CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: winamp05

Adakah Career Anda Hari Ini Menyamai Cita Cita Anda Dimasa Kecil ?

kecik2 dulu sampailah sekolah menengah cita2 nak jadi arkitek sebab suka sangat tengok rumah2 dan bangunan yang cantik2.......lepas tu suka lukis rumah

tapi rezeki aku bukan kat situ.......further study dalam bidang lain......

sekarang ni baru tengah menganggur pas bis belaja..hihi...kadang2 terlintas dalam fikiran nak ambil sijil architectural drafting kat cidb......bukan terlintas tapi dah apply pun....tak tahulah dapat ke tak...pa2 pun aku redha.....

Rate

1

Masa kecik nak jd engineer sbb tgk org keliling ramai keje jd engineer
Msk skola menengah nk jd doktor sbb sume orang sket2 doktor sket2 doktor ...doktor = ireland hahaha
Masa matrix sedar x minat ah dr sbb xde life blaja lama sgt n xle tgk blood n flesh potong sana sini darah percik ape sume :lol
Gedebak gedebuk....
Kerja yang skang ni ...x penah telintas pon masa kecik ia wujud ghupanya...

Ni namanya rezeki ye dok

Rate

1

dulu waktu aku tadika, aku sangat rapat dengan aunty S, yang bertudung labuh, baik hati dan selalu belikan aku banyak buku. Mungkin didorong oleh sifat aunty S, so bila orang tanya aku nak jadi apa besar nanti. Dengan selamba aku kata nak jadi Ustazah. Peh..mulia sungguh cita2 aku...

La ni, keje aku takde kena mengena langsung dengan apa yang dulu aku cita2kan, baik yang mendidik atau yang sewaktu dengannya. keje aku menasihat para pengarah dan menjadi orang tengah di antara pihak syarikat dan pihak authority kat luar sana. secara ringkas "corporate gatekeeeper".

semoga nanti akan sampai jugak cita2 aku yang satu itu...

Rate

1

kerjaya skarang sama macam yg diidam-idamkan n dikejar-kejar dari skolah rendah dulu..
nak jadi akauntann, sbb da termakan dgn ckp cikgu matematik yg hensem dan baik tu..

tp skang rasa bosan..nak kata menyesal tu tak..tp regret sbb tak explore btul2 before decide nk follow cita2 ni..

tp terlajak perahu boleh di undur, terlajak cita-cita mengadap lah smpai pencen..
haha..cuma skang nk extend scope lebih dr sekadar akauntan..

forensic accounting..here i comeeeeeeeeeeeeeee...
bleh poyo2 ala2 csi

Rate

1

Yup..absolutely... mula2 harapan mcm musnah je sebab spm takla hebat sangat. Alhamdulilah lepas amik diploma di poli, baru la nampak laluan ke cita2 ku..alhamdulilah..aku yang dulu bukanlah yang sekarang...

Rate

1

masa kecik sampai la spm, cita2 nak jadi arkitek pasal suka melukis
sekarang jadi kuli batak aje, orang pun pandang hina, tp tak apalaa, rezeki halal

Rate

1

Follow Us
Dulu masa cikgu tanya nak jadi ape, saya cakap nak jadi detektif sebab terpengaruh ngan bacaan masa kecik2. Cerita 5 penyiasat la, anak2 hadi, siri salma, etc. Da menengah, cakap nak jadi cikgu sejarah pulak. Sebab minat gila sejarah, xpenah dapat B. Feeling nak study oversea, bidang history. Tp mak xrestu haha.

Masa blaja amek aliran sains tulen. Mak ayah impikan sy jadi doc, pharmacyst ke. Tp sy plak study je dlm sains tp minat computer. So masa u amek course software, skrg alhamdulillah jadilah seorang Programmer.

Rate

1

Sama je. Kalau ada rezeki nak naik pangkat lagi..

Cita cita n keje sekarang sama je

Rate

1

tak sama..masa kecik dulu mengarut2 punye cita-cita..
sampai skang takde cita-cita...just go with the flows..
tapi saya ade visi dan misi

Rate

1

waktu sekolah rendah nak jadi peguam specifically nak jadi pendakwa raya.

Masuk sekolah menengah, nak jadi psychiatrist pulak. Tapi, lepas habis SPM dapat offer bidang lain pulak.

Padahal waktu kecik dulu tak terfikir pun akan masuk bidang ni, at all.

Rate

1

masa kecik2 dulu aku takde cita2 tetap..sebab semua pekerjaan mcm ada yg tak kena..tak perfect la..

ada sekali aku bercita2 nak takluk soviet union..kih kih kih

skrg? ntah..rasa mcm loser je..  

Rate

1

Duli kecik-kecik nakjadi doktor.. La ni tgok darah pun nak pingsan rasanya... huhu

Rate

1

tak sama......kadang2 rasa menyesal sikit sebab amik risiko pilih bidang yang bukan aku minat sangat pun sebenarnya...tapi nak buat macam mana, terpaksa teruskan even sekarang tengah buat master pun dalam bidang yang aku tak berapa minat nie..adoyai masa tak leh diputar kembali...

so nasihat aku buatlah pilihan yang betul sedari awal...pilih bidang yang korang sendiri betul2 minat..bukan sbb ikut orang or pengaruh2 laen...sbb bende ni lah yang akan menentukan kebahagiaan korang bile bekerja nanti..

Rate

1

dulu kecil konon nak jadi jururawat. sebab makcik aku yg kerja jururawat lawa orangnya.  
bila besar sikit nak jadi saintis, sebab banyak baca ensiklopedia.
masuk sekolah menengah cita2 pula jadi hippies. itu masa gila2 remajah gelap masa depan.
time form five pula dapat guru Kimia yg baik sangat sampai aku suka subjek dia dan bercita2 nak jadi cikgu Kimia.
tapi bila habis matrik tak apply cikgu sebab masa gila2 remajah balik.
di U ambik Kimia jadi merasa jugak la pegang tabung uji dan rod kaca walaupun tak jadi saintis.
sekarang dah jadi guru Kimia yang bahagia.

Rate

1

yes betul cita2 menjadi kenyataan

ninja boy posted on 13-5-2014 06:29 PM
yes betul cita2 menjadi kenyataan

apa cita cita ko tu ? kongsi la siket.

semasa zaman kanak2 & awal remaja minat gambar2 rumah, siap potong iklan jual rumah yg ada picca rumah di suratkhabar tampal di buku log yg tebal, siap lukis pelan rumah itu kasi muat dgn keluasan tanah, kalau ada kotak tak pakai akan aku akan potong kotak buat model rumah ka istana ka buat rumah kucing ka, buat robot, kereta ka macam2, kalau ada pasir/tanah akan aku korek/bina castle atau perkampungan, ada kayu/papan bapak aku punya aku gergaji kasi tayar dan bikin wagon ka lori pasir ka, ketika itu takdela bercita2 menjadi arkitek sbb zaman budak2 mmg zaman main2 dan berhobi, dan masa berlalu seperti biasa then abis spm masih tak tau course apa yg sesuai dgn aku maka tak pilih uni yg direct kos spt utm jadi aku masuk matrik sains dulu utk bagi masa kecenderungan ke arah mana bio/fizik/kimia/math?, then degree ambik kos yyyyy (bukan arkitek) tapi bidang construction. sekarang pun kerja construction, semua perkara civil/m&e/architect/qs/management semua kena tau. sekarang padan muka saya, enjoy bekerja tetapi letih

Rate

1

mula2 kecik2 nk jd cikgu
lps tu tkr nk jd lawyer ..kunun peguam bela.
smp la mmbawa ke skula menengah cita2 tuh
tp bila dh abis spm , sambung actuarial science
ms tu cita2 dah tukar nk jd lecturer

dh abis belajar , brgelut antara nk trus smbung or nk terus keje..
so decided keje jap sblm smbg study
akhirnya.. masuk banking industry
dh rs syok cita2 lama d lupakan..
n smp hari ni kekal as a banker yg x smbung study tp bercita2 nk jd fulltime traveller

x abis lagi mngejar cita Last edited by queen_aurora on 9-7-2014 11:54 AM

Rate

1

skola rendah - bomba, polis, askar (sbb bapak askar

skola mnengah - kapten kapal... sbb hari kerjaya kat skola dlu ada senior datang rambut pnjang tp gji besar keje kapal

universiti - nak jd engineer

skrang - seorang pembeli barang (buyer).... hehehehe

Rate

1