CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: gitarpurple

kisahku sebagai sorg cik missy..

sedih pulak aku cerita ni. teringat kat arwah nenek.tapi  bila dia meninggal , pengurusan jenazah me ...
skicysonic Post at 25-4-2012 18:02

al-fatihah utk nenek and ayah skicy.. ye lah sedih ingat2kan org yg kite syg dah pergi ni kan.. Mcm arwah paklang umie ari tu tu pun ada yang allah nak tunjuk kuasa dan balasan baik kat dunia ni (sbb syukur paklang umie org yg baik) arwah meninggal pukul 5pg tapi dalam pukul 11pagi jenazah masih panas and lembut lagi.. sampai keluarga and sahabat paklang decide panggil 3 doctor untuk buat pengesahan (bukan menolak takdir yg arwah dah meninggal juz takut lah arwah tu koma ker ye lah baru sehari arwah balik ke rumah maknanyer bru lepas dr penjagaan hospital).

Doktor yg ketiga tu ckp mmg arwah dah takde.. cume dia pun tak blh nak explain kenapa arwah masih panas and lembut lagi.. dalam hati masing2 subahanallah! kuasa allah s.w.t.. dgn jenazah berkeadaan begitu senang org nak uruskan jenazah, yelah badan arwah masih lembut di permudahkan urusan..

Reply  miey1412

mcm kenal jek la sis miey1412 ni...no 1412 ni cam kenal..
mystiqueen Post at 24-4-2012 12:23

sis mystiqueen kenal saye?? maaf kalu saya x ingat... klu nk kepastian, boleh PM saye... (maap momod & TT , saye ter optopik sat)

Reply 142# miey1412

saye dh pm hehe

ok.. lama plak xngadap benang snirik.. rindu plak asenyer.. huhu.. haa.. pada forummer2, GP ada citer baru nak kongsi.. pengalaman junior GP, namanya wani.. student lagi la orgnyer.. citenyer berkisarkan asrama yg GP penah tinggal sebelum ni, tp byk misteri yg xterungkap hinggalah ada sorg junior ni mungkin Allah ada bagi 6ixth sense pada dia tp mungkin dier xtaw.. dier citer pada GP..

masa dia 2nd year join nursing, junior2 skang diwajibkan untuk berpindah bilik setiap tahun.. so, dier dapat kat blok asrama lama tempat GP penah duduk 1 ketika dulu.. bertempat di blok EN, sebuah misteri telah menyelubungi idop sorg junior GP ni(naseb baek aku da lama beh blajo).. dulu GP xpenah terpikir ape2 pown pasal bangunan tuh even bangunan tu mmg bangunan lama n rupe die pown agak menyeramkan jugak.. junior GP ni cerita, masa dier mula2 diberikan kunci bilik di blok EN, tingkat 5 tersebut, die xde rasa ape2.. tp, sebaik jer dier melangkah masuk ke bilik dia tuh, terus die dapat ase cam ade aura yg xbest pada bilik tu.. tp die pikir, mungkin perasaan die je kot..

hari demi hari, dier selalu dapat gangguan.. bley dikatakan, setiap kali dier keje ptg n esok die kene keje pagi, pada malam2 yg sepatutnya dia lena tido, die selalu dikejutkan dengan bunyi yg xtaw datangnya dari arah mana.. sgt kuat, berdentum dentam umpama menghentam dinding blik die.. die kata, ase cam nak runtuh bangunan dengan bunyi dentaman yg tersangat la kuat n membingitkan telinga dia.. selalu juga dier bertanya pada rumate n jiran2 bilik sebelah menyebelah tentang hal dentaman kuat tu, tapi sume org menafikan yg ada dengar ape2 bunyi yg pelik pada junior GP ni.. bile diminta pertolongan dari yg pakar, ada ustaz menyatakan, ada 'sesuatu' sedang menumpang n mendiami bilik tersebut.. 'sesuatu' tu marah menurut kata ustaz tu.. dier kata, tempat tuh tempat dier.. dier xsuke ada org laen n kena plak berkongsi dengan manusia.. tp, setahu GP bilik n asrama tu xpenah kosong sejak dulu lagi.. ntah la.. GP pown xdapat nak merungkap tentang kejadian aneh yg menimpan junior GP ni..

