CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: JohnnyDepp

Luahan hati seorang isteri askar TUDM-Kerajaan perlu kurangkan askar negara

aku pun rasa dia kene kelentong ngn laki dia
cauliflower Post at 19-3-2012 12:30

yerp...kalu tak kuat iman...dari dara dan teruna mau jadi darah dan teruknya...hehehe

Reply 1# JohnnyDepp

keje kat UNIT camtu lerrr...pegawai gila pangkat @ gila hormat....report/refer jewk kat csm_tudm MINDEF....

kepada bini2 LLP dlm forum ni...udah udahla jaki n jeles dengan bini 2 pegawai..
dengan menyerlahkan sifat terkutuk korang bini2 LLP kat dalam ni yg rata-ratanya bermulut longkang.. secara otomatik, korang dah letak maruah diri korang betul2 dlm longkang rumah bini2 pegawai.....

kepada yg xtahu..kalau kat base2 kecik yg mana pegawai xramai..tugas2 bakat adalah wajib xkira bini pegawai kerja atau tak...kena pegang jawatan...kalau ada event2 penting memang wajib hadir walau hari bekerja dengan memberi surat pelepasan pada majikan...no excuses..lain halnya dengan bini llp yg bekerja memang xakan dikacau sbb jumlah bini llp terlalu ramai dibandingkan bini pegawai...dalam sesetengah hal aku rasa lebih untung jadi bini llp..once u bekerja u akan lepas bebas xsiapa kacau u xmcm kami bekerja pun still kena kacau..kalau xpergi husband pulak yg kena panggil..tapi redha jelah sbb nilah nasibnya kahwin dengan askar...semua kena ikut peraturan...

pumpkingirl nanti jangan sindir2 bini2 LLP plak pasal isu dalam forum ni masa function2 yer... sian diroang... uolsz berbaik sangka lah sesama uols k? saling membantu dan bekerjasama...

Perubahan yang hanya nampak baik sekarang adalah kenaikan gaji mereka. Suami saya pernah mendapat ke ...
JohnnyDepp Post at 13-3-2012 00:29

buat jer mcm yg kes askar yg tembak kepala boss dia bila mintak cuti tak dpt2. bila disiasat rupanya askar tu dah berkali2 dinafikan hak bercuti dek boss dia yg memang saja nak pedajal.  dah bersepai kepala baru ada akai.

Follow Us
buat jer mcm yg kes askar yg tembak kepala boss dia bila mintak cuti tak dpt2. bila disiasat rup ...
tobby Post at 20-3-2012 00:21

elok gak bg bsepai kpala 2...org 2 nk cuti bg la msti ade ssuatu y pting y nk diuruskn sbb 2 dia mintak cuti...mntang2 lah pegawai suka2 je nk pedajalkn anak buah...kalu lah dbuatnye llp sluruh msia ni mogok ape akan jd...perasaan timbang rasa 2 msti lh kna ade...

sebelum kita keluarkan apa2 kenyataan...fikir2 kan dulu jika kenyataaan ini boleh menyusah kan suami atau tidak....saya pun isteri tudm jugak,sudah 21 thn suami saya berkhidmat,banyak tempat yg kami sudah pergi, suami juga pernah mengikuti kursus kenaikan pangkat,kerja shif juga pernah so benda2 tu biasa sebenarnye...sebagai isteri kita kene faham tugas suami, setakat ini tugas suami tidak pernah menyusah kan saya dan anak2...jika kita terima sesuatu itu dengan baik, makan baik lah jadi nye....

Reply 244# hyldia

xpe tabah lah ek
sokong kerjaya suami awak k

kepada bini2 LLP dlm forum ni...udah udahla jaki n jeles dengan bini 2 pegawai..
dengan menyerlahka ...
pumpkingirl Post at 19-3-2012 17:11

bangga ekkk jadik binik pegawai... if hubby korang terkorban masa bertugas...masa tuh laa baru rasa sedih nk menitik air mata...masa tuh jugak laa korang perlukan sokongan mental & fizikal jiran2 sekeliling & masa tuh jugak laa korang kenal erti kemanusiaan yg tidak kenal pangkat & darjat!!

elok gak bg bsepai kpala 2...org 2 nk cuti bg la msti ade ssuatu y pting y nk diuruskn sbb ...
jahcomel Post at 20-3-2012 08:44

i like.....tol tuh cik jahcomel!!byk hasad dengki nk pedajal org...that's y la walau gaji pegawai nih tinggi pong tapi tetap gak nk powwww duit anak2 buah yg berpangkat llp!!!hehh...hehhhh....roti canai pong x mampu nk bayar kaaa??

kepada yg xtahu..kalau kat base2 kecik yg mana pegawai xramai..tugas2 bakat adalah wajib xkira bini  ...
pumpkingirl Post at 19-3-2012 17:23

kalo u keje ambik upah ngasuh anak2 llp kt rmh...mmg la u wajib kena p bakat cik labu pompuan  oiiii!!!!

Post Last Edit by pumpkingirl at 23-3-2012 10:22

mentaliti n attitude seorang bini llp memang dapat dijangka..sabarla kak hyldia...saya rasa xhina pun kahwin llp, llp pun ramai yg hensem ...cuma bini2 diorang je yg kureng sikit...

sori kak hyldia, usik mengusik di pagi jumaat...

tapi serius...llp memang ramai yg hensem-hensem berbanding pegawai..body pun smart je....i like..

Gigih aku baca sampai habis.
Aku ingatkan best keje tentera ni. Tengok member aku sanggup ber ...
DCrystal Post at 13-3-2012 00:39

kalau jadi pegawai atasan, sapa x mau... aku ada kenal ngan sorang mejar ni.. dia siap citer kwn dia pilot... xda keja apa.. dok bantai test caldina kat area hangar tudm..bulan-2 masuk elaun terbang dekat rm2k lebih... no wonder laa aku tengok pegawai kat TUDM pakai keta sport sumer..kalau askar bawahn tu mmg sakit laa...

Saya pelik macamana adik  salah seorang forumer yang adiknya baru habis UPNM perlu mengeluarkan RM3500 utk beli uniform. Pelik.. sebab  elaun pakaian memang dibagi..except kalau badan dah naik .. uniform tak muat .. kena keluarkan duit sendiri.
Zielah Post at 17-3-2012 22:01

tapi seriusly duit memang tak ble simpan la. semua benda nak kena bayar sendiri. untuk majlis convo n pentauliahan diorg aritu je, baju n aksesori sahaja sampai rm3500 kena bayar.

errr...bkn utk uniform, tp convo la...lenkali baca betul2..

mentaliti n attitude seorang bini llp memang dapat dijangka..sabarla kak hyldia...saya rasa xhina pu ...
pumpkingirl Post at 23-3-2012 10:21

no halll lah....sudah biasa bah dgn sikap org cam u....mulut longkang tp masih x mau berubah...

mentaliti n attitude seorang bini llp memang dapat dijangka..sabarla kak hyldia...saya rasa xhina pu ...

saya x pernah rasa terhina berkahwin dgn llp cos gaji saya sendiri pun rasa nya blh mmg cukup utk bela skali suami awk....& utk pengetahuan awk...hubby saya mmg hensem..

rasanya kalo awk tgk saya pasti mata awk x berkedip....ho3x....cantiknya wanita yg bernama hyldia itu....takot nanti hubby awk plak terpikat kt saya...++++...saya ada kerjaya yg agak membanggakan!maaf yaaa...riak skit!

sorry laa cik labu pompuan...wanita yg bernama hyldia nih nakal skit ekkk....jgn simpan dlm ati...peace!!