CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: cmf_inquisitor

Taktik kotor salesman berulang lg! Surirumah sila berhati2...

aisey, da lama eh taktik ni

kawan aku baru je kena... tu yang nak ingatkan kat kawan2 yang lain

Post Last Edit by star_karat at 11-4-2012 01:38

taktik dah berpuluh tahun. Tapi hos dengan valve dia ni memang ada quality. Dia memang jual mahal. Kalau kita beli kat kedai runcit orang acheh dorang jual valve biasa dalam 14 hinggit, valve dorang ni pulak mintak sampai 200. Kedai hardware ada jual regulator cam ni dalam 100 hinggit tapi tak semua kedai ada jual. Valve jenis 14 hinggit ni cepat rosak.

Tadi kawan aku baru kena... Ni luahan dia... Berhati2
ahla balik penat.. lapar.. rasa xsihat bada ...
cmf_inquisitor Post at 10-4-2012 19:45

pernah juga ada dia datang untuk nak check2 gas kat rumah... sebolah2 nak masuk tapi anya tidak beri...memang test one's patience when he was being persistent....

Kalau xnk terkene mcm ni, apesal la gatal sgt bg org masuk umah?aku klw org dtg,aku bole agak samada pengemis,jual kepala gas or gores n menang..salunyer dorg ding dong umah,aku buat tak tau je..smbil tgk tv,aku baring  je ats sofa...ni korg gatal je nk tgk sape yg dtg..kene kelentong la..

Dh berkurun dh taktik neh.....zzzzz...next pls!  X sensasi lngsung

jangan la bg org sebarang2 masuk dlm umah...zaman2 skrg lak tu...lagi la takleh caya...yang aku penah dgr agen astro...dtg umah ckp astro lama tu dah nak terminate tak lama lagi...kena paksa tukar beyond...pemasangan free jer tapi pakej dah bertukar la...bulan2 duk bayar 60 lebih dah kena seratus lebih...padehal umah tu pakai tv crt jer...x der efek langsung tgk beyond

Follow Us
sebenarnye mmg org petronas ade check benda ni dr umh ke umh ke?

Reply 47# el-ain

takdenye orang petronas sibuk2 dtg rumah la. tu semua org meniaga. ehehe

lg satu.. pelik pulak korang kene caj mahal RM100-300++ ??? bila "terpaksa" beli..
sbb rmh aku mamat tu caj RM50 je??

Dulu yang "top" ialah yang jual "kepala gas" ngan "salur getah gas".. Itu kena hati2 lah.. Kalau ada datang sebagai pegawai kempen keselamatan maka hati-hatilah itu taktik langkah pertama mereka nak masuk rumah...

Ada jgk org mai nk chek tong gas, I bgtau awal2 ' saya tk pkai tong gas, sy pakai yg paip gas punye...'

Aku nak tanya kenapa diorang ni ,tak kira la yg tipu paip gas atau geng gores dan menang ni suka mintak nak minum air atau pergi bilik air?

hmm...depa ni punya tactics macam ni ye, tak per i tak der dapoq.

pernah ada org cam ni dtg. tapi pompuan. maybe fresh lg kot tak pandai nak kelentong and paksa2. dia dtg umah aku check itu ini bab tong gas ni. kata ni tak selamat siap buat demo lagi. bila dia suruh aku tukar aku ckp aku tak ada duit, buat muka sedih aku kata aku nak makan pun berjimat cermat, cam mana nak beli kepala and paip baru. lepas tu dia blah. yang best nya aku dpt rezeki free. hehehe dia tertinggal benda tu kat dapur aku. dpt aku pakai kepala tong gas baru.

taktik ni dah lama rasanya, dh lebih 20 tahun...perkara ni boleh dielakkan sebenarnya kalu setiap pompuan muslim tanamkan dalam kepala yang salah bagi lelaki lain masuk lam umah bila suami takde...yang i dok dengar/baca psl terkena camni, rata2 pompuan cam senang2 je benarkan lelaki bukan muhrim masuk umah bila suami takde...taktau hukum ke?...kalu tertipu bila salesman dok promote tu i boleh terima juga, mungkin ada sesetengah pompuan jenis senang percaya atau tertarik dgn propa salesman tu...even i sendiri kalu baca kat internet psl produk ni bagus, produk tu berkesan (nak2 bab kecantikan) rasa teruja...itu boleh diterima lagi...tapi yg masalah paling UTAMA kat sini, org pompuan ni macam amik mudah je BENARKAN LELAKI BUKAN MUHRIM MASUK UMAH even suami takde...bodo ke jahil ni?...

Reply 21# TuntungReturn

haha...bagus nih..bleh pakai alasan nih kalo org dtg kengkunun nak check tong gas..

Tadi kawan aku baru kena... Ni luahan dia... Berhati2
ahla balik penat.. lapar.. rasa xsihat bada ...
cmf_inquisitor Post at 10-4-2012 19:45

taktik lama ni. 10 thn dulu dah guna taktik ni nak masuk umah org.

Reply 55# exclusive_vvip

setuju dengan awak. apesal senang2 bagi orang lain masuk rumah???as for me, biar la orang cakap sombong tapi cakap nak bagi
orang lain masuk rumah even dalam kawasan rumah pun aku tak kasi!
sekarang ni, perasan was2 harus tinggi...sebab banyak kes orang jahat
sekarang ni!

kes neh dh lama..arwah Opah aku pernah jadi sasaran...
kOnOn nk cek gas..masOk jer rumah...terus dia ragOt rantai!!!:@

bagi bangsa melayu, aku cadangkan tektik baru taknak bagi org dtg atau masuk rumah...beli papan tanda "BEWARE OF DOGS"...letak di pagar rumah, nescaya bangsa mana2 pun, especially penganut islam tidak akan masuk rumah anda...