CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: hardeyboyz

TAB CHINA.. (Ainol, ZTE, Huawei, Zenithink, Dropad dan yang seangkatan)

Assalamualaikum....

nak minta tolong la...aku nak beli tablet tuk anak buah..nak beli ipad ke..samsung tab ke..
aku mmg tak mampu la..lg pun dia baru 4 thn lebih..

tapi aku agak konpius nak beli yg mana 1..
aku ada dua pilihan..opkos aku nak yg murah la..
cuma nak tanya pdpt korg...mana 1 yg lg bagus...

ni num 1

IPAD IPS Tablet 1.8max samsung camera Android wifi 3g Ainol Tab

SPECIFICATIONS
CPU
Processor speed 1.8 Ghz

Support external 3G dongle Wireless LAN 802.11 b/g/n
Display
HD Screen
Battery type  Lithium-ion 3000mAh Battery life and worktime:5hrmovie playing, or 8hr music playing and 5hr surfing ineternet via WIFI
Touch panel
16:9 Capacitive touch screen, 5 points touch
System Memory
512MB DDR3, GPU Mali400
In/Output
input: AC100-240V 50-60Hz
4GB Nand flash (8GB/16GB optional)
Adapter
output: 5V 2A
O.S.
Android 4.04
Application
Network, office software, multi-media, games, system setting
Sound System
Audio build-in stereo sperkers
soft ware
Video Player/Audio Player
G-sensor
Buitl-in G-sensor

WIFI Internet surfing,Skype vedio chat ,MSN,Emails
Camera
1.3MP  ( front)
Audio/Video    /Game
Support  AVI, RM, RMVB, MKV,  WMV, MOV
Photo Review
JPG, BMP, GIF formats, support rotating and slide show
SUPPORT full HD MOVIE PLAYABLE
Flash
Support 11.XFlash
Super 3D games : Hero Of Sparta , Nova,Gun Bros,spiderman,etc.
Office Software
WORD, EXCEL, POWERPOINT, PDF, TXT
Feature
Support super HD 2160P, slim design
Audio Player
Supported formats:.MP3, WMA,WAV  APE. FLAC and so on
Weight
358g
E-Book
Support bookmark,background music and photo display
Size
199*122*12mm

link dia : http://www.lelong.com.my/ipad-ip ... -2007-01-Sale-I.htm

satu lg
Sylvania Sytab 7- Q7V (Pearl White)

SKU        SY444EL73MUOANMY-100274
Display Size (inch)        7.0
RAM (GB)        1
Capacity (GB)        4
CPU Speed (GHz)        1.00
Number of CPUs        1
Megapixels        0.3
Operating System        Android
Highlights        Android 4.0 (Ice Cream Sandwich), Mali-400MP GPU, 0.3 MP Webcam (Front Facing Camera)
7.0 inch touch panel
Micro USB 2.0 x 1(OTG),TF x 1,Earphone jack3.5mm x 1,Power jack x 1 Mic x 1
CPU Model        1 GHz Arm 11

Android 4.0 (Ice Cream Sandwich)
Mali-400MP GPU
0.3 MP Webcam (Front Facing Camera)
7.0 inch touch panel
Micro USB 2.0 x 1(OTG)
TF x 1
Earphone jack3.5mm x 1
Power jack x 1 Mic x 1

link dia : http://www.lazada.com.my/Sylvania-Sytab-7-Q7V-Pearl-White-96526.html

tolong mana 1 yg ok..ke dua2 tak ok?

lostnfaun posted on 17-9-2012 01:00 PM
boleh bagi cadangan tablet china yang bagus utk beli.... tgk kat carigold tue mcm2 jenis tablet ch ...

Kalau ikut dari spesefikasi aku rasa jenama Ainol yang terbaik, tapi jenama Ainol ini ada kekurangan paling nyata. Iaitu bila kita caj tablet tu, kita tak boleh nak guna tablet sebab skrin jadi lari-lari dan tidak tepat. Ini di alami oleh rakan aku yang menggunakan Elf 2 dan Aurora 2, tapi aku tak tahu lah sekarang macam mana untuk model baru Flame. Seeloknya masa nak beli kamu cuba masa tablet tu sedang di caj, nak tengok adakan elektriciti mempengaruhi tablet tu? aku rasa masalah ni bukan hanya pada jenama Ainol saja tapi kebanyakkan tablet dari China.

anastasia83 posted on 18-9-2012 12:24 PM
Assalamualaikum....

nak minta tolong la...aku nak beli tablet tuk anak buah..nak beli ipad ke..sa ...

