CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: crossfire

Gambar Solat Berjemaah Ni Buat Gua Jadi Loya

Post Last Edit by ayahjoe at 5-4-2012 16:54
tu la kan..tak semua manusia nih perfect..kalau ada pemimpin ameno yg rosak mcm tuh..kita tolak  ...
dainese Post at 5-4-2012 10:44

So far aku mmg tak nampak effort oleh para orang Ameno utk tolak mereka nih keluar. Take the Ladies Wing nyer bos...tadak pon kena tolak?????? Elok jer nampak.....so kalu the people dah nampak korang di dalam gagal camner nak sokong???You guys need to clean your act first. Kalu korang dah mantap didalam mebi org bole start consider. Ko tgk jer lah reply grup2 Ameno kat dlm forum nih.....aku kadang nak gelak jer baca....professionalism way out, siap kutuk org tibai sekali dgn islam. Agama aku nih suci, penganutnya yg buat silap. Islam itu perfect. Ia Ad-Din yg syumul dan kamil

Reply 99# kittycomel

bro kalo aku ckp ko ni nak brtogkat je ko mrh,,kalo isu2 cmtu pun pasal akhlak takkn ko nak slhkan kerajaan bro..
mne pegi org yg spptnye?..ape smua nak berharap..bila org jga tepi kain,kita mrah,,tp bila tkde anak2 jd antu ko slh kan krajjaan..
ape yg aku nmpk..krajjan sedia kan ape yg perlu..selebihnya kita la..abes ko tgok spore...anak mlayu skank dah bertatu..abes tkkn nak slhkan krajjaan...jgn la letakkn smua kat satu gmpt...kita kne bntu....bkn satu pihak jer kita nk jg hati...mane mgkin manusia ni cukup dgn ape yg dia ada...mesti nk lebih...skrg dah open..smua kne bersaing..kalo mlayu takknk rebut pluang tkkn slh org lain lak...
cnth pun bnyk...cuba ko pnggil tukang umah melayu compare dgn tukang umah cine...ko pun akan serik bro,..nak slh kan bgsa lain mju pun tokleh..skrg psal politik jer...tgok negara yg kelantan tu...ape dia wat selama mne dia memrintah..bru kasi satu negeri..belum satu negara,..itu ke contoh....ini mslah melayu sendiri..kdg2 tokleh slah kan PM,menteri pun tak wat kje..tp ko nak ckp cne..dalm satu kelompok mesti ada satu yg busuk..asal masih ada yg terbela,kebajikan siket yang dia wat pun kita dah bersyukur..dari trus ko merempat kat negara sndri...
dulu mahathir wat KLCC,pnggil engineer melayu....smua sombong taknk blajo...salah tun ker?..
knape taknk letak slh tu kat sndiri,..abes anuar tu layak jd PM?...lgi koto prangai,nik aziz?..ilmu tak cukup...
ape sumbngan dia pda negara?....bro mak ku dlu org spore,ko tgok election sna jer mak aku ckp dah tak adil,tp brani ke mlayu nak bersuara?....mmg LGE,LKS ngan LKW tu smua tali barut...senang ckp mmg anti melayu..ctu pun ko nak judikan ker?....kita org melayu ni dah la miskin,tp nak berjudi...
aku sedih tgok cmni....kalo wat silap tu mmg manusia wat silap..tp jgn la ko ajak org wat silap..
ape yg PKR wat aku tak nmpk kebaikan...sbliknye menyusahkan..takkn la org suka2 nak fitnah dia?..takkn la org nak ngaku kne liwat...bro sepanjg idup keturunan kne hina bro...aku bg ko duit bnyk mne pun ko tknk jadi kmbg hitam kan?...
maruah...diorg dah jauh sngt lari bro...
sory to say la..

Post Last Edit by kittycomel at 5-4-2012 15:52

Reply 102# yby

aku bkn pro-pkr tp maaf ckp , among the doctors many question hal sodomi anwart tu , medically byk yg x logik. xboleh nk tulis kt sini tp from reliable sources doktor pakar sendiri yg memeriksa....sorry to say , it was a botched plan hatched by people who should hv consult doctors first b4 they want to create the sodomy case. They want to make a drama like that , firstly they should consult doctors baru ler menjadik.

