CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: 27oktober

maid indonesia no more kerja banyak

ayoyoooooooo banyak nye thread pasal amah indon ni
ramai nye pecinta amah jawa makan katak ni
eltoro Post at 16-3-2012 01:01

jangan ko terasa eltolol...kami tak menghina bangsa ko.. indon....kami nak tolong menurangkan pengangguran kt indon...
Esbeye pasti happy banget tuh...

maid indonesia no more kerja banyak

Brape byk maid kena ambik?sorang utk masak..sorang utk mengemas..sorang untuk baby sitting..700x3=2100..
Nasib baik aku x perlu maid..simpati la pd yg sgt2 perlukan maid

(posted by mobile)

isunyer

WHO needs WHO more ??

yg aku nampak kat sini majikan malaysia lebih hadap nakkan bermaidkan indon ni. Dengan segala macam pra syarat, pos syarat yg berat sebelah. Kepada yg betul2 mampu silakan tapi kepada gulungan pekerja pertengahan maid import ni adalah mahal sebenarnya. Banyak kos2 tersembunyi yg akhirnya merugikan mereka sendiri.

~ orang2 berkira mcm eden mmg sedikit pon tak hingin nak hadapkan serbis maid import sebegini.

Reply 62# MamaMima711

Habis gaji sebulan hanya utk bayor maid-maid...

asanya kalau gaji rm700, ramai jer local yg nak kerja kemas rumah masuk kul 8 balik kul 6 ptg...

kerja pun kemas rumah  atau jaga baby .pilih mana satu sahaja... work at own pace..
Cakkkk....aaaa Post at 16-3-2012 14:04

exactly.....

kalau 700, dpt stok maid indon mcm muka kacukan belanda tuh best la jugak..

Follow Us
manakala majikan yang memerlukan pembantu rumah Indonesia untuk menjalankan semua empat tugas itu perlu mengambil empat pembantu rumah yang khusus terlatih dalam kemahiran masing-masing.

4x700 = rm2800

sy sgt rajin. sila ambil sy sbg maid

siap blh save kos levi 4500x4 = rm18000 mari2 pm sy

siyes... stetmen bodo!!
Fantaghiro Post at 16-3-2012 14:20

..aku rasa org yg bg stetmen tu kurang kasih sayang lah

wakluuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu

jangan ko terasa eltolol...kami tak menghina bangsa ko.. indon....kami nak tolong menurangkan pe ...
gede-bab Post at 16-3-2012 15:21

hi idiot long time no see where have u been ?

maid utk belai aku je ada tak?
Acong Post at 16-3-2012 02:52

ko amik la cina sex doll tu ah beng

...hanya puak2 "exhibitionists" aje yang suka  maid dalam umah...
pyropura Post at 16-3-2012 09:53

apa maksud ini... anya tak faham lah pyro...

ko amik la cina sex doll tu ah beng
eltoro Post at 16/3/2012 21:47
takmo.......... nak cewek indon gak.........

syabas gomen indo
pembantu rumah semakin kayo, majikan nak miskin ka kayo ada aku kesah

takmo.......... nak cewek indon gak.........
Acong Post at 17-3-2012 01:38

kesian lah cina sex doll mahal import ....cina acong taknak pakai

KL tak setuju
Oleh Jalal Ali Abdul Rahim
jalal@bharian.com.my
2012/03/17

• PERATURAN baru dikenakan tidak adil terhadap majikan.

• BAYARAN gaji RM700 tidak setimpal jika sekadar membuat satu kerja sahaja.

Amah buat satu kerja gaji RM700 tiada dalam perjanjian

IPOH: Menteri Sumber Manusia, Datuk Seri Dr S Subramaniam menafikan Malaysia bersetuju supaya pembantu rumah Indonesia yang akan dihantar ke negara ini hanya perlu melakukan satu tugas khusus dengan gaji minimum RM700.

Beliau berkata, perkara itu tiada dalam rangka perjanjian persefahaman (MoU) kedua-dua negara, sebaliknya pembantu rumah diperlukan melakukan tugasan am atau tugas khusus seperti menjaga bayi atau orang tua berdasarkan keperluan majikan.
“Sebenarnya apa yang kita sudah putuskan dalam MoU kekal. Memang mereka mendapat latihan tetapi keseluruhannya mereka boleh buat semua kerja tetapi ada pembantu rumah yang mungkin ada pengkhususan tugas yang memerlukan mereka menjalani latihan pengkhususan berkenaan.

“Contohnya, mungkin ada ibu muda baru bersalin mahu seorang berpengalaman dalam bidang itu. Jadi, Indonesia maklumkan mereka akan menyediakan pembantu rumah dengan pengkhususan mengikut keperluan itu.

“Jadi, ini tidak bererti pembantu rumah yang biasanya melakukan kerja keseluruhan atau am tidak ada. Kita telah pastikan dan telah minta mereka diberikan latihan secara meluas dalam semua bidang supaya boleh melakukan banyak kerja,” katanya selepas menyerahkan sijil kewarganegaraan dan kelulusan sijil kewarganegaraan kepada 212 penerima, sempena Program My Daftar peringkat negeri Perak, di sini semalam.

Dr Subramaniam mengulas laporan yang memetik Ketua Pengarah Pembinaan dan Penempatan Tenaga Kerja, Kementerian Tenaga Kerja dan Transmigrasi Indonesia, Dr Reyna Usman bahawa pembantu rumah yang akan dihantar ke Malaysia akan melakukan satu tugas khusus saja sama ada tukang masak, pengasuh bayi, penjaga orang tua atau pengemas rumah dengan gaji minimum RM700.
Dr Reyna dipetik sebagai berkata ia antara persetujuan yang dicapai dalam pertemuan Pasukan Petugas Bersama (JTF) Malaysia-Indonesia mengenai pengambilan, penempatan dan perlindungan pembantu rumah Indonesia serta majikan Malaysia di republik itu, kelmarin.

Mengulas lanjut, Dr Subramaniam berkata: “Kenyataan itu tidak mengikut MoU dan kita memang setuju bahawa latihan dijalankan dan mereka ada buat latihan bidang pengkhususan bagi (majikan) yang mahu pengkhususan. Mereka yang mahu pembantu rumah am, akan dapat pembantu rumah am.”

Beliau berkata, pihaknya akan menjelaskan perkara itu dan menegaskan apa yang JTF persetujui mesti dilaksanakan dan pihak Indonesia bersetuju latihan pengkhususan seperti menjaga bayi atau orang tua diberikan berdasarkan keperluan.

“Sebenarnya hari ini (semalam) Ketua Pengarah (Jabatan Tenaga Kerja Semenanjung Malaysia, Datuk Sheikh Yahya Sheikh Mohamed) berada di Jakarta dan mereka bermesyuarat untuk menyelesaikan masalah ini dan selepas itu pihak Indonesia kena datang (ke Malaysia) dan kita akan selesaikan di sini. Saya juga sudah minta pihak Indonesia supaya jangan setiap orang keluarkan kenyataan masing-masing.

“Dua minggu lalu, ada Kaunselor Menteri (Penerangan, Sosial dan Hubungan Budaya Kedutaan Indonesia, Suryana Sastradiredja) keluarkan kenyataan satu kes penderaan membabitkan VVIP tetapi apabila kita periksa, tiada kebenaran tetapi sudah membuat kenyataan. Hari ini ada pula kenyataan lain,” katanya.

saya rasalah, kalau di negara kita ni, pusat penjagaan kanak2 dikenakan bayaran yg sepatutnya dan kualiti penjagaan tu superb, takde lah kebergantungan terhadap maid ni tinggi....tp sbb mahal sGt, itu yg amik mais lg berbaloi baloi......tapi bg saya, sy lebih aman tiada maid....

Reply 8# 27oktober

Maid problem is a never ending story.  Sometime kalau you dapat 'jodoh' yg baik dgn maid, maid boleh bertahan bertahun2 lamanya.  Ada juga  cerita yg kita dengar maid baik, majikan pula yg banyak cerewet.  ada pula employer yg baik, maid pula yg ambil kesempatan.  Yet, today, susah dah kita nak dapat maid yg betul2 ikhlas nak kerja di M'sia ni.

Kebanyakan mereka datang ke mari hanyalah dgn alasan nak kerja, tetapi sebenarnya mereka nak keluar drp Indonesia yg kehidupan mereka serba susah.  Di sini sbhgn besarnya dah ada kontek, malah ada husband yg kerja di ladang2 dan mereka sudah pasang niat akan join husband atau friends mereka and they will flock together,  Menjadi ilegal tidak ada dlm kamus hidup mereka.  It is their survival.  Pada akhirnya majikan juga yg melopong kerana duit sudah habis tapi dapat maid yg haprak.  Tambah sakit hati lagi kena denda pula dgn imigresen.

Di Indonesia memang ada tugas 'baby sitter' yg tugas mereka hanyalah kerja menjaga baby, nothing else.  Usually these baby sitters, they are trained in this job dan gaji mereka adalah spt yg ditawarkan.  Gaji PRT yg lain lebih murah, that's why some Indonesian family can afford to hire few maids in one house.

For M'sian employers, tanyalah poket kalian.

rasanya kalau gaji rm700, ramai jer local yg nak kerja kemas rumah masuk kul 8 balik kul 6 ptg...

...
Cakkkk....aaaa Post at 16-3-2012 14:04

dekat2 umah aku ni aku perasan selalu ade org iklan minta nak pembantu rumah org tempatan yg bleh dtg umah kemas umah segala kan..hihi nampak cam menarik sesuai tuk ibu tunggal yg memerlukan uwang..aku cam berminat tp umah aku seniri pun xterdaya nak ngemas ahaaaa letihhh keje aku xpenah abis daaaaa

bodo yek? aku rasa tak bodo, pasal aku ada 4 anak dan tak pernah ada maid kat rumah aku.
BATUAPI8888 Post at 16-3-2012 14:27

binik ko kerja ke weh?aku kagum gak ngn bini2 yg keje tu tp umh kemas je (konpem la kemas anak2 hari2 buat sepah kat taska atau umah pengasuh je blk umh sendiri dh mlm)lagi satu yg jenis gigih memasak eberidei hahaha
kwn2 aku ramai gini bangun pagi2 masak sesiap tuk bekal anak n suami serta diri sendiri.blk keja memasak lg utk malam..bagus betul aku yg surirumah ni pun ade waktu bila dah lemau jemu makan masakan sendiri ade gak la rasa nk mkn kt luor huhu tapi takpe laki aku phm kdg2 dia yg pesan awal2 xyah msk nak2 kalo agak2 barang dapo dah nak abis tu kan atau hujung minggu ke atau bila tgk aku kepenatan sbb aku WAHM kan dok umh ttp wat duit gak...dia bawak lah aku pi makan kt luar.