CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 9764|Reply: 62

Apa alasan anda malas cuci bilik mandi merangkap toilet di rumah anda?

Wahai wanita sekalian.... esp yg duk menyewa dgn kengkawan.
Sila beri penjelasan anda kenapa susah nau nk mencuci bilik mandi & toilet kat umah tu?
Single Polls, Total 57 Users voted
Your User group have no permission to vote

Rate

1

dok dgn family. . yg cuci slalu adik @ ayah. . aku ada gak ar. . tipulah kata takde lgsg

aku suka cuci toilet/bilik air ...tp xde la tiap2 mggu...2,3 mggu skali la...bkn nye cpt kotor sgt pn...slalu kt umah sewa ni,aku biar dlu tgk org2 lain nk cuci x...tp harammm...bodoh pompuan2 ni...reti mandi, guna je...xde nk cuci sntal2 even da berkerak pn....aku berkira la klu dah aku je tiap kali yg menyental nye..klu org lain buat bodoh, aku amek sabun or shower foam dorng buat basuh bilik air tu

Rate

1

why should i clean the bathroom if i dont use it?
macam rumah aku ada 2 toilet.aku guna tingkat atas punya je.tingkat bawah x penah guna.housemate kat bawah jee guna.jadi biar je la dorang yang basuh.

dulu myewa dgn yg rajin basuh toilet. tak sempat nak basuh, dah cuci. kali ni myewa dgn yg kurang rajin. so, saya lah yg kene basuh tapi tu pun time free la. kadang dorang ada tegur toilet berbau, ingatkan ada yg nak basuh. rupa nya tak. even sinki pun dorang tak basuh. kalau dah teruk, sambil gosok gigi tu. sental jugak lah sikit sikit. huhu. sekarang baru paham nape mak selalu pesan, kalau mandi basuh toilet sekali. huhu

Tiap2 minggu aku hari sabtu aku cuci toilet, toilet aku cepat sgt berkerak.

Follow Us
aku suka lak cuci jamban nih.. geli aku nak berak kalau kotor.

aku suka cuci toilet/bilik air ...tp xde la tiap2 mggu...2,3 mggu skali la...bkn nye cpt kotor  ...
aechae Post at 17-3-2012 14:28

sama mcm ak time duk umah sewa...yg len semua pemalas...huhuhu...tp slalu gak bt keja jahat,ambik sabun budak2 pemalas basuh toilet...

cuci toilet & blk air sendiri ..... wajib cuci 3,4 kali seminggu ..... tak lama,cuma 10 minit

rajin cuci tiap minggu..walaupun blk umah seminggu skali (sbb duk kolej)

Post Last Edit by leon_mclaren78 at 18-3-2012 15:39

utk alasan no.2 tu... aku mmg x bleh nk terima la sbb aku ni g-balik keja long distance, tp ms mandi, sempat jah menyental bilik air. Honestly aku sampai umah pun dh nk masuk waktu Isyak beb... tp aku cukup x lalu nk gunakan bilik air yg bkerak & blumut bagai. At least 2 minggu skali aku mesti sental punya. Rumet aku yg sampai awal kat umah, (blum masuk waktu maghrib pun) x penah nk tolong cuci... even pegang berus penyental tu pun x penah kot.

Teruk sgt ke keja kat ofis tu? pikul balak ke sampai x de tenaga nk menjaga kebersihan? Sorry to say la... yg pilih no.2 tu ekceli P-E-M-A-L-A-S tahap dewa!!!!! Sbb waktu x keja (weekend or PH) sibuk bjalan x lekat kat umah... abis tu bila masanya nk cuci??

Lain la kalo dia ada umah sendiri, nk kerak tebal 50 inci pun aku pedulik hape kan... ni dh la duduk menyewa ramai2, sama2 byr... tolong la ringankan sket tgn tu membantu jaga kebersihan. Ni aku jah menjadi bibik dia... dia sedapppp je guna toilet dh bersih. Org mcm ni x rasa bsalah & malu ke??

ini baru bab jaga kebersihan bilik air & toilet. Blom masuk bab kebersihan dapo & atas meja mkn lg tuh... Aku harap sape2 yg tbace & terasa, sila la berubah. X jatuh pun saham kalo tolong jaga kebersihan ni. Jgn nnt org kata harap muka je cantik & stylo lagi vogeh, tp toilet bkerak, blumut & hanyir.....

bilik air rumah kami tu boleh tidur baring kalau nak sebab
bersih wangi dan lantai memang wajib kering.
so boleh bayanglah me memang jaga kebersihan bilik air tu.

Kalau nak tgk seseorang pembersih atau pengotor atau Pemalas..Tengok lah bilik air nya....
Geli sehh .............

mak aku cakap kalo nak tengok pompuan tu pembesih ke pengotor, pi tengok bilir air dan jamban. kalo berkerak berlendir...oh sah nyo lah pengotor.

dari sekolah sampai ler dh beranak pinak, mmg toilet, bilik air kena cuci sendiri.... kt kg masa sekolah2 sulu guna clorox... tp x tau ler naper x leh nak bersih2.... padahal dh berus guna berus dawai la, berus toilet... bila dh tua ni guna toilet cleaner... mmg putih bersih... x yah nak tonyoh2 sesangat....

I cuci 3 kali seminggu. Dulu bibik ade bole malas2 sbb dok dgn mak. La ni dpt laki sengkek, harus la buat sendiri semua.

ku vote alasan2 lain....toilet umah ku di cuci oleh part time maid...

x suka toilet yg kotor...
nk berak kencing pn x lalu...haishhhhhh...
dok umah sewa skng, aku n kwn aku lg sorg tu jeh yg rajin cuci...
yg lg 3 org tuh tau menyumbat taik jeh dlm tuh...
kl kot yer x nk cuci toilet tp nk sapu sampah ke, kemas dapur ke x pe jgk...
ni yg lps msk sndiri pn derang x kemas...
tp smpi hr ni aku sbr lg la...tunggu smpi aku hlng sbr nnt...
hbs ah korg...:@

aku pun geram ngn pempuan pemalas gini..:@ kencing berak pandai..nak bersih kan tau pulak tak reti :@
pastu pulak, lobang paip tu dibiarkan terbukak biar sume rambut2 masuk dalam tu terus..tak tersekat..wadehel..kang lobang paip tu dah tersumbat, rumah tu jugak yang susah..:@ hangin akuhhh...tu baru bilik air..lum lagi sinki...bekas makanan sendiri pun takmo cuci...

Saya cuci bila rasa rajin nak sental. Takdela biar kotor sgt.

Tapi kadang2 dtg time malas mula la merungut, yg pakai bilik air ramai, asal aku sorang je basuh?