Yea , i agree with you. kesian org melayu ni kan? they hv no choice , it seems. se-corrupt2 umngok , org melayu are trapped kan? pls dun talk about pkr...pkr ngan umngok tu serupe jer...semua bekas2 umn gak tu.

kesian org melayu sbb terlalu takut utk bg peluang PAS lead the country. who says nik aziz akn jaga ekonomi? you think dlm PAS xde ker pakar2 ekonomi? takde ker akauntan yg berwibawa? Bkn ker skrg berbondong2 melayu intelek masuk PAS? Sbb bile melayu mampu berfikir secara automatik they start to see what is the huge problem with umno itself. Who is still in umno? majority are new blue ic's pendatangs n below spm level malays DAN segelintir malays who gets business benefits by joining umno.

whats wrong with giving PAS  a 4 year trial? you say this n that but in the first place PAS was never given the chance to rule the country. Jgn ckp pgkt negeri sbb xkn you dun know if the kjaan pusat is still BN , not much can be implemented. Gv putrajaya to them. See what happens within 4 years. Then we talk about PAS incapabilities to rule. Otherwise its all theories to frighten people from changing the govt.

Reply 98# yby

pemimpin umno mana yg boleh jd role model tu ? jib gor? muyidden? cer tngok life anak bini diorg pon leh tau. errr saper lg eh? ade ke?

SALIB Berapi ni panas bila tengok org SOLAT.. biasa la geng2 SETAN nih

tp kalau ajak g konsert K-POP cergas jer..

P/S-apekabar Tuhan penganut umNGOK si Tong mahaDEATH sihat ker

about anuar tu..bg aku senang jer...kalo btul dia berani..dia ptt bersumpah...senang jer..berani keranan benar,takot kerana salah...but FYI..MCKK tu well known dgn bnda2 tu..
bnda simple jer kalo dia nk bersihkan nma dia..bersumpah pastu aku gerenti..smua akan berubah..but he refuse to do that,why?...hanya mereka dan kuarga mereka..
and many statment yang dia keluarkan terlalu bg aku tk melampau2..soalah2 mmg dia ni mmg proxy yahudi..again masa tun memerintah IMF issus yang dia wat..
org kata tun buat,tp tun brani kuakan ape bukti yang ada..tp dia?..senyap n tuko cite lain..so sanng ckp dia ni MERBAHAYA pada MALAYSIA..

nak cite pasal corupt tu bkn kata kat gov jer..even keje pun dah amalkan....nak projek kne suap.nak ni kne suap...dan yg terima suap tu org kita...kalo etika kerja..bg hamper pun kira tak boleh...so cne difinasi yg sesuai....pyh woo...

bkn kerajaan tk bntu..tp nak bntu cne?...dan persoalan until when??..
senang je aku tnya...pernah ke ko jmpa kedai mkn mlayu yg sedap.dan kekal lama...
serius ly aku ckp takde...
aku org muo..so bnyk mkn yg boleh di ketegeri kan sedap...tp sekejap jer..pastu haus...
mydin nak buka kat muo..persatuan peniaga cina tentang.so tak jadi..
so msa ni nak ckp gna kuasa MB pun tak boleh..kerna melibatkn ramai pihak..so ape yg aku nmpk..bila krajaan bkk kedai satu mesia...aku gerenti nnt org melayu gak yg alibabakan..

pasal intelektual org2 UMNO..mmg aku akui..bnyknye takde blajo tinggi mne..
tp selagi ape yang dia bincgkan mgandungi fakta tkpe..tp takde la bodo sngt kot diorg..
even kita la..nak present beso2 brani tak?...rmai org mlayu tk brani nak menonjol..even mereka ni BGUS2...
dgn alasn..ala cukup mkn,pkai tmpt tinggl sudh la..watpe nak kejo smua ni...
mgkin ada baik ayat ni,tp tak..mereka ni senang2 dipakai oleh bgsa lain..
tp bila ada yg menonjol..org kita dengki..so sad..
aku suka tgok cite 3idiot tu..ada stu bab msa nak amek keputusan..kalo free ko tgok..

pas silap bila join PKR...kalo dulu dia kental sorg2 mgkin rmai yg tuko angin..
tp yg lucunye..bnyk bnda dia wat merapu2..tk menunjuk kan kemantagn parti dia..walhal rmai DR2 dlm tu..
even sekarng pun sorg ckp boleh sorg ckp tk..so cne nak wat keputusan..
katakan la satu hari esok kita berperang....msa tu siapa yg akan kita menjadi ketua nak bg arahan...so siapa yg akan kita dgr..dlu zaman nabi mmg tkde keraguan..
tp skrg..pyh tuu...

