CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 7204|Reply: 144

Anwar sedia berdebat dengan RPK dan Najib sekaligus di peringkat dunia, harus se

KUALA LUMPUR 22 Mac: Ketua Pembangkang Datuk Seri Anwar Ibrahim bersedia berdebat dengan blogger kontroversi, Raja Petra Kamaruddin dan Perdana Menteri Datuk Seri Najib Razak anjuran pengasas Wikileaks Julian Assange. Beliau berkata, Assange telah menghubunginya melalui twitter untuk menganjurkan debat antara Raja Petra dan Najib yang akan dianjurkan sendiri oleh Wikileaks.

Saya berkata saya bersetuju dengan debat yang ingin dianjurkan itu. Sebelum ini saya diwawancara Julian Assange tetapi Raja Petra mahu menumpang. Saya kata kepada Julian saya hanya bersetuju dengan permintaan asal sahaja.

“Oleh kerana Julian Assange melihat Raja Petra dan Najib seolah-olah berminat, beliau ingin menganjurkan debat antara kami bertiga,”
katanya pada sidang media di lobi Parlimen.

Sebelum ini Anwar diwawancara Julian Assange dalam Forum di Kent, England bagi membincangkan senario politik global. Selepas Anwar bersetuju dengan wawancara itu, beliau diberitahu blogger Raja Petra mahu menumpang dalam wawancara itu.

Anwar kemudiaanya menyatakan persetujuan untuk permintaan asal iaitu wawancara antara beliau dengan Julian Assange. Isu mula timbul apabila Raja Petra mendakwa Anwar takut berhadapan dengannya dalam forum tersebut. Raja Petra turut disokong oleh Najib dan Timbalannya Tan Sri Muhyiddin Yassin dengan mendakwa Anwar tidak konsisten dan penakut kerana didakwa enggan berdebat dengan bloger itu.

Anwar berkata, debat yang akan dianjurkan oleh Wikileaks itu akan diadakan secara terbuka dan akan disiarkan secara langsung seluruh dunia. Bagaimanapun beliau berkata, tarikh untuk program debat itu masih belum ditetapkan kerana Julian Assange perlu mendapatkan maklum balas daripada Najib dan Raja Petra terlebih dahulu.

“Kalau kedua-dua mereka bersetuju saya bersedia berdebat pada bila-bila masa,” kata Anwar.

Kredit to : Blog Dunia CacaMarba.

P/S : Kesian Anwar, terpaksa sediakan Panadol sebakul kalo jadi debat ngan Najib dan RPK sekaligus dan disiarkan ke seluruh dunia.

anwar boleh berdebat dengan anwar sadat if he wants  hahahahahahahahahah

tak abis-2 nak debat, tp tak debat gak...:@

imam mahadi tu dah malu lah tu..ditelanjangkan oleh RPK..

macam clown jer hamba ALLAH ni  harapkan telegenic factor betul debate = the whole knowledge in econs ...hahahahaha

kalo rasa diri tu benar & betul,x yah taruk beribu alasan utk tak berdebat

Follow Us
kalau najib ada telur beliau patut sahut cabaran tu

anjuran wikileaks der....aku nk tgk...sape telanjang sape jp lg...2 vs 1...

Inilah mentaliti Felda PPRT, kalo orang no. 1 dalam negara tak nak berdebat pastinya akan diberikan alasan seperti berikut :

1. Lebih baik menguruskan negara daripada membazirkan masa berdebat.

2. Ini adalah konspirasi peringkat tertinggi antara Anwar dan Jullian Assange untuk menjatuhkan pentadbiran kerajaan Melesia.

Yang sebenarnya, rakyat marhaen ingin mendengar kebijaksanaan pemimpin mereka di dalam berhadapan dengan Anwar. Kalo yang tak nak berdebat secara live tuh adalah Sabery Chik atau pun Ibrahim Ali, takder saper kisah pun....pasai taraf 2 orang tuh cuma Menteri dan Ahli Parlimen jah.

Inilah mentaliti Felda PPRT, kalo orang no. 1 dalam negara tak nak berdebat pastinya akan diberikan  ...
tarabas1976 Post at 22-3-2012 15:46

though kebijaksanaan anwar adalah sampah ketika uruskan krisis kewangan asia 1997

Dah boleh agak alasan najib:
Saya tak ada masa nak layan benda2 mcm tu

RPK: mamat ni cam ada gangguan mental kan?

Kat US & negara2 maju biasa jahh calon2 presiden berdebat live kat TV
Kat Msia jerrr yg kecut telur

Dah boleh agak alasan najib:
Saya tak ada masa nak layan benda2 mcm tu

RPK: mamat ni cam ada g ...
solstice Post at 22-3-2012 15:50

pun tak berguna jugak bila di gelanggang sebenar yg menduga minda dia terlungkup sampah ...he was said by Daim to have inadequate knowledge in econs ...

senarionya

a) anwar letak syarat tak nak RPK ( dedua hantu )
b)rpk  lamented on this
c) then ai nafikan dia tak nak rpk
d) anwar nak pulak dedua debat

so sapa yg clown kat sini

tapi sebab nak  juga sokong anwar so hal hal ini dibutakan mate saja walhal dari segi prinsip anwar is a clown

Nak berdebat kat parlimen pun macam bewak.. pusing kiri pusing kanan je.. ngelak je lebey.

Nak berdebat kat parlimen pun macam bewak.. pusing kiri pusing kanan je.. ngelak je lebey.
Caranthir Post at 22-3-2012 15:59

i am not keen on KJ sebab perangai dia zaman Pak Lah but  i guess KJ is more brainy than anwar

sebab betul tau , saya pun dah syak yg : klausa / ayat : i support all effort to protect tu .....--> ayat tu boleh berdiri sendiri

dan bijaknya anwar sebab tak baca habis ....sebab perkataan contigent upon ....tu adalah bhgn kedua perbualan tu

maknanya KJ betul

sebab KJ pun actually one of the editor majalah apa ntah  dulu..that means KJ ni clever chap tapi cuma dia kena sabaq...dan jgn salah langkah lagi dah ...

Kesian kat Sapudin Nasution, setakut itu sahaja dia boleh menyampuk

arap2 kali ni jadi.......

kantoi lagi

tak abis-2 nak debat, tp tak debat gak...
cmf_kunyit Post at 22-3-2012 15:27

Yang takdak teloq xmau berdebat tu sapa?

Reply 1# tarabas1976

Tetiber jek si Raja Petra nak menumpang semangkok.. Najib yg paksa utk back-up/kaberina dia kah?