CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: cats75

All About Vietnam Part 9

Close [Copy link]
Reply 1976# LelaRentaka7

tumpang tanya sikit... buku apa tu???

Reply  LelaRentaka7

tumpang tanya sikit... buku apa tu???
divasweet_77 Post at 21-5-2012 00:41

buku2 utk research saya dan painting2 yg saya beli selama saya berulang alik ke Saigon dulu..
tolong berikan saya info2nya supaya saya dapat menghantarnya ke m'sia..
boleh share tak info2 yg berkaitan..
tolong jangan PM saya sbb saya nak kongsi semua ni di thread ini..
menafaatnya kita boleh share bersama..

Reply 1980# divasweet_77

perkara ini mmg sudah lama berlaku dan kalau nak di kira, saya mmg lama dah masok thread vietnam dan tahu mengenai hal ini..

saya tidak akan benarkan mana2 pihak meyekat info2 yg nak di postkan di sini..
saya tak kira anda peniaga atau anda traveller..
kalau masok thread ini info adalah utk di kongsi bersama..

apa hak anda utk sekat org2 yg pegi saigon pastu beli barang dapat murah lepas tu tak boleh lak share berapa harga barang2 yg dia beli?
siapa yg set rules tu? CARI ker?
yg beniaga pun ada yg dapat info kat sini juga masa mula nak menapak ke saigon dan buat bisnes...so what's your problem nak sharing?

saya mahu semua forumer bgtahu kat maner beli dan harga berapa..
sekiranya saya jumpa posting 'PM saya..' bila ada yg bertanya pasal sesuatu saya akan potong kredit sbb kedekut ilmu dan tak mengikut etika forum..

Dan lagi sekali yg suka sangat berborak kat sini... I will not hesitate to do the necessary...

Satu lagi saya nak ingatkan sekiranya ada yg mengalami insiden yg kurang senang kat sana, you ada 2 pilihan...
samada nak share atau tidak..
kalau tou taknak share, so tak payah nak sebut2 pasal insiden tu kat forem..
kalau you nak share, share saja lah...
tak payah lah bila org tanya apa yg terjadi tapi dijawap 'nnt saya PM you yer..'
kalau jawap camni, then saya akan ambil tindakan juga..

harap paham semua yer...

sekian dan terima kasih...

Reply 1982# LelaRentaka7

your warning : noted.

ni saya copy paste jer yer.. cara yg my fren buat hari tu.. kalau untuk painting n books tak tau la pulak cemana..

[ Kalau nak bawak balik barang, procedure dier senang jer.
Mintak orang kedai yg awak beli barang tu tolong belikan beg kaler biru untuk 30kg.. orang kedai biasanya dah tau pasal beg tu. pas tu masukkan barang dalam tu, lock beg tu dan ambil muskin tape (tape guna untuk seal kotak) dan balut beg especially kat zip supaya orang tak curi barang dalam tu.

Lepas tu tulis lah kod barang tu (kod tu buat sendiri) jgn lak tulis atas beg tu baju kurung manik ker ape ker. Cukup dengan kod jer.  pas tu kol agent, lepas timbang dia akan kasi quotation. bayar jer ler. pas tu nanti tunggu jer panggilan dari agent sebelah sini kol dan diorang akan hantar barang ke rumah. Pembayaran tu annti agent akan tanya nak bayar kat HCM ke nak bayar kat Malaysia.

kapal akan bertolak setiap hari ahad. Kalau tak ada aral melintang akan sampai kat Port Klang hari Rabu. Hari Khamis atau Jumaat agent sebelah sini akan kol dan arrange untuk hantar ke rumah. ]

another important note :- sila bawak mangga kecik, bukan buah mangga tapi mangga kunci tu, kunci kan beg pas tu balut sikit ngan muskin tape. Ada kes barang hilang dr dalam beg tapi bukan ngan company ni.

Rate

1

bab pembayaran.. kalau tak jelas..
hari tu kitorang di beri option
1) bayar USD420 di Ho Chi Minh
2) bayar USD420 di KL

kitorang opt untuk bayar kat KL.. dia pakai exchange rate RM3.2+, so rugi oo sebab exchange rate time tu cuma RM3.01, so sila-silalah semak exchange rate anda dan buat pilihan yg bijak.

Reply 1980# divasweet_77
perbezaan travel board dulu dan sekarang, dulu kitorang banyak sharing info tapi sekarang ramai yang masuk ke travel board cedok semua info tapi sangat susah untuk share info baru dengan forumers yang lain. Dan ini sebenarnya adalah salah satu reason kenapa ramai forumers termasuk saya dah jarang nak lepak kat board travel.

seperti yg saya nyatakan, forumer sekarang sangat berbeza dgn forumers lama..
ygt sekarang ni takder nak abide by forum rules..
saya juga dulu suka lepak di thread vietnam..
dan saya juga suka menimba ilmu di sini dan juga suka share pengalaman saya..

bila ada yg bertanya pd saya, saya suggest tempat2 yg kita suka... TAPI..ada yg tak tahu etika... dia pi balas posting kita dengan mereply pada org yg bertanya mengtakan tempat tu TAK BEST katanya..
hello.... selera masing2 so good for me mebbe not for you... and vice versa..

so moral of the story apa2 yg kita experience share lah.. mungkin ada yg benefit walau input kita tak seberapa...
dari kita kedekut ilmu kan...

BANYAK BERSEMBANG DENGAN KRONI2 SENDIRI..KALAU ADA YG NEWBIE MMG SUSAH NAK DAPAT JAWAPAN....

now saya nak benteras posting2 yg bermasalah ni....

Selamat Berforem dengan berhemah yer semua...

Follow Us
Reply 1986# LelaRentaka7

Yup.. agreed. different ppl, different interest kan..
tapi yang best kat board travel skarang adalah semua info bleh dapat on the first page..

ni ada satu hotel yg kita duduk sebelah Saigon Pink 2

Thanh Thu Hotel
tel : (84-8) 38275 852/38256593
email : thanhthuhotel34@yahoo.com
website: www.thanhthuhotel.com
Location  : mabeles, keluar jer dah nampak Cho Ben Thanh dan pasar malam.
rate: err tak ingat rasanya lepas diconvert around RRM80+ (kes orang bayarkan..)

bilik ok, katil double, family room pun hado, ada hot shower dan depan kedai hjh basiroh..

Reply 1980# divasweet_77

Thank You very much diva...
info mcm ni lah yg saya maksudkan..
bukan apa, thread perlu berinfomasi supaya sesiapa yg newbie dan tak penah pegi senang nak buat reference dan homework..
nnt tips ni saya akan minta TT masukkan ke page1...

terima kasih sekali lagi...

Reply 1988# LelaRentaka7

welcome..

yang Cho Tan Binh tu dah ada orang update kan utk saya.. hehe..
setakat yg diberitahu memang kena pegi naik teksi, tapi ada yang cakap tak jauh dari airport
memang dijual macam kat kedai kat sini, bila kita nak dia akan potong dari gulung kayu tu
boleh beli sikit2 dan harga kain cotton teramat murah = bidang 60/4 meter = RM21
tapi corak memang tak banyak dan agak outdated jika nak dibandingkan dengan kedai kat Cho Ben Thanh

Reply 1941# achique73

thanks achique73 & baldiblue...seminggu tu sebab nak cari tix return RM0..hehe...tapi tak jadi amik pun sebab parent kate lame sangat..huaaaa...melepas tix RM0 kali ni..takpela..study trade ni dulu..nanti ada rezeki memang bercadang nak ke HCM..

panas, panasss... meh kita sejukkan skit... sharing is carring...

ok ari tu ella ckp nak update pasal kedai buat kemeja baru dalam ben than kan...
baru jumpa business card dia...
ok ella dah try, mmg best!
ni alamat kedai dia... dalam ben than market ya...

THUY SHOP
Shop no. 385-387
Cara nak cari: Depan kedai buat kemaja VAN HUY (brother macho tu kan..) ada lorong, masuk lorong sebelah kiri... masuk dalam terus nampak perkataan THUY. itu ler kedainya... kedai agak besar... Tak reti ckp english mak cik tu, tapi anaknya pandai le ckp english.

Harga: ari tu buat kemeja cotton lelaki lengan panjang USD20 n lengan pendek USD18. Member suka benar sebab dia buat fit2 gitu...

Reply  LelaRentaka7

your warning : noted.

ni saya copy paste jer yer.. cara yg my fren  ...
divasweet_77 Post at 21-5-2012 01:03 AM

Diva,

Nak tanya skit, payment shipment + tax tu semua dah termasuk ler dalam price tu ya?
Payment bayar full ker kat vietnam? ke leh separuh2...

Jadi barang sampai depan pintu semua dah siap tax by malaysia gomen ler kan?
kita ambil macam tu jer ler kan sambil menyanyi lalalala... tk perlu takut2 jumpa kastam cam kat kargo village kan???

Post Last Edit by ellafarz at 21-5-2012 09:37

ok ramai tanya pasal border lace punya kedai...

dah selongkar segala business kad tp mmg tak der jumpa ler... Maaf ya mmg tk der alamat kedai tu... cuma ella boleh bagi direction ke kedai border lace tu...

Direction: keluar dari kedai Lyn punya lorong, kita ngadap DAM kan... masuk lorong ke 2 or ketiga dari lorong kedai DAM. kedai border lace dekat tengah2... kedainya akan duduk sedelah kiri kat simpang 4 gitu... dekat kedai tu akan tergantung lace2 yg cantik2...
kalau nak lagi senang suruh jer si Lyn bawakan/ tunjukkan jalan ke kedai tu, sebab ari tu dia yg bawa ella ke kedai tu...
Price: between USD2- USD3 per meter. Sepasang baju perlukan 2.5 meter utk letak dekat hujung tangan n hujung baju...

tgk ler nanti malam ella mssg Lyn kot dia dapat mssg ella alamat kedai border lace tu...

nak share lagi...

baru2 ni dapat call dari budak forum gak barang hilang lagi...
Jadi ni procedure utk claim barang yg hilang masa shipment...

MAS kargo/ AA kargo: hanya barang yg hilang semasa dalam kawasan kargo sahaja yg akan dicover insurance. Kena buka bag tu + kira barang dalam kawasan kargo village. Once keluar pintu kastam yg besar bagak tu mmg at our own risk...

Sila buka tape yg balut bag biru, tgk kunci ok ke tidak masa dalam kawasan kargo. If bag dah terkoyak or kunci dah dipotong n ada kesan2 barang telah diambil, panggil officer yg bertugas dekat situ, buat laporan, bayar RM15 utk form laporan, nanti dia akan buat assesment dekat situ gak... ambil gambar segala. Than baru boleh balik lepas segala laporan telah dibuat...
pastu sampai umah call agent yg bagi air way bill tu, tgk ler Tony ker, Danny ker, Kelvin ker... bg tau brg hilang... hantar email/ buat report... hantar picture if ada... pastu call le sape yg buat packing gak, if kat kedai Lyn. bg tau lyn... kadang dia kira salah...

Pelik ler sejak dua menjak ni mmg ada barang hilang jer... kena tukar packaging method le cam gini...

sorry le if info yg ella bagi ni tak berkaitan dgn Vietnam...

ok ramai tanya pasal border lace punya kedai...

dah selongkar segala business kad t ...
ellafarz Post at 21-5-2012 09:35

ella saya dah update infor page 1,

X dak ka otai2 ho chi minh tau lokasi russian market...mohon pencerahan....

panas, panasss... meh kita sejukkan skit...  sharing is carring...

ok ari tu ella  ...
ellafarz Post at 21-5-2012 09:15

ella saya dah update infor page 1

Reply  LelaRentaka7

Yup.. agreed. different ppl, different interest kan..
tapi yang best kat b ...
divasweet_77 Post at 21-5-2012 01:22

diva, saya dah update kat page 1

ooo.. alamak nak kena jawab soalan chip ni..

sebenarnya ada jugak yang kurang puas hati bila kita ...
divasweet_77 Post at 21-5-2012 00:39

saya dah update page 1

Hello. I have been a silent reader reader all this while. Went to HCMC end of April this year. First of all I would like to extend my thanks to all forumers for all the info sharing. Wlp that was my first visit to HCMC, tapi macam dah biasa je. Thanks again for the info. It really made my time easy in HCMC. Sempat tempah baju ngan Lan, tp tempah utk kurung dia dah naik sikit harganya - USD 11 /pair, seluar 6 USD, Jubah 6.5 USD and blouse 5 USD kalau tak silap. Beli kain untuk buat jubah di kedai Tuyet - yang bermanik I had to pay RM 30 per pair. Saya tinggal di Tan hai Long Hotel - very convinient (buat booking via Agoda - www.agoda.com.my). Turun ikut tangga belakang hotel, sebelah kiri Vi Minh Collection, beli tudung dua lapis bermanik penuh dikepala dan manik berjurai dibawah dia charge hanya USD 10, dan ada banyak baju muslim lain. Sebelah kiri tangga belakang hotel, ada cantik Boutique (before kedai makan Hjh Basiroh), beli kain untuk buat jubah (pattern dia esklusif), plus lining dan tempah jahit dia charge Rm 100/piece. Very reasonable. Macam Lan siap 24 jam. Besides that kedai dia ada juga tudung. Aunty tempah tudung Syria bermanik atas bhgn kepala dan dibawah, kain kedai dia punya jenis chiffon silk - kalau ambil sehelai RM 24, kalau 10 dia bagi RM 22, so aunty ambil le 10 helai, siap 48 hours. Satu Aunty bought backpack kecil kipling for my two cucus - bayar USD 15 for two bags di pasar malam. Otherwise kalau nak beli backpack banyak baik gi Saigon Square, more choice. Kalau nak beli bag deuter or north face memang kedai jazle or yang berdekatan dengannya. namaun demikian, kalau nak jeans quality di FO Bandung lebih bagus esp di Rumah Mode. Vietnam punya same dengan Jalan Cihampelas di bandung. Branded bags bagi bandung baik di FO bandung or other shops in bandung or Jakarta. kalau Jakarta wlp tanah Abang lebih murah, aunty lebih suka ke ITC Cempaka Mas. Disitu boleh shopping dari pagi sampai malam. Sorry le mencelah, tapi dah tua-tua pun masih minat berjalan dan shopping - hobby je bukan niaga. Thans to all sisters and anak-anak formners semue. Yang dah ada plan nak jalan, happy journey, happy shopping and have a good time.