CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 12986|Reply: 76

Jauh hati dengan kawan baik....

salam semua...saya nak kongsi satu cita ni...saya ada sorg kawan baik ni...dia kahwin hujung thun 2010 saya plak kawin awal tahun 2010...pastu kami sama2 ada masalah untuk pregnant..so my bestie ni slalu kol qiesya mngadu kat qiesya...walaupun qiesya pun hadapi masalh yg sama..tp qiesya dah jumpa pakar n qiesya takdak problem apa2...so qiesya just anggap tak dak rezeki lg...tiap kali dia kol qiesya akn try my best to tenangkan dia....selalu kalau qiesya dapat petua apa2 untuk mudah hamil qiesya akan kongsi dgn dia..nak dijadikan cita...satu petang yg indah..(drama ckit)...dia kol n nanges2 kat qiesya...mcm biasa la...qiesya pjuk dia...masa tu dia ada gtau yg period dia lmbt 4hri...qiesya trus kata.."insyaallah..hang pregnant ni...aku yakin sgt.." lpas tu mlm tu qiesya ada buat solat sunat..doa untuk dia...ksian sgt..tak tau nak buat apa dah...coz mak mentua dia kata dia mandul n husbnd dia tak cakap ngn dia dh masa tu....then..besoknya...time petang tu dia ada kol sya bgtau yg dia pregnant...so sya syukur sgt2..happy untuk dia..pastu qiesya sibuk dgn klas...pendaftaran students...and orientasi..so lama tak buka fb...after 2 weeks sya bka fb sya sgt terkejut dgn tindakan kwn baik sya yg mengata kat qiesya lam fb...dgn kawan2 yg dah ada anak n dh pregnant...for example dia dok kata perkahwinan tanpa anak takkan kekal lama...syukur sb laki dia muda so dapat anak (hubby sya agak "matured")...org yg tak pregnant tak leh join depa...pastu dia kata qiesya tak cukup usaha...semua tu dia cakap di photo pregnancy test dia yg positif n dia tag nama qiesya kat citu..of course la dia tau qiesya akan baca...so disebabkan terlalu sedih...qiesya delete a/c fb qiesya..n mendiamkan diri ja...tak tau la..maybe qiesya yg sensitif sgt...hmmm..but buat masa ni qiesya jauhkan diri dulu..apa pendapat u guys?

mmt tak patut nye kawan u tu...benci org selfish cenggitu..siap mention kata kalau sape yang tak preggy takleh join dorg..apakah? sangat tak baik.. itu sume kan urusan Allah.. bole atau tak seseorang perempuan tu hamil bukan nye kita yang tentu kan..takpe la qeisha.. kalau die betul kawan yang terbaek untuk u mesti die pon doakan yang baik2 cam ape yang u buat kat die..apa pon.. u takmo stress pk pasal kawan u tu yea.. biar kan la die.. anggap je ni ujian u untuk lagi kuat kan diri and tabah hadapi ape je ujian dari Allah..and rezeki anak tu insya'Allah' satu hari nnt u pon akan bahagia dengan kehadiran baby pelengkap umah tangga.. anggap je skang ni mase utk qeisha and husband cari duit and kumpul harta banyak2 supaya 1 day bila baby qeisha lahir qeisha dah taktah pening2 soal tu.. skang ni duit pon penting jugak untuk kita besar kan baby kan.. qeisha pk yang baik2 je ok.. gud durl... hihihi !

elok la tuu..
kalau dah jauh hati, dekat2kan la balik.....dia melawak jer tuu...nak majuk apanya, anak ni rezeki DIA..bukan macam gi beli ikan kat pasar, bleh order gitu jerrr...

Reply 2# sophyz

tu la...qiesya jd mengong jugak la bila baca statement2 dia tu..sgt2 terkejut...qiesya berserah ja dekat Allah..qiesya tak nak fikir sgt..sb tu qiesya jauhkan diri...

elok la tuu..
kalau dah jauh hati, dekat2kan la balik.....dia melawak jer tuu...nak majuk ...
cokchibor Post at 6-3-2012 11:54

melawak? hahhahaa....maybe la kot...tu la kdg2 qiesya terfikir jugak..myb qiesya ni sensitip sgt kot..

ermmm....agak kejam la sbg sorg kawan baik mgate mc tu. mase blom preggy kemain lg dok luah2 kan prasaan bgai kt u. ye la, sbb uolls same2 blom preggy kot. ni dh preggy bleh lak wat cmtu...

motip nk ckp cmtu & tag fb u apehal...nmpak la sgt nk bagi u jeles. mungkin die lupe ttg kekuasaan Allah SWT. bile2 mase bleh ditarik balik, blum branak pun lg dh over. buat nye keguguran, pasti die akan cari u smule...

haishhh, aku plak yg over !! sbb aku ade gak kawan yg ingat kite bile die susah jerr, bile die senang,die syok2 berjimba ngan kawan2 len. bile aku hint2 kt fb, pandai lak nk mroyan. lantak ko la...la ni aku dh malas nk amik tau pasal die. undur diri kekdah nye!!

nasihat aku, biarkan lah die bersuke ria ngan klebihan yg die ade skang, sbb die lupe dgn hukum karma..ko ikhlaskan hati & redha jerr..pasti ko akan rase knikmatan merase redha & ikhlas tu nnti...

