CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 10321|Reply: 21

Antara sistem pengoperasian (OS) berikut, yang manakah menjadi pilihan anda?

Apakah kelebihan dan kekurangan dalam sistem pengoperasian (OS) pilihan anda tu?
Multiple Polls: ( Max 3 choices ), Total 31 Users voted

Poll is finished

78.79% (26)
6.06% (2)
15.15% (5)
0.00% (0)
Your User group have no permission to vote

Window dari dulu pakai... dah cekap guna...
Mac... pernah pakai sekali masa study dulu.... tapi mcm susah sikit sbb tak biasa guna...
Linux... harem, tak penah tengok....
Ubuntu.. lagi la tak pernah jumpa........
jadi Vote for Window..... lebih suka window XP.....

da sejak azali pakai windows sajork.x gheti nk pkai yg laen . so vote for windows

da undi..hehe

dari dulu sampai sekarang memang guna windows je. x pernah lak guna yang lain. windows FTW !!  

window je la... senang, murah, software senang carik... bukanya kerja graphic pun nak guna Mac bagai...

Follow Us
dr PC smpai ke lappy guna windows
xpnh guna lain

aku vote windows. ape kelebihan & kekurangan die? ntah le.. sebab da terbiase pakai windows je, tu yg aku vote windows tu.

aku vote windows. ape kelebihan & kekurangan die? ntah le.. sebab da terbiase pakai windows je, tu yg aku vote windows tu.

dlu guna vaio, skrg guna mac. prefer mac. xbyk virus+laju jer.. xde jam

vote Window

dari dulu mmg pakai window~~

kelebihan:senang untuk difahami,ringkas

kekurangan:setakat ni,aku rasa dia perfect bagi aku,sebab aku pun belum test pakai mac,linux etc.

guna windows...tapi teringin nak pakai mac. cuma tak mampu lagi... huhu...
kelebihan..dah mahir n compatible..

window ke yang aku pernah pakai.. tak tau lak apa kekurangan atau kelebihan dia..dah ada ni pun kira bersyukur...

Sehingga awal bulan Januari aku memmeyy guna Window..sejak awal kenal komputer memang Window yang aku guna, lagipun kengkawan ramai yang pakai..so, ade pe2 hal senang nak rujuk. Tapi dlm awal bulan 2 yang lepas aku mulala blajar guna LINUX..by Ubuntu (mula2 just nak try je n Window still pakai - mksudnya aku bukak 2 boot sekali dlm komputer aku)..memang best!! Terbaekk!!. Mula2 aku guna Sistem Operasi (OS) jenis ni memang lopong (tapi degil nak cuba jgak..hehe), belajar dari tenet, belek buku2 n tnya kawan yang guna (adala sorang). Namun, pada pendapatan aku yang tidak seberapa ni (dlm proses nk blajar) aku ada beberapa kesimpulan..

Window : Mempunyai banyak storan dan dukungan driver hardware yang lebih banyak (mungkin sebab ia banyak orang guna dan diperkenalkan sejak awal lagi). Kerana inila jugak ia jadi macam berat ckit..-yela macam iklan yang banyak dalam sesuatu drama TV..hehe Ilustrasinya sama..still macam dlu, xberubah..huhu. Korang yang da biasa n sehati sejiwa pakai Window OS sudah pasti tahu kan..so, xpayahla aku xpalin panjng2 k..{:4_234:}

Linux + Ubuntu : Pertamanya ianya adalah PERCUMA!!! hehe..xperlu bayar apa2 dong..huhu. Pendek kata korang klau pegi beli PC, beli yang FREE OS pun boleh je, balik install sendiri kat umah..xperlu bayar dan jangan risau kerana fungsinya setanding ngn Sistem Operasi lain-Jimat ckit duit wat upgrade kete..huhu. Lagi satu, kita tidak akan terpedaya dengan perisian lain yang mungkin cetak rompak kan..dan ini juga secara tidak langsung dapat kurangkan virus drp serng PC korang.

Keduanya, Mempunyai grafik yang BAGUS!!! Percayalah, aku yang mula2 pakai ni memang terpegun dengan LINUX, memang high class..pakai LINUX+Ubuntu mcam tengok kat Destop guna cermin 3D gitu walaupun bukan 1080..hehe. Emm, yang aku masih trbayang2 adalah bentuk "agar-agar" hehe..(Window xboleh kan..)

Ketiganya adalah LAJU!! kalau pakai Window ngn RAM yng besar + grafik card dll memang laju kan..tapi lau pkai LINUX + Ubuntu nih korang tengokla sendiri perbezaannya..umpama motor, xpayah CC besar pun leh cilok!!. Jadi ia adalah OS bagi aku cukup bertenaga dan laju.

Emm..ape lagi?? ok, Keempat, adalah senang untuk programing dlm korng nyer PC, mcm akula baru je blajar nih, rasa2nya bnyk lagi kena tau nih. Aku bukan katgori yang pandai komputer, cuma perasaan nak cuba nih...rasa mcm nk cuba yg baru je.

Mac : Tak tau sangat this OS. Mohon komen2 dari CARIcians untuk bagi ckit2 ilmu lau ade..huhu. Ade yang ckp ok, rasa mcm nak cuba..mungkin on the way nk blajar kot..hehe

"Biasakan Yang Betul"
"Betulkan Yang Salah"..

Rate

1

aku vote window..sb memang dh ad dlm laptop...
aku pun x tau yg OS ni ad byk brand...yg aku tau window je...
kalu yg pc @ laptop memang dh ad window pastu nk tukar brand lain cmne nk buat?

aku vote window..sb memang dh ad dlm laptop...
aku pun x tau yg OS ni ad byk brand...yg aku ta ...
awek_ganu Post at 28-2-2012 11:00

Install je dlm tenet..aku syorkan pakai LINUX. Ianya PERCUMA!! aku pun pakai Window OS, tpi bukak 2 boot skang..so, dlm PC aku ada Window n ade LINUX.. Cuma PC opis jek pakai 1 boot..hehe, it WINDO..huhu

Apakah kelebihan dan kekurangan dalam sistem pengoperasian (OS) pilihan anda tu?
admin6 Post at 21-2-2012 14:34

huhu, bnyak tul mod bagi tacang..tqs ye..tpi medal n miniature tu pun nmpak santek.. mcm ne nk dpt tuh mod? hehe, gurau je.

Install je dlm tenet..aku syorkan pakai LINUX. Ianya PERCUMA!! aku pun pakai Window OS, tp ...
lengkuas8883 Post at 28-2-2012 11:45

kalu pakai 2 OS ni x menganggu ke?
cmne nk install LINUX ni?leh bgtu...

kalu pakai 2 OS ni x menganggu ke?
cmne nk install LINUX ni?leh bgtu...
awek_ganu Post at 28-2-2012 14:42

boleh je lau nk belajar geng..nk ckp dlm forum ni aku rasa pnjng n susah jgak..so, aku punya cadangan taip FREE LINUX OS, pastu ikut cara2 dia (aku sndiri pun baru nk blajar nih)..lama2 nnti bolehla kan..

Reply 1# admin6

Sekarang pakai dua OS
1) window 7
2) linux ubuntu

pernah gune centOS , redhat , dan suse.

tengah godek2 free bsd plak...

12Next
Return to list New