CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: akeefz

Pejabat Johor Bahru yang SERAM( cerita baru kat post #96)

gabob94 posted on 2-9-2012 05:33 PM
Wow ak tngh mmbyng tetibe brsmbnf aduh!!

dlm proses menaip....

Seperti yang semua sedia maklum, pintu cermin jenis tinted tu kalau orang kat luar memang tak nampak dalam.. Tapi orang yang di dalam memang sure boleh nampak luar...Jadi pintu opis saya ni, siapa-siapa yang nak berurusan kena ketuk la dulu nak pastikan kami ada ke tak kat dalam....

Nak dijadikan cerita, malam bertuah tu saya tidur seorang.. Walaupun surau tu ada kipas je, tapi suasana malam tu sejuk pasal aircon dari main opis ada.. Cuma kena layan telinga la dengar air con buruk tu bergegar sepanjang malam.. Tapi dah biasa punya hal, bunyi tu dah jadi biasa...

Lepas siap kunci pintu cermin, tutup semua lampu kecuali lampu parking yang berada dibelakang, saya pun melandingkan diri dalam surau. Macam saya cakap tu ari, malam agak sunyi, kenderaan tak banyak lalu...

Agak-agak pukul satu pagi saya terjaga.. mula-mula sayup di telinga bunyi ketukan.. dalam mamai tu, saya terpikir siapa pulak yang bertukang pagi buta ni..

Mula-mula buat-buat tak tau jugak, mungkin hanya mainan perasaan.. tak pun sebenarnya dalam alam mimpi lagi hehe.. Bila saya tekun cuba mendengar punca bunyi, tiba-tiba ia hilang dan senyap begitu sahaja... Saya pun baringkan la kepala semula...

Tak sempat pejam mata, tiba-tiba terdengar kembali bunyi ketukan tu.. Apa yang best tu, kali ni bunyi  ketukan betul-betul dekat pintu cermin.. Seolah-olah ada orang ketuk pintu tu nak minta izin masuk huhu... Terkejut gak saya, dari baring terus bangun dan duduk..

Masa tu tak pikir apa gak, pasal kadang-kadang ada pegawai buat lawatan malam, spot check..

Last edited by akeefz on 3-9-2012 10:47 AM

Dari surau tu memang saya boleh nampak jelas pintu cermin tu..

Saya pun meninjau gak la, takut memang betul ada pegawai datang kan...Yang jadi masalahnya, walaupun jelas bunyi pintu cermin tu diketuk, walaupun lampu parking terang cerah menerangi pintu cermin tu, TIDAK ADA SEORANG UMAT PUN KAT LUAR TU huhu...

Berderau saya, sudahhhhh... Malam ni 'benda' tu bergurau la pulak... Dah la pintu cermin tu je satu-satu laluan keluar dari opis.

Syukur gak la, walaupun begitu, 'benda' tu tak menjelma malam tu.. cuma main ketuk-ketuk pintu.. Lagipun saya yakin, pasal tido dalam surau, jadi 'keberkatan' surau tu secara tak langsung melindungi saya dengan izin Allah... (pikir positif hehe)

Selepas peristiwa malam tu, saya tetap jugak bermalam disana kerna saya pikirkan harga minyak yang makin melambung.. Hantu pun hantu la, janji minyak aku save... Caiyoooo
Last edited by akeefz on 3-9-2012 11:25 AM

Rate

1

NI CERITA PASAL KUSYEN....

Setiap kali lelapkan mata kat surau tu, bukanlah dengan beralaskan bantal empuk atau bantal peluk macam kat bilik tidur rumah.. Cukup la sekadar kain yang dilipat-lipat ataupun baju jaket dijadikan bantal.. Tapi dalam surau itu juga terdapat kusyen sabut yang macam gambar kat atas..

Dah lama kusyen 4 segi tu ada kat opis kami. Saya pindah masuk opis tu pun dah ada kusyen tu dalam surau. Ada yang kata kusyen alas bot, tapi saya yakin kusyen tu bekas kerusi bas yang lama lama dulu.. Walaupun dah berzaman, tapi sabut dan kulit dia masih kukuh.. Dan seringkali dijadikan alas kepala untuk tidur....

