CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: crossfire

Gambar Solat Berjemaah Ni Buat Gua Jadi Loya

aku kadang p hotel, aku guna towel bersih tuh buat sejadah..kadang tuh kain pelekat..kadang tuh atas katil je aku solat...janji boleh solat..
tp dlm gambar nih, aku paham maksud tt..dia kata..katakan la orang2 BN yang buat gini.smyg guna bendera dacing dalam surau yg baru dibersihkan..dengan niat nak semayang dengan mengunakan material yg bersih sebab sejadah takda.
mampos cirit la kene lahar jadik modal kempen...
nih sebab PIS je...takde hal la kan...

jangan terlampau taksub dengan Parti nama Islam,
Tak pa , jika Taksub dengan Islam.

jangan terlampau taksub dengan Parti nama Islam,
Tak pa , jika Taksub dengan Islam.
rashiman Post at 4-4-2012 09:04

Miskin kedana sungguh surau tu, sejadah pun takder.....walau sehelai...dari Imam sampailah ke makmum

Gambar Solat Berjemaah Ni Buat Gua Jadi Loya

kenapa bila ada ramai orang solat terus dikatakan surau? Itu bukan surau.  Ada kasut kat belakang tu.  Tentunya tak ada sejadah jadi guna bendera.  

Beza PAS dan UMNO.....  PAS solat guna bendera PAS jadi sejadah no hal....  UMNO gerenti nak buat gitu sebab takut orang kata.....  Hahaha...

(posted by mobile)

Loya tuh your own issue lah...to me depa takder buat benda yg salah sbb depa perlukan kain utk lapik tempat solah. Alhamdulillah mereka tetap istiqamah dlm bersolah........

mana ada masjid atau surau xda sejadah??

jangan esok menang PRu13,bendera Malaysia pun nak tukau  ...
GuaAnakMelaka Post at 3-4-2012 18:39

nie bilik gerakan PAS bukan masjid atau surau...

http://al-hajari.blogspot.com/2012/03/dah-tak-de-isu-sangat-ke.html

Follow Us
ak dulu sembahyang dlm hutan mlm3 guna alas kain batik jer,

aku pikir gini la...
katakan la ada dikalangan makmun tuh bukan orang PAS..tapi join sama solat jemaah yang dilapikkan dengan bendera 'parti politik'..maybe terdetik niat org yg bukan PAS tuh 'ish...taksubnya puak2 nih'...tapi tetap terus dan join solat jemaah tuh.
persoalan kat sini..apa niat utama sebenar mereka nak solat tu guna bendera parti..ok..fine, kalau sejadah memang tak ada sebab itu bukan surau..
kalau betul yakin tempat tuh suci lagi bersih, x payah guna alas pun takpa lagipun tempat tuh adah tikar plastik kan..

Nabi sallallahu-alaihi-wasallam telah bersabda: Kamu diberikan kelebihan atas manusia dengan 3 perkara: Dijadikan barisan-barisan kamu seperti barisan para malaikat, dijadikan bumi seluruhnya sebagai tempat solat dan dijadikan bagi kamu debunya sebagai penyuci apabila kamu tidak mendapatkan air.[1]

Dalam satu hadith lain beliau juga telah bersabda: Telah dijadikan bumi untukku menjadi alat bersuci dan tempat bersujud. Kerana itu hendaklah seseorang di antara kamu solat di mana sahaja ia dapat.[2]  Ditambahi lagi oleh Nabi sallallahu-alaihi-wasallam bahawa keseluruhan bumi ini adalah masjid untuk umatnya dengan sabda beliau: Di mana sahaja kamu dapati solat maka kerjakanlah ia. Semua tempat adalah masjid (bagi kamu).[3]

'Dikatakan bahawa solat berlapik itu adalah suatu sunnah yang dianjurkan kerana Nabi sallallahu-alaihi-wasallam pernah bersolat di atas sehelai tikar sebagaimana yang diterangkan oleh isteri beliau - Maimunah radiallahu-anha: Beliau (Nabi) mengerjakan solat di atas sehelai tikar yang kecil yang dianyam dari pelepah-pelepah kurma (al-Khumrah).
Malah di dalam satu riwayat lain dari A'isyah radiallahu-anha, Nabi sallallahu-alaihi-wasallam pernah meminta agar dibentangkan tikar untuk dia bersolat di atasnya.Jikalau tiada tikar yang tersedia khas maka adakalanya beliau bersolat sahaja beralaskan pelepah kurma sepertimana terang Hudzaifah al-Yaman radiallahu-anhu: Satu malam di bulan Ramadhan (aku melihat) Rasulullah sallallahu-alaihi-wasallam solat dalam sebuah bilik yang berlantaikan pelepah kurma.

