CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: iamashe

Hat Yai & Songkhla, Thailand

Close [Copy link]
aku pun kene pi hadyai gak..waaa..selamat ke.....takut nih

Me n fren g Hadyai tahun 2006 naik KTMB dari KL Sentral kol 9.00 mlm sampai kat Hadyai kol 1.30 t/hari pening kepala dok lama2 kat dlm gerabak.

Dok kat New World Hotel masa tu ade mcm agen dlm keretapi org Hadyai yg bawak sana kita org pon main redah je sbb 1st time sblom tu tanya gak ngan mber2 yg dah pegi son ade la sikit info yg dia org kasi..bilik selesa n besar rate baru RM45 je masa tu.agen tu kenalkan ngan adik dia nama Akok yg bawak tut-tut kat sana pakai van dia charge 1 org rm24 utk round 1 hadyai spanjang kita ade kat sana so kira dah menyewa van kat dia nak pegi mana2 dia bawak tempat makan atau pon tempat shopping.

Ptg tu kita org mintak bawak g bazar shopping kira mcm kat Rantau Panjang tp jauh lagi besar nak abih pusing tuu mau lenguh kaki di buatnyaa..sapa2 yg suke barang2 buat thai mmg kat situ laa tempat dia mcm2 ade mber suke cari seluar jean thai murah n cantik.bagi sy la nak kata barang sana murah sgt pon xgak cuma kena main harga la mintak kurang tp tu laa ade gak org sana xtau nak ckp english tp kalu ade yg org yg meniaga tu org melayu selatan thai senang nak minta tawar.

Makanan pulak masa tuu mber suggest cari kedai Wardee mcm tu la tp bila tanya Akok dia kata dah tutup xtau napa mber ckp makan kat sedap2 dia suruh try Nasi Goreng Ketam so kita pon try 2/3 kedai melayu kat sana so far rasa biasa je kot harga mcm kat sini gak cuma last day tu makan kat Restoran Hamid sy rasa tu yg paling sedap n mcm2 jenis goreng leh dapat so dapat rasa nasi goreng ketam dengan ayam pandan pehhh mmg sedap...so far nak makan kat Hadyai xde masalah mlm leh lepak makan ayam bbq kat area bazar or pasar Hadyai tu byk org melayu selatan meniaga kat situ xperlu risau.

Bandar Hadyai kira bersih n teratur dia buat jln pon byk one way besar gak bandar dia nii transpot kita leh pilih nak naik apa moto ke tut-tut rasanya teksi nii ade tp xbyk bas pon xnampak sgt yg byk tu la td moto yg dia org pakai baju vest mcm2 colour merah , hijau, kuning n lain2..kalau kita naik moto lak jdi pembonceng xyah pakai topi keledar dah tu leh naik brapa org pon xpee tu ari 1 family naik moto dah jadi mcm acrobatik lak...

Nightlife Hadyai nii faham2 je dah mmg aktiviti dia nii mlm mcm2 ade gak laa so tak nak sentuh pasal tuu cuma kalau lain rasanya xde apa2 yg menarik sgt kat hadyai selain kalau nak shopping baju ke org lain2 benda sy suke cari jersey bola jee tp kalau dr segi harga Rantau Panjang lagi murah.

Lain2 xde apa yg menarik nnt kalau ingat balik leh citer lagi n masuk pic tu ari kat sana cuma sy n mber agak bernasib baik kot sbb lepas balik dari Hadyai 1 minggu lepas tuu Hadyai kena BOooM so tengok tempat yg kena tu lak mcm kita org ade lalu sana.Allamdulilah..

bahaya tu ada dimana2. Yg penting kita sentiasa berhati2.

pelacur pelacur siam (Chiang Mai mari), memang class dan lawa. :bgrin:

Reply #127 Dunhill.'s post

pattaya banyak menginsafkan aku...
pelacur jalanan bersepah tak kire umur.......
lebih teruk dari situasi di hatyai, phuket & bangkok..

bersyukur la hidup aman di malaysia

korang pergi HatYai tak cari barang2 silver ke ?

