CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: afieza_ariffin

PREVE OR FORTE? :(

Da terima preve aku. Varian CFE. So GPS built-in. Modem YES ada dpt, da register oleh SA. Dlm ki ...
clue-san Post at 16-6-2012 22:43

Betul apa yg nko cakap.Tapi bagi aku lagi baik semua golongan dpt berkongsi ilmu tanpa mengira latar belakang.Sebab tu bagi pendapat aku lebih mudah guna bahasa melayu.Banyak juga ilmu pasal preve yg nak dikongsikan sebab ketua mekanik kat pusat servis Proton kawasan utara tu rupa rupanya tinggal kat kg Sebelah kg aku.Tapi masalah masalah tentang preve tu walau ada yg pelik setakat ni masih dpt diatasi.

Baru balik dari Kiosk YTL Yes kat Pacifik Alor Star.Modem wifi tak boleh sambung Isyarat 4G.Satu lagi pelajaran dpt dikutip.

kalau asyik  malas sampai bila nak majukan diri?
penyo Post at 15-6-2012 21:30

he he he.Sibuk dengan kerja hakiki.dulu sibuk dengan forum motor first yg pakai injection iaitu Yamaha FZ150i. kira mcm pengguna perintis lah.barai enjin dua kali baru dpt faham sikit sikit pasal moto tu.Sekarang jadi pengguna preve pula.Tak mahu jadi kereta ujikaji.Tapi dah rasa mcm jadi bahan ujikaji keta ni.Antar servis dah dua kali.Dalam masa tu sempat dengar masalah pengguna preeve auto cvt yg power enjinnya hilang ketika mendaki bila brek ditekan.tekan je brek lepas tu tekan minyak pun kereta melungsur kebelakang.Pening juga mekanik kat pusat servis tu jadinya.        Sebab tu aku lebih suka kalau forum preeve tu kalau boleh berat ke bahasa melayu supaya lebih mesra dan mudah pemilik pemilik atau bakal pemilik preeve boleh berkongsi pendapat tak kira latar belakang pendidikannya.Tapi tak boleh nak tahan org nak berforum dlm bahasa hatta lloghat dan dialek apa sekalipun.Dah lama dah manusia pakai kereta tak payah nak bergantung kat forum.Bak kata org kampung den.rosak antar bengkel ,apa susah.Kereta tempatan je.mudah.