CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: JohnnyDepp

Luahan hati seorang isteri askar TUDM-Kerajaan perlu kurangkan askar negara

Reply 237# Zielah
Actually respect dengan awak lah
bukan senang nak ubah mentaliti orang
yang penting kita tahu apa yang kita buat
teruskan usaha anda

Jahcomel,  
TQ very much.

ifanonline,
What i'm gonna do ... nothing ...sbb setiap department dah buat tugasan masing-masing. So let them do their work  n not need to interfere. habis cerita.

anis01,
TQ. S tak mahu mengubah sesiapa yang tidak mahu berubah. If they want to change their life  n their  mind for a better future ... I'll show the way ... Hidup ni mana ada senang,  nak hidup senang  susah dan nak hidup susah pun susah.

Apa yang berlaku di depan mata sepanjang service banyak  mengajar saya untuk  menjadi  lebih baik. Walaupun ada juga  yang belum dapat dicapai .. better late than never.

P/s : tahu dengan PTD, saya selalu dok melepak kat sini .... mahu jugak kena mengadap ni.. hehehhe

habis la kak kna lahar nnti bg contoh cam 2....hahahaaa
jahcomel Post at 18-3-2012 11:03

sape yg ada brani nk laha?? nih kisah lampau yg agak pahit bg suami aku...hehh...hehhh...org yg menge "pow" ituh agak senkek sehhhh... pencuci lantai ajax pun ada dlm list permintaan!! tp x smua tentera perangai hazab cenggitu.ada yg elok...ada jugak yg perangai hazab.aku pernah p bakat (2 x jek sepanjang aku kawin nih)....giler sombong aku tgk sikap wife2 pegawai ni!bajet cun ala2 mak datin... pulak tuh x nk campur wife2 llp nih.....dok la dia org sekelompok bini2 pegawai..."beauty with no brain" hehhhh...hehhhhh

Reply  ifanonline

Jangan cakap macam itu wak, ada juga yang jujur dan ikhlas berkhidmat
tiada m ...
anis01 Post at 17-3-2012 21:30

yg nih aku setuju 100%!!semenjak aku kawin dgn tentera nih...seingat aku laa,x sampai 5 kali kami dpt balik kg beraya bersama-sama.hu80x....sedih tollll....tp aku redha laa cos aku dah pilih dia tok jadik suami aku.kena terima seada nya ler... kdg2 aku dh start cuti 3-4 ari lbh awal...hubby aku lak raya ke 2 baru terhegeh-hegeh nk balik kg...start cuti.. sian dier...

Bini llp biasala dalam forum je berani...lagak je lebih pdhal kkebanyakannya keje nurse or cikgu mak ...
pumpkingirl Post at 17-3-2012 22:10

salah sorang yg selebet nya...nko ler!!!hehhh...hehhh..

Kalau nk diikutkn, kebanyakan  istrii pegawai pun xsuka  n malas nk join bakat ni.kami pun sibuk dgn ...
pumpkingirl Post at 17-3-2012 22:34

patot laaa hangin bila org kata wife pegawai nih "beauty with ni brain"....ghoper2 nya dia la  antara salah seorg wife pegawai ituh....hehhhh...hehhh...

Follow Us
Kalau nk diikutkn, kebanyakan  istrii pegawai pun xsuka  n malas nk join bakat ni.kami pun sibuk dgn ...
pumpkingirl Post at 17-3-2012 22:34

u bekerja ke? bkn ker klu wife tentera yg bekerja x diwajibkan hadir ke bakat?antara tugas hakiki & bakat...makna nya u lebih penting kan bakat berbanding tugas hakiki u yg dibayar gaji...

Bini llp biasala dalam forum je berani...lagak je lebih pdhal kkebanyakannya keje nurse or cikgu mak ...
pumpkingirl Post at 17-3-2012 22:10

x perlu u nk pandang rendah padaorg.if u nih wife seorg pegawai...maka bersyukurlah.jgn menghina pada isteri llp yg mungkin tidak bekerja & mempunyai kewangan yg terhad utk menyerlahkan penampilan mereka.first of all...better u ambik cermin & cerminkan diri sendiri dulu okayyy...jgn marah...

Reply  anis01

Oh! ye ke...What ever it is ...kalau  kita ni masuk service dan betul-betul  ...
Zielah Post at 18-3-2012 13:06

mmmm..memang payah nak jaga 200 lebih orang yg lain2 perangai.. mesti pening kepala... sure akak ni berpangkat Mejar yg mengendalikan satu Kompeni tentera yer...

Lagi pun bagi I apa kelas join bini2 pegawai yg PMR/SRP pun failed tp kita pulak nak hormat diorg lebih2. Bini2 org bawahan pun kebanyakan ader diploma, digree, master. Ada jugak yg kawin ngan doktor.
kerbau_balau Post at 13-3-2012 16:15

hahaha...yang nih aku stuju...yg bestnya bila dpt tau bini LLP nih keje bagus2.....mulalah tanya mcm2...buat2 baik....waktu ada family day pn, bini2 Officer nih mana nak join bini LLP nih....bila duk tanya keje apa...baru terbeliak mata bila tahu yg bini LLP nih ada yang keje bagus2....tambahan pakai kete mahal2...hhuhu....

kalu officer tuh dah kawin, takkan la nak usung org lain plak pi official event...akai ada ka...confirm kalu bwk org lain, bini2 officer lain pi bgtau kat bini dorang....

lagi satu...MMG MENJADI KESALAHAN SURUH STAFF LAIN URUSKAN HAL2 PERSONAL KITA...tak kira army or civilian...sbb job description kita takda mengatakan MELAKUKAN KERJA2 PERSONAL SELAIN KERJA RASMI DIWAKTU BEKERJA...ini plak nak suruh org bawahan kita buat keje personal kita....hal rumahtangga kita ...