kadang2, junior GP ni ade penah nampak jugak, meja yg sepatutnya jadi meja kecik tempat letak buku2 n barang2 makanan dorg, kdg2 seolah2 terapung2 n seperti ada yg mengangkatnya.. sampaikan junior GP ni da lali n selalu cakap, "ko nak maen, p jauh2.. jgn kaco org nak rehat".. masa 3rd year, junior GP maseh mintak pada pihak pengurusan hostel pelajar untuk kekal tinggal di bilik tu walaupon ada gangguan n masih berterusan sampai sekarang.. nampaknya, die da wat ati kering n mungkin malas nak melayan 'sesuatu' yg sama2 tinggal kat bilik dier tu.. itu la kisahnya..

to be continued...

Rate

1

kisahku sebagai sorg cik missy..

yes,ada citer baru..welkam back TT..^_^

(posted by mobile)

Reply 127# umie_dani

Saya pernah ada pengalaman mcm pak lang awak. Masa tu saya koma 7 hari. Mimpi Yg sama.. Terapung-apung dan mcm nak jatuh. Tp saya tak jatuh..Tp mmg rasa mcm saya jatuh dr katil.. Mcm mimpi dan realiti. Bila saya sedar dr koma, saya ckp dgn mak, mak ckp saya asyik tersentak2 atas katil tu. Masa koma tu la buat saya insaf.

Follow Us
Reply 146# mawarika

ye ker mawar.. mcm mana mawar boleh koma eksiden ke?... ermmm pengalaman yng bermakna and of course boleh buat kite insaf kan sbb allah bagi kite peluang lagi hidup kat dunia ni..

errmm.. masa dalam koma tu mawar boleh dgr tak org kat sekeliling mawar bercakap tak?.. ye lah masa anak buah umie eksiden dulu dia pun koma and doc tak kasi ahli keluarga dia bercakap sbb doc taknak dia dengar sbb otak dia bengkak.. doc ckp klu dia dgr dia otak dia akan funtion n boleh menambahkan bengkak kat otak tu..

apa2 pun alhamdullilah mawar pun dah sihat.. (takut tak masa dalam koma tu? share lah sikit)

sori tt nk tumpang citer jugak psl nenek sya...

2 3 hari lepas sya ada balik kampung n sya tgk nenek sya ada dtg ke umah. pelik gak sbb nenek sya nih jenis yg xsuke dtg umah anak2. lepas tu br la sya dpt tau, rupa2nya nenek sya kena kacau dgn 'sesuatu' ms dia duk kt umah sorg2. umah dia dekat dgn sungai n pantai.

dia ckp ms hr kejadian, dia br pas solat isyak n siap2 nk tidur. br nk terlelap mata, dia bunyi ada 'sesuatu' cakar dinding. dia ingatkan kucing cakar dinding umah. tp makin lama, makin kuat. mula2 dgr kat dapur, lps tuh kt sebelah kiri umah n pastu sebelah kanan umah. dia tegur tanye sape tuh....pastu bunyi tuh xde sekejap tp pastu bunyi semula. dia kata, leh dengar mende tu cakar sekeliling umah. dia cuak jugak n panggil jiran yang ada suh tgk apa yg cakar dinding umah dia, jiran2 dtg tgk xde apa pun.

apa yg paling menakutkan dia, ada mende jatuh atas bumbung umah dia. bunyi yang terlampau kuat. klu sekali dia ckp xpe la. tp banyak kali, dia pun lari dari umah lebih kurang pukul 12 mlm. sya dgr dia citer xleh nk bygkan mcm mn dia lari dari umah coz dia sakit lutut. nk2 lak jalan sorg2 tgh gelap. kawasan umah tok lak ms tuh mmg semua org dh tdr dh. dia kata dia jalan kaki sorg2 cr umah sape yg belum tdr. last2 jumpa umah jiran yg masih belum tdr....so dia mintak tolong org tuh antar dia g umah makcik di kg sebelah.

skrg nih dia ada tnye sorg makcik yg boleh berubat mintak tolong tgk2kan. org tu ckp, mende tu antu rimau yg dh xbertuan. dia nk berdamping dgn tok sbb tok duk sorg. skrg nih, tok pun dh takut nk blk umah dia. dh berminggu-minggu dia xblk.

moral of d story, jgn duk umah sorg2

Rate

1

Reply 147# umie_dani [/

saya koma sebab sakit. doktor tak dapat kesan penyakit saya. masa saya koma mmg saya dengar org sekeliling Tp bukan setiap masa. kadang2. saya bole dengar kawan mak saya bacakan yassin. saya pun tahu sapa yang dtg melawat saya. saya bole dengar mak saya bg kata2 semangat, usap rambut saya. Tp mmg bercampur dgn mimpi. ada benda terjadi yang saya rasa agak peribadi utk share selama saya koma. saya cuma cerita kat mak sorang.

