CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Ferr_Remy

Tempat Berhantu Di Perak Dan Pengalaman Anda

Adiya posted on 17-6-2013 04:58 PM
ini bukan romah yg dekat corner depan kem tentere tu ke? udah tinggai tiang dah yob....

Ha ah...Rumah berhampiran corner kat kem tentera tu..Selalu Sham ikut laluan sana kalau ke Batu Gajah dari Tronoh dan sebaliknya...
Sham kerja kat area sini semenjak 2001..Jadi..memang selalu pandang rumah ni..dulu tengok selalu tertanya-tanya..rumah siapa ni? besar..tapi menyeramkan..sebab terbiar,kosong..macam rumah2 org besar dulu2...Tapi Sham dah check..Rumah ni kepunyaan Charles Alma Baker..Warga Inggeris dari New Zealand..Tak sangka ada mat salleh duduk area area kampung kat sini dulu..Sham pun belum lahir..

Kesal mengapa dirobohkan? Warisan bersejarah tu..

Ni kubur dia kat Batu Gajah. Ada cerita misteri dan menyeramkan tak berkenaan dengan dia dan rumah dia ni? Apa rasional disebalik keruntuhan rumah dia pada tahun 2006 tu ya?
Last edited by sham159 on 23-6-2013 11:44 PM

Rate

1

sham159 posted on 23-6-2013 10:01 PM
Ha ah...Rumah berhampiran corner kat kem tentera tu..Selalu Sham ikut laluan sana kalau ke Batu Ga ...

tak tau sangat le bro pasal mat salleh ni... . aku menetap kat bt gajah since 1998..memang masa tu rumah tu ade lagi dan pernah ada org buat filem pun kat umah tu...tau2 je dah dirobohkan..yang tinggal, tiang2 batu rumah tu jer...bab2 kisah seram tu tak pernah pulak aku dengo.. member aku ada kerja kat AADK sebelah tapak rumah tu..dia tak pernah crita apa pun..

ko ade dengo crite ape2 ke pasal keseraman tapak umah tu???

sy penah kena kt ulu kenas.
masa tu g camping kadet pertahanan awam tahun 2006..

memula sebelum g tu, cekgu dah pesan,jage diri elok2, memalam jgn gatai tangan main suluh2 atas pokok..

sebenarnya ari pertama kt sana sy dh kena. cuma xperasan. btw, khemah sy berdekatan dgn sungai. jaraknya dalam 10 langkah kaki. masa tu time nak g supper. tgh siap2.sy tgh duduk,ikat tali kasut. kawan2 yg lain duk nyembang jela.

sy trperasan mcm ada sesuatu kat depan sy. depan tu ade pokok. dlm jarak 6kaki. nampak macam kain.tp apasal nampak pelik je. sy bt xpeduli je. sambong nyembang. lepas tu tgk lagi.. duk pk, sape la yg g sidai kain kt situ. penglihatan kurang jelas sebab gelap area kt situ. . dalam 3x jugak sy duk usya.sbb pelik. bnde tu pun tegak je kt situ.

syukur masa tu sy xtego.sy pun xrasa apa2.terus g mkn.
esok tu pg2 ada jugak tgk kt tempat tu.xnampak pulak kain.mana ada tempat sidai kain kt situ.tali rapia yg dorg jadikan penyidai dekat je dgn khemah.sy pun xpk sgt.

3ari 2malam kt situ memang sgt best. balik sekolah,semua kawan2 duk bercerita.ari kedua,masa aktiviti burung hantu,ade yg nampak kain melintas kt jambatan. 2-3x gak dia melintas.

kebetulan malam tu,stiap org ditugaskan berkawal. ikut syif. sy memang duduk berkawal dekat dgn jambatan tu, tp sy tidor..!! kikiki.. duduk bertinggung kt situ lepas tu tidor je.tp tidor2 ayam jela. sbb ajk akan dtg pantau. bila dgr bunyi tapak kaki cepat2 celik mata luas2. hoho.

masa tu jugak, kawan sy yg baru abeh shif berkawal, masuk tido dlm khemah. tp dia ternampak bayang2 tgn kuku panjang dekat luar khemah..

mmg best pengalaman kt sana. skeri masa tgh brjemaah subuh,tetibe
blackout. huhu. sape2 bebudak laki yg ponteng jemaah subuh,semua kena tangkap..dorg kena berendam dalam sungai pagi2 tu.. pergggghhh...!!! sejuk woo...!!

bila diceritakan balik, meremang jugak le. baru sy sedar rupanya bnda tu yg duk usya. rupanya yg hitam2 kt tepi kain tu rambut dia.panjang sampai kaki.dia memang xbole dtg dekat sebab ustaz dah pagar tapak perkhemahan tu. nasib baik sy xtau apa dia.kalo x,xtau ape jd.dhla 1st time dlm hdup..seminggu 2 jugak la fobia.tiap kali teringat bayangan kami bertentang mata,terus meremang. last2 sy tekadkan ati, kalo aku duk pk2 sgt, kang dia mai baru tau..! sape suh duk ingat kt dia! lepas tu terus sy ok, kikiki...ツ

Bebaru ni I ade dgr citer pasal bandar Taiping byk umah berhantu.. sape2 duk Tepeng leh la clarify...

