CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: iamashe

Hat Yai & Songkhla, Thailand

Close [Copy link]

Reply #19 bottombikini's post

salma dah tutup kan ??

Originally posted by chumpon at 16-6-2006 12:34 PM
salma dah tutup kan ??

HAH : dah tutup??? bile? suma cawangan dia ke or yg dekat hamid restaurnt tu je? aisehhh...apasal eh..oke pe..roti canai ciput dia pun sedap

dah lama tak gi hatyai..last pegi taun 2004..kena gi ni melawat kawasan hehe...whats new eh?

Originally posted by eskremVanila at 15-6-2006 01:39 AM
besh2...juz nk tanye...kalo kt hat yai ni perlu ke travel agent?ke bleh free n easy je? sbb aku plan nk g hatyai from bangkok..juz fyi,aku tak dok sjung..so mmg takde kaitan laa ngn sempadan2 smer  ...

Aku penah amik flight AirAsia dari Bangkok - Hatyai.. Dari airport naik tuk2 gi pusat bandar 20 Baht jer...
Pastu charter satu taxi utk sehari ronda bandar Hatyai sampai ke Songkhla & Ko Yor.. tp tak ingat dah baper Baht.
Tak payah travel agent.. bargain dgn dreba teksi je.

Rate

1

Originally posted by eskremVanila at 15-6-2006 01:39 AM
besh2...juz nk tanye...kalo kt hat yai ni perlu ke travel agent?ke bleh free n easy je? sbb aku plan nk g hatyai from bangkok..juz fyi,aku tak dok sjung..so mmg takde kaitan laa ngn sempadan2 smer  ...

To me, Hat Yai ni is a consolation for orang semenanjung (esp. di utara) who wants a taste of Thailand minus the long distance travel. If you come from Bangkok, it can be quite a disappointment if you expect too much.

maseh tipin n mala...helps a lot..

kalo psl journey tu,takde hal..sbb mmg nk amek flight je dr bangkok..dont hv much to expect..

sesape tau mane leh book online hotel sakura view tu..dh jenuhhh aku google ni...tp tarak aaa...huhuh...yg ade juz info jer..ke mmg takleh book online otel neh?tanak aa main aci redah je..kot2 la full..:lol

plus..internet rate lg murah..:bgrin:

[ Last edited by  eskremVanila at 21-6-2006 06:48 PM ]

Follow Us
Nak hotel tu jugak ke? Hotel lain amacam?

Reply #26 hambasufi's post

ha bleh gak..tak kesah la..janji selesa n servis ok..sbb ni family trip..kalo sorang2..lain cter aa..any idea hambasufi?
aku usha2,byk rekemen novotel tu..pastu JB hotel..

[ Last edited by  eskremVanila at 22-6-2006 05:53 PM ]

Originally posted by lolo at 23-5-2006 08:50 PM
comment u all ttg tempat nih..bahaya ker??
cos i nk pi melancong kat sana...dger besh kt sana....

so far dah s'pai sana 2 kali tak ader aper2 masalah...nak shopping ke nak makan ke semua senang ajer...lepak s'pai kol 2-3 pagi pun tak ader masalah aper2...

husband aku skrg ada kat Hat Yai..  nothing exciting in hat yai..tpai diorg ada plan nak ke koh sa mui island which is about 3 hrs drive.. aiii... mana boleh! aku rasa nak gi join dia..is there a bus service fm Penang to Hat Yai direct? kalau aku jadi pegi, kena hantar anak2 aku kat rumah uncle & aunty aku di penang.. pastu aku nak pi sana sendiri..

pls advise.

Alamak rindu ngan Hatyai.. yang paling aku rindu ialah kemanisan senyuman mereka yang gembira sekali dengan tetamu.. Kalau kat shopping complex tu jarang kita tengok dia orang buat tak layan, ni kalau kat KL ni kalau kita selekehjer mula ler pandang atas bawah.
Kalau shopping aku selalunya gi shopping complex. Baju baby memang ok, aku suka.. banyak gak berjenama dan yang penting banyak pilihan. Suami aku suka beli Camel dan saiz badan dia yang besar memang banyak kat sana(sebab mat salleh ramai). Tapi t-shirt kat bazaarpun ok, CSI, Akademi Fantasia, 999, dan macam2 lagi, kain dia okjer sampai sekarang. Dah setahun aku tak gi sana.
Dulu aku suka makan kat Wardee, last year pi dah tutup, Salma pun tutup.. tinggal Hamid jer.. Sekarang tak tau ler. Aku suka makan chakoi depan Pink lady tu malam2 jer, ada satu haji jual.. Kadang2 ada pertunjukan gajah.. Dan aku paling suka makan pulut ngan durian yang sentiasa ada musim,, dan lagi aku paling suka Hatyai sebab buah2an dia macam2 dan fresh, letak dalam fridge makan,, senang buang air besar kat sana.
Aku pi sana pun selalu gi massage ler, sebab murah tapi mintak yang tua. Kalau muda tu pegang ada tidak jer.. Pi saloon dia pun rasa cam orang kaya, mintak buat macam2 tapi tak mahalpun...
Lagi satu hotel dia murah sket, jadi kalau nak duduk hotel dan ada tempat nak relax(massage, potong rambut & buat manicure) , ada tempat nak shopping, ada tempat makan, belanja tak beso aku prefer Hatyai.. Tapi semuani bergantung kat individu, ramai yang tak suka Hatyai.

