CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: manfrotto

Perang Tudung

mama ni dah lama...sblm fareeda lg tak silap aku...tapi dia lebih pd pakaian cam maxi dress dr l ...
peachRose Post at 6-3-2012 18:39

oooo okay. . .baru aku ingat kedai mama ni . . mmg bnyk jual dress/jubah lycra tu

me baru2 jgk tahu pasal tudung fareeda ni.. ni pun sebab member nak tunang, tp gigih g cari tudung fareeda... katenyer sale.. me tanya, harga sale tu brape.. RM60-70...terbeliak mata me..

byk gak koleksi dia.. smpaikan staff lelaki ckp, tu dia, kilang ropol2 da mari.. pendek pun pendek... asalkn benda ropol2, warna striking, polkadot, mesti tuju kt dia... last2 skang dia xpakai dah... me pun xberkenan.. warna dia terlalu menonjol la... rimas mata ni...

pape pun, pakai la tudung tu dgn niat utk menutup aurat... me pun tersedar sendiri, sbb kwn me yg xpakai tudung pun tegur org skang ni pkai tudung sekadar tutup kepala je... malang skali, dia xnk pakai tudung.. xikhlas katenye...  
me doakan yg baik2 je la utk kawan me tu....

Reply 235# abgboroi

mm agak dah butik mama seri bangi tu.ingat jual baju mengandung haha

yg tak tahan fareeda ni ada batu batan sekelompok tgh2 tudung

Reply 237# atira

hehe i memang tau sebab i duk bangi.fareeda tu i penah je beli yang layer tu,flowy je pastu nampak muka panjang bila pakai tapi yang selendang pendek i tak penah beli.memang pendek.

Reply 246# whiteroses77

aku pon kat bangi jugak
tapi aku buta pesen. . . kalau ada sesapa bercerita baru la aku kenal menda tu

Follow Us
Reply  abgboroi

mm agak dah butik mama seri bangi tu.ingat jual baju mengandung haha
whiteroses77 Post at 6-3-2012 18:43

nama pun butik mama...harus laa baju mengandung...hmmm ada butik di bangi cam hajabah tu...satu jubah ada yg cecah ratusan ringgit....target org berduit laa sangat....

tudung fareeda ni warna punyalah striking..mahal & tak menepati syariat pulak tu

tudung nih aku tgk awning dia nampak kemas..
ropol2 no comment sbb aku tgk comel jek..hahah..

yg aku tak paham brooch yg kat tgh2 tudung tuh...

tak pernah beli tudung nih sbb mahal..tp mmg ada org yg pakai tudung nih tapi nampak a bit tak sesuai..ada jugak yg nampak bertambah comel, tapi org tuh dah mmg sedia ada comel pun..haha

saya tak paham la..sapa leh tolong pahamkan

kan sepatutnya bertudung tu untuk takmo tarik perhatian bukan mahram

pendek kato..kalo huduh lagi bagus..pasei tak ler jantan memana tenguk kang dia stim

yerlah..sedangkan  rambut pompuan di papan iklan tepi jalan lagi di cat supaya nampak bertudung, nak elak eksiden tepi jalan agaknya..ni kan plak yang manusia btui2..berjalan sana sini dengan tudung fareeda laa tudung farid kamil laa tudung profesor razak laaa

untuk apa? tujuan bertudung tu katanya nak tutup auratttttt..tohan suh tutup aurat depa2 laa kata..saya tak kata

pada saya molek bungkuihh cam cempedak jek..pakai niqab kaa pakai burqa kaa pakai jilbab kaa..kain murah2 lai tebai..cam guni tepung tu kaa..haaa..tak sapa berminat nak pandang walo hakikatnya dalam karung tu perghhhhhhhhhh pashaaa sendatttt haa atau pun aaa nora danish kaa aaa atau pun yang baru hijrah tu sapa..apa namaa aaaa katriona ye? awek nabil pun buleh heh

ni pakai tudung warna warni cam lampu lip lap hari raya, pas tu bibir berkilat cam spot light pas tu pp merah2 jambu  pas tu kenin di bentuk ..pas tu dengan eyes shadow laa itu laa ini laaa.. tutup aurat apa kejadah ? apek tua yang dah putus syawat pun tup2 rasa keras aje kut tenguk karang haaaaa..btui dak?