Walaikumsalam, aku pun perasan ada model Sylvania Sytab 7- Q7V (Pearl White) di jual kat Lazada tu tapi aku masih ragu-ragu tentang prestasinya. Tapi kalau hendak di bandingkan dengan model satu lagi yang tak ada jenama tu aku akan pilih Sylvania tu, dengan ram lagi laju 1GB dan dengan warranty 1 tahun kalau beli melalui Lazada. Camera model Sylvania kalah sebab 0.3mp berbanding 1.3mp model X, tapi ikut pengunaan aku lah selalunya tablet tu aku tak gunakan pun untuk ambil gambar lainlah kalau tablet tu ada kamera belakang sebab kamera yang disediakan hanya kamera depan untuk bertwitter, skpye dan sebagainya.

Aku rasa 1.8Ghz prcessor tu macam tipu saja untuk produk X, itu mungkin kalau dah overclock dan sebagainya atau pun di exaggerate kan supaya produk tu nampak hebat (kat sini pun boleh buat orang ragu-ragu sebab dia hanya single core). Untuk model yang jual kat Lazada tu, aku pernah nampak di IT Fair Melaka awal tahun ni dengan harga rm399 siap keyboard sekali makanya lagi berbaloi di beli.

dr.R posted on 18-9-2012 05:58 PM
Kalau ikut dari spesefikasi aku rasa jenama Ainol yang terbaik, tapi jenama Ainol ini ada kekurang ...

ooo.. sy ada jgk baca kat forum lain, ainol nie ramai yg pakai kira boleh tahan la.. harga pun tak mahal sgt...

boleh dipertimbangkan utk beli nie..

tapi jenama Ainol ini ada kekurangan paling nyata. Iaitu bila kita caj tablet tu, kita tak boleh nak guna tablet sebab skrin jadi lari-lari dan tidak tepat. Ini di alami oleh rakan aku yang menggunakan Elf 2 dan Aurora 2

yang ni memang aku terasa sangat-sangat. time charge tak boleh nak buat apa.. touch lain, lain yang keluar.. sama jugak time kita cucuk dekat USB, sebab dia akan charge time kita cucuk USB, so cucuk ke USB just boleh transfer data je..  tapi tak tau la kot-kot dah ada cara nak solve dia yang aku tak jumpa lagi. part yang lain-lain amat memuaskan la hati dengan harganya yang lebih kurang 1/3 daripada tab2 berjenama terkenal..

joeyss posted on 18-9-2012 09:16 PM
yang ni memang aku terasa sangat-sangat. time charge tak boleh nak buat apa.. touch lain, lain yan ...

Itu saja problem yang paling ketara kan, yang lain semuanya tip top dan sekiranya lah Ainol berjaya fix masalah yang satu ni aku rasa memang boleh pukul habis pasaran tablet Samsung dengan prestasi dan spesifikasi sama dengan harga jauh lebih murah. Contohnya macam Aurora 2 tu setanding dengan Samsung Tab 2 untik model Wifi kecuali kalah untuk kamera, tapi untuk model Fire memang pukul habis tablet Samsung sebab dengan resolusi lebih tinggi 1200x800 dan kamera lebih baik. Kalau model Fire ni tak ada masalah screen electricity aku rasa dengan harga kurang rm600 akan berjaya lawan penjualan Nexus 7 dengan spesifikasi hampir setara, design Ainol pun semakin cantik tapi lebih kepada meniru design tablet Samsung terbaru kecuali position kamera yang berbeza.

