CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: gitarpurple

kisahku sebagai sorg cik missy..

Reply 59# Spiral

kalo bole, kat board paranormal ni, jgn letak tajuk yg ader 'nenek' atau 'misteri'. lagi² kalo ade 'panggilan'.
sangat² sensitip dikalangan porumer kat board neh

oppp pengecualian ye.... boleh saja letak  'Nenek Mizeri' atau 'Nenek Miseri'

Reply 4# Munnalicious

muna...

''Apo kono eh jang..kau maroh ajo..ore tongah tido..ekau di manooo~''

ko cakap kelantan ke ko cakap nogoghi ni ?

bukan maroh sayang... tomonung ajo... = termenung saje..

oghang ko bulan... ekau di mano... baghu boto nyobut ea

Reply  Munnalicious

muna...

ko cakap kelantan ke ko cakap nogoghi ni ? ...
hest Post at 18-7-2012 08:37

Hehehe.. aku campurkan kelantan dan nogori... hehehe..xdela... aku usik je...jgn marah yea... mekaseh atas pembetulan

GP try baring d katil yang nenek cakap ada benda 2.,.. tapi kena kuat hatilah....

Reply  Munnalicious

muna...

ko cakap kelantan ke ko cakap nogoghi ni ? ...
hest Post at 18-7-2012 08:37

Eh..bkn la sayam... aku tukar lirik tu bersamaan dgn kisah nenek tersebut... cik gitarpurple tu cakap nenek tu mlm2 asik marah2 aje kalau time mlm2 org dah tido... pastu nenek tu suka meracau-racau dalam bahasa nogori... sbb tu aku suh cik gitarpurple tu nyanyi mcm tu kat nenek mizeri tersebut...

Reply 165# Munnalicious

ouuuhh..
aku ke yang bersalah paham ni

Follow Us
Reply 163# Munnalicious

ekekek alaaa... aku pun tertegur plak.. maaf la eak jgn ambik hati..

Reply 157# fiezameysekali

eh nenek kamsia mintak maap kat fb iols tau...

opss TT off topic pulak..maafinnn

sila jadikan sebagai thread..... fan kelap cik es mizeri

sessi burak2 kosong ke neh????

nak share cita arwah nenek aku gak.

one time tu nenek kena warded lah. sakit tua. so nothing much can be done pun. and nenek aku ni bedridden. mmg tak leh jalan langsung.

so malam tu kebetulan takde org tunggukan coz nurse suruh balik. yelah nenek aku bukannya nazak ke hapa. so tinggal la nenek sorang.

esok pagi, masa kami semua datang melawat. nurse kat situ bukak cerita. masa derang buat round, derang tak jumpa nenek aku kat katil. puas cari. tengok2 dia tgh duduk kat kerusi nearby nurse station.

actually sampai hari ni tak tahu apa jadi. aku rasa ada yg tanya nenek, apa jadi that dia ended up kat nurse station tuh, aku rasa nenek tak jawab pun.

so aku still muskhil hingga ari ni cemana nenek aku yg bedridden boleh end up so far away from her bed.

p/s: part2 yg if nazak n nak pegi jumpa Ilahi, aku rasa derang mmg start nampak mereka yg dah pergi dulu. arwah nenek aku pun start talking nampak org itu ini 3 hari sebelum dia pergi. siap ckp kat makcik aku, abah engkau, laki aku, tu dah panggil. meraung makcik aku lepas tu.

part nampak setan2/malaikat tu pun betul gak aku rasa, arwah makcik aku masa hari2 last tu, cousin aku ckp, kalau tgk ke kiri mesti muka dia macam ketakutan, but kalau dia tgk kekanan muka dia jadi tenang. arwah ni masa dia hembus nafas yg akhir, one of my uncles nampak satu cahaya putih going straight at her, n gone, n she breathed her last. uncle aku tak pasti apa yg dia nampak.

Rate

1

kisahku sebagai sorg cik missy..

Soram.....

(posted by mobile)

knape ye... kebanyakan yang i dengar, perempuan yang ada membela ni mesti sakit dalam perut... barah rahim la... ketumbuhan dlm rahim la...

knape ye... kebanyakan yang i dengar, perempuan yang ada membela ni mesti sakit dalam perut... barah ...
jefrilza Post at 18-7-2012 17:37

maybe tu tempat2 yg kotor kan... diaorg suka ar duk tempat2 mcm tuh kot....

Reply 164# lalunagujiwa

kak una, xsanggup asenye GP nak tido di katil tersebut walaupon di bulan pose.. seram.. setiap katil ada kisahnya.. lebih2 kalo di bahagian sebelah GP keje.. di bahagian gynae oncology.. deal ngan pesakit2 yg kita pun da taw n dapat agak cemana pengakhiran hidup setiap sorg pesakit kanser tu.. kalo kije malam, nak buat round sampai ke katil belakang2, sanggup la gerakkan member tok ajak buat round skali.. xbrani nak round tengok pesakit sorg2..

Reply 172# jefrilza

yg ini, GP xdapat jawab persoalannya sebab ia berkaitan dengan spiritual. mungkin ada kaitannya. tp untuk specific reason dari aspek sains, saya xada jawapan yg dapat diberikan.. mohon maaf ye..