hangpa ni lawak ler..sungguh..melucukan

kalo oang pakai selendang kaaa nampak jambuiii melalak sampai raya posaaaa

lepas tu dok bergaduh pasal FASHION TUDUNG yang langsung tak masuk akal, tak lojik menepati tujuan asal kenapa hangpa nak pakai tudung
ajinomotonosuga Post at 6-3-2012 18:36
Itu lah masalahnya dengan pakar pakar aurat kat forum ni aji..... Ada hati pulak nak kira dosa pahala orang yang tak pakai tudung laboh sampai ketumit macam depa.... Selalu spesis macam ni memang ingat pahaman mereka pasal aurat sahaja yang betul aji. Orang lain punya fahaman salah.....

Padahal diri dia sundri tak tahu tentang Tabaruj, masih ada hati nak kira dosa pahala orang....

Seperti yang kita tahu, wanita tidak boleh pakai tundung kaler kaler kerana ini akan menarik perhatian orang lelaki...

Sebab itulah orang yang benar benar faham tentang aurat menuntut wanita mereka memakai Burqa yakni pakaian wanita muslimin yang benar benar menurut garis panduan berpakaian seperti di turunkan oleh Allah SWT. Seperti yang pakar pakar aurat sebenar ketahui (tapi tidak diketahui oleh pakar pakar aurat pelesu), Burqa musti lah bewarna hitam atau atau warna  hambar lain yang tidak akan menaikan nafsu syahwat orang lelaki yang melihatnya.

Maideen hanya mampu berdoa agar pakar pakar aurat yang ada hati nak kira dosa pahala orang ini bertaubat sebelum Allah SWT mengutuskan malaikal maut untuk mencabut nyawa mereka dan menghumban mereka kedalam Jahannam kerana menyesatkan orang dan mengira dosa pahala orang.

Menutup aurat dengan betul seperti yang diperintahkan Allah SWT.

Itu lah masalahnya dengan pakar pakar aurat kat forum ni aji..... Ada hati pulak nak kira dosa pah ...
Maideen. Post at 6-3-2012 20:56

you're always funny.

tak minat dgn tudung pesen ariani, ratu, dan sewaktunya...
tudung bawal poreber

dah jadi trend sekarang.. pompuan dok tunjuk koleksi tudung2 mahal kat FB.. jgn lari dari niat asal pakai tudung untuk tutup aurat dah la... dah mcm ke arah menunjuk2 yg dia ada tdung mahal asyik tayang kat FB... donia2...

Reply 236# atira

Dah amek nombol pon kene tunggu lama? Kalah spital kajaan ni.

..interesting baca pendpt forummers kat sini...take note...

ko pergi ajer cititrend bangi tu...banyak tudung cantik...kedai cina tapi x cekik darah...
abgboroi Post at 6-3-2012 18:37

kat shah alam sek 9 pun ade cttrend ni

KIM.mafia Post at 6-3-2012 22:49

aha dia banyak cawangan...tudung dia cantik...murah...baju kurung dia pun begitu juga...selalu borak ngan manager citi trend ni...diorang pun selalu buat kajian ttg tudung...diorang akui tudung tempat lain kualiti sama sahaja...cuma harga mahal....satu yang menarik juga ngan cititrend ni dia boleh boleh tanam batu swarovski tu...kos pun x tinggi guna batu swarovski original....

KIM.mafia Post at 6-3-2012 22:49

ni teledung...ada jual di cititrend...cina cina cititrend ni mmg mahir bab bab pakaian muslimah ehe

apa barang freeda, ariani, mama semua ni ... guna saja jenama fasha sanda

apa barang freeda, ariani, mama semua ni ... guna saja jenama fasha sanda
manfrotto Post at 6-3-2012 23:03

hmmm minah ni...aku pernah jumpa dia angkut baju/tudung banyak kat mydin usj...utk set pengambaran laa tu....baju tu semua dia tak test...angkut ajer...aku ingat dia spend dekat seribu...