Sedeyhh da lama aku tinggalkan thread neh.. pekabo teman2 di Perak?

Ferr_Remy posted on 25-2-2012 06:02 PM
Abes tmpat mane kat Perak yg betul2 berhantu kome???

kat kampung aku..bota kanan..depan tu  ade sg perak..dgr kata ade hantu air slalu muncul kat situ

Follow Us
epitosman posted on 24-7-2013 09:49 PM
kat kampung aku..bota kanan..depan tu  ade sg perak..dgr kata ade hantu air slalu muncul kat situ
...

Cite la sket cite2 antu kt c2.....

ni cite orang2..aku x nmpk..
cuma kejadian ni aku tak boleh lupa sampai bila2

epitosman posted on 26-7-2013 07:14 PM
ni cite orang2..aku x nmpk..
cuma kejadian ni aku tak boleh lupa sampai bila2

citer la sket plss

ade 1 malam..sepupu aku amek aku dekat kelo (kampung mak aku) nasib baik jarak 5 rumah je dgn kg  ayah aku (raya x yah nk susah2 kampung mana nk balik) ..tapi sebab masa tu dah lewat malam dgn lampu jalan yg x berfungsi,terpaksa aku mintak tolong dia..sampai dekat kulu, aku dgn dia lepak dekat pondok berhampiran kampung kami..betul2 bawah pokok ketapang..tengah seronok bersembang..tetiba sepupu aku terdiam..x sama dgn perlakuan dia sebentar tadi..tiba2 dia duduk sebelah ak..tunduk ke kat bawah...aku pn dah cuak!aku tanya la knp..dia senyap..geleng pn tak..pastu  dia cakap dekat  aku "shafiq..aku tak suka kalau ade yg dengar perbulan kita...jom la masuk dalam...."perlahan je dia ckp..aku pn "kau dah kenapa???"  dia cepat2 tarik tangan aku...sejuk je tangan dia...bawak aku masuk dalam rumah...pastu dia ckp...kau cuba tgk kat pondok luar tu..tgk la dr tingkap...tanpa aku syak apa-apa, aku  pn lihat di luar...aku terkedu...ape yg aku nampak adalah seekor pontianak yang bergayut dalam keadaan terbalik sambil menghayunkan badannya ke depan ke belakang sambil merenung tajam ke arah aku..dan perlahan-lahan memberikan senyuman pada aku..

epitosman posted on 30-7-2013 03:40 AM
ade 1 malam..sepupu aku amek aku dekat kelo (kampung mak aku) nasib baik jarak 5 rumah je dgn kg  ay ...

aduhaiiiii tak sanggup rasanya melihat panahan mata nya itu!!!!

adnil posted on 19-8-2013 05:45 PM
aduhaiiiii tak sanggup rasanya melihat panahan mata nya itu!!!!

sape penah g bota ikot dari parit???hehehe ada gak cite dia kat situ...

sekolah adik aku berhantu....hehehe.....bising je dia selalu citer asik kene tindih....

epitosman posted on 22-8-2013 06:44 PM
sape penah g bota ikot dari parit???hehehe ada gak cite dia kat situ...

ate jalan yg mane satu...
ikut dr pekan parit ke tg belanja?

kat tanjung belanja..
satu hari ayah aku balik bota ikot situ..ayah aku cerita dalam pukul 2pagi..kami sekeluarga dah balik dulu dah..
tengah memandu ayah aku ternampak nenek tua menyapu sampah dekat tepi jalan..ayah aku tgk makcik tu..makcik plak terus pandang ayah aku  kemudian tersenyum sambil tangan dia sapu dlm keadaan laju..ayah aku cool je(kata ayah aku la)hahaha

kat kg aku pn..kampung pendiat...ade gakkkk

hari tu aku nak gi jumpa nyah sepai.
selepas terowong menora tu, aku rasa seram-sejuk.
perasaan seram tu makin kuat semasa sampai kat plaza tol kuala kangsar.
sebab aku baru sedar kad touch n' go aku tak cukup baki.
seram sangat.

jumpa nyah sepai pun pengalaman menyeramkan.
ni cerita lain masa la ye.

