CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sukesuke

apabila hati terluka..

Reply 100# hest

yup,dia sendiri tunjukkan bil klinik..

Reply  hest

yup,dia sendiri tunjukkan bil klinik..
sukesuke Post at 25-2-2012 11:52

shit..!
so... take this as 1 issues if dia nk pertikai macam2 dalam court nanti

aku slalu berdoa,tuhan tunjukkan bukti pada aku..aku ingat aku akan kuat tgk smua tu..tapi hati aku nie..aku x malu mengaku,lemah kaki aku sampai aku terjatuh..aku x minta apa2 dari dia..tapi ini dia bg pada aku..

Reply 103# sukesuke

hmm..
Klu dh smpi tahap mcm tu aku pun akan amik keputusan macam ko..
aku doakan yg terbaik..
cekalkan n kuatkan hati..

pada lelaki2 yg baca tulisan nie,aku merayu jgn wat mcm apa yg dia wat..fikirlah,mak anda pun seorang perempuan.jgn aniaya kaum wanita..kalo ikutkan aku dah blur x tau nak wat apa.tp bila tgk anak aku,aku sedih..aku x mampu bg dia family yg sempurna..7 tahun aku korbankan masa aku demi dia,sekelip mata dia buang smua pengorbanan aku..dia tau aku dah xde sapa2,cuma ada dia..tergamak dia aniaya aku mcm nie..saban hari aku berdoa pada tuhan,hanya DIA yg mampu bagi pembalasan yg setimpal.

fikirlah apa perasaan aku bila that girl ceritakan smua..laki aku x mengaku aku isteri dia..dia ckp dia da lama ceraikan aku..sampai hati dia ckp mcm tu sedangkan aku masih isteri dia..demi seorang perempuan,dia sanggup ckp mcm tu..sedangkan aku x pernah bergaduh apa pun dgn dia..

Follow Us
maaf kalo coretan aku panjang lebar kat sini..aku x tau nak luah kat mana..

Speechless......

sukesuke Post at 25-2-2012 12:12

i think kita semua tak salah kan u utk bercerai.... but whatever the decision, we will all respect u.. no choice lah kan

Reply 107# sukesuke

Salam.

Auntie bersimpati dgn keadaan rumahtangga sukesuke...

Mulanya auntie sangkakan sukesuke ni is one tough cookie sbb terus minta perpisahan selepas mendpti bhw suami (soon to be ex) curang... Tetapi bila auntie baca penerangan selanjutnya, auntie sokong tindakan sukesuke...

Kalau sukesuke dah buat keputusan utk berpisah, jgn toleh ke belakang lagi. Teruskan dgn langkah seterusnya. Abaikan segala perasaan negatif dan jgn timbulkan isu kesian kat anak sbb keluarga akan menjadi tak sempurna. Lebih kesian anak kerana bapanya bercurangan sehingga melakukan zina (menurut penceritaan sukesuke...).

Keadaan rumahtangga sukesuke mmg sudah tiada "cahaya"nya lagi sbb suami sukesuke sudah "ditangkap" bercurangan dgn wanita lain. Jika suami sayangkan rumahtangga dan anak, dia takkan tergamak mengorbankan kebahagiaan isteri dan anak demi nafsu yg seketika. Lepaskanlah dia, biarlah dia mengahwini wanita itu sbb dah terlanjur...

Your soon-to-be ex doesn't deserve your loyalty, love and affection. You need to move on and find your happiness together with your child.

Berat mata auntie membaca, berat lagi hati sukesuke yg menanggung... Pls be brave and love yourself first, so that you can shower all your love to your child. Your child also deserves happiness with or without his/her father....

All the best... May you be under Allah's protection at all times....

dah seiko kata standad....

klau standad lelaki curang.. maknanya mmg lelaki ni ...
lily_kama Post at 20-2-2012 19:25

hehehe......xreti nak komen kakalili
pd wa setia tu tandanya sayang + pikir panjang,  tp mungkin lelaki fikirannya lain.....maklumlah kuota ada 4 kan?

lelaki2 yg curang ni cuba lah fikir kalau bapak uols yg curang kat mak uols apa perasaan?

Reply 97# sukesuke

Tak terkata lily baca kesah u nie..
Astaghfiruallahalazimm.....
sanggupnye dia wat mcm tu...
Lily pon rasa sakit hati sgt2 bila u kata dia dah tido dgn girl lain atas katil korang berdua sendiri lak tu...
Ya Allah...

hehehe......xreti nak komen kakalili  
pd wa setia tu tandanya sayang + pikir panjang, ...
kinki Post at 25-2-2012 21:34

ntah la.. pon da tak terkomen.. speechless.....

terkejut dgn kisah TT..    sblm ni mklang mengikuti kisah2 seram TT di bod seram..

mklang doakan semoga TT tabah dgn ujian Allah swt ni..

kak.. tak payah la ko minta maaf berulang ka sini.. luahkan je kak.. kami paham.. biaarlah kami tanggung sikit rasa beban kat bahu kau kak... biar kau ada rasa sikit ketenangan...

sukesuke Post at 25-2-2012 12:12

Tabahnya TT, snow pulak rasa nak menangis. TT teruskan bertabah dan kuat ye. Kalo tak kuat Allah takkan pilih TT untuk lalui semua nih. Faham sangat perasaan TT. Dulu pernah jugak la snow kene curang dan snow terus move on, without saying putus sume2 sebab malas nak fikir dah, hilang dari dia camtu je. Tapi masalah snow tak seberat TT lah which is TT da kahwin, ada anak while I'm not. Perit pedih di hati tuh hanya tuhan je la yang tahu. Bila dah sah dicurangi snow terus tak contact pape da, memang lost contact setahun lebih. Bunyi cam kejap tapi lama tuh bagi yg menanggungnya. Cara snow hilangkan sedih snow bykkan wuduk, sembahyang, baca quran, pastuh selalu doa moga Allah kuatkan snow, snow redha dan tak harap pape cukuplah kalau terdetik di hati ex snow dan that girl biar sesaat cuma pun rasa kesal sebab buat jahat dengan snow. Itu je. But a year later ex snow datang cari snow balik merayu2 minta maaf sume2, which is pada snow macam miracle la. Snow mintak sikit je Allah bagi lebih. Rasa doa snow didengar Allah rasa terharu sangat. Tapi kalau terjadi lagi memang snow takkan mampu utk kuat macam dulu.
Snow doakan TT terus kuat. InsyaAllah Allah bersama orang2 yang benar dan sabar.

Reply 96# sukesuke

Ya Allah TT... maaf sgt2... aku ingt laki ko curang biasa... tap tu dah mmg sampai bkn luka hati tp hancur..
aku faham sbb mak aku pun pernah alami benda yg sama....
   Aku rasa tindakan ko kali ni betul... sbb mmg kalo teruskan pun nnt respect ko dgn laki ko dh x kan ada...
ko berhak tuk mulakan hidup baru.... Aku sokong ko TT....
   Mungkin ada hikmah ape yg jadi....

aku setuju dgn kawan2 yg lain... ko x perlu say sorry sbb luahkan kat sini... ktorg sume sedia dgr semua tu...
   sikit sebanyak ko boleh kurang beban kan hati... b strong TT... Allah sentiasa dgn ko n baby.. Percaya ada jalan yg lebih baik utk umat-Nya yg sabar... LUV U TT

semoga tt terus tabah menghadapi dugaan ini..