Nak dijadikan cerita, mula-mula masuk dulu saya selalu guna untuk tidur.. Hinggalah satu hari, ada seorang senior saya ter 'cerita' tentang misteri kusyen tersebut....
Last edited by akeefz on 3-9-2012 07:30 PM

akeefz posted on 3-9-2012 10:58 AM
Dari surau tu memang saya boleh nampak jelas pintu cermin tu..

Saya pun meninjau gak la, takut me ...

mujur 'dia' tak menjengah kat pintu cermin tu

masa kecik2 dulu pernah jugak terdengar bunyi orang ketuk2 tingkap cermin kat bilik. mula2 dengar tu memang terkejut jugaklah sampai berlari ke bilik arwah mak & ayah. rupa-rupanya bunyi ketukan tu bunyi ekor cicak yg menghentak cermin.

agak2 malam tu cicak hentak ekor dia kat pintu cermin bro kot (boleh buat alasan sedapkan hati ni hehe)

Follow Us
akeefz posted on 3-9-2012 11:33 AM
NI CERITA PASAL KUSYEN....

seram pulak bila tengok kusyen lama camni...lagi2 bila ada cerita misterinya

Haha, dah mendap.. Orang xminat nak baca ni huhu

akeefz posted on 14-9-2012 01:32 PM

cite la...aku tunggu nih...

xde citer baru ke?

mane lg citenye???

citer lah lg...

citer la lagi...

sebut pasl kusyen bas tu...aku teringat zaman sekolah aku naik bas buruk. ade satu seat tu kusyen nye leh dicabut n dipasang balik. hahha

aku diselubungi misteri kerusi sabut.......

Aish ko ni, cter la cpt.. ku punye la kusyuk tgh bace ni... almaklumla ku pun duk JB jdinye tau la mane yg seram ke x, hohoho baik ko sambung cter ko cpt.. sker no potong stim arrr~~

ku pun keja JB gak.. nk cter pasal opis ku, mmg ada kisah seremnye.. huhu almaklumla duk lak tgh bando tp dia berdepan dgn hotel & taska lama.. ku tibe2 tingat ada akak opis tu kena kaco. bangunan opis ku tu mmg tapaknye 'keras'. masa mula2 pindah dlu, pernah terjadi kekacoan hantu smpi sebabkan akak2 opis yg lemah semangat ni tak dtg keja. then smpi panggil orang & ustaz utk pulihkan balik semangat org & opis aku tu..

nak dijadikan cter, kalo tak silap jadi tahun lepas. akak ni suke gi toilet kat tingkat 12 opis ku sdgkan dia keja kat tgkat 1. punye sanggup dia g naik atas sbb kat tingkat 12 tu, toilet jarang guna, plus dia sunyi kat situ sbb tpt bilik meeting..pada 1 hari, dia ni g la tingkat 12 sbb nk pakai toilet. masa dia dalam toilet, tibe2 dia dgr ada org masuk. dia wat tak tau lagi. suddenly tak lama kendian, bunyi sore mengilai.akak ni da la lemah semangat, dgr camtu ape lagi...ca but laaa~! smpi tpt dia, mengigil2 dia. esk tu trus demam.. adui ai~ cian akak tu, trus dia tak pakai toilet tingkat 12 tu. pnah dgr cter tempatnye mmg keras. sbb org jarang gune tingkat 12 tu unless ada meeting, ada discussion atau event. lagi satu pnah dgr cter senior opis dlu, katenye tingkat 12 ni laluan bnda halus. dia suke jalan2 kat situ, huhu ku sndr pun tak g smpi atas tu. tapi agaknye tgk org kot sbb ada akak sorg lagi tu suke sgt g toilet tingkat 12 tapi so far dia tak pnah kena kaco..katenye 'feel g tingkat 12 tu,' huhuhuhu

Rate

1

sambung le citer pasal kusyen tuh...

orang jb yang kerja kerajaan tak ada ke... saya dengar dulu Bangunan Pejabat Kerajaan  Bukit Timbalan tu tersangat keras... mari la kongsi cerita kat sini

Waahhh tgh2 syok nk tau cite kusyen, TT menghilang pulak.
Xpela parking dulu.
TT cpt smbung..

Outstation ni... Tunggu yek hehe