jadiknya..dlm kes gambar kt atas..isunya guna sejadah beralaskan bendera parti politik yg memang ada matlamat politik..lagi satu, kenapa perlu kena ambik gambar sebab semua sedia maklum yg penyokong tegar parti nih memang suka dan taksub dengan gambar2 gini..dari gamba tok guru makan, semayang semua naik...so..apa niat sebenar dia...??nak semayang ka nak menunjuk..
senang cita..kalau BN buat, sure mampos la kena maki..

kenapa bila ada ramai orang solat terus dikatakan surau? Itu bukan surau.  Ada kasut kat belakang tu ...
ibnur Post at 4-4-2012 09:08

kasut tu jgn memain taruk luar, mau kena rembat, logiknya IBNUR, even kat Surau ECONSAVE cheras tu, ada sejadah byk, R n R pun byk sejadah...tak kan sehelai dua pun takder.....rasanya dia org nie balik kempen kot...

biar la ape pn...janji NK SOLAT je...

biar la ape pn...janji NK SOLAT je...
niezam_cs Post at 4-4-2012 09:50

Sokong.....solat itu yg most important

teringat kat ustaz don bab2 solat nih...

aku pernah jer solat atas surat khabar. asalkan bersih n lg baik dari solat atas lantai yg mgkin jer ade kotoran.

what is the issues here?

penting ke sejadah? takde sejadah solat tak sah ke?
prettyuglybabe Post at 3-4-2012 13:54

ko ni islam ko bkn islam? risau la ade umat islam yg x reti hukum ni.

kittycomel Post at 4-4-2012 10:11

Isunya ialah, tak kan selai sejadah pun takder kat situ, soal nak sembahyang atas surat khabar ker, apa ker, jika cukup syarat SAH SEMBAHYANG nya....even dekat R n R pun byk sejadah, surau Shopping complex berlambak sejadah, kenapa tak sembahyang beralaskan bendera DAP, PKR, NAZI ker, SEPANYOL ker, ENGLAND ker..JEPUN ker..

sejadah bukan syarat sah solat
catalina Post at 3-4-2012 18:47

kalo ade najis ker kotoran atas latai camner tu? so ape salahnya alas dgn whatever available wpon bendera parti? hatta kertas suratkhabar pon kalo ade?

anyway at least they care about solat n berusaha berjamaah.

umngok tu solat 5 waktu pon x pasti. air arak pon lepas lalu kt tekak. nk berjemaah mmg x mgkin.

siannnn...hal nk beribadah pon nk di jdkn isu. umngok tegar patot concentrate kt pemimpin2 ko org yg dah lupe islam tu , anak bini pemimpin2 ko org yg dedah sana sini tu , lg baik. xpyh nk tumpu bende besar abuk ni.

mmg lumrah setan kalo ternampak umat nabi muhammad tgh solat akan rasa cemas, perut senak dan nak te ...
bangcak Post at 3/4/2012 19:02

Dah nak uat camner orang gini Bangcak...Bersifat Orang Munafik...
Orang bersolat pun depa tak suka...padahal bukan depa yang terima solat tu...

Isunya ialah, tak kan selai sejadah pun takder kat situ, soal nak sembahyang atas surat kh ...
crossfire Post at 4-4-2012 10:16

jgn assume tempat tu ade sejadah or even it is a surau. i bet kalo ade sejadah dah lama diorg gunekan. you or me dont even know what that place is or available sejadah or not. amat dangkal pemikiran org yg jump to conclusions.

what is obvious here is this fact....DIORG NI AMBIL BERAT ABOUT SOLAT BERJEMAAH...no matter where and no matter how diorg SOLAT BERJEMAAH.

Try tngok di kalangan org umngok...ado?.....kalo ado pon susah nk cari.

sekian my 2 cents.

kittycomel Post at 4-4-2012 10:11

ko yang bermasalah.. ko post:

aku pernah jer solat atas surat khabar. asalkan bersih n lg baik dari solat atas lantai yg mgkin jer ade kotoran.

jadi bila aku tanya penting ke sejadah yang ko nak pekik pehal?? sapa ko nak persoalkan aku islam ke tak islam. sapa ko nak menililai aku tak tau hukum?

Dah nak uat camner orang gini Bangcak...Bersifat Orang Munafik...
Orang bersolat pun depa  ...
devil_fruit Post at 4-4-2012 10:19

tak taulah sapa yg SETAN, setahu CROSS , SI TALIBAN TUA NIK AZIZ FATWAKAN boleh berkawan dgn SETAN...