Follow Us
Reply  yby

pemimpin umno mana yg boleh jd role model tu ? jib gor? muyidden? cer tngok life an ...
kittycomel Post at 5-4-2012 16:12

Nazri lar kot.....takpon Rahman Bakri Sabak Bernam....hah Kak Ijat pon ok kot....

Reply 104# kittycomel

aku terus trng ckp..pas mahathir takde aku tk smagt tgok parlimen ke.nak gulung ke..dlu masa tun aku pun tak geti ape lg.tp aku dgr...sbb ape..bg aku dia mmg pndai...org maki hamun dia ke ape ke..keje jalan...
so aku tk ckp najib ke muyiden ker sape ker, jadi role model..sbb kita skrng tkde pun
..cmu aku tgok cra kerja diorg..nak cri yg amanah skrg ni susah..so kalo ada yg sipi2 pun kira ok la...

mmg sesuatu yg terjadi tu mmg kehendak tuhan.....cma kita selain dari ibu bapa,pemimpin kita kne taat..
selagi dia tk suruh kita wat ngarot2...bkn nye najib suh rakyat g membunuh org lain pun..
bab duit mmg sesiapa pun tokleh lari....org kalo diuji dgn kesushan dia lepas..tp kemewahan ngan pgkat rmai yg tewas..
even aku pun tk tau nk ckp dri aku cne,sbb ujian tang tu tak smpi lg....
bila ada contoh..cuba je la ikut...

Reply 107# ayahjoe

semua tu gagal....
cne pun role model aku TUN M

Reply 106# yby

like i said , ape salahnye try 4 tahun ? semua teori yg ade tu are simply teories. bkn semua org umno setuju dgn cara umno . ade gak yg x setuju tp they dun dare to speak up.

nk tau kebodohan BE-END?

projek rumah 1malaysia satu contoh. our PM is made to look so stupid when he announced that loans are going to be given by banks 100% to those earning less than 3K per month....where are his advisors? why oh why didnt anyone in BN notice that no banks are so stupid as to give out such loans?Was the decisions made on the spot n PM didnt consult anyone or what? its as impossible as imagining someone earning 3K to buy a merce. See the absurdity? it just means that BN is flip flop in making decisions.

other glaring things are so many...the worse is our education system wch goes nowhere except backwards.

that is not mentioning the mismanagement of our funds n how easily people in BN get away with it...khir toyol is one example.

Reply  ayahjoe
semua tu gagal....
yby Post at 5-4-2012 16:52

.....yg kata hudud takde dlm quran tu??
harap2 dia sempat bertaubat.

Reply  kittycomel

bro kalo aku ckp ko ni nak brtogkat je ko mrh,,kalo isu2 cmtu pun pasal  ...
yby Post at 5-4-2012 14:58

Ang ni byk sgt ni duk kena kencing tegak2 ngan umngok ni...hari2 duk belek utusan ngan tv3 sajork ke??Penah dengaq ka nik aziz bagi ceramah?? setakat duk baca utusang ngan tgk tibi 3 suku tayah gebang lebey2..

Hakikatnya pemimpin2 umng0k ni dari atas sampai kebawah..sekoq pun takleh pakai...mhuahuahuahu!

Siapa pulak yg tolak hukum islam...
rashiman Post at 4-4-2012 23:37

Bukan kah tertubuhnya nya parti PAS bukti UMNO menolak islam???? pemimpin2 pas dulu asalnya dari mana??
Kenapa perlunya ulama2 umno dulu menubuhkan PAS.?? adakah sebab tuduhan liwat jugak dan ingin membalas dendam???

mhuahuahuhua!

Bukan kah tertubuhnya nya parti PAS bukti UMNO menolak islam???? pemimpin2 pas dulu asalnya dari mana??
Kenapa perlunya ulama2 umno dulu menubuhkan PAS.?? adakah sebab tuduhan liwat jugak dan ingin membalas dendam???

mhuahuahuhua!mrs.senah Post at 6-4-2012 00:18

Pengikhitirafan Malaysia sebagai negara Islam contoh bukti UMNO tidak menolak islam.

Bukti PAS menolak islam dengan bersekongkol dan duduk dibawah naungan Parti yg menentang Islam dan memecat pemimpin
yg memperjuangkan islam.

Reply  ayahjoe

semua tu gagal....
yby Post at 5-4-2012 16:52

Kalu semua tuh gagal, apa action uols nak memebersihkan Ameno from them......

Reply 114# rashiman

i like you lah!!!!

