CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: gitarpurple

kisahku sebagai sorg cik missy..

time kaseh momoh bg tacang...

nenek tu mmg wt tapping.. tp, xbyk pown kuar.. 1 liter pown xsampai.. bladder infection? hmmm...xpasti la plak..

Reply 9# gitarpurple

baiknya pakcik somi nenek tu ye...redha je kena pelempang huhu...
kira ganas jugakla nenek tu ye..
ntah2 berilmu gak nenek tu..sbb tu sominya ikutkan je...
karang kalo marah..kena apa2 plak..hehe..dah bsangka buruk kat nenek tu

p/s:mintak maap nenek...smoga cepat sembuh!amin3x...

Reply 23# chicmushroomkd

taw xpe.. pak cik tu redha jer.. dier kata, da biasa kene camgitu.. mungkin jugak.. sebab umo nenek tu pown 70++ kan.. mana la kita taw kalo2 dier ada 'ilmu'.. tu r.. GP pown doakan nenek tuh cepat2 sembuh..

Reply 17# gitarpurple

mngkn mak cik ni dh insaf kot...kan die halau bnde tu kan??

Reply 25# gabob94

bley jadi gak dier da insap.. tp, 'benda' tu, kalo kita xbuang secara proper, dia xkan berpisah dengan kita kan? sebab arwah nenek GP, sampai bwak ke ramai  perawat islam, baru dapat buang.. kalo x,mmg bersarang kat dier.. hmm..

Follow Us
Reply 26# gitarpurple

kalau dh terlalu lame dengn kite mmng susah nak tnggal.......mcm bnde ketagih,rokok ke..klau dh lame hisap susah nk brhnti...

TT takde update ke? macam seram jee cite nih

menarik citer TT nih..ce amik2 gambar skit ngan nenek berkenaan...hehehehe

mcmana ngan nenek tu skang ni?
dh kuar hosp ke belum?

nenek tu da kua hospital.. baru je semalam.. tp, mmg sepanjang kat hospital pown, nenek tu mmg cam mencurigakan r.. masa ari yg GP dok citer pasal nenek tu kat thread nie, pagi tu, pagi2 lagi dier da mintak kat staf yg keje pagi, nak tukar katil.. dier katail katil yg dier dok tu suwei.. hehehe.. ntah btol ntah tidak.. member GP yg agak2 penakut tu, sampai termimpi2 yg nenek tu datang pada dier.. takot dier nak sambung tido pastu.. hahaha..

nenek tu kalo siang dier mmg ok.. ok sgt2.. xnampak cam ade sesuatu yg pelik pada dier.. tp, bile malam, dier cam yg GP citer la.. org yg keje malam, isau tiap kali nak ngadap nenek tu.. sampai bawak teman tiap kali nak wat round tgk patient.. nenek tu cam xleh dijangka la..

adakah nenek tu seorang warewolf sebab mlm jee bertukar karektor...cuma skang nie, bulan tak mengambang penuh jee....

misteri sungguh nih...

ooo cerita pasal nenek ni dah habis la yer..?
ader cerita2 lain lagi tak tt...maklumlah kat spital ni selalu byk cerita...

hopefully nenek tu ok n xmasuk la wad lagi.. insya Allah.. so far, pengalaman GP sepanjang dok wad tuh, masa mule2 GP keje dulu, selalu la kene sakat2 dengan 'die'.. cite nyer begini..

GP keje shif malam jugak.. masa mule2 GP keje kat wad tuh, mmg agak pasif n selalu bawak diri la sebab ramai org xsuke kat GP.. sebab GP ni slow siket org nyer.. huhu.. malam tu, GP wat keje macam biasa.. agak2 dalam kol 1 pagi, keje da setel la.. jadi GP pon melepakkan diri kat bilik rawatan dlm wad tu sorg2.. ingatkan xde jadi ape la.. mule2 GP nak lelap tu, terasa macam ade org sentuh bahu.. sekali.. 2 kali.. GP wat tatawu jer.. then dier sentuh bahu lagi sebelah.. GP sound sikit jer.. cume cakap, "aku xkaco ko, ko pegi la maen jauh2.. aku nak rehat jap kat sini".. pastu, agaknya, 'dia' bengang kot GP kata gitu, terus digegarnya kepala GP.. ase pening2 lalat jugak r + terkejut sebab tibe2 kepala kene goyang.. bile GP toleh belakang, xde sape2 pon dalam bilik tu kecuali GP.. ape lagi, GP terus istighfar panjang n angkat kaki la.. p cari port rehat yg laen..

