CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: leon_mclaren78

Kawan nk pinjam kereta... korang bagi x?

keta iols boleh je sapa nk pinjam pong, cuma takut derang x sanggup bawa jah

aku selalu jer bagi kawan dan adik-adik aku pinjam kete ... kalo kete abah aku rosak pun aku suruh ambik kete aku ... aku boleh pakai kete opis ...

tapi kalo kawan pinjam aku pesan suh pulangkan cepat ... aku cakap aku nak guna pegi mana-mana ...

tak penah bagi orang pinjam..tapi kalo suh kawan drive kan pernah la..

bagi saya jangan kata kawan...even adik beradik sendiri ,ipar duai pun sya tak bagi...memang kedekut bab kete ni...kalau saya bg pun kat dooerg memang dlm keadaan terapksa...pastu buat muke tak puas ati bile bg kunci tu...memang sekali tu jeh dieorg nk pinjamn...dieorg pun dah serik nak pinjamn lagi....saya memang kedekut bab kete ni, susah kite yg kene, dieorg yg pinjamn nak senang je.....

kalu takde umah lama, slalu kasi kunci keta to my sis....kdg2 dia drive d car, kdg2 tak....dia pun ada keta dia sendiri....stakat nie, friends tak pnh lagi pinjam my car....i also never pinjam keta diorg....why should i, taxi kan byk....hehe....

pengalaman mendewasakan...klau iols mmg xbg pinjam la..

Follow Us
aku selalu je bagi mak sedara aku, adik aku dengan osmate aku pakai..
aku malas nak berkira sebab aku pk time aku susah nanti boleh aku lak pinjam kete dorang..
mcm hari tuh kete osmate aku rosak then dia nak pinjam kete aku..so aku bagi la.
sanggup aku pi keje naik bas sebab aku tau dia nak pakai kete nak p interview..
masa adik aku pinjam pun aku pi keje naik bas..
so masa adik aku pinjam kete, kadang2 aku kena pi site..terpkasa lah aku menebalkan muka pinjam kete osmate aku..
dorang tau aku drive cm shoot sikit..so just pesan....bawa keta elok2 ye..hoho..

tapi kalau org aku baru kenal..tatau peel nye guane...aku mikir gak kot
kalau urgent..mungkin aku considerkan sbb aku pn taktau bile aku susah nanti kot2 depa yg hulur tangan..eh hulur keta

pak cik aku hari2 pinjam kereta abh aku amek anaknya balik sekolah. dlu time balik anknya xsama. syukur bila srg dh masuk mrsm , dia cuma kena amek ank dia srg lagi jah. sepnjng pinjam mcam2 lah jadi, tgkap rosak lah apa bagailah.tp haram nk tlg baiki. mnyak pon xisi cehhhhhhhhhhhhh

bagi aku sekali bg pinjam no problem la kot...tp klu die tu jenis yg asik2 nk pinjam memang la patut ko tak payah bagi...memandangkan die pon mcm dh rapat gan ko pas2 plk dh nk beli kete pon mana thu sok2 ko plk terdesak nk pinjam kete die..cmne

kalu emergency kes  x kisah bg pinjam dan dia mesti ada pilihan kereta lain utk dipinjam

cara elak bg pinjam secara berterusan, bubuh aja stokin busuk, segala wap2 kurang menyenangkan

tt pakai kereta apa sampai berjimat bagai, mesti kereta besar/wangi/mahal/selesa yg menjadi tarikan si peminjam
tt nampak berduitkah dehingga menjadi tarikan peminjam
tt pernah hidup tanpa kenderaan macamna peritnya, time hujan lagi

