CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: manfrotto

Perang Tudung

tepi2 renda tu serupa dgn renda2 sarung bantal..

slalu kalo pakai tudung, saya akan pakai anak tudung....so x nmpk la rambut....x reti pakai  ...
iza_yuss Post at 7-3-2012 00:36

Iza, cari tutorial how to wear shawl kat youtube.senang sgt sebenarnye.

Pastu utk org2 lain, sy ga peduli la brp harga kos derang.adat la meniaga, mesti nk untung.sy x nak fikir keuntungan peniaga sampai last2 tatau mn nk beli tudung. Tudung arzu yg sy pakai ade yg cecah rm200. X de hal, sbb sy suke.tp kalau laki aku tau harga tuung tu, mati laaaa.

saya surrender pakai bawal.....aritu try, x jadik ler...alih2 saya pakai tudung awning tu  ...
iza_yuss Post at 7-3-2012 00:23

ekekeee....
kannn .. dah lupa nak kelepek .. pastu .. tudung bawal ni .. kala keleept tak jadi .. mahu setengah jam nak mengadun dia jer .... silap2 kena gosok balik ... huhuhu... tapi seriusss... kak lid ada banyak tudungbawal yang cun2 ... beli kat satu kedai di pasir mas yang design dia memang exclusive dan cantikkkkk ... sayang jer ... anak pualk takmo pakai sebab macam jangok sangat pulakk...

myra tu tak pasan ada online ke tidak .. tapi selalu keluar kat majalah2 wanita  ....

lorrr...cititrend kat bangi berdepan dengan san francisco pizza...belakang dier islamic ki ...
abgboroi Post at 7-3-2012 02:23

yer yerrr .. baru tingat ...
tapi tak penah pi sebab .............. dia tu macam susah sikit nak masuk .. kena pusing... setiap hari lalu depan dia ... harus kak lid pi singgah lepas ni ..... nak cari jubah2 cun  .... kat  sana ada ke AB?

motip AB tahu serbanika pasal kedai pakaian wanita?

ada org x reti pakai tudung tudung serkup ni...tudung ni asal indonesia....org melayu msia ...
abgboroi Post at 7-3-2012 02:33

apalahhhh ko ni AB ..
memang le main serkup jer .... tudung mee segera .... tapi tidaklah macam makcik2 indon ....sebab design dah diMalaysia dan dimodenkan ...

tudung bawal ni pulak memang cantik di pakai .. kalau pandai pakai .. jangan serabai ....  lilit2 macam ninja tu biasanya budak2 muda yang buat .. kalau kami yang umur2 kak lid... lipat cantik2 kini and kanan .. bentukkan bulat jatuhan dia .. pastu satu tepi kepet2 buat bentuk bunga dan pinkan dengan pin batu bata kaler2 dari Korea tu.... pergghhhhh ... memang gojezzzz !!!

beli tudung mahal2 wat koleksi..agak2 berapa lama/berapa kali sgt pakai?
membazir...baik duit dua tiga ratus2 tu buat beli emas..cincin ke..apa ke...kalau kumpul pun berbaloi2..agak2 sesak boleh jual/gadai...tdg boleh gadai?

Follow Us

Pastu utk org2  ...
noraidil_06 Post at 7-3-2012 07:06

ahaaaa.. shawl

kak lid suka tengok wanita yang pakai tudung shawl ni ... nampak sangat elegan ....
dan kak lid sangat2 kagum macam mana uols lilit2 benda licin tu .. tapi menten cantik terletak kat atas kepala .... siap ada juraian tudung kattepi tinger ... cuteee

but again ... gaya shawl ni rasanya sesuai untuk yang muda2 .... kalau dah 40an tu .. macam dah taks eswai ... ini pandangan mata kak lid

actually kak lid sangat teringin nak pakai shawl .. pernah cuba sekali pinjam shawl anak buah ... and my hubby  kata .."DAHH.. JANGAN PAKAI LAGI TUDUNG MACAM NI" .. huhu ..

membazir...baik duit dua t ...
peachRose Post at 7-3-2012 07:47

tapi diorang kan jenis branded dari up to toe...hehe...

membazir...baik duit dua t ...
peachRose Post at 7-3-2012 07:47

U rase org beli tudung mahal mampu tak beli emas? Tq for reminder anyway

ahaaaa.. shawl

kak lid suka tengok wanita yang pakai tudung shawl ni ... nampak sangat elegan ...
sayawifenikmie Post at 7-3-2012 07:51

Heheheh.kak lid sy x pakai yg rambu2 kat tepi tu, sy pakai jenis oblong mcm tie rack.selesa. Yg licin tu satin kut.mmg leceh kalau satin. I like silk material.elok je terletak. Abis kak lid pakai tudung yg camne?

tudung kat pasar malam bandar baru bangi seksyen16,pon lawa.. saya kalau singgah beli 4-5 helai. ...
zila_hakimie Post at 7-3-2012 01:03

psr mlm bngi yg dekat shell tu kan? uiseh dh lama x pergi sana....cuba peta kan gerainya kat mana kalo psr mlm ari selasa or sabtu?

apalahhhh ko ni AB ..
memang le main serkup jer .... tudung mee segera .... tapi tidaklah maca ...
sayawifenikmie Post at 7-3-2012 07:47

Rindu nak pakai tudung bawal.tp dah x sanggup nk duk depan cermin lbh setgh jam, sbb nak mengayakannye.sesekali sy pakai gak, lepas rindu.but bawal is not cheap either

U rase org beli tudung mahal mampu tak beli emas? Tq for reminder anyway
noraidil_06 Post at 7-3-2012 08:01

OK sangat  beli tudung mahal2 kalau mampu... duit kepok2 kat bank nak buat ... baik guna untuk kepuasan diri .. penat2 kita cari duit .. guna kan jer utk kepuasan diri.. to reward diri kita  ... at the same time .. simpan sikit duit beli benda pelaburan macam emas perak ni ...... kalau mampu .. no hal sangat2 .. jangan sampai beli tudung mahal2 tenyeh kad bayar minimum sudah laa....

bagus, jadi thread jual tudung...aman sahaja rasanya

tak perlu lah nak berperang bagai : ...
RedDevils Post at 7-3-2012 00:44

wakakakaka.....tunggu je la red oit....satgi ada la tu yg masuk perang2....bukan ke kat depan2, geng2 dh ada gado2 manja kat depan ker?

Heheheh.kak lid sy x pakai yg rambu2 kat tepi tu, sy pakai jenis oblong mcm tie rack.seles ...
noraidil_06 Post at 7-3-2012 08:03

hehe... misti ko masih muda ..
akak pakai tudung ariani n  seangkatan ... kak lid suak pakai yang platinum punya .. lebih labuh .. dan corak cantik2 .... kalau yang tudung kosong kadang2 beli kat pasar malam   ... rm30 jer ...  sekarang banyak beli emas .... more to gold less to tudung ... (tak boleh blah sunggoh)

Korang percaya tak mcm tudung fareeda wahab ni atau ariani atau hajrah yang mahal2 ni cost nak buat  ...
star_karat Post at 7-3-2012 01:04

caye jek....sbb aku boleh beli tudung yg semua org igt fareeda punya....rm20 jek....double layer.....org suh aku beli, aku bolayan....aku suh gi sendrik.....hihihi.....mls nk pilih2 kaler.
    utk org lain.....

~cizzz aku giler tudung segera nih.....bg aku, tudung sgt2 penting dlm appearance kita....hehehehe

lorrr...cititrend kat bangi berdepan dengan san francisco pizza...belakang dier islamic ki ...
abgboroi Post at 7-3-2012 02:23

wife AB slalu beli situ ek? berapa range harga dia?

Rindu nak pakai tudung bawal.tp dah x sanggup nk duk depan cermin lbh setgh jam, sbb nak m ...
noraidil_06 Post at 7-3-2012 08:10

kak lid semanjak pakai tudung pasang siap ni..... tak pernah berbawal dah ..... simpan koleksi untuk anak dara akak yang suka pakai  tudung bawal .... sekarang ni dia takmo pakai tudung2 akak sebab dia kata heavy .. berbatu bersulam bagai .. anak buah jer yang belasah ....

caye jek....sbb aku boleh beli tudung yg semua org igt fareeda punya....rm20 jek....double layer ...
iza_yuss Post at 7-3-2012 08:19

double layer ni kat pasar malam berlambak2 ... dalam rm30 tak silap ... tapi mungkin kasar sikit workmanship dia ... tapi kalau  pandai pilih and carry ... memang anggun jugak .....

Pastu utk org2  ...
noraidil_06 Post at 7-3-2012 07:06

yg kat youtube tu saya dh penah tgk.....  dh syorkan kat kwn.....

awak.....saya punya muka x seswai pakai tudung lilit2 ni....nanti nmpk makin boolat.....huhuhuhu