CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: cats75

All About Vietnam Part 9

Close [Copy link]
ada 2 pasar di sana... tapi choice paling banyak di pasar dia... kat luar pasar dia.. pasar = cho

Reply 1961# baldiblue

my dear,

cerita la sikit, tpt tu kat mana, macam mana nak pegi, range price dia macam mana, untuk wholesale saja ker..
that's how share info kat dalam thread, tak der le nanti kejap2 orang tanya lagi.. hehee

aduss...
nak pergi ke sana.. by taxi... harganya dalam =-120k dong.. ... cakap jer dengan driver taxi nak pergi ker cho tan binh....tak pun tulis kat kertas kalau dia x paham kita kata... sebelum nia kan saya dah kata cho = market... ... of coz rate dia mmg untuk wholesale.. tapi org malaysia nie ada ker yg beli sepasang jer...
p/s bukan kat dlm pasar .. tapi kat luar pasar... berlambak kedai kat luar tu....

Post Last Edit by divasweet_77 at 20-5-2012 21:37

Reply 1963# baldiblue

saya tahu dan faham yang cho tu market.. tapi pemahaman saya tak semestinya market tu specifically untuk wholesale kan?
Cho Ben Thanh pun market jugak kan?? boleh kan beli retail?
Saya bukan kaki shopping, masa saya pegi bln march pun saya tak beli banyak..
1 pasang kain untuk diri saya jer, the rest member saya yg membeli sampai 3 beg biru tuh
sebagai orang yang tak pernah sampai ke Cho Tan Binh tu saya tak boleh grasp how the market looks like,
saya tanya pasal wholesale tu sbb awak tunjuk satu kayu, ada sesetengah tempat tak kira la kat mana pun ada yang tak kasi beli retail dan kena beli satu kayu, sebab tu saya tanya.. kena beli satu kayu ker? how cheap is cheap?

satu lagi.. boleh pegi naik bas ker? sbb ada orang pegi CHO Bin Thay naik bas kan.. sebab tu saya tanya macam mana nak pergi situ..

Reply  baldiblue

saya tahu dan faham yang cho tu market.. tapi pemahaman saya tak semestinya mar ...
divasweet_77 Post at 20-5-2012 21:35

saya rasa saya dah jawap semua soalan awak...tapi kalau hendak tahu lebih detail/terperinci mengenai maklumat yg saya beri.. saya rasa awak kena perbaiki ayat awak dulu..."saya bukan pekerja awak"  ...

Rate

1

oo.. macam tu ekk.. dalam thread ni pun semua bukan pekerja sesiapa kann.. tapi berkongsi maklumat kan.. that was the thread is for..  sharing of info.. saya terima nasihat awak, saya akan perbaiki ayat saya lepas ni.. awak pun kena jugak kot perbaiki ayat awak dan saya pun tak nak pekerja macam awak..

*case closed*

anybody else yg dah pernah pegi Cho Tan Binh...??

Follow Us
Ari ni USD mencanak naiknya
1USD - RM3.15
cmna nk tkar ni..

Kat cni kta sumer berkongsi info
No gadoh2 plz..

Ari ni USD mencanak naiknya
1USD - RM3.15
cmna nk tkar ni..
ayanghanie Post at 20-5-2012 22:30

mkt dijangka naik lagi. baru sembang dengan budak money market.

sesapa nak info pasal shipping.. pls PM me yer..
my friend dah try skali dan memang ok..
hari ahad shipped, hari jumaat dah sampai rumah.. USD280pcm

oo.. macam tu ekk.. dalam thread ni pun semua bukan pekerja sesiapa kann.. tapi berkongsi maklumat k ...
divasweet_77 Post at 20-5-2012 22:24

saja nak tanya kenapa ada ayat awak mcm nie " ...dan saya pun tak nak pekerja macam awak " jgn terlalu angkuh dengan rezeki yg Allah berikan .. itu semua pinjaman Allah... kalau awak seorang bos pun.. awak mesti menghormati orang lain jugak...

Nak tanya sikit....russian market ni dok  kt mana sebenarnya....

saja nak tanya kenapa ada ayat awak mcm nie " ...dan saya pun tak nak pekerja macam awak " jgn t ...
baldiblue Post at 20-5-2012 22:41

sorry.. saya nak cakap saya pun tak nak awak jadi pekerja saya.. terlalu beza wavelength..  mintak maaf yer..

sesiapa yang PM pasal shipping tu jangan la cakap "saya minat nak tau cara" jer.. saya lepak kat a few thread travel jadi saya tak tau apa yg dimaksudkan dgn ayat tu dan dari thread mana. saya tak ambik untung satu sen pun sbb sy bukan buat bisness dan saya cuma pergi jalan-jalan jer. cuma kebetulan time pegi hari tu duduk sebelah mgr Oceanlink Freight tu yg saya tanya pasal shipping so saya share ler kat sini.

ada pihak yg kurang senang nak kasi letak pasal shipping ni so pls PM yer..

saja nak tanya kenapa ada ayat awak mcm nie " ...dan saya pun tak nak pekerja macam awak " jgn t ...
baldiblue Post at 20-5-2012 22:41

As-Salam baldiblue...
pada saya if you dont feel like replying dan cara you bg info macam nak tak nak saja then please dont reply..
biar org lain yg reply..

