CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: rynashimy21

Elken - Corpsdevere DX Corset vs Hai O Premium Beautiful

i penah pakai PB..entahlah..dah x best..apa jadi yer ngan my PB.

1. Kancing dia tercabut..warghh ganasnya haku..

2. Girdle dah koyak kat punggung tu...

3. Bila pakai lama sangat gatal2 badan..bila berpeluh..ya rabbi..panas & x selesa..

4. Bila pakai dia long bra aka corset tu..suka berlipat2..sakit perutku..& mmg akan ada parut. My breast naik mencanak2..malu giler orang tgk walaupun tutup ngan tudung melepas dada..& sukar untuk bernafas..sbb breast beso sangat..tensioN!! ada cara tak nk bagi breast ni kecik..huhu..

last2 now x pakai apa2 pun..dok pergi car slimwear yang ada bamboo tu..baru nak try..dulu member pun ada pakai Elken..dia kata best giler..tapi mahal juga..

nak jg try DX tu... tp skrg mcm xmampu la huwaaaaa........

tu ler...pikir 10x nk beli...tp mmg nakkk...

mahal ek benda alah dx and beautiful ni..terbaca kt aididmuaddib blog, terus tak caya menda2 ni, tp i rasa mmg jadi kalu betul2 konsisten pakai

blog yg sgt2 anti MLM.. haha.. alhamdulillah setakat mkaji cara marketing plan elken, survey2 tenet kelemahan or keburukan,, takde. d produk2 elken lain pun di bwh r&d d berdsarkan research paper oleh pakar2 dlm bidang berkaitan..

MLM dgn sistem piramid berbeza. tp sstgh sistem piramid menggunakan nama MLM padahal sistem piramid..

nape dx sgt best d selesa:

1- reka bentuk ergonomik; diambil dr 100 titik pd badan wanita yg purata dr 200 wanita
2-guna teknologi pengukur tekanan badan-kedudukan tetulang teflon d kuasa berganda yg berbeza mengikut tekanan badan.
3-jahitan dari 189 cebisan kain yg dipotong menggunakan komputer, 83 jurujahit dan 56 langkah jahitan utk satu set lingerie.
4-material dr egypte cotton+serat poliurethane yg menjanjikan keselesaan maksimum. egypt cotton menyerap peluh d serat poliuretane+nylon yg beri elasticity yg selesa...

so bg sy la, utk produk yg berKualiti d ekslusif, hage yg berbaloi2.. lgpun bli murah x pkai lg rugi, biar beli mahal kita pakai.

Follow Us
Reply 104# cmf_marshmallow

cmf ni diyanifa copy paste drblog adib muaddib (komen seorg reader blog dia)..

salam...saya rasa terpanggil untuk menjawab beberapa persoalan tenatng mlm. Saya membuat kajian ttg MLM dah lebih

10 thn . Bidang kepakaran saya.

Sebenarnya apa yg di kemukakan oleh saudara aidid boleh mengelirukan ramai pihak. Hujah atau teori yang dikemukakan

memang hebat siap dengan calculation lagi. Tahniah atas research yg saudara lakukan. Tapi saya kira saudara perlu

banyak membuat research lagi kerana bila kita berhujah dengan ilmu yg cetek dan ilmu agama pun mungkin belum habis

belajar mmg membahayakan.

Hujah saudara utarakan ada betul nya TAPI sebab jenis-jenis MLM yg menggunakan kaedah tak betul mmg banyak. tetapi

dengan bersandarkan beberapa sistem MLM , saudara terus menghukum SEMUA MLM mcm tu. Jangan sempitkan pemikiran,

buat kajian mendalam , buka minda sikit.....

Ada juga MLM yg mementingkan pembangunan ahli2nya,sistemnya, kualiti produknya....ada syarikat MLM yg melabur

jutaan ringgit dalam R&D bg mendapatkan kualiti produk yg baik. Dan produk ini telah di patenkan...sbb tu tak

dijual di pasaran terbuka .

Dalam kajian saya juga , kebanyakan org melayu GAGAL bukan kerana syarikat MLM, tapi kerana pemikiran sempit, nak

kaya cepat kerja taknak buat, join MLM tak kaji dulu latar belakang syarikat, tak buat kajian sistem dia....dan yg

paling banyak...mereka MALAS, cepat putus asa...lepas tu blame orang tu...orang nie...lepas tu bila gagal, buat

kesimpulan semua MLM sama saja...mungkin saudara salah seorang kot .

Buka minda saudara...buat kajian mendalam..teori saudara HANYA BENAR untuk sesetengah syarikat MLM , BUKAN semua.

The best way nak buat kajian...saudara perlu JOIN the company...cuba test dan pratik...cuba FEEL it.

Dari segi ISLAM dan fatwa. MLM adalah HARAM jika jenis penindasan, dapat keuntungan melalui org yg join (pendapatan

melalui downline bukan bersasakan produk), seperti hujah saudara), produk tak kualiti, harga produk melampau2,

tidak adil (cth org bawah buat kerja, org atas dapat untung). ahli yg menyertai MLM kerana pendapatan yg dijanjikan

BUKAN kerana produknya, dan dll

dan HARUS jika transaksi dipersetujui 2 belah pihak,harga barang wajar,suci, sahih tiada penipuan dan tidak

terdapat mana2 unsur yg dikategorikan haram

Nasihat saya buat saudara...jgn cepat meghukum , Buat kajian dengan teliti...sebab BUKAN semua MLM mcm tu.

