CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: afieza_ariffin

PREVE OR FORTE? :(

cer buh pica lain
ni duk pica same buhsam mehhhhhhh
otomen_taro Post at 5-5-2012 23:07

tu laa... gigih sungguh.. siap ada masa buat koleksi gambar welding, siap edit gambar butang tanggal tu...

bohsan kannn

dah tawar hati dgn forte after baca dlm forum forte sendirik.. segala forum laa.. weekend ni nak tes ...
afieza_ariffin Post at 26-4-2012 13:57

Biaq betul dapat iphone as a free gift

stakat letak gambar, tapi takde penjelasan apa²... srupa sampah la bro.... harkkkk....
metalique Post at 5-5-2012 23:10

citer mr.bean pun leh dpt msg tanpa ckp inikan pula gambar yg masih tak faham tersirat
baik pakai mini minor daaaaa

hurm

katanye forte ni kuat minyak
setakat bell and whistles kat forte tu, aku tetap pandang minyak  and  ...
InVendeTTa Post at 26-4-2012 01:29

Forte kuat minyak??awak ada forte ker??
saya yang bawak Forte gi kejer hari2 nie..xrasa cam tu pon..
sama jer ngan member saya yang bawak Alza gi kejer ngan jalan yang sama hari2..
so to know better..is to own one..bukan dengar orang cakap..

FC is depend on our drive style..klu kat traffic light nak tekan bagi laju2 terus...kompem laa makan minyak..
buat laa kat keter mana2 pon...pick-up forte is among the best compare to city n vios..ngan preve premium mmg i admit kalah..
tapi try buat kat preve..lepas traffic light trus tekan minyak..amek pickup..kompem makan minyak gak..i did to the test drive car..8 kali traffic light..semua aku sebat test pickup...tapi bunyi gearbox bising yang amat..maybe sebab turbo..

Anyway..ikut budget masing2..so far saya pakai Forte for 2 years..memang xde masalah langsung..puas hati sangat2..

haha.. nak tegelak rasanya ko cakap aku tak penah beli kete...
dlm usia aku nak cecah 43 tahun ni...dah 9 kali aku beli kete, itu utk sndiri guna..
belum masuk beli utk bini..org tua, adik2..customer....

kalau ko nak tau aku ni pengusaha bengkel......  
zulka Post at 26-4-2012 09:55

D'CARBO
Salam...
Belek-belek paper hari ni tiba2 terjumpa brochure pasal D'Carbo ni...
sebenarnya dah lama dengar pasal benda ni, tapi tak pernah try..
ada tak sape2 pernah cuba product ni?...kesannya??..
share sket...?
TQ

zulka Post at 11-10-2011 11:42
  http://mforum.cari.com.my/post.php?action=reply&fid=49&tid=602760&repquote=45943892&extra=&page=1

Follow Us
aku beli bulky mpv.. yg syok time naik keta. semua dok depan.. mcm iklan grand livina.. :lo ...
Alt-F4 Post at 30-4-2012 15:32

sorry to say...aku pun same prinsip...macam jeremy clarkson penah cakap "orang yang pakai mpv ni walopun anak tak ramai umpama orang yang dah malas nak hidup"

sorry to say...aku pun same prinsip...macam jeremy clarkson penah cakap "orang yang pakai mpv  ...
Hassan.Dragon Post at 10-5-2012 13:09

maksudnya ang takkan beli mpv lah ye..
baguih la..

Sape yg da dpt preve yg diorder? Apa pendapat anda? Da lebih 10 tahun aku pakai Saga Knight aku ni. Sejak dr mula2 masuk uni, smp ni, da keje. Puas guna, xde major problem.

Tp sbb parent suda kasi racun soh tukau keta baru, so aku decide nk amik samada Preve klu diorang sanggup amik dan tak jual Knight aku. Klu diorang takmo amik Knight aku, aku amik Exora Bold terus. Satu family car, satu keta lenjan.

Ada yg ckp tunggu 2nd edition nnt. Tp klu 2nd edition, mesti harga pun da naik jugak kan. Klu Sapphire kuar, >80k mesti tak lari punya. Budget aku <80k. Exora mmg tak bnyk org komplen. Tp Preve ni baru lagi, tu yg nk tgk pendapat2 owner Preve. Aku klu pakai keta, mmg aku akan pakai selagi boleh pakai. Tu yg klu bole, aku takmo buat pelaburan sia2.

Harap ada pemilik Preve yg sudi berkongsi. Da test drive, tp hanya dibenarkