CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: 27oktober

maid indonesia no more kerja banyak

bodo yek? aku rasa tak bodo, pasal aku ada 4 anak dan tak pernah ada maid kat rumah aku.
BATUAPI8888 Post at 16-3-2012 14:27

jgn kata bini2 je.. laki pon sama pemalas. balik keje dok depan tv, expect bini suh masak hidang dpn btg hidung. kain baju ank sume bini nak urus. tp bila time gaji, pandai plak nak guna duit bini tu cover itu ini. statement hang ni memang bangang lerrr... dan hang kena ingat, lain org lain masalahnya. kita mana tau masalah orang. apa daaaa....

rasanya kalau gaji rm700, ramai jer local yg nak kerja kemas rumah masuk kul 8 balik kul 6 ptg...

...
Cakkkk....aaaa Post at 16-3-2012 14:04

setuju...setuju...dr keje kilang, lebih baik jd maid plak. lg dasat masyuk. pasni sape yg rasa susah nak dapat keje, blh la jd maid ni. berbaloi le camnih.

rasanye sekarang dah sampai masanye kita lebih memilih nursery berbanding maid. kalau bayar RM700.. tapi takat jaga anak saje sambil2 tgk tv.. baik hantar taska. lagi berbaloi2.. anak2 pon dapat belajar. tapinye.. pilihla taska yang berdaftar. janganla nak pilih taska pon yg murah2 aje..

ada sorang kakak ni... tiap2 hari aku jumpa time amik anak kt taska.. anak dia 5 orang. 2 dah sekolah. 3 lagi 6 tahun ke bawah, termasuk sorang kanak2 istimewa. mmg salute la.. anak dia yg sulong darjah 6 rasanye.. tapi tghari, balik taska. makan, mandi, tido siang smua kt taska dengan adik2nye. petang maknye amik kelima2 anak kt taska. entah berapala akak ni bayar sebulan. anak2 dia yg transit tu.. mau RM150 x 2 orang, pastu yg 3 orang kecik2 tu.. RM300 x 3..  total RM1200 utk anak2 aje. tp puas ati..

klau maid pulak.. kos nk dptkan maid je dah baper ribu. klau RM700 bole jaga anak, kemas n masak smua.. okla. ni pilih2 pulak.. baik takyah..

tp ku rasa.. smua nye berbalik pada diri sendiri. klau rasa bole berlebih kurang, saling tolong menolong kemas umah jaga anak dengan pasangan... tak perlu maid2 bagai ni. tapi klau laki balik umah terbongkang depan tv je sedangkan wife balik keje terus bersilat kt dapur memasak bagai... ha.. hok tu mmg patut sediakan maid

aku pun xminat dgn maid2 nih. tp masalah taska ni plak, pekerja xcukup, byrn pun mahal jugak. cam tmpt aku, taska yg berdaftar mmg xde. aku dah check lmn web jkm. satu pun tarak. nak xnak t'paksa gak htr ke taska yg haprak, pekerja pun xhire. dia cuma hrp ank2 dia yg msh sekolah n adik dia je bantu. ni tgh pegnen ank ke-2, pening kat mana nak cekau pengasuh

jgn kata bini2 je.. laki pon sama pemalas. balik keje dok depan tv, expect bini suh masak hidang ...

gdah Post at 19-3-2012 17:07

hehe... suka ngan statement engko

sedap je jantan2 kat sini 

tak perlu ada maid bagai... entah2kan depa ni
kat umah terkangkang depang tv
air pong suruh bini buat

aku rasa kalau bekerjasama suami isteri
tentu rakyat malaysia ni tak ramai yg pakai maid
masalahnya ramai jantan pemalas
tau buat anak je

maid mahal... setakat rumah semak... apa kesah, rumah sendiri, bukan rumah org lain, larat tgk, x larat tgk, kemas ler rumah tue... yg penting bahagia tanpa org luar dlam keluarga....

Follow Us
Ekoran pemerintah Indon sekat amah depa, aku rasa ada jugak hikmah disebaliknya.
Last last, satu ari nanti kita kena hidup tanpa PATI.

Post Last Edit by wartakita at 19-3-2012 19:33
Ekoran pemerintah Indon sekat amah depa, aku rasa ada jugak hikmah disebaliknya.
Last last, satu ari nanti kita kena hidup tanpa PATI.
sejahtera Post at 19-3-2012 19:17

Hehehehe ... tak akan ada PATI ketika Malaysia menjadi bagian Indonesia suatu ketika nanti ...

Salahnya anda-anda sendiri sih ya ....
Dahulu mudah mendapatkan Umah, kerja baik2 .. tapi banyak yang diseksa, disetrika, diperkosa, dibunuh  etc ....
Sekarang baru kena batunya....Makanya hargai orang lain walau cuma Umah ...                                               

Stop Pengirimah Umah ke Malaysia sekarang juga !!!!

Reply 108# wartakita

Pengganti Amah Indon :  Maid Bangla pulak!!!

saya ada maid indon dan stakat ni sgt2 berpuas hati dgn kerja dia. we tried to ease each other's bur ...
katak hijau Post at 15-3-2012 22:46

untunglah dapat maid yang rajin..yang leh puaskan hati majikan.....
tapi geram sungguh bila dapat maid yang kerjanya nak bersuruh, buat kerja nak cepat siap so leh cepat2 duduk2 melunjur kaki...

Hehehehe ... tak akan ada PATI ketika Malaysia menjadi bagian Indonesia suatu ketika nanti ...

hahahahahaha.... ada lagi rakyat indonesia yg pemikirannya sama macam komunis bung karno.... mujur ada general suharto gulingkan bung karno komunis itu.

kalo maid bertubuh mungil macam dewi perssik..aku rela je bayar rm700 sebulan hanya untuk satu tast aje..

tolong urutin badan gue yang penat bekerja

Aku rsa tiba msanyer our gomen pk kn cara nk utilise tenaga kerja local nk jdi maid... Bukak 1 agensi yg bkn brdasarkn keuntungan utk whoever ladies yg sanggup jdi local maid.. Dtg pagi n blk time majikan blk keje pon dh cukup bagus.. Monday to friday Gaji 800 above ikot bilangan isi umah pon ok.. Psal we dh jimat agency fees dlm 7-8k.. Annual permit renewal 700 sethn.. Coz of living pon x sebanyak live in maid.. Aku pnh pkai kejap... Mmg puas ati.. Senang hati.. Tp, anak2 mkcik ni pulak x kasi.. Malu mak diorg jdi maid kekdahnyer..

Hehehehe ... tak akan ada PATI ketika Malaysia menjadi bagian Indonesia suatu ketika nanti ... ...
wartakita Post at 19-3-2012 19:29

korang tak datang pun lagi baik! Busuk dan menyemak pemalas nak mampos! Aku nak ambik maid Siam, hari2 boleh makan tomyam! yeeehhhhaaaaahhh!

Reply 108# wartakita

awk org indonesia ke?
knp ye org ind xsuka org malys.. smp skg sy trfkir...

dah sampai masanya kita outsource maid dari negara lain e.g nepal, southern thailand, nepal dsbnya.. ...
cmf_iddine Post at 19-3-2012 14:00

rakyat reti bahasa. menteri2 kita je yg tak reti bahasa

bdk2 muda indon seronok nk dtg msia jadik maid...
bdk2 muda msia berlumba2 nak jadi bohsia...

selalunya yang latu/kerah habis-habisan tenaga maid nih majikan cina.....teringat maid jiran mak aku ...
alahai Post at 16-3-2012 11:18

majikan melayu pon same je. mak aku cerita, sedara aku sendiri buat maid dia cam sampah.
sudahnya, lari maid dia.
dahla jaga anak ramai, stp tahun majikan beranak, nak kena masak, kemas, basuh.
sampaikan diorg makan pon, pinggan tinggal je atas meja tunggu maid yang kutip.
anak2 dia kalo makan jajan ke eskrim ke, campak je atas lantai. suruh maid kutip.
xpaham aku orang2 cmni. keje maid untuk meringankan tugas dirumah.
bukannya bulat2 tugas kat umah ko  kempuk kat bahu maid.

aku panggil housekeeping seminggu skali. anak anta taska. tapi la ni rasa nak jaga anak sendiri jela. jaga rumah tangga sendiri. hidup tak mewah pon xpela.
cleaning lady yang aku panggil minah bangla. laju gila buat keje. mantap.bersih luar dalam umah.baju dalam lemari pon tolong kemaskan. bayar mahal sket pon xpe janji puas ati.
penah panggil cleaning lady melayu. dahla buat keje lambat, asyik merungut je kerja penat. pastu x puas hati gaji murah.
yang paling aku hangin sempat menyindir aku kata 'rumah cenggini pon x mampu kemas sendiri.yele, org berduit hok' adoyai. mau tebako aku.

Reply 15# batmana

Setuju dgn saranan ni. . indon ni makin mengada-ngada bila nampak permintaan byk sangat dari org malaysia. Seolah kita ni tak leh hidup tanpa maid Indon. Tapi orang yang berlebih duit ni susahlah mahu cakap. Setakat 700 sebulan ni celah gigi je. Masing-masing punya kehidupan la.ikut suka hati la.