Follow Us
Originally posted by kebayan at 14-7-2007 01:51 PM
pattaya banyak menginsafkan aku...
pelacur jalanan bersepah tak kire umur.......
lebih teruk dari situasi di hatyai, phuket & bangkok..

bersyukur la hidup aman di malaysia

Pattaya dah over develop la. baik pergi Koh Samui. sekarang ni ada bas direct dari Sungai Golok ke Koh Samui. tak payah naik train ke Surat kemudian kena transit pulak ke jeti.

korang ,
aku ade kemuskilanlaaa..
kitaorg plan nak g sg petani this weekend..nak jln2 umah akak ipar aku ni,,
dah alang2 kat utara aku plan nak g hat yai..aku n asben ade paspot tp anak aku takde paspot..
cemane ek nak bwk dia join kitaorg..takkan nak tinggalkan dia ngan akak ipar aku,,sure meraung budak tu..

Originally posted by akmal at 2-8-2007 10:31 AM
korang ,
aku ade kemuskilanlaaa..
kitaorg plan nak g sg petani this weekend..nak jln2 umah akak ipar aku ni,,
dah alang2 kat utara aku plan nak g hat yai..aku n asben ade paspot tp anak aku ta ...

buat border pass laa..RM10 je..yg anak tuh..bw skali IC dan surat beranak...
neway anak ko umo bape?

Originally posted by Dunhill. at 14-7-2007 11:49 AM

Diorang main tarik aja sapa2 pun tak kira umur...
Even ayah kita pun kena panggil..:@ :@  Geram..
dan dlm lif, gmbar2 bersepah tawarkah pekhidmatan...Kita yg jadi malu sbb naik lif dgn cousin..Huhu...

Reply #133 whiteberry's post

biasalah mcm kat Malaysia jugak, berselindung di sebalik business SPA dan massage.

Originally posted by Dunhill. at 3-8-2007 11:04 PM
biasalah mcm kat Malaysia jugak, berselindung di sebalik business SPA dan massage.

Tapi ni, time kitorang tgh jalan2..Huhu..Even mak kat sebelah pun selamba aja dia panggil2..Huk2...

Tapi, satu aje, tomyam kat sana, sedap bangat...hehe

Reply #131 akmal's post

takde pilihan selain dari buat passport antarabangsa ataupun masuk secara haram. biasanya Thai imigresen jarang tanya tp kalau apa2 jadi kt sana, sendiri mau ingat lah!

biasanya Malaysia punya authority lebih strict. mcm Thailand diorang collect RM 2.00 utk isi borang masuk dan keluar RM 1.00 utk tutup mata x payah bukak beg.

dengan muka selamba tak malu mintak duit kopi. dah cakap bahasa diorang Sib Baht. 10 Baht. chee bye betul.

Originally posted by Dunhill. at 14-7-2007 11:49 AM

ini yang nk gi neh..
lawa & class tu..

ader ke yg dah gi Phatong Beach selepas tsunami aritu..?
dgr citer diorang bina semula kawasan tu jd lagi cantik....

Originally posted by gicks79 at 3-8-2007 11:36 PM

ini yang nk gi neh..
lawa & class tu..

baru 600~700B dlm sejam dua klu kau pakai :ah:

Reply #139 Dunhill.'s post

ish cari yang 1000B-5000B ke baru best ckit..

Reply #140 gicks79's post

kalau yang sampai 3000B pun tp kalau dah ramai sgt org pakai pun takde maknanye.

kire kalo amik train dr sentral ke hatyai pastu cari hotel area situ...kire mmg dah puas la pusing

[quote]Originally posted by cik_kaer at 6-8-2007 04:09 PM
kire kalo amik train dr sentral ke hatyai pastu cari hotel area situ...kire mmg dah puas la pusing