CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: silica_SiO2

KENAPA ORG MEMILIH TUK SAMBUNG STUDY - POST GRADUATE

Kalau sambung master/phd tu brapa increment yg dpt?

tak sambung lagik tp akan sambung kalau dpt sponsorship

tp bila dah kerja ni...semangat nak sambung tu makin lama makin suram...
nak tunggu sah jawatan lagi setahun baru boleh apply...

Daripada aku dah baligh, aku dah plan halatuju aku...aku aim keje gomen, so nak keje gomen pointer kena tinggi (degree aku hampes)country shock...so, solutionnya aku sambung Master..
dan alhamdulillah, bef this, aku tidak pernah dipanggil utk interview SPA, tp dengan menggunakan Master aku dipanggil interview n i got that job...starting salary pun ikut Master, terus ke P6..sama level dgn org degree yang dah keje 6 thn dgn gomen...
itulah, rezeki masing2...even utk kenaikan pangkat ke gred yg lebih tinggi, priority adalah pada yg ada Master n PHD...if i;m not mistaken...so, pada aku sambunglah belajar, banyak gunanya..

TQ mod medang..  

kalo gomen servant kan..
die suke2 hati sambung study
tanpa ade offer or sponsor dari  gomen la kan..
so dorang buleh ade promotion ke lam kerjaya die?
ke tunggu kekosongan, ke kene appy keje tuh?

aku nk samb gak,tp aku xde target.
keje aku ni,kalau samb,kene kuar dr tmpt keje asal and pg ke tmpt yg level tggi.
so,aku nk buat 1st degree dlm 2nd bidang yg aku mnat plak.

Follow Us
silica_SiO2 posted on 23-8-2012 05:47 PM
kalo gomen servant kan..
die suke2 hati sambung study
tanpa ade offer or sponsor dari  gomen la ka ...

kena tunggu kekosongan jgk...

silap2 kena isi spa8 balik utk post yg sama dgn kelulusan dia.. mcm member aku kena.. tp itu just jikut prosedur jerk sbb kat blkng org2 jabatan dah aim org cenggini utk mengisi kekosong bg post yg dia layak kalo rekodnya baik..

silica_SiO2 posted on 9-4-2012 09:37 AM
Reply 27# zarul427

aku keja swasta since graduate....so dah dekat 20thn dah in service.
tension keja tu very subjective, depends mcmana indv tu perform, kalau lengai, mmg la tension sbb tak leh
meet deadline...pehtu bising plak...reason utama aku further study adalah utk kepuasan diri sendiri, to make
myself more credible in performing my work...lagipun, peluang dah ada depan mata, grab ajelah...
ada post-grad cert ni tak menjamin apa-apa dari segi remuneration, cuma your area of expertise akan
jadi lebih better dan make things much more manageable.
alhamdulillah, semua dah ok, cuma tggu convo saje...insyaallah, klu ada rezeki lebih...nak sambung lagi...

kalau yg SPM xder diploma sambung belajar time keje aku mmg paham sgt la... sbb aku pon gitu... susah nk carik keje la ni... kalau dpt keje pon status kontrak... no bonus... no benefit... anak bini cam no masa depan... yg sambung sampai PHD tu sbnarnye more pada kepuasan diri... persaingan kuat skang...

sebab susah carik keje.xdek keje setadi je lahh..

aku dah kerja dlm sektor awam & baru sambung Master secara penyelidikan (research)... sebab utama aku ialah untuk menjadi pakar dalam bidang yg diceburi atau dlm BI ialah Subject Matter Expert (SME)....

Bila dah jadi pakar, bolehlah provide consultancy & training kpd individu/organisasi & harapnya dapat cari pendapatan tambahan....

Selain itu, dgn melakukan research, aku harap dapat mencipta sesuatu yg baru & inovatif dan boleh dipatentkan & dikomersialkan dan seterusnya menyumbang kepada wealth creation for the country....

Itulah harapan & cita-cita iolls, harap2nya menjadi...

degree aku dulu terok.. second class jah, 2.85 je..dah keje 6 thn,gaji 4k+(miskin bandar).. tp aku nk smbg study la kt oversea..ada sape2 bole bg info?aku layak tak smbg study? aku nk gi uk, kos dulu ku amek sc..sape2 bole suggest? or better aku keje je..tp aku dah boring sgt keje... bole ke aku dpt sponsorship, or kene byr sendiri..nk kene jual umah aku rege 300k..cukup ke?
Last edited by poison_paradise on 4-10-2012 01:25 PM

sambung master sbb nak tambah ilmu & menyibukkan diri

Fuhh lama dah poll ni rupanya..baru perasan.

Aku pilih untuk kepuasan diri dan kerja yang lebih luas..walaupun..huhuhu..