Reply  lalunagujiwa

kak una, xsanggup asenye GP nak tido di katil tersebut walaupon di bulan p ...
gitarpurple Post at 18-7-2012 21:43

kalau x berani, x perlulah.. kaka pernah jaga abah d ward, siap borak dgn makcik, tetibe naik dari beli air kat tingkat bawah, ada sorg dokter yang dok tepi katil makcik 2, rupanya, masa kaka borak, dia mmg dah x da...

patut bila kaka tanya makcik 2 knp katil dia kat luar, dia jawap, ''kat sini letak sementera, kejap lagi dapat bilik sejuk''

siot!! x sangka ku berborak dgn mayat!!

Reply 176# lalunagujiwa

kaka una.. takotnyer GP dengar citer kaka una.. pasal katil yg penah ada mayat, GP ada citer jugak. asenyer blom citer lagi kat thread ni.. jap ye.. GP bukak citer..

kisah seterusnya ni, kisah yg GP korek dari seniorita yg da lama kije kat wad GP tuh sampai skang.. die memang da lali ngan 'makhluk2' ni.. yg menjadi mangsa kena sakat tuh, bekas staf nurse senior kat wad tu dulu. skang ni die da xde sebab da pencen kot. nurse dulu2 kan cam yang kita notice sangat2 la garang n bengis. suke marah2 kadang2 xtentu pasal. tp nurse zmn skang, penuh kesopanan n lemah lembut.. (haha.. promote plak).. ada la 1 malam tu, akak yg menjadi mangsa ni, GP letak je la nama die kak min(bukan nama sebenar taw, sebab GP pon xtaw nama die.. hehe). kak min ni, merupakan salah sorg senior dalam wad tempat GP bekerja skang. sume org da kenal sangat dengan perangai die. salah 1 kelemahan diri yg xdapat ditapis sampai keluar dari wad tu, akak tu memang dikenali sebab dia jenis org yg suke cakap lepas. kadang2, xpikir langsung perasaan org lain.

nak jadi kisah, ada la pesakit tuh, GP terlupa nak tanya akak yg bercerita ni samada pesakit tuh muslim or non muslim. pesakit tu memang dah terminally ill. keluarga dia memang senantiasa bersilih ganti menjaga pesakit tuh. ada 1 time tuh, kak min ni, ada terlepas cakap, dia kata, "datang ramai2, ingatkan bulih membantu, ni tak, makin menyusahkan kita plak." begitu la ayatnya lebih kurang, dan ada lagi yg akak tu terlepas cakap yg menyebabkan mungkin pesakit tu dengar tp xdapat nak balas.

nak jadi kisah, sampai 1 ari, pesakit tu ditakdirkan meninggal. sepanjang hayatnya, dia memang ditempatkan di bilik yang berseorangan sebab xnak mengganggu pesakit lain dengan kehadiran sedara mara beliau yg ramai. pada malam selepas dia meninggal, kak min bekeje malam. kak min ni, GP bley consider orang yang berani jugak la sebab dia berani round tengok pesakit walau kol 2-3 pagi sorang2. tibe kat katil yg pesakitnya baru lepas meninggal tuh, tibe2 kaki die xdapat bergerak. kak min kata macam kena gam. die usaha tok gerakkan kaki dia, tp xberjaya. dalam dia dok khusyuk untuk lepaskan kaki dia tu, tibe2 bile dia angkat kepala, dia nampak sekujur mayat btol2 atas katil pesakit yg baru meninggal tadi. mayat yg seolah2 baru dikapan. menggigil pale lutut dia. lama jugak dia xleh gerak dari situ sampai la 1 ketika, akak yg tukang cite kat GP ni tegur die dari belakang sambil tepuk bahu dia. baru dia tersedar dan kaki dia dapat bergerak semula lepas 'dikunci seketika' oleh 'makhluk' yg xdapat dia kenalpasti. bile dia toleh semula kat katil tersebut, katil tu kosong, seolah2 xde ape yg berlaku. kak min ni da start cuak. bile siang ari, baru dia citer pada akak tersebut apa yg kak min ni alami sebenarnya. pastu akak ni pun cakap la pada senior dia a.k.a kak min, "lain kali, jangan suke lepas cakap dengan sume org. bukan sume org bulih terima apa yg kita cakap. dan keje macam kita, kena jaga adab. jangan sampai org pun pandang rendah pada kita sebab perangai kita sendiri". pastu, akak tu cakap, kak min tu cam insap kejap la. tp xlama pun. pastu dia wat perangai lama semula sampai la dia keluar dari wad tu..

Rate

1

Reply  lalunagujiwa

kaka una.. takotnyer GP dengar citer kaka una.. pasal katil yg penah a ...
gitarpurple Post at 19-7-2012 10:11

i will be rite here waiting for u....

kisah seterusnya ni, kisah yg GP korek dari seniorita yg da lama kije kat wad GP tuh sampai skang..  ...
gitarpurple Post at 19-7-2012 10:44

keh3.. mujur dia kasi tengok je, lau dia sibuk dok sebelah lagi haru.. lagi naya lau dia ikut balik...