kalo katil yg area2 belakang, mmg nampak agak skeri la.. hazab jugak.. kalo pesakit jerit, kompom dengar pon sayup2 jer.. pesakit GP penah bitaw.. dier ada nampak cik ponti jadi sticker kat tingkap spital.. cik ponti tu da xde keje la tu kot.. naseb bek pesakit tu jenis kuat jugak.. dier wat tatawu jer.. kalo dier menjerit, kompom org sebelah menyebelah die pon takot.. kang jadi histeria plak dalam wad..

Rate

1

Gedout lagik ngko

Yg penting dia x kata kamsia..huhuhu

Reply 36# makadek

hahaha.. nenek tu xreti cakap bahasa cina.. paling2 pown, kuar bahasa minang dier la.. huhu..

erm..tt, mintak kebenaran tok tumpang bercerita kat sini leh?heheh..sbb tajuk pasal nenek...

erm..aku masih ada seorang nenek lagi..lebih kurang benda nih terjadi bermula dlm beberapa bulan yang lepas, nenek aku mcm selalu sakit2 smpai mak ngah aku kol nangis2 risau nenek aku mcm tuh.bwk jumpa doktor,doktor kata takder paper.

oleh kerana risau n rindu jugak dgn nenek jadik aku pun balik sorang2 ke kampung tanpa family. now yg jaga nenek pak su dgn mak ngah suami istri takder anak, iaitu adik beradik mak aku.

jadik masa time balik tuh la baru aku perasan pasal nenek aku dan mak ngah aku pun cerita la sikit pasal perangai nenek aku.

ada satu ari tuh masa ampir maghrib aku dgn mak ngah dekat depan tv lagi.nenek aku pun ada sama. tibe2 nenek aku pandang tingkap n ckp mcm nih

"aish menyampah aku,pergilah"....

aku teros terkedu..takot kot...tbe2 nenek aku leh ckp camtuh...aku tgk je tingkap seluas2 alam tuh...mana ada orang...aku n mak ngah aku pandang muka masing2 n pastu mak ngah aku ckp da biasa nenek aku ckp sorang2...

n mak ngah aku saja pancing nenek aku

dia tanya " naper mak?"

tapi nenek aku ckp menyampah lagi kat 'orang tuh'...lebih kurang la....aku tak baper ingt sgt kalu ayat yg betol.

persoalannya saper yang nenek aku halau tuh...??

lagi satu, mak ngah aku ckp nenek aku time2 maghrib ader dlm sekali dua camtuh nenek aku g belakang rumah n bakar baju2 lama.

n menurut cerita mak aku lak, diaorang adik beradik takkan dapat pakai kain batik yang nenek aku da pakai/baru. means cam nenek aku takkan share dgn saper2 wpun dgn anak2 n now dgn cucu2 gak.

...ataupun mmg orang2 tua kadang perangai pelik sikit?aku takot..tapi aku risau jugak dgn nenek aku...hurm...

Rate

1

Jangan biarkan hidup anda diselubungi............  MISTERI!

Reply 38# sheetRock

uiks... seramnyer.. xpenah tanya ke sape2 waris laen selain nenek sheetrock? maksud GP, nenek sedara or sape2 yg agak2 sebaya ngan nenek sheetrock tuh.. mana taw.. mungkin ada 'sesuatu' yg kite xnampak tp nenek sheetrock leh nampak.. contohnya, arwah nenek GP snirik.. dier dulu pown penah ada saka.. saka tok cantik.. die mmg xpenah bagitaw.. tp, anak2 snirik yg investigate.. bawak jumpe perawat islam sana sini, baru dapat buang sepenuhnya... cube la bawak nenek sheetrock berubat.. kita ikhtiar je.. yg menyembuhkan hanya Allah..