CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: iamashe

Hat Yai & Songkhla, Thailand

Close [Copy link]
Azaleaayu posted on 11-3-2013 01:41 PM
mijot,
sorang atau berfamily?
kalau sorang baik la naik bus direct ke hadyai tu...penat nak menu ...

nak makan hazab? aku ok jer pegi awal bulan lepas ... 3days 2 nite ..... redah sorang2 .... hari2 aku makan kat restoren halal ... mahal sket tapi still acceptable la bagi aku ....

wanthird posted on 27-2-2013 03:23 PM
owh lupa..Thailand embarkation card/white card pon boleh fill up siap siap dekat CTC tu dengan cha ...

nak tanya sikit... insurans thailand keta tu brape kena charge..?? bayar guna RM atau baht..??

azradiza posted on 11-3-2013 01:54 PM
nak makan hazab? aku ok jer pegi awal bulan lepas ... 3days 2 nite ..... redah sorang2 .... hari2  ...

azra lain org lain citarasa kot.
forummer lain aku tgk sedapnya review pasai makan
mungkin bukan citarasa dia kot.
nanti masa jumpa ko kt kenduri gep, aku nak bertapa dgn ko pasal hatyai ni.

mijot,
sorang atau berfamily?

trimas atas nasihat.
pasal tren tu, aku tak kisah nak tggu lama sbb aku panatik naik tren.
jadi tiada masalah bg aku la, cuma kena tanya member lain gak.
neway, aku pergi ber4.

pasal aktiviti, aku dah rangka.
begitu juga pasal tempat makan, dah baca sikit2 posting forumer.
sebab memang aku suka makan2. shopping kurang sikit.
sekadar keychain dgn FM utk diri sendiri jadilah.

tempat utama : patung mermaid pantai samila, pasar terapung, pasar malam sekitar plaza lee garden, patung buddha terbaring, pasar kim yong.

ryo_takahashi1 posted on 11-3-2013 04:10 PM
nak tanya sikit... insurans thailand keta tu brape kena charge..?? bayar guna RM atau baht..??

insuran kereta tu rm15,valid untuk 7 hari ryo_takahashi1.dibayar dengan matawang ringgit malaysia.

wanthird posted on 12-3-2013 08:59 AM
insuran kereta tu rm15,valid untuk 7 hari ryo_takahashi1.dibayar dengan matawang ringgit malaysia. ...

thanks...

so utk bawak masuk keta...

1. geran copy
2. insuran siam
3. petrol full tank

ada tak senarai lokasi yg boleh beli insuran dan segala urusan tu...?? masuk s'pore pun tak serumit cenggini... hehehe

Follow Us
mijot posted on 11-3-2013 08:37 PM
trimas atas nasihat.
pasal tren tu, aku tak kisah nak tggu lama sbb aku panatik naik tren.
jadi  ...

Mijott, kalau tak berani nak redah, guna TG yg akak dah pernah guna, ok sangat2. Tempah dia utk 1 hari sampai ke mlm. Byk tempat boleh pi. Termasuk pi naik gajah dan pi menembak, solat di masjid msykt Islam di sana, nak tgk persembahan mak nyah dan tempat yg Mijot dah senaraikan tu. Sebab kalau kita dah termalam/terleka di Klong hae, susah nak dapat kenderaan nak balik ke Hadyai. Nak2 kalau semua cantik2 mcm Mijot, agak bahaya nak naik tuk-tuk mlm2 dari situ.

Nak beli FM yg agak lain dari org lain dan poskad yg cantik, kena cari di gerai yg ada di Klong Hae. Ada satu kedai tu, saya suka sgt dgn t'shirt dan barang cenderamata yg di jual. Mereka reka sendiri dan jual sendiri. Oh ya , beli poskad, tulis (dia org sediakan pen, pensel warna) tampal setem, dan dia orang yg akan poskan.

ryo_takahashi1 posted on 12-3-2013 04:31 PM
thanks...

ada satu benda penting tertinggal tu..

no4. pasport

urusan insurans thailand,boleh dibuat dikedai/agen insuran di changloon.banyak kedai sepanjang perjalanan ke bukit kayu hitam menawarkan service ini.

memang betul masuk singapore lagi mudah,masukan kad kedalam autopass reader tu sahaja.malahan tak perlu turun dari kereta pun..

Assalam...
wahh meriah citer psl train..teja nk ke hatyai 28/3 ni naik AA blk plan nk naik tren/bus...malangnya bz sgt ritu smpai terlupa nk book tket tren awai2...ritu tgk senandung langkawi sold out sudaa...sob sob, sedeyy...
So teja nk tny la otai2 sekalian, klo nk naik bas from hatyai ktne n tket bli cmne? bas apa yg available...x kesahlaa selesa ke x selesa dh jatuh no.2 asalkn leh blk KL jer,huhu...adakah tket perlu di'book' awal2 or bleh gamble je kt sane nnt? selain drpd experience naik tren,ade sesape x ada experience naik bas from hatyai-kl?

