CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: JohnnyDepp

Luahan hati seorang isteri askar TUDM-Kerajaan perlu kurangkan askar negara

perlu ke asyik nak buat majlis makan2??
atau mmg suka melahap puak2 ini, atasan amnya?

aku rasa mungkin faktor bangsa melayu yg majoriti dlm ATM ni...mcm rejimen askar melayu diraja, semuanya kaki betina dan kaki tonggang...dan budaya ni cuba di turun temurunkan kpd pelapis muda askar...tak ke berlarutan budaya haram ni?

budaya british yg di bawa-bawa sebelum zaman merdeka lagi...ataupun nak jadi askar mesti kaki tonggang dan kaki betina?

nasib baik ade menteri pertahanan utk mengawal berok2 ni...

sekarang kan tengah xde peperangan. so ape lagi diorg nak buat.
Diorang memang keje berfunction je especially org atasan. yang jadi balaci, orang bawahan. adik aku cakap, arak mesti sentiasa ada kat mes. call girl lak kadang2 je kalau ada function besar sket.

tradisi bodoh yang di ikuti golongan bodoh sahaja...
JohnnyDepp Post at 13-3-2012 11:32

askar kan dididik supaya berdisiplin and tak bole ingkar arahan walau sebodoh mana pon arahan tu.

mak aku pon cakap tradisi askar ni bodoh.

askar kan dididik supaya berdisiplin and tak bole ingkar arahan walau sebodoh mana pon arahan  ...
mucheng Post at 13-3-2012 11:42

itulah, kalau orang atasan suruh makan taik kucing...aku rasa depa makan taik kucing...dgn enak sekali...

Tanya suami habis orentasi pergi mana sampai jam 4 pagi, SPA POP IN atau belakang Utama Jaya. Mungkin "urutan" SPA lebih baik dari kat rumah

atau pn ada bini muda

Follow Us
masa adik aku kat UPNM, pernah CO diorang berkaraoke n mabuk2 sampai pukul 4 pagi dalam satu function.start plak b4 maghrib. xde sape pon berani nak bangun. tepaksa je tunggu sampai CO diorang balik baru ble bersurai. kalau orang atas dah mcm ni punya buruk perangai, camne dengan org bawahan? nak2 masa ni diorang still student lagi. dah tengok contoh2 yang buruk. yang memalukan, orang islam yang buat keje camni.

nasib baik xmasuk askar..
dlu berminat gak nak masuk...
tp xminat dh..dgr mcm2...
mcm zaman jahiliah plak.

itulah, kalau orang atasan suruh makan taik kucing...aku rasa depa makan taik kucing...dgn enak  ...
JohnnyDepp Post at 13-3-2012 11:44

rasanya benang nie sesuai taruk ke BOARD lain, Agensi keselamatan Polis dan tentera, bior dia org bergasak kat sana....ikut pengalaman cross takder pulak benda2 camnie berlaku...kalau ada pun sikit2 aja, takder ler sampai menembak 16 org sampai MAMPUS mcm kat Afghanistan tu.

masa adik aku kat UPNM, pernah CO diorang berkaraoke n mabuk2 sampai pukul 4 pagi dalam satu functio ...
mucheng Post at 13-3-2012 11:47

dengar citer 'command and do'...kumandul is more like it...

Post Last Edit by JohnnyDepp at 13-3-2012 11:51
rasanya benang nie sesuai taruk ke BOARD lain, Agensi keselamatan Polis dan tentera, bior  ...
crossfire Post at 13-3-2012 11:48

sana specific board...kat CI ni more public...biar public tau keje2 terkutuk askar ni...

don't justify the wrongdoings of ATM...yg salah tetap salah...

dlm tudm ni yg senang naik trade jurutera n pilot je..so kalau join bakat mati matian pun kalau laki ko trade lain mmg xde harapan la nak pegang title datin..(pesanan utk isteri2 yg bercita-cita tinggi melangit tu...)
utk penulis ni,kesian sbb mungkin kena kelentong dgn suami dia...semua pun tahu labuan camne kan...huhu..
ttg belanja org2 atas tu mmg selalu berlaku pun...bukan suami je kena bayar,wife pun kena juga..
lagi satu decision making komander2 ni biasanya dipengaruhi oleh wife diorg..
so kalau nak laki senang,kenala pandai bodek n berbaik2 dgn isteri2 CO.

aku rasa bini dia nih tak join BAKAT nih...ehmmmmm
patut gi ceramah yg dianjurkan bakat....
apa hak2 isteri seorg askar etc.....

nak komen pun..ehmm...laki aku pun lebih kurang kene gitu
rileks la...

sana specific board...kat CI ni more public...biar public tau keje2 terkutuk askar ni...
JohnnyDepp Post at 13-3-2012 11:50

ker takut ko kena kutuk, ko tak tahu cara kehidupan tentera, hanya berdasarkan sekeping surat yg entah sahih ker tak...
tak tau jgn main serkap jarang....

itulah, kalau orang atasan suruh makan taik kucing...aku rasa depa makan taik kucing...dgn enak  ...
JohnnyDepp Post at 13-3-2012 11:44

ye, hatta disuruh makan taik orang skalipon diorang akan makan dengan penuh nikmat. guna sudu garpu skali.

dlm tudm ni yg senang naik trade jurutera n pilot je..so kalau join bakat mati matian pun kalau laki ...
pumpkingirl Post at 13-3-2012 11:51

budaya laki bini campur hal ehwal kerja ni cuma dalam bangsa melayu je...dan hal2 lain seperti politik dan sebagainya...

aku rasa memang betol tau apa yang berlaku ni. baru2 ni adik aku start posting. dia abes degree kat  ...
mucheng Post at 13-3-2012 11:20

pernah ke berlaku pegawai2 wanita muda yg belum kahwin kena jadi sleepng partner orang atasan? kalau pernah mereka harus laporkan... biar orang atasan tu di heret ke mahkamah tentera.

ker takut ko kena kutuk, ko tak tahu cara kehidupan tentera, hanya berdasarkan sekeping su ...
crossfire Post at 13-3-2012 11:52

well, pokok tak bergoyang kalau takde berok yg mengoyangkan...

aku penah dok Labuan la..kejap jer
apa yg aku nampak...bdk2 belasan tahun tonggang arak selamba jer...tuh baru kul 8mlm...
lepak2 kat tepi tangga dok usha2 anak dara org!
aku sound direct jer.....

tp kalo bab army nih....
laki aku kata, zaman skrg lg manja kut berbanding zaman laki aku nyer deraan...hohohohohoho

org2 atasan dlm tntera ni mmg teruk...masih amal lg budaya british...sbb 2 lah wujudnye kagat dlm ATM nk bg tarbiah kt diorg ni...askar2 bawahan y teruk kna wat keje...