Okaylah sebenarnya aku sambung Master sebab masa tu aku bosan dengan hidup aku..pergi kerja balik kerja je.. Kebetulan pulak aku dah berhenti kerja kat office lama aku dan dapat kerja kat tempat baru yang memungkinkan aku sambung balik study (sebab boleh convert kerja part time). Kawan serumah aku memang baru lepas grad...dia amik MasCom. Lagilah dia cucuk jarum suruh aku apply. Aku pun main apply je..tak terpikir pun lepas ke tidak (sebab pointer aku masa Bachelor rendah je).

Tak lama lepas tu dapat surat panggilan..wah terkejut monyet gak aku masa tu. Maklumlah tak sangka kan.. Aku ambil by coursework je so senang gi kelas..takdela hanyut dibawa arus..hahaha!! But kelas pun kelas gak...thesis still kena buat.. Aku pulak jenis sibukkan kerja cari duit..tangguh je thesis aku. Idea dah ada but aku banyak problem masa nak buat literature review...sebab tajuk yang aku buat tu susah nak dapat reliable source. Terpaksa la korek-korek sana sini. Last-last selepas 3 tahun aku grad gak..tu pun sebab dah tak boleh drag so kena paksa habiskan jugak.

Bila dah grad, aku ada gak apply sana-sini jadi lecturer..tapi malangnya belum ada rezeki. So aku terus je la kerja kat tempat sekarang ni.

Aku dulu ambik Master in Art and Design: Art History and Cultural Management kat UiTM Shah Alam.

Sekarang ni Prof aku dulu pulak dok racun suruh buat Phd..aku cam...aiya hutang PTPTN pun tak abis bayar..dia suruh aku apply Lecturer Scheme lak..pointer pun iskkk..sedih tengok

Dulu-dulu masa nak habiskan degree sengsara sangat sebab tak minat bidang engineering. Masa tu memang takde niat nak sambung belajar lagi dah.

Pastu sambung master dalam bidang keusahawanan rasa seronok pulak. Sebab kalau tak buat master pun memang selalu baca buku dan attend seminar kan. Tapi bila belajar dapat jugak sijil.

InsyaAllah bulan Mac ni nak sambung DBA dalam bidang keusahawanan jugak. Bukan untuk mintak kerja pun. Tapi untuk ilmu + networking.

pendapat aku plk, biorle skrg ni keje yg ada gaji rendah sekalipun..Bila sambung bljr, dh dpt master ke, phd ke, in sha Allah akan ada peluang utk naik pgkt/dt keje lg tinggi...yg penting, ada sijil tu dulu, yg lain akan mnyusul kemudian..aku nak smbg bljr sbb aku rindu sgt suasana belajar dulu2..windu sgtttt..windu nak wat peta minda and nak kira guna Theorem Pitaghoras....hehehe9..tp xde rezeki lg nak smbg...takpe..in sha Allah akan ada nnti...

dengar sini pokcik, jangan kerja dahulu, bila dah start kerja kau takkan sambung belajar lagi dah sampai bila-bila, selagi kau minat nak sambung study sambung jer, kalau kerja dapat duit, kalau belajar menghabiskan duit, tengah kau minat belajar ni teruskan belajar, jangan nak gatal birah kerja dahulu

haku smbung diploma jek...
- tuk luaskan peluang tuk kenaikan pgkat dlm keje skang
- asyik keje, n jmpe org yg same jek...
so bile blajar dpt jmpe org baru n pengalaman baru..
- tuk sebokkan diri...
- nak banggakan keluarga haku
- pe yg haku blajar neh membuka mata haku tentang kehidupan
dan tentang diri haku sendiri...

aku sambung belajar bertujuan nak baiki taraf hidup aku.. nak harapkan duit laki.. time dia duit tak de.. akulah mangsanya.. so aku rasa kalau sambung belajar walaupun terpaksa ikat perut skit untuk bayar yuran.. tak de sponser... ku harap esok2 boleh tukar kerja (aku keje govt sekarang) dah bosan asyik dok jadi kuli jer..jadi kuli la kerja menimbun.. x habis2.. dari tak habis2 tu.Mana tau esok2 aku leh jadi boss n bertukar kerja... makan n transport ditaja...harap2 la.... kurang skit bebanan kerja ... cukup benci duduk di bawah pemerintah NAJIB yang tak pandai uruskan ekonomi negara... rakyat pulak terbeban sekarang kena banyar cukai, GST yang entah apa-apa... sampai nak menyimpan pun x leh dah...penat dok bantu suami selalu..

Selagi mampu physically, mentally dan RMly,pi la belajar sampai ke peringkat tertinggi.. Tu je pesan akak...