I dont appreciate attitude like this...

Ini utk perhatian forumer2 lain juga..
kalau takder hati nak bg info dengan sepenuh hati tak payah reply yer..
biar yg bertanya tu tunggu sampai ada orang yg nak jawap dengan TERANG dan JELAS...

sesiapa yang PM pasal shipping tu jangan la cakap "saya minat nak tau cara" jer.. saya lepak kat a f ...
divasweet_77 Post at 20-5-2012 23:00

divasweet....
tolong bg saya info pasal shipping tu boleh?
saya nak guna utk transport my books and paintings dr Saigon..
tahnking you in advance...

mkt dijangka naik lagi. baru sembang dengan budak money market.

sesapa nak info pasal shippin ...
divasweet_77 Post at 20-5-2012 22:41

divasweet..
kenapa nak kena PM kalau nak tahu pasal shipping..
ilmu adalah utk di kongsi bersama di thread ni...
kenapa nak kena PM? apa yg nak di sorok? ada kah dengan sharing info menjadi satu masalah?
ada ker yg marah you share pasal shipping?
saya tunggu pencerahan dr you...

As-Salam baldiblue...
pada saya if you dont feel like replying dan cara you bg info macam nak t ...
LelaRentaka7 Post at 20-5-2012 23:35

w'salam....saya pun tak tahu nak bagi info mcm mana lagi... seperti yg saya kata.. jika nak pergi ke tempat yg saya sebut beritahu jer cho tan binh atau tulis kat kertas sebabnya kita punya pronounce mungkin berbeza dgn depa...sy rasa kita perlu ler berbahasa jika ingin bertanya / ingin mendapatkan maklumat...
cara puan moderator seolah2 menggalakkan pertanyaan/soalan yg kasar....maaf just my 1 dong opinion ...

w'salam....saya pun tak tahu nak bagi info mcm mana lagi... seperti yg saya kata.. jika nak perg ...
baldiblue Post at 21-5-2012 00:18

saya dah tgk posting2 semua...
dan anda tak perlu nak buat statement yg saya encourage cara berforem yg kasar yer...
you tak payah nak guna ayat2 yg menyindir..

lepas ni saya tak jawap posting lagi pasal ni...sekiranya berterusan saya akan bertindak..
dan sekali lagi saya ingatkan kalau nak membantu jawaplah sampai org faham..
jangan jawap sambil lewa...

dan thread ini bukan thread borak..
sesiapa yg berborak tanpa segan silu saya pun akan tolak kredit tanpa segan silu..
ini bukan utk baldiblue saja... it applies to evrybody...
jangan sampai saya beggarkan kamu yg suka berborak di thread ni..
darin awal lagi saya dah ber peringatan...

kalau sapa2 spam thread ni saya tidak akan berdiam diri..
assalamualaikum ...

ooo.. alamak nak kena jawab soalan chip ni..

sebenarnya ada jugak yang kurang puas hati bila kita sharing info pasal tempat-tempat shopping murah ni especially those yang memang pegi untuk bisness kerana pada diorang, kita macam dah pecahkan rahsia perniagaan kan.. bukan kat board Vietnam ni jer, ada jugak board lain macam bandung dan jakarta tu pun macam tu jugak..  a few forumers pun ada yang pernah kena sound ngan geng yang berbisness nih, not necessarily by the same person.

in a way saya memang tak salahkan diorang kan tapi rezeki di tangan Allah, saya tak kisah pasal nak letak info pasal shipping tu tapi saya malas nak kecoh2 sbb tu saya tak publish..

saya dah lama kat travel board ni walaupun pangkat saya cuma adventurer dan setiap kali saya nak travel board travel Cari ada lah my 1st stop.  Bila saya bertanya pasal cara nak pergi ke ssesuatu tempat bukan sebab saya bodoh dan tak tahu tapi sekadar mencari alternatif, boleh jlan kaki ker naik teksi ker naik bas ker. It's from a traveler's point of view.

perbezaan travel board dulu dan sekarang, dulu kitorang banyak sharing info tapi sekarang ramai yang masuk ke travel board cedok semua info tapi sangat susah untuk share info baru dengan forumers yang lain. Dan ini sebenarnya adalah salah satu reason kenapa ramai forumers termasuk saya dah jarang nak lepak kat board travel.

alamak sorry melalut lebey lak..

ni shipping info:
HO Chi Minh :
Kelvin Pham (CEO)
Phuc Tam Trans & Services JSC
Mobile : 0903 98 58 05
tel : (84-8) 39 974 003

Port Klang:
K.H. Tan (Manager)
Ocean Link Freight Services Sdn bhd
Mobile : 012-628 3156
tel : 03 - 3324 2271

my friend kena USD420 untuk 1.5 cubic mtr..
so around USD280 per cubic mtr
shipping every sunday sampai port klang on wednesday (kalau tak delay), by friday/saturday deliver to your address. diorang akan call dulu untuk set appointment.

Rate

1