Rate

1

Seramnya cerita tt.. Tp misi ni mmg bagus pekerjaannya.. Sangat mulia.. Sangat penyabar. Adik ipar pun bakal misi. Mcm2 cerita dia share sepanjang praktikal dia. Tp sy x penah tanya yg seram. Sbb rumah dorang ni toilet kat luar. Kang aku yg tekencing dlm bilik sbb seram nk gi sensorang hihi

Pengalaman cuak sekejap bila bersalin anak sulung di hosp. Sg petani sebelah penjara tu. Now dh jd klinik kesihatan. Mujur petang boleh kuar coz wad penuh. Huu kakak sebelah soh tutup tingkap awal takut cik langsuir jenguk..

2nd anak bersalin spetal Slim River x rasa apa pun sbb ngantuk sesangat..

Si bongsu bersalin Hosp. Zainab II kota bharu pagi. Nurse tolak masuk wad dh gelap semua tido. Dpt katil sebelah toilet lg. Tp sbb dh letih gile plus ngantuk tahan sakit 12jam terus je lena tak igt dunia. Seb bek bb ok. Tp ramai cite wad besalin tu not bad angker. Biasa kalau x de masalah sehari dh boleh kuar spetal gomen.

Latest bulan 4 ni kaki retak jatuh. Tahan wad 2 hari. Dpt bilik 4 katil tp duduk 2 org. Hari ke2 stay sensorang. Seb baik anak kecik nk tido dgn saya sbb dia suka la stay spetal tu mcm hotel dia kata. Sy masuk private hospital. Entah kekadang perasaan kita gak yg memainkan peranan. Sy x terpikir pun seram. Siap tutup lampu semua kasi gelap nk cover tidor semalam x lena sakit kaki ya amat!!

Mujur x baca bod ni sblm kejadian. Kalau x sah ketakutan sensorang. Nak lari pun tak boleh kaki retak. Huuuu

Rate

1

best cerita TT ni..mudah paham..
momod kasi tacang lebih skit kt TT
TT kasi hapdet la cerita baru

GP...ko takde cite pasal mortuary ke? dulu tempat keje aku kat atas mortuary je. takde la kena kaco  ...
ren0_0 Post at 20-4-2012 21:11

mortuary ppum ek? macam xde apa kat situ. dulu masa attachment, ada gak hantar body kat situ. merasa la naik van xde aircond tu dari tingkat 1 kalau tak silap. macam berpusing jauh gak nak ke mortuary tu. ada juga dibawa lihat post mortem.still xde pape. pastu, bantai makan mee kat cafe(?) yg kat tangga belakang (x ingat.ada staf yg bawak mkn situ)

Reply 152# firdaruddin

tu la..nak tanya sapa2 ada pengalaman ngan mortuary ppum ni ke? sebab aku stay lab lama tu sampai nak kol12 malam okay je. cuma suram je lah bangunan tu. paling paling pelik pun pernah aku dengar famili menangis meratap mendayu2 kematian ahli keluarga...ada gak yang pasang muzik sikit2

Reply 153# ren0_0

sama la...x pernah pulak rasa yg pelik2 kat situ...

dulu aku ada kat situ psl attachment dgn A&E Dept.

assalamualaikum buat sume forummer.. sowi la GP lama xhapdet citer.. bz sgt kije.. ok, di kesempatan ni, GP nak wish selamat menyambut ramadhan al mubarak dulu buat sume forummer muslim dan muslimah kat forum nie. thanx bagi sape2 yg sudi membaca cite GP yang selalu di selubungi misteri ini.. huhu..