Follow Us
Reply 6# edoraixora

agak terkejut masa tu...sb mcm2 lagi yg dia kata kat fb tu...wanita yg tak dikurniakan anak...tak leh rasa nikmat mengandung...suami tak sayang la apa la...mmg sentap la baca segala statement tu...malangnya seorg isteri yg tak dapat bg berita gembira mcm tu kat hubby...huhu..mmg pedas dan pedih..bayangkan la...qiesya sampai delete akaun fb la...

Reply 7# qiesya

tapi aku rase u xyah delete a/c fb u tu...lagi molek u delete die jerr dr frenslist u! bior die tau yg u dh bjauh ati ngan die.
mmg sakit jiwe la dpt kwan cmtu. abis tu, kekawan len komen perr??? menggalakkn die lg ker??

Reply  qiesya

tapi aku rase u xyah delete a/c fb u tu...lagi molek u delete die jerr dr frenslis ...
edoraixora Post at 6-3-2012 12:33

kawan2 lain just mcm ..welcome to the club..best la ada baby ni..jga kandungan tu..masa ni la nak dapat layanan a++ suami...lebih kurang sama  ja..myb they all tak perasan yg bestie qiesya ni tag nama qiesya kat citu...hehehe...delete dia sorg ja?? qiesya takmau dia sedih or terasa..dia kan pregnant...biar qiesya hilang terus..baru dia tak rasa sgt...by the way qiesya dah delete pun...dah dekat 2 bulan..dia tak sedar n tak cba kol qiesya pun..sedih gak..

emmm..
satu je nak pesan..tu pun kalau setuju, ikut laa..

dalam berkawan ni, kita selalu tend to expect our friend to act/think/feel just like we are..n perkara macam ni selalunya buat hati kita terluka..

so, dont treat our friend just like what we are, but as the person who might understand who we are..

just my opinion kayyy..

kawan2 lain just mcm ..welcome to the club..best la ada baby ni..jga kandungan tu..masa ni la na ...
qiesya Post at 6-3-2012 12:40

tak pe..jgn sedih2..tu haa, kat luar tu, beribu lagi orang yang hargai/sayang awak..cheer up..

Reply 4# qiesya

kalau die betul2 ikhlas kawan ngan qeisha nape die tak cuba nak contact2 qeisha sampai nak dekat 2 bulan tu..kalau dulu bukan main lagi mengadu domba kat qeisha pasal sume2 benda kn?..nape skang bile die preggy die buat camtu.. takpe 1 day mana tau ape2 jadi yang tak baik kat die mase tu baru die sedar yang Allah tu maha berkuasa and bila2 leh tarik ape yang die ada skang..

Aku pun rasa kawan ko takpatut buat macam tu.. orang yg pernah merasa susah nak mengandung, sepatutnya faham dan letakkan diri dorang kat tempat orang yg belum dapat merasa nikmat tu.. buat apa nak canang2 satu facebook.. diri sendiri dulu pernah merasa sedih lah, mak mertua kutuk lah, suami taknak cakap lah, sekarang dah lupa diri ye?

anytime je tuhan oleh tarik rezeki anak tu.. jauhilah sifat riak. bagi aku ko delete fb tu pun takpela, bukan best pun facebook. at least ko takpayah menengok status2 berunsur riak n menyakitkan hati dah kat home page tu.. tak mati pun kalau takberfacebook kannn.

esok kalau ko pregnant, ko diam2 je.. jangan kecoh2 sampaila ada orang nampak ko boyot.. biar dorang sedar yg semua ni takperlu nak bangga2kan pun.. anak, suami, semuanya pinjaman je. bila2 masa boleh ditarik balik.

Reply 10# cokchibor

true also..but susah nak imply..huhu...takpa la...for now i juz jarakkan diri dulu kot...

Reply 11# cokchibor

thanks ya....

tu lah...en hubby pun cakap mcm tu jugak...sok2 mngandung..jga la hati mereka yg tak dak rezeki lg..jgn ulang bnda yang sama...kita dah pnah rasa..so jgn buat bnda yg sama kat org..ntah la...dia tak cari qiesya sb dia hepy sgt kot...hmmm...sedang berbahagia mengalami proses mengndung..huhu..

tu lah...en hubby pun cakap mcm tu jugak...sok2 mngandung..jga la hati mereka yg tak dak rezeki lg.. ...
qiesya Post at 6-3-2012 14:07

betul kate husband you qiesya..sabarla..org mcm tu x rugi pun kite xkawan..u da jalankan tggungjwb u sebagai kawan..siap tolg doakan dia lg..kongsi segalanya..tp dia plak mcm tu..dont give up ok ;)

pendapat i ur friend tu mmg x patot. sabar jerk la... kalo Tuhan nak balas, sekelip mata pun blh. harap2 1 time later bila u dah pregnant u x jd mcm kawan u tu...

kdng2 manusia lekas lupa diri bila dah berjaya or senang...

Reply 16# qiesya

mase preggy la nk kne jge sumer tgkah laku/pkataan & watsoever...nnti kang bjangkit anak lak kannnn
ermmm...ntah la manusia ni, perangai unexpected, tambah2 lak member sndirik
macam yg aku ckp tadi la...ikhlas & redha je la

Reply  cokchibor

true also..but susah nak imply..huhu...takpa la...for now i juz jarakkan diri d ...
qiesya Post at 6-3-2012 14:00

emm..baguss..tapi jgn sampai dia rasa u lemah lak tak berani hadapi kenyataan..takutnya, dengan tindakan u berdiam, mungkin dia akan pressure u lagi..harapnya kawan u tu tak la seburuk itu..