TOLONG...TOLONG...TOLONG jgn berhujah seolah2 kita tahu semuanya. Itulah budaya org MELAYU yg ramai GAGAL dlm

bisnes.

Majlis FATWA telah buat kajian sedalam2nya baru menjatuhkan hukum.Harap maklum

wasalam

................SELINGAN SEBAB HAI O D ELKEN IALAH MLM.................

Diya, mmg tak setuju jugak blog tu melampau sgtla plak, sampai HPA pun dia hentam, siapalah kita..bila majlis2 majlis ulama pun dah kata halal kan..cuma ada sesetengah post tu boleh buat rujukan, mcm  gelang AC tu mcm ada unsur2 penipuan jugak rasanya.nk research sendiri malas..huhu.

Reply 109# cmf_marshmallow

dia refer fatwa arab saudi yg mengatakan hara, spadahal arab saudi tue refer kpd money game tue yg skim piramid pny sistem..

ai tak pakai yang mahal punya..tp pakai bamboo suit slimming suit je..tp pinggang boleh je mengecil dari saiz 29 ke 26 inchi...apa yang penting kena pakai hari2 la...

Yup kena pkai setiap hari. Oleh itu kriteria pertama dlm pemilihan korset sudah semestinya keselesaan...

btl tu.kena pakai ikut keselesaan

Pb ni lebih kepada penjagaan kesihatan dalaman wanita sebenarnya,sy baru jer pakai dan alhamdulillah ada perubahan.kena konsisten pakai.jgn sekadar beli pakai sekejap pastu bg almari pakai.rugi beli mahal2

akhirnya dpt try fitting dx elken...apa yg boleh saya katakan...

wowwww....memang selesa giler....rasa mcm pakai lingerie biasa...tak sedar pn sdg pakai korset...bdn rasa kemas...boleh relax dok bersimpuh,menunduk...memang kain dia rasa sangat ringan dan selesa dr pb...rasa nyesal plak beli pb hari tu...saya mmg pakai pb hari2....bkn 8 jam...lebih dari tu....lbh dari 12 jam pn ada...tp dr segi pembentukan badan xde efek pn....perut still roy(boroi)...pinggang pn xde shape...saya pakai hari2 walaupun gatal2...sbb pk rugi plak biar gitu tak berpakai...

saya try fitting fullset...dr girdle,bra,body shaper n waist nipper....mmg best giler...bila pakai body shaper ni rs kemas sbb lemak belakang badan tu,i mean yg bonjol2 lemak belakang tu jd rata...haishhhh...dx elken sudah buat saya tak tidur lena....rasa mcm mau rembat 1 set...

sebelum ni dok baca komen org yg dh try dx ni...saya dh cuba br tau..mmg btl la apa yg diorg cakap...selesa seperti tidak memakai korset....memang the best la...berat saya ni takde la dalam kategori obes...mmg ngam2 la dengan bmi...my prob perut buncit...2 kali bersalin c.-zer....serius nyampah tgk perut ni..
kalau x pakai korset, hilang konfiden sbb saya dh biasa pakai pb hari2....tp probnya pb x selesa n tak sesuai ngan saya...maybe dengan org lain sesuai...sbb penerimaan bdn masing2 mungkin berbeza...

jd saya rasa perlu dapatkan sesuatu yg selesa dan membuatkan diri berkeyakinan sepajang masa...huhuhu...bestnye kalo ada org nak sponsor dx ni untuk saya....

Reply 101# vios880

awk pakai dh berapa lama pb tu? x de gi hantar repair ke.. kan ada lifetime warranty..

Salam TT, tumpang lalu ek pasal nk jemput kawan yg amalkan DX Corset atau tgh diet sorang2 tu dijemput join Weight Loss Challenge Online kat forum cari ni.. tak kisah amik supplement ke, puasa ke, diet dgn senaman ke, sume boleh join... cuma sapa2 amik supplement tu jgn promote supplement masing2 udah le, tak mo perang promosi plak kat thread tuh.. thread tu just fokus utk sapa2 yg serius nk turunkan berat badan..

ni result WLC Mei

thread di sini
http://mforum.cari.com.my/viewth ... ;extra=#pid48184073

TQ TT

Dx elken ni takde yg murah2 ke, i dulu beli pb dr membe yg nk bankrap dpt la 50% less hihi..berbaloi ...
poison_paradise Post at 5-5-2012 10:34 AM

Ha la..kepada dealer2 elken yang nak tutup kedai tu, mai la jual DX kat sini murah2..
(rasanya takde..sbb sistem diorang,ada buyer baru beli).

i nk let go my pb stock. sape nk pm me MALAM ni after kul 8.

Dx elken mmg the best... walaupon harganya mahal tp amat berbaloi untuk kualiti dan hasil yg badan kita dapat. Kita beli biar sekali jer. yg penting puas hati dan boleh pakai lama.
jgn beli mahal2x pastuh simpan dalam almari jer...

tepuk dada tanya selera dan tanya poket (bajet cukup ke tak)