CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: kerawangcraft

Korang ada berapa orang anak?

ai ada 3 org anak.. yg sulong 12 thn, kedua 2 tahun, ketiga 3 bln.. gap 10 tahun tu ai ada 4 kali gugur.. klu x mau anak ai dah 7.. tp x pe la, mayb ada hikmah.. ai bersyukur wpun punya anak 3.. tp cadang nak tambah sorg lg.. skrg ni ada 1 gurl, 2 boys..

baru ada 1...
Planning nak 4 anak....
ada lagik 3 kekosongan...xtaw la sempat or x b4 35 beranak 3 orang

Post Last Edit by Prettylady at 29-5-2012 08:42

1 ada 3,   
1st=4 tahun (boy)
2nd=3 tahun (boy)
3rd=1 tahun (girl)
4th=this coming august (girl insyaallah)...

boleh tahan gakk membesarkan mereka2 ni... PSP, toys & etcs semua sorang satu... tak blehh share...
rasanya buat masa ni 4 dah cukup kott...kalau nak tambah no 5 insyallah la lagi beberapa tahun sebelum masuk 35, itu pun tgk kalau rindu nk bau babY....skrg rumah pun huru hara mcm pasar, semua nak bercakap... kengkadang i mcm tarzan (menjerit mengamuk rasa2 jiran setaman dgr suara aku gamaknya )  tgh malam pun nk bergaduh.. adoii haii....

1 ada 3,   
1st=4 tahun (boy)
2nd=3 tahun (boy)
3rd=1 tahun (girl)
4th=this coming august (girl  ...
Prettylady Post at 29-5-2012 08:38

PrettyLady wowww meriahnya!!!cat sangat suka...ada anak sorang pon dah riuh...
kalo cat tempat Lady wallaaaaaa..best!!

Saya baru dapat sorang je...tak tau bila nak tambah...umur my dia pun dh nak msk 3 thn..tp my hubby mcm xready nak ade sorang lagi...hope thn depan ade sorang lagi...insyaAllah

3.

First : Gal (3tahun 5bln)
Second : Boy (Minggu depan masuk 2 tahun)
Third : Boy (7bln)

Since saya jaga sendiri bebudak ni, tak rasa nak tambah lagi. Kalau tak, mahu je cukupkan 1 team bola

Follow Us
saya ada sorang boy....umur 4thn...penyeri rumahtangga kami...
last 2 years keguguran...

Memang teramatla tak cukup..nak tambah lgi 1 @ 2 kalau tuhan nak bg rezeki la..3 ni rasa mcm tak lengkap lagi..

aku klu blh nak 9-10 anak..serious..
seronok tgk mak mentua ada 10 anak, yg bongsu umo 23-24 gitu..bila kumpul ramai2 riuh rendah..(especialy cucu-cucu cicit dia)..my hasben pun nk anak ramai...
tapi sekarang, br ada 3, (6 (g), 3 (b), 9 bulan (boy), baru aku sedari rupanya aku blum bersedia menjadi seorang ibu...

Seronoknya baca u all ada anak ramai & lebih dari seorg... saya nak anak ramai tapi x de rezeki. Sejak kahwin sampai sekrg baru seorg. Kalau x gugur dulu mungkin dah 2 org Plan nak ada 4 or more x kisah cos suka sgt dgn kanak-kanak....

I ada dua jer, sorang lelaki dan sorang pompuan.... senang kemana-mana tk pening... senang berlaku adil.... lagipun I tk pandai didik anak... ni pun byk trial n error.... alhamdulillah setakat ni ok lagi.... tapi bila mereka dh besar gini, kesian pulak fikir masa depan dorang adik-beradik sbb berdua jer, lebih2 lagi dirantauan.... tgk ada org yg ramai anak, bila dh besar mcm meriah jer... tapi ada jugak yg problem dgn adik-beradik memanjang... hmmm I tk tahu la yg mana lebih baik... anak ramai atau sekadar 2 jer.....?

Reply 91# tahilalatmanis

aku rasa problem among adik beradik tu normal kot..adik beradik sikit pun gaduh, banyak lagilah gaduh..cth aku adik beradik sikit, aku ngan kakak aku yg tak berapa nk ngam (angin tak sama), tp still ok, asben aku adik beradik ramai 10 org pun sama..lagilah byk pe'el..pening aku tgk MIL aku..tapi kami yg menantu ni seronok bila kumpul..lagipun MIL suka lepak ngan menantu...menantu pun byk macam2 ragam,  
tu yg rasa mcm nk ramai anak, tp aku br 3 org pun dh penin...asben kata nanti bila anak dh besar mesti rindu nak main ngan baby, bau baby..layan baby...huhu..

Reply 92# haZelEyEz

Tu la... I pun teringin nk rasa kemeriahan ramai adik-beradik ni... belah suami ada 5, tapi ipar2 dan biras2 pulak cemburu, dengki memanjang... belah I ada 3, ngam dgn adik sgt tapi bila dia dh kawin, adik ipar lak perangai.... so now, walau ada adik-beradik campur dgn ipar duai kira ramai jugak, but I'm still feel lonely.... yg kesian nya anak2 I la... kurang rapat dgn sepupu jugak.... so I can foresee how lonely they'll face....I hanya dpt doakan agar anak2 I dpt kawan2 yg ramai dan yg baik2 jer la....

bestnye kalo anak ramai..skrg bru de sorg je..girl 2 tahun..bkn xnk tmbah tp xde rezki lg..dh 2 kali gugur..

aku ada 2 anak...sepasang....rs nya dh cukup la tuh kot...

Reply 95# fifie_olin

sama la aku pun da rasa dua tu cukup.. walaupun dua2 tu lelaki ... untung ko ada sepasang..

orang semua suruh aku cakap... aku cakap.. takper terima kaseh.. dah cukup dah..

Reply 96# intan_smsb

x kisah la janji ada anak...

knk ada sorg baby girl baru masuk 9 bulan..
perancangan  tunggu baby umo 2 thn baru nak tambah lagi 1.

anak sorang je.nak masuk 3yrs.manja kemain lagi!berkepit jer

anak 2 sj.. sorang lelaki & sorang pompuan.. ikut hati nak tambah lagi.. tapi memandangkan kesihatan x mengizinkan, dan atas nasihat doktor, risiko utk saya bersalin... saya redho..