CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: leon_mclaren78

Kawan nk pinjam kereta... korang bagi x?

Pakcik een selalu pinjam kereta een kalau dia nak jalan jauh. Een pegi keje naik lrt, jadi jarang bawak kereta. Selalu gila dia pinjam kereta een.

Sampailah 1 hari tu, dia balik kg.. tiba2 dia kata kereta een temperature naik. Pastu dengan muka tak malunya dia kata een yang tak reti bawak keta sampaikan temperature naik. Hello.. sebelum benda tu jadi, dia yang guna kereta een. Een dah 2 minggu tak drive. Dia aje yg asyik bawak keta tu. Bawak lak laju gila. Dah 1 keje lak nak kena anta ke pomen. Yang keluar duit repair tu een jugak.

Sejak tu mmg een tak pernah bagi sape2 pinjam kecuali kakak een.

kalau best friend aku nk pinjam aku xkesah...kalau br kenal mmg xla even kawan opis pon...

setakat ni aku x pernah bagi kawan2 pinjam kete kecuali adik beradik jek.

kalo kwn mtk tlg aku sanggup drive anta dia nk g mana. pinjam sesekali no way

Kakak ipar @ biras tak bg pinjam kereta kat adik dia
So terpaksala carik alternatif lain

Kawan baik yg tgh susah I bg je. Doa.agar kereta tu selamat..

Aku memang tak bagi laa sorry. Kereta aku tu macam rumah no.2 aku. Kalau nak menumpang xpe asal aku ada dlm tu and driving. Kalau nak pinjam bawak memang no way hozay laa

Follow Us
sejak ada anak, nope, even my husband pun
tak boleh guna my keta sebab dalam keta ada childseat,
hari tu my husband malas nak isi minyak pick up truck dia,
so dia guna keta me pergi keja, itu aje buat bergaduh hahahah

ialah ada baby, kot anak sakit tetiba, nak pergi hospital, camana
tak da keta?

I olls xkesah nk pinjam kn dgn org yg x berkira n org yg ada common sense, meaning if dia accident kn kereta I, dia kna tanggung.. if dia jenis berkira n xde common sense, then cannot.. tp walaupun I olls xkesah, I olls mmg xkn bwk kereta org lain sbb I olls jenis taram je, (yup, I olls la typical lady driver tu, huhu)

I olls xkesah nk pinjam kn dgn org yg x berkira n org yg ada common sense, meaning if dia accident kn kereta I, dia kna tanggung.. if dia jenis berkira n xde common sense, then cannot.. tp walaupun I olls xkesah, I olls mmg xkn bwk kereta org lain sbb I olls jenis taram je, (yup, I olls la typical lady driver tu, huhu)

meols jenis kedekut. yg boleh drive kereta meols hanya husband dan ayah meols saje.
tak kisah org nk cakap kedekut, pasal kereta tu meols yg bayar tiap2 bulan. hmm

tengok jenis kawan la, kalau yang jenis pandai jaga kereta. opkos la i ols kasi ajo, nie yang jenis tau nak pakai ajo, bile bawak main hantam jeee. memang idok la

Member pandai guna tp tak.pandai isi minyak tu yg hangin.. time nak.g keja pagi2 tgk2 takda minyak
Punyala ko pemalas n.kedekut. pinjam pandai

Pernah bagi pinjam keta kat kawan sekali. Tau2 depa lenjan sumbat 8 orang dlm myvi, mmg tobat dah x bagi orang lain pinjam pastu. Mcm mana derang muat ramai2 dlm tu aku sndiri masih musykil haha

daunungu7 replied at 4-4-2018 09:52 PM
Pernah bagi pinjam keta kat kawan sekali. Tau2 depa lenjan sumbat 8 orang dlm myvi, mmg tobat dah x  ...

mcm mana hang tau dia sumbat 8 org tu?  so takde adab kan pinjam harta org bukan ada otak nak guna elok2...

Edited by daunungu7 at 16-4-2018 06:23 PM
want2bhappy replied at 16-4-2018 10:34 AM
mcm mana hang tau dia sumbat 8 org tu?  so takde adab kan pinjam harta org bukan ada otak nak guna ...

Itulah pasal, benda tu common sense kot. diorg sendiri yang cerita, semacam bangga pun ada jugak berjaya muat dalam tu ramai2. Sorg drive, dua org duk passenger seat, 5 org dduk belakang. Bila tanya apsal x wat dua trip je, selamba je jawab nak jimat minyak. Walaupun semua perempuan badan kecik2, 8 orang tu kira melampau la kan? Seb baek x jadi pape aje masa derang guna tu.

daunungu7 replied at 16-4-2018 06:18 PM
Itulah pasal, benda tu common sense kot. diorg sendiri yang cerita, semacam bangga pun ada ju ...

bengong jugak orangnya ya.. dah la buat keje bodoh sumbat ramai.. gi citer pulak tu kat tuan punya keter.. lepas2 tu mmg hang tak bagi pinjam lagi la ye... orang mcam ni.. kalau accident sure buat bodoh je