila pasangan kite curang dlm rumah kite sendiri.. even dah berbaik pun klu kite nak bersama ngn asben kite pun pasti teringat2 yg die penah curang atas katil kita sendiri..

Dah memang suratan kehidupan tt mcm tu.. sabar ye.. boleh tanya.. tt meniaga ape.. mana tau bole bantu tt utk jadi customer barang yg tt niaga ke.. demi menjana pendapatan tt besarkan rayyan n rania..

sekian.. wassalam..

lovechaser posted on 9-5-2013 02:16 PM
Dua2 lelaki.  Cerai masa umur mid-20s.  In between tu tipulah kalau orang kata tak bercinta, tapi  ...

byk bel baca perempuan lepas bercerai gitu lah
payah nak lekat lepas tu...
tp beza pulak dgn sorang ni...masih dalm edah pun dah ada yg sanggup tunggu dia nak amik jd bini
senang betul hidup kan...sayang allah kat dia

kuatkan semangat...

sy pernah berada dalam situasi awak... bertenang dan bertabah

kak suke2.. saya memang admire akk.. apa yang akak tulis tu sebelum saya kawen sampai la saya kawen skang.. arini pun saya baca berkali2 lagi.. saya jadikan kekuatan idup.. kelmarin ada gak tiba2 suami sembang.. kalau kata jodoh tak kuat pasni.. camne ur life? wil u married with someone else? or akan cari my ex's coz he know tat my ex's sangat2 baik.. cuma takde jodoh je. saya di 2 persimpangan.. nak cakap kawen kang, kecik ati.. cakap x kawen kang.. im sure tat saya akan kawen lain mebi tat time je la.. sebab kawenkan melipatgandakan pahala.. tapi kena kompom la lelaki yang better than that kan.. for me.. memang sayang kan suami.. tapi kadang2 terdetik dalam hati. sampai bila? ada pulak pompuan gedik2 yang masih menganggu.. memang la asben tak layan. tapi kita tau ke nanti?

kes akak suke2 ni la penguat saya. penah asben ada chatting dengan other gurls. saya kantoikan.. terus saya ugut anta saya balik. saya bungkus kain baju. memang dia terkejut. saya terus minta je surat nikah. terus dia kata xkan buat lagi. sampai skang alhamdulillah la.. sebab dia muda kan.. ramai yang tak konfiden rumah tangga kami sebab kami dari latar belakang n sifat yang berbeza. tapi kami alhamdulillah. saya penah cakap dengan dia.. kalau ada anak pun, dia wat perkara tak baik.. i'll go.. dia cakap.. anak camne? saya terus balas balik. terpulang.. kalau rasa dia bapak, tanggungjawab la. sebab kalau dia tak tangungjawab pun i'll do.. tapi dengan 1 syarat.. dia xkan jumpa kami anak beranak. saya beli rumah n make saving suma untuk masa depan. taim xde anak ni la saya buat simpanan n harta.. saya xnak nanti bila sesuatu tu jadi saya down.. totally down..  cuma sekarang saya banyak doa.. semoga kami sentiasa di kekalkan jodoh dan dijauhi dari perkara yang boleh meruntuhkan masjid kami. sapa yang nak bercerai kan.. bukan pikir buruk tapi bersiap sedia. alhamdulillah saya boleh berdikari sendiri.. dia pun tau. saya bukan jenis meminta.. saya pun selalu nasihat dia kumpul harta.. saya jenis tak banyak songeh..

dari cerita sini la saya kutip segala pengalaman n pengajaran.. semoga setiap coretan n pengalaman mereka di bayar ganjaran oleh Allah.. yang baik jadikan pengajaran kan.. kita selalu belajar dari pengalaman... insyaallah...  terima kasih akak suke2..

paku_karat posted on 20-2-2012 02:50 PM
kak..boleh x sy tumpang mencurahkan rasa kat umah akak nih?
saya xkawen lg kak,tp kami da bercinta  ...

pooh memahami apa yg awak rasa...
perit sakit bila terpaksa relakan perpisahan demi orang lain..
supaya tiada hati lain yg terluka kerana kebahagiaan yg kita nak cipta..

setiap kali bila abe aji dengaq cite oang berpisah bercerai berai

setiap kali itu lah hati abe aji gundah gulana

sepatutnya kita turun ke dunia untuk bersatu

bersatu dan kendian bertambah mutu (tambah nilai, value added)

tapi sebalik nya berlaku

esp ksiannnn kat anak anak yang tak tau apa apa, jap papa amik, jap balik ke mama, peh tu anak2 di jadikan geng suh benci x mama x papa kaa...aduihhhhhhhh sakit jantong abe aji memikio kan nya

puteriz posted on 6-12-2013 07:04 PM
Salam TT.. puteriz baru setel baca kat MPS entry pasal badi.. tupun mbr opis yg sugest..stat jumaat  ...

wsalam..tq coz sudi baca cerita yg ntahapaha tu.. saya mcm biasa la,bisnes yg ada pun just kongsi2 dgn makcik.xlah mewah mana,tp alhamdulillah la..cukup utk anak2 hidup selesa.maaf,bkn sy xnak bagitahu apa bisnes yg sy but cuma sy kalo leh xnak ibarat ambil kesempatan dgn kisah hidup sy utk jalankan bisnes nie.maaf cakap bagi sy walopun awak or sapa2 memang ikhlas nak membantu,tp sy takut sy yg x selesa nak berhadapan dgn org yg dah baca kisah sy.lebih2 dgn keadaan sy tgh dlm 'kuarantin' xleh kena cahaya matahari,lg la sy x bersedia nak berhadapan dgn sapa2.

saya ucapkan banyak2 terima kasih pada forumer2 yg slalu bg sy nasihat dan semangat utk teruskan hidup dgn anak2.insyaallah smpai bila2 sy xkan lupakan budi baik semua yg sudi luangkan masa membaca cerita2 saya..

psychoz posted on 20-2-2012 11:52 PM
U kena laa pandai baca prangai dia, dalam masa u kapel tuhh cuba test dia buat itu ini
...

My ex masa bercinta dl ok je..6tahun ok..
Masa dia curang tu bru perangai sebenar muncul..ntah la,xde jodoh kot...sentiasa la doa yg terbaik untuk diri masg2

dulu ade bace cite akak kt MPS cite pengalamn akak n husband akak..  xsangka jd mcm ni.. akak sabar ye n tabahkan hati... bukan senang nk besarkan ank tanpa suami but you can do it.. insya Allah