kesimpulannya
mesti bertegas supaya tidak mudah didampingi peminjam duit/harta
seluruh warga staf mmg sepatutnya bersedia memberi kemudahan/pertolongan kepada staf lain yg susah (bukan harap u sorang saja), mmg hidup kena indenpendent tetapi ada kalanya emercency x dapat dielakkan, kalu kereta saya rosak ada 5 org volenteer akan tolong saya hantar pi balik kerja dan boleh arrangekan waktu just call saja dan ianya bukanlah satu bebanan kepada mereka walaupun outstion, adakalanya mereka susah saya boleh  tolong
kereta bukan perhiasan, ianya utk kegunaan harian, jika ada calar kemek boleh claim, kereta juga teman susah senang bertahun2,  pastikan kereta itu byk berjasa mencipta rekod dan punya kenangan

supaya tidak ada org complen kereta yg x memberi manfaat

Kalau aku memang aku akan bagi, unless dia guna untuk dating atau apa-apa yang tak penting. Sebab dulu pun aku pernah pinjam kereta office mate aku yang baru aku kenal untuk pergi meeting.

ala korg ni kedekut taik idung masin. Bknnya keta tu leh bawa msk kubur pon.  

jgn mare

aku jenis berkira dr segi if apa2 berlaku, insurans xkn cover diorg..
klu setakat kemek,calar,boleh lg claim dgn kawan,tp klu jd lebih dr tu,
mksd aku excident yg teruk atau shgga boleh membawa kepada kematian,
siapa yg akan bertanggungjawab sepenuhnya?

nak claims insurans, sah2 x boleh, sebab bukan owner atau second driver or
penama dlm insurans yg sedang bawa kereta itu..
tp xtaula kot klu boleh ejas..setakat ni aku x penah dgr lg,melainkan kalau kes
langgar bontot/bumper keta org yg mana org lain bwk keta tu tp keta tu milik org lain
(biasa yg aku dgr, yg mereport tu owner kereta
bukan driver yg namanya xdek dlm penama insurans..)

klu driver bukan penama tu meninggal dlm keadaan sedang bawa kereta kita,
apa yg akan berlaku seterusnya.. siapa yg akan bertanggungjawab?
itu mksd aku.. jd,kesimpulannya,aku xkn bg sewenang2nya kereta aku
kat org lain utk bawak.. AKU CONCERN BAB PENAMA INSURANS..

terpulanglaa pd masing2 kan..

mickeylina posted on 5-3-2012 05:10 PM
opismate aku suka pinjam keta aku..huhu...
tujuannya nak settle hal opis..padahal ada keta tapi bag ...

ini lah nama nye kurang ajar nye org, ko patut basuh ke org mcm ni, dah la klaim dpt, myk ko nye, wear n tear lagi...risiko kena saman dn eksiden lagi, patut nye bagi la duit kopi sikit...kan..

kalo mcm ni nye org baik tak yah bagi je..

ckp la keta rosak ke, ekjos bocor ke...

dulu alasan aku..keta aku ada problem, temp cepat naik...kalo rosak ni kena tukar enjin tau...aku takde duit nak repair lagi...itulah alasan aku kalo ada org nak pinjam keta aku....

din_atos posted on 31-1-2013 12:32 PM
ala korg ni kedekut taik idung masin. Bknnya keta tu leh bawa msk kubur pon.  

yea..mmg kedekut..bayar keta mahal2 7 tahun loan...tau...keta harga 50ribu tau...bukannye nak pinjam kuali ke tupperware ke...

igt lah TT, kalo keta tu eksden, walopun org tu bayar dah tak best..kalo kita bawak takpe...nasib la, kalo org lain bawak lagi tensen..

nak plak kalo dia tak bayar, ko kena bayar sendiri...jd biar la dia masam muka ke apa...janji kita tidak susah dikemudian hari...

abg ipar wa ada member bini 2, nak pinjam keta abg ipar wa CRV...dia pakai perdana..alasan...kalo aku gi umah bini muda naik moto, kalo aku naik keta, 1st wife mesti igt aku nak bawak bini muda gi jalan2...dah la nak jalan dr KB-KL plak tu....

dia penah la bg pinjam skali...tp kalo dah 2-3 kali mcm tu..abg ipar aku ckp...ahh..buleh la, kitorang 1 family pun nak gi kl, jom la skali...ha.ha..

Nak pinjam kereta pi le pinjam kat used car.