kat taiping..rumah ni seram..hantu suka berjalan ats bumbung rumah malam2 Last edited by lepapilon on 22-10-2013 06:54 PM

lepapilon posted on 22-10-2013 06:46 PM
kat taiping..rumah ni seram..hantu suka berjalan ats bumbung rumah malam2

rumah tu kat area mana
aku orang taiping jugak..tp x tahu sangat pasal citer2 hantu ni..
kat kawasan rumah aku ni ada gak 1 banglo yg berhantu.. rasa cina punya kot..dah siap cuma xda orang berani duduk..dengar citer indon kontrak yg buat rumah tu tggal belaan kat situ..
ayah aku pernah parking kereta btol2 dpan pagar rumah tu..ayah aku kluar gi beli makanan kat pasar malam..aku dok dlm kereta sorang2..pelik gak asal rumah ni mcam x terurus jer.. rasa gak macam seram..
lpas tu aku tnya kat ayah..td tu rumah hantu ker..ayah aku ckap yer jer..hampeh tggal aku sorang2 dpan tu..

sbb ada kwan ayah sewa rumah tu.. owner x bgthu kot rumah berhantu.,.sedar2 pagi besok sorang kat garaj, sorang kat balkoni, sorang kat penjuru bilik..semua dah beralih tmpat tdur..

skrang rumah tu dorang wat stor simpan barang..24 jam lampu pasang kat luar..
rumah sebelah pn pasang zink tutup abes dinding antara rumah tu ngan rumah sebelah..
ni area bukit jana.. tanah lot kat sini mahal kot..150k atas.. saper nk harga murah leh la try duduk rumah hantu tu dlu

yg aku post pic tu rmh yg aku duduk dulu.. last duk situ tahun 2001. rumah ni skrg dh takde. lokasi kat kuaters penjara taiping.. rmh ni ada lapan bijik kembar 2-2 kalau xsilap.. dari rmh ni boleh nampak bahagian belakang muzium taiping.

masa aku duduk pun dh uzur rmh ni. lantai reput bumbung pon reput. penah main kejar2 dgn abg aku siap terperlus kaki lagi lntai roboh bhgian belakang rmh ni plk macam bersmbung dgn 3 buah bilik,, kitorang jadikan stor. tapi memang seram sgt kalau masuk stor tu. rasa mcm diperhatikan,

ada org cerita dkt area pokok besar dpn rmh tu, dia penah tgk langsuir,, yg ni xtau la sbb kdang2 aku dok tenung gak malam2 xdak apa pon..hehehe

penghuni  terdahulu penah bagatau wife dia xleh duk rmh tu, keras katanya.. kitrg duduk x rasa apa2 sgt. tapi aku la yg paling selalu sedar ada sesuatu yg pelik terutama atas bumbung bilik tu.. setiap kali nk tido mesti aku dengar derap kaki berjalan atas syiling tu. (syiling stail papan lama susun sekeping2 tu)..aku selalu tdo dlm kelambu ajak kucing tdo sekali  baru xrasa takut sangat. kucing aku kadang terbeliak2 bila dgr bunyi tapak kaki tu..

tiap kali aku cuba bagitau abah akuada menda berjalan kat atas mesti abah aku buat2 tak layan. kadang dia kata tak ada apa tu kucing yg jalan. aku yakin bukan kucing sebab derap kaki tu bnyi berat. kalau kucing jalan mesti pasir/habuk dari atas tu akan turun. sebab atas tu konfem sgt teruk kondisinya..rmh zaman british org kata (aku xtau)

sampai lah one day kitorang dh nk pindah dari rmh tu, rumah mmg dh berkecah la dgn debu habuknya..time ti kitorang baru sampai dr sg petani lepas hntar abg balik hostel dlm pukul 11@ 1 pagi(aku lupa, tapi antara tu la), masuk2 rumah bau semerbak pati pandan.harum sangat2 mcam esen pandan tu.. tercari2 kat mana punca.

then aku pon jalan la nk masuk bilik aku. rmh ni stail dlm bilik ada bilik. so nk g ke bilik aku kena melalui bilik abg aku dlu.. tiba2 aku terpijak air, cium2 bau pandan.. rupanya dtg dri situ. tp saspen sbb mcm mn blh ada air pndan tu.. tgk atas syiling kering je.. selak tikar pon lantai kering je.. tak tahu sape letak.. rmh aku masa tu mmg kami 3 beranak je duduk.. abg aku kat hostel.

mak aku kata mesti penghuni lain tu marah sbb ktrg sepah2 rumah, bau habuk debu tu pasal dia kasi siram bau pandan.

rmh tu dh dirobohkan skrg.. drg kata ada gak la bnda pelik time kerja2 meroboh tu.. tpi aku dh lupa citenya

wei kome luper kat tambun inn...pastu jalan ampang ke tambun....uiiihhhhhh byk benor ceghite dari org2 sane ha...