Rate

1

Tpkan in terms of communication susah..i pg dulu sbb dia tak boleh nk speakang tak dapek
la kita nak beli barang.. mcm warga emas dia org hanya tau ckp thai je..susah gak...tp nk makan mmg senang byk kedai islam.....

Originally posted by ennaz_81 at 3-8-2006 03:51 AM
Tpkan in terms of communication susah..i pg dulu sbb dia tak boleh nk speakang tak dapek
la kita nak beli barang.. mcm warga emas dia org hanya tau ckp thai je..susah gak...tp nk makan mmg senang ...

Cakap orang putih yang lintang dan pukang tu, mesti paham punya.. buat isyarat tangan tapi memang macam itik ngan ayam bercakapjer...Lagipun diaorang ni murah senyum dan kalau boleh dia nak gak cakap ngan kita hatta tak pahampun..

sape tu tanye pasal hotel? sakura view ok..tapi jauh ma (bagi akulah)
dok la kat lee garden..senang dan strategik. booking kat travel agent pastu bargain ler.
toilet dia pun mesra alam..siap ada paip kat tepi (tak macam setengah2 hotel2 kat negara kite ni hatta hotel mewah sekalipun). aku cukup angin kalo dapat hotel cenggitu..

confirm salma & wardee tutup ek..pasal apa ek? sedih la aku..biasa kalo gi sana tekak asik nak makan sesaja. apalagi kalo tak kat 2 restoran tu..hamid ok cuma sedikit mahal
wardee aku suke brekfes dia..lapo teringat roti canai dan kuah dia tu

Rate

1

Fren, nak tanya la.... kalau nak pi Hat yai nie boleh ambik border pass jer ke or kena guna pasport gak? Aku nak buat group trip ke sana. But ramai yg takde pasport. Kalau leh ambik border pass berapa kos nyer ekk?

Originally posted by NEM7377 at 4-8-2006 01:24 PM
Fren, nak tanya la.... kalau nak pi Hat yai nie boleh ambik border pass jer ke or kena guna pasport gak? Aku nak buat group trip ke sana. But ramai yg takde pasport. Kalau leh ambik border pass ber ...

Pengalaman aku ikut rombongan ler kan.. diaorang buat paspot secara berkumpulan punya, save sikit.Kot idak RM300 tu, rabak kitapun kannye selalu pi obersee..

Originally posted by NEM7377 at 4-8-2006 01:24 PM
Fren, nak tanya la.... kalau nak pi Hat yai nie boleh ambik border pass jer ke or kena guna pasport gak? Aku nak buat group trip ke sana. But ramai yg takde pasport. Kalau leh ambik border pass ber ...

2-3 taun dulu penah gi satu bas..rombongan cik kiah ke hatyai
sesapa yg takde paspot kalo tak silap aku kena bayar dlm 25 hengget je
tak tau lah kalo dah naik harga. sape yg organize trip ni ko ke?

yg makcik2 tu..depa ni kejenye soping aje. bile malam kami2 ni gi tengok "show" hehe dorang dok le kat bilik.

Border pas pun boleh. RM10 jer (nak kena check balik harga ni). Range sampai Hatyai shj.

Aku bbrp kali balik naik van Hatyai - Butterworth. RM25 sampai Butterworth. Best dgn van ni sbb punctual dan dpt ramai kenalan. Selalunya mat dan minah saleh. Ada sekalii ngan Malaysian, dia buat border pass tapi pegi sampai Phuket. Kalau tak jadi apa2 takper... jgn kena tangkap jer.

Pernah jugak drive masuk. Insuran kereta RM25.00 (sah seminggu) buat kat border then drive ke Hatyai-Songkhla-Narathiwat-Yala-Betong dan keluar ikut Baling, Kedah.. tapi jalan dia kona2. Di Betong, tidur dlm kereta depan masjid sbb border bukak lambat dan bukan 24 jam. Tp masa tu aman tenteram adanya...

Rate

1

tq for the info. makne nyer boleh buat border pass la ekk... kengkawan aku ni mmg niat nyer nak pegi bershopping la ni... banyak benor duit lebih nyer...

[ Last edited by  NEM7377 at 7-8-2006 01:04 PM ]

Boarder Pass tu untuk penduduk-penduduk Negeri sempadan dengan Thailand saja, negeri lain tak boleh, kena pakai passport.