ok.. da jauh menyimpang pulak. GP sebenarnya ada cite nak kongsi ngan forummer2 sume. GP akan rungkaikan 1 per 1 ye.. hmm.. ceritanya begini, adalah wad tempat keje GP tu mmg la sebelum ni agak ' keras' berdasarkan citer yg penah GP kongsi sebelum2 ni. tp, sejak pembukaan semula wad yg bezanya cume 1 tingkat di atas wad GP, makin menjadi2, 'anak2 nakal' ni menyakat kami.. mmg sebelum wad atas GP tu ditutup, wad yg berpenduduk sebelum di tinggalkan tu adalah wad kanak2 yg ada masalah kanser dan mslh yg kronik2.. sejak bangunan yg baru dan gah tersergam indah yg lebih dikenali sbg KWKK, wad tu dah lama tutup lebih kurang 2 tahun. tapi, sejak wad tu dibuka semula lebih kurang 3 bln baru2 ini, perkara 'sakat menyakat' oleh 'anak2 nakal' ni semakin menjadi jadi dari sehari ke sehari. ada 1 cite ni.. GP alami masa tengah nak terima report n pas over keje dari staf yg bekerja shif pagi. aritu bersemangat sebab ari yg sama kat wad kami ader jamuan ari jururawat.. hehe.. makan2.. kejadian berlaku kira2 jam 2 ptg. tengah2 ari buta, matahari tegak atas kepala pun, 'anak2' ni sibuk nak menyakat kami.. dulu, siang2 ari, xde la kami takot ape. skang ni, siang ari pun, 'dia' saje attract kita tok 'bagitaw' yg 'dia' ada dekat situ. ari kejadian, GP kena jaga pesakit yg di katil belakang. jadi terima report pun di kawasan yg berdekatan dengan pesakit. masa tengah khusyuk dengar report dari staf shif pagi, tibe2 kami berdua terdengar macam ada bunyi, troli atau mungkin kerusi malas yg di campakkan dalam chemo room kami, di gegar2 kan. bunyi nye sgt kuat n jelas kedengaran walaupun cume kejap2 dlm lebih kurang 2-3 saat. mule2 GP pandang akak shif pagi tu, dan dia pun pandang GP. lama jugak kami begitu. lepas tu, GP cakap, "kak, ignore kan je. mungkin perasaan kita kot". kali ke 2, kedengaran bunyi yg sama berulang. kami berpandangan lagi then wat tatawu je. bile kali ke 3 berulang lagi bunyi yg sama, staf shif pagi tu da bengang n sound la pada 'anak nakal' tersebut. lebih kurang begini dialognyer, "pegi la main jauh2.. bising la.. org nak pass over report ni..". GP yg terkedu ngan akak tu, terus cakap, "kak, ko cakap ngan sape?". pastu dia senyum n kata, "ignore je, kita sambung report kita". xsemena2, bunyi yg menggangu kami tadi, terus ilang. GP da start ase xsedap ati. pas da abeh pas over report, akak tu pun da siap2 nak balik, tp, die pergi ke chemo room kami tu dulu. dia cam bercakap ngan seseorang. GP perhatikan dia. dia pun start berdialog dengan 'anak nakal' tu. "awak, jangan la kacau kami. awak nak main, main la sendiri. jangan kacau kami yg nak bekerja dan cari makan ni. sorry jugak sebab tadi termarah. bukan sengaja. tp sebab 'awak' nakal sangat". menyirap darah GP bile dengar ape yg akak tu kata. bila dia kua dari chemo room kami tu, GP cakap, "akak cakap ngan sape sebenarnye tadi?". pastu baru die ngaku, yg Allah ada bagi dia kelebihan yg xsume org bleh ada. dia bulih nampak dan berkomunikasi dengan 'makhluk2' yg sama2 menumpang kat bumi Allah ni. naseb baek akak tu memang jenis kuat n mungkin jugak sebab dia agak alim. jadi, dia xtakut dengan benda2 gini.. dia siap cakap kat GP, "GP sebenarnya akak bukan nak takutkan ko. tapi, 'dia' masih ada kat situ lagi. mungkin jap lagi dia pegi la.". ya Allah, menggeletar pale lutut GP bile akak tu cakap gituh. sepanjang keje, tiap kali GP kena masuk chemo room tu, GP akan baca ayat kursi banyak2, mintak dijauhkan dari gangguan 'anak2 nakal' tu.. Alhamdulillah. sepanjang shif GP kije tu, xde plak ape2 gangguan yg berlaku. GP pun xberani nak lepak wat keje kat meja plg belakang yg disediakan. sanggup la kongsi meja ngan member sebab xmaw dok kat meja snirik.. huhu..

wah.. panjang plak entry selepas come back ni.. ok. sampai sini dulu je. nanti GP sambung lagi ye. insya Allah..