Thx anyway...hope forumers sekelian dpt membantu ku insan yg ketidaketahuan ini...macehh ;)

ryo_takahashi1 posted on 12-3-2013 04:31 PM
thanks...

Insuran tu right after imegresen Siam tu pun ada.. lepas je dari imegresen ada kedai jual insuran sebelah kiri..

teja132 posted on 12-3-2013 11:51 PM
Assalam...
wahh meriah citer psl train..teja nk ke hatyai 28/3 ni naik AA blk plan nk naik tren/bus ...

rasanya xde masalah nak dptkan tiket bas kat hatyai balik ke kl.. ada banyak bas ekspress plying kl-hatyai-kl nih (rasanya plg tidak pun ada 4/5 syarikat bas express) ... u gie je travel agent dlm town tu..  harga dlm rm45-60 rasanya..

mijot,
sorang atau berfamily?

makan hazab?? hmm kami sekeluarga mmg skerr sgt gi sana khas utk jjcm je... ada trip balik hari pun... shopping tak sgt lah..  but then.. ye lah different people different preference different tastebuds.

teja132 posted on 12-3-2013 11:51 PM
Assalam...
wahh meriah citer psl train..teja nk ke hatyai 28/3 ni naik AA blk plan nk naik tren/bus ...

Kawan-kawan ni saya letak nama TA yang banyak beri pertolongan semasa di Hadyai. Saya juga menelefon  dari Aonang utk dptkan bas utk balik ke KL. Tambang RM38.00/380bath.
HATYAI INTER TOP TOUR.
150, Niphat-Uthit 3rd Hadyai Songkhla 90110
Tel 074-353397, 354398
hp 081-8977160 - Hassan.

Hassan ni byk tolong kami. Dia pandai cakap Melayu loghat siam + kelantan.
Oh ya di tempat TA ni kita boleh tumpang mandi dan solat, nak tinggal beg sementara kita pi jalan2 pun boleh.

adnil posted on 13-3-2013 11:20 AM
makan hazab?? hmm kami sekeluarga mmg skerr sgt gi sana khas utk jjcm je... ada trip balik hari pu ...

Yeah...maybe taste saya x sesuai la kot ngan kat sana...hari tu pi mmg main redah jer...tapi yg pasti taknak ke sana dah....
kes naik k/api hari tu dari hadyai ke bm agak kelakar gak...sbb ramai geng2 KL naik AA masa pergi...balik naik train...(ramai pulak first timer naik train). kat sana (hatyai) jenis jual tiket tanpa tempat duduk (hatyai to padang besar) bila seat habis...apa lagi riuh rendah berebut  tempat duduk dlm train...ramai risau takut tak dapat tempat duduk sampai kl..macam nak gaduh2 pun ada gak....ramai tak tahu bila kat padang besar beli tiket lain dan gerabak lebih banyak....

Azaleaayu posted on 15-3-2013 01:19 PM
Yeah...maybe taste saya x sesuai la kot ngan kat sana...hari tu pi mmg main redah jer...tapi yg pa ...

kenape tak beli tiket train siap2 sebelum pegi yer? ke semua main redah jer? aku aritu book tiket train 2 months in advance ...

azradiza posted on 15-3-2013 02:38 PM
kenape tak beli tiket train siap2 sebelum pegi yer? ke semua main redah jer? aku aritu book tiket  ...

azra, hari koc y dr pdg besar ke hatyai tu kelas berapa ek?
ekonomi atau second class?
tgh dok kira2 nak naik bas-tren lompat2 seremban-arau-hatyai atau bas direct pudu-hatyai.

mijot posted on 16-3-2013 11:25 AM
azra, hari koc y dr pdg besar ke hatyai tu kelas berapa ek?
ekonomi atau second class?
tgh dok k ...

mijot, dari padang besar ke hatyai and vice versa, ade 2 kelas jer .. one coach for each class ..
satu kelas ADNS - sleeper coach yg mcm aku selalu naik tu
satu kelas ASC - seated coach yg mcm kite naik pi Kluang aritu...

Baru balik dari sana. Just stop over sblm ke Krabi. dari KL naik bas smpai Hatyai ... RM50 per person /one way.
Balik pun naik bas jugak ... THB600 (RM60) per person. Sangat selesa ... especially bas balik dari Hatyai ke KL tu..
Ada wi-fi and ada plug utk charge h/phone ataupun laptop.

ada sesiapa pernah beli kacang postachio dgn gajus di hatyai?
berapa rm  dan di mana ye?
better beli di hatyai atau krabi?
tq.