Tu lar psl bro.....tapi our so called muslims leader dok canang kita negara Islam.........??? So c ...
ayahjoe Post at 5-4-2012 14:42

memang bukan negara ISLAM,  agama ISLAM saja RASMI, tak kan baru tahu........kot...

memang bukan negara ISLAM,  agama ISLAM saja RASMI, tak kan baru tahu........kot...
crossfire Post at 6-4-2012 11:22

Haah sbb selama nih pemimpin Umngok kata negara islam cam bwh nih
TPM: M'sia negara Islam yang diperakui Amerika

7:07PM Jan 21, 2011

Tan Sri Muhyiddin Yassin, berkata Malaysia diperakui sebagai sebuah negara Islam contoh oleh negara-negara luar serta pemimpin mereka seperti Setiausaha Negara Amerika Syarikat, Hillary Clinton.

Timbalan Perdana Menteri berkata, kemajuan ekonomi dan kestabilan politik yang dinikmati oleh rakyat Malaysia hari ini hasil keberkesanan pemerintahan kerajaan yang diterajui oleh BN.

"Ketika saya melawat Amerika Syarikat baru-baru ini, Hillary Clinton sendiri menyatakan kekaguman di atas pencapaian Malaysia dari segi keberkesanan kerajaan, demokrasi yang segar dan pertumbuhan ekonomi yang pesat," katanya.

Muhyiddin yang juga Timbalan Pengerusi BN berkata demikian pada majlis ramah mesra dengan penduduk Kampung Tenang, selepas menunaikan solat Jumaat di Masjid Jamek Kampung Tenang, di Labis hari ini.
Negara Islam maju

Muhyiddin berkata, kerajaan pimpinan Perdana Menteri, Datuk Seri Najib Razak berjaya menjadikan Malaysia sebuah negara Islam yang maju dan rakyatnya berpendapatan tinggi.

Perakuan itu, kata beliau sekali gus menafikan dakwaan pihak tertentu yang mengatakan kerajaan pimpinan BN tidak berkesan dalam melaksanakan dasar-dasar untuk membantu dan meningkatkan kedudukan ekonomi rakyat.

"Jika ada pihak-pihak yang datang dan cerita perkara karut-marut, saya minta penduduk kampung jangan percaya," katanya.

Pilihan raya kecil Dewan Undangan Negeri (DUN) Tenang akan diadakan pada 30 Januari ini berikutan kematian penyandangnya, allahyarham Datuk Sulaiman Taha pada 17 Disember tahun lalu akibat jangkitan kuman dalam darah dan kencing manis.

Proses penamaan calon pula akan diadakan esok.

Pada majlis sama yang turut dihadiri Menteri Besar, Datuk Abdul Ghani Othman dan calon BN bagi pilihan raya kecil DUN Tenang Mohd Azahar Ibrahim.

Muhyiddin turut mengumumkan peruntukan RM250,000 untuk memperbaiki kemudahan infrastruktur masjid.

Peruntukan yang diluluskan berikutan permohonan daripada jawatankuasa masjid jamek itu termasuk untuk memperbaiki kemudahan tandas dan menurap jalan di sekitar tadika yang terletak dalam kawasan masjid.

- Bernama

KUALA TERENGGANU 3 Feb. - Datuk Seri Najib Tun Razak yakin Malaysia mampu mencapai status negara Islam pertama berada dalam kelompok negara maju menjelang 2020.

Menurut Perdana Menteri, ia berlandaskan dasar serta pelaksanaan pembangunan yang berkesan dalam usaha membangunkan negara serta rakyat yang terus dipacu oleh kerajaan Barisan Nasional (BN).

"Impian kita dalam lapan tahun lagi Malaysia akan dimartabatkan sebagai sebuah negara maju yang berpendapatan tinggi. (Malaysia) sebagai negara Islam pertama di dunia yang mampu mencapai taraf negara maju," katanya.

Najib berucap seterusnya menyempurnakan majlis penyampaian Baucar Bantuan Rakyat 1Malaysia (BR1M) peringkat Dewan Undangan Negeri (DUN) Batu Burok di Sekolah Menengah Kebangsaan Seri Budiman di sini hari ini.

Turut hadir isteri beliau, Datin Seri Rosmah Mansor; Menteri Besar, Datuk Seri Ahmad Said serta isteri, Toh Puan Seri Norliza Mahmud; Menteri Belia dan Sukan, Datuk Seri Ahmad Shabery Cheek; Speaker Dewan Undangan Negeri, Datuk Tengku Putera Tengku Awang serta Ketua UMNO Bahagian Kuala Terengganu, Datuk Wan Ahmad Farid Wan Salleh.