Rate

1

assalamualaikum buat sume forummer.. sowi la GP lama xhapdet citer.. bz sgt kije.. ok, di kesempatan ...
gitarpurple Post at 17-7-2012 17:08

lama tak nampak GP...lagi GP lagi....feed me with your stories....

yang pasti bukan nenek kamsia
MinyakAngin Post at 14-4-2012 22:30

hahahaha... baru nak ckp nenek kamsia td... hahahaha...

eh nenek kamsia mintak maap kat fb iols tau...

opss TT off topic pulak..maafinnn

Reply 157# fiezameysekali

hehe.. xpe.. dimaafkan.. hehehe...

ada 1 kisah lagi.. semalam baru berlaku. bukan GP yg alami. tp partner yg keje ngan GP malam tadi yg terkena. semalam GP keje malam yg 2nd nite. GP taw, malam tu GP mesti ngantuk sebab sepanjang siang semalam GP xleh tido dek penangan nescafe susu enzo kopitiam kat A&E.. stress betol.. semalam, GP siap keje lambat jugak.. sebab ramai pesakit yg GP kene jaga.. wad penuh.. aduyai.. keje siap lebih kurang kol 2 pagi. GP n member pas da siap keje, mata masing2 mmg da ngantok tahap gaban. xleh nak control langsung. pas kitorang telan supper yg disediakan, kami pon mencari la port tok melelapkan mata sekejap. partner GP da xberani nak lepak kat dalam bilik rawatan lagi sebab byk kali die kena kacau, kena tindih. bilik rawatan tu cam da makin keras plak. seolah2 sape2 yg lepak kat situ waktu malam, walaupun berteman, mesti akan kena kacau jugak. kompom punyer la.. makanya, kami pun ingat nak melelapkan mata kat area kaunter jururawat utama tp bahagian komputer yg tersorok sikit di belakang. kami pikir, kalo kami lepak kat situ, ok la sebab kat situ terang jugak. ye la.. kaunter utama kan. huhu.. sebab ramai kawan2 kami pun, abih je keje, sume skang lepak kat kaunter depan. xbrani nak lepak jauh2 lagi. makanya GP n partner pon amik la krusi sorg 1 n lelapkan la mata kami. agaknya GP da terlalu ngantok kot sebab seharian xtido n rehat, malam tadi, mmg knock out terus.. huhuhu.. partner GP, tido2 ayam jer. jadinya, dia selalu la terjaga2. dia kata, dia ingatkan tido kat situ, xkena kacau. kena jugak. agaknya GP langsung xsedar pape. jadinya partner yg kena. dia kata, penah time dia baru nak lelap mata, tibe2 cam ada tangan budak dok merayap kat kaki die. pastu die terkejut sebab budak tu cam menjelma n sergah kat muka dia. terkejut yg amat dia. dia kata, cam nak pengsan masa tuh. seram kot. da la GP tido bersebelahan dia. naseb bek GP xkena ape2.. huhu..

malam tadi jugak, akak yg jadi team leader kami, dia pun kena kacau jugak. dia lelapkan mata kat kaunter yg dekat dengan telepon. die ni jenis kadang2 die bley nampak jugak benda2 halus ni. dia kata, malam tadi, 'anak2' tu sebok main kejar2 kat hall depan pintu utama kuar masuk tu. agaknyer dorg tengah maen rondes kot, xpun main galah panjang. huhu.. tapi GP mmg salute gile la ngan akak nie. mungkin sebab die da seniorita, dia da bese kot ngan anak2 ni. jadi die kata, dia cam tengah tengok budak2 main kat padang kat kampung jer.. jadi observant.. sebab benda tu xkacau akak tu, sebab tu akak tu pon just tengok je la 'benda' tu. xde la plak beliau sound soh g jauh. kalo GP la, mmg da kelubung kat bawah meja. xmaw tengok ape2.. mintak dijauhkan.. amin..

ok.. nak g mandi r.. da lewat.. to be continued ok..

Rate

1

wah.... nice story.... lg ar TT.. mesti bnyk lg kan pengalam dr TT or kwn2 kan....
kongsi je kat cni.. pengalam yg x sume org dpt rase....