Jurang antara Officer dan LLP mmg terlalu besar.....officer dilatih untuk perintah manakala LLP dilatih untuk terima perintah.....tapi jgn sampai perintah tak masuk akal...mcm uruskan hal2 keluarga atau personal...sampai suruh coverup utk officer pn ada.....

LABUAN...tempat yang mmg byk dugaan dan pengaruh yg tak baik....bila dah luar pandangan keluarga kita....mcm2 boleh jadi..lgpn semua haram jadi halal disana.....tambahan hasutan kwn...yang baik pn boleh buat dosa besar.....itu sbbnya bukan sahaja kuat mental dan fizikal...AGAMA misti diutamakan dan diamalkan juga...lagi satu ada golongan org sana mmg kuat main ilmu itam....

Pada pengadu...ada yg betul ada yang perlu disiasat..mcm si suami balik pukul 3-4pg...cuba complaint pada Officer...blh mereka siasat betul ke idak suami dikerah sampai ke pagi....pasal kene tindas tuh....ada pro and cons kalu pi ngadu..

hahaha...yang nih aku stuju...yg bestnya bila dpt tau bini LLP nih keje bagus2.....mulalah tanya ...
yumeina Post at 19-3-2012 10:52

i likeee...that's y la i kata wife pegawai nih bodow sombong ngalah kan suami sendirikkk!bajet cun ala2 mak datin gitewww..

tuh x nk campur wife2 llp nih.....dok la dia org sekelompok bini2 pegawai..."beauty with no brain" hehhhh...hehhhhh. ...
hyldia Post at 19-3-2012 08:25

I have no problem dgn term 'no brain'
Tapi... 'Beauty' kah depa tu???
Mebi 'no beauty plus no brain some more'

I have no problem dgn term 'no brain'
Tapi... 'Beauty' kah depa tu???
Mebi 'no bea ...
solstice Post at 19-3-2012 11:37

kang kalo x ckp "beauty" kang ader plak wife pegawai yg sentap...udah ler no beauty...no brain??? teruk sgt lerr...

sebenar nya kalau si isteri ini benar2 hendak suami dia pergi jauh dalam karier ini... dia yang perl ...
~anya~ Post at 13-3-2012 00:39

it's not all about her...but others too

sebenar nya kalau si isteri ini benar2 hendak suami dia pergi jauh dalam karier ini... dia yang perl ...
~anya~ Post at 13-3-2012 00:39

Sepatutnya wifey dier yg kena pi 'Kursus' dahulu mengenai kerojer asokar.

iyolah tu. tah apa dia kena kelentong dengan laki dia. i heard labuan can be quite a heaven for men. ...
petit-saconnex Post at 13-3-2012 11:19

aku pun rasa dia kene kelentong ngn laki dia

Sepatutnya wifey dier yg kena pi 'Kursus' dahulu mengenai kerojer asokar.
niceghost2005 Post at 19-3-2012 12:16

anya rasa the wife must be as ambitious as the husband... baru boleh goo gitu... sebab anya tengok kakak anya pon memang ambitious... sebab itu dia boleh buat...

it's not all about her...but others too
cauliflower Post at 19-3-2012 12:16

anya fikir dia boleh memilih untuk tidak berkahwin tentera.... teman hidup pilihan kita...

abah aku pesara TUDM, berpangkat terakhir flight sarjan. AQM.
we stayed in labuan for about 5 years. time tu labuan mmg tak mcm skrg. supermarket pun satu je.time ni, mak aku lepaskan kerjaya dia sbb keluarga kami(sampai aku skrg) menentang keras bab2 pjj ni.
education mak aku up skit dari abah aku malah bini2 pegawai yg ada pada masa tahun 80-an dulu. tapi aku sgt berbangga dengan mak aku yg tak pernah pun gegeh nak stand out kertas2 pecapaian akademik dia depan bini2 pegawai ni.
malah dia become friends dgn diorang..rajin jugak pegi bakat bila ada masa terluang. tak termasuk bila dah jadi member. mak aku pun start la berbisnes gubah bunga, kuih, kek bagai. bini2 pegawai ni la kastemer tetap. diorang mmg tak segan2 bertandang ke kuartes kami yg serba sederhana. siap ke dapur tolong mak aku bungkus kuih. very down to earth.
sampaikan hari aku menikah pun pegawai2 ni datang meraikan.. salah seorang "pegawai" tu yg mak abah aku kenali dan berkawan di TUDM Labuan itself adalah Tan Sri Nik Ismail Nik Mohamed yg ketika aku menikah tu dah pun bergelar panglima TUDM.
they remain friends.. anak2 dia kawen pun, tak pernah lupa jemput mak abah aku.

tapi yelah.. time goes by, mungkin bini2 pegawai kini lebih mengerikan... maklumlah nak disesuaikan dengan bini2 bukan pegawai yg tak kurang ngerinya.. satu geng datim maimun, satu geng lagi tin mon..
mmg sesuai sgt la tu dua2..

so bagi aku..kalau ko rasa ko jumpa bini pegawai yg bg ko teruk, ko jadila bagus serta membaguskan sekali org yg tak bagus tu. pi berbuat baik(bukan pi menyembah), kot2 bleh berdakwah sekali ke..pahala pun dapat. jangan dengan ko sekaki menunjukkan sifat terkutuk seperti bermulut longkang.. secara otomatik, ko dah letak maruah diri ko betul2 dlm longkang rumah bini2 pegawai ni tadik..

exactly...!  

dia nak kita kata 'tak pe la, polis rasuah...nanti kalau rumah masuk  ...
guesswho09 Post at 18-3-2012 11:09

i like ur statement