Hampir 10,000 orang dari segenap lapisan masyarakat menghadiri program tersebut termasuk mereka yang menerima baucar BR1M yang diserahkan oleh Perdana Menteri.

Menurutnya, sejak negara merdeka sehingga sekarang, kerajaan tidak putus-putus menjaga kebajikan rakyat termasuk melaksanakan pembangunan luar bandar, Program Transformasi Kerajaan (GTP) dan Program Transformasi Ekonomi (ETP).

Jelas Perdana Menteri, kesemua program kebajikan yang sentiasa diberi penekanan dan keutamaan oleh kerajaan BN adalah selaras dengan tuntutan Islam yang menyeru kepada kebajikan.

Beliau menjelaskan, Malaysia mempunyai kelebihan dan dikagumi dunia kerana masih berkemampuan meningkatkan taraf hidup rakyat menerusi peningkatan kadar gaji dan pencen kepada penjawat awam ketika negara lain dilanda kemelut ekonomi.

"Di Eropah termasuk Greece yang suatu ketika dulu merupakan pusat tamadun dunia, hari ini keadaan ekonominya kucar-kacir dan kemungkinan negara itu serta rakyatnya akan hadapi kesukaran dalam satu dekad lagi.

"Ada negara lain, peruntukan dikurangkan dan begitu juga gaji serta pencen turut dikurangkan. Berbeza dengan Malaysia, peruntukan untuk rakyat akan terus bertambah," ujar beliau.

Perdana Menteri berkata, kerajaan sentiasa memberi pelbagai subsidi selain peruntukan perbelanjaan berjumlah RM22 bilion setahun termasuk pemberian BR1M untuk rakyat dan memberi jaminan peruntukan untuk itu akan ditambah lagi pada masa akan datang.

Beliau seterusnya mengingatkan rakyat bahawa kerajaan akan sentiasa berlaku adil seperti mana yang dituntut dalam Islam dan pendapatan negara semakin bertambah disebabkan negara diurus dengan baik dan islamik.

"Kita mesti ikut Islam walaupun nama (BN atau UMNO) bukan ikut Islam, tapi pengisiannya lebih Islamik daripada parti yang mendakwa memperjuangkan Islam," ujarnya.

Aku ker nko yg ngok nih??????

Kita mesti ikut Islam walaupun nama (BN atau UMNO) bukan ikut Islam, tapi pengisiannya lebih Islamik daripada parti yang mendakwa memperjuangkan Islam," ujarnya.

Har har har har.......tang mana tuh??????

Reply 111# bangcak

bro aku nasihat kan ko bca dlu blog tun dan komen2 yg diberi...
mgkin kita ni org biasa tk tau la ko cne kan..org tu mgkaji bro..tp ko pun mgkin ye or tidak..or lebih dgr ceramah nik aziz yg mgatakan nabi tu sma jer mcm kita2 ni sblum mnjadi rasul...so kat situ pun bhsa dia dh slah..tkkn itu pun ko kata btull.
bab hudud aku mmg tk brani nak ckp..sbb aku ni cetek je ilmu..tp kalo ko btul2 seorg yg mgkaji cu la wat kajian siket..jgn la dok telan bulat2..
dlu pun pas melangit ckp hukum hudud..tp skrg haus...

b4 lebel kan org,suruh org taubat tu..baik kita yg taubat dlu...

Reply 110# kittycomel

ni bukan masa nak try2...skali try hanyut..satu negara hanyut..tgok badawi tu buat ape?..
contoh dah ada...nak judi kan mcm tu..bro malyu ni miskin pastu kuat berjudi....
kalo nik aziz wat klantan tu jadi smtg aku selut dia...tp dia ape pun tk wat...
jgn la sbb dia berlakon mkn bersila..naik kete buruk korg dh angap dia wali...
siapa yg tau...

skim satu mesia tu..mmg ngarut..aku pun tk apply..tp tk sesuai...mmg pm umum..abes kalo menteri,gabenor tak nak bg cne...
kalo ko g bank pun dia tk nk bg....tp jgn la slhkan semata2..bg feedback...bila ramai2 wat..im sure dia akan respon...
sma je cite kalo subsidi minyk ke ape ke kan..abeh makcik2 yg naik beskal kat kg tu,tkde kete merasa ke subsidi minyk??..
tp cne ko nak puas kan hati smua kalo ko jadi PM...ape yg ko boleh buat..cuba bg idea..