Follow Us
dr.R posted on 19-9-2012 09:07 AM
Itu saja problem yang paling ketara kan, yang lain semuanya tip top dan sekiranya lah Ainol berjay ...
Contohnya macam Aurora 2 tu setanding dengan Samsung Tab 2

tu la.. dia orang siap tukar fingerprint aurora II jadi S2.. setakat ni, 80% jenis aku berjaya install. tapi ada beberapa game macam asphalt dia cakap "device not support" rasanya. pelik jugak sebab tengok dekat youtube dia orang boleh je main... lepas tu ada yang terus black screen and dok loading je. tak tau dekat mana silap.. tapi ada je game 3D yang boleh main, sampai dok penin mata aku dibuatnya (aku tak boleh main game 3D, mabuk)..

tapi, tu la. apa pun, tengok sebab apa kita pakai tab ni. nak main game + fb? nak business? nak bagi dekat anak? nak up to date dengan gadjet? semua tu mempengaruhi budget anda. hujung minggu lepas, aku tengok ramai je orang dok beli tab china untuk anak-anak.. kiranya tak pelik dah dok usung tak china ni.

p/s: aku memang dok usha ainol fire tu. tapi tak ada pulak.. lepas tu dia orang suruh tunggu 3rd batch supaya firmwire tu dah betul-betul stable..

joeyss posted on 17-9-2012 10:41 PM
aku pun tak reti apa pasal android ni. dah beli, kena la aku study dalam 2-3 hari.. ko dah beli ke ...

dah..aku beli tab pc jenama nova tech. specs android 40.0 isc...rege RM350..hehe aku tgk layan jer ank2 aku maen.

dr.R posted on 19-9-2012 09:07 AM
Itu saja problem yang paling ketara kan, yang lain semuanya tip top dan sekiranya lah Ainol berjay ...

ha ah hat ni mmg aku setuju..ank aku punya tab pc asal tgh charge jer kalo nk guna die jg bengong. Kalo nk menaip, keypad akn lari2...

akhir aku dah boleh main game yang aku tak boleh main.. ada setting dalam tab ni yang aku terubah..

joeyss posted on 16-9-2012 11:08 PM
yup 7 inci. aku beli RM499 @ COD, tanpa casing kulit tu.. aku jumpa paling murah RM450 @ online, m ...

ada link x utk root tablet china ni? aku puas google tp x jumpa..

tanabe2287 posted on 11-10-2012 08:41 PM
ada link x utk root tablet china ni? aku puas google tp x jumpa..

try tengok dekat sini.. dekat sini ada banyak benda boleh belajo.. aku baru adjust semula battery aku. kenapa tah, dari semalam dok 100%, kalau dah abis bateri terus off je.. so dah settle tadi

http://www.slatedroid.com/topic/ ... roms-for-aurora-ii/

firmwire terkini pun boleh check dekat sini
Last edited by joeyss on 11-10-2012 09:52 PM

joeyss posted on 11-10-2012 09:16 PM
try tengok dekat sini.. dekat sini ada banyak benda boleh belajo.. aku baru adjust semula battery  ...

ok..cun jugak saltedroid ni...
TQ..

tak cina kat mudah tu okey ke 159 boleh dapat...

salam semua,

saya nak beli tablet tuk anak saya baru umur 4thn..tuk dia main game..belajar ABC
budget dlm bawah Rm.500..kl nk bl samsung cam xsesuai pulak..
boleh x cadangkan antara brand china & taiwan mana yg ok..
model, spec apa yg ok..harap dpt membantu saya..

rasanya kalau nak murah, takut tak boleh main game HD je.. takut lagging. lagi 1, internal memori kecik tak salah aku, jadi kena beli external SD card la. yang lain-lain tak pasti pulak

TAblet CHina ni ada ke yg boleh wat call & built in Sim Card utk 3g (internet)?

belilah tablet china yg ade nama macam Ainol , Ramos, Onda , Teclast,
Kompeni camni dah wujud sejak zaman Mp4/Mp5 lagi, meke ada experience buat gadjet , dan yg PALING PENTING ade ROM support

jangan beli yg takde nama masalah nanti bila nak flashing kalao hang/ instabilty

tebuanharimau posted on 18-10-2012 09:29 AM
TAblet CHina ni ada ke yg boleh wat call & built in Sim Card utk 3g (internet)?

Ade yg bleh buat call & sms, tapi tak boleh nak guna broadband serentak pulak,

yg boleh buat sms/ call & 3G takat ni yg murah & bagus model CSL dulu

Nak update, siapa ada tablet China yang tak boleh guna masa tengah charging sebab tak responsive dan jadi lari-lari. Penyelesaiannya aku dah temui aku gunakan plug Samsung tablet original tu, lepas aku guna plug dia dan sambung untuk charging maka semua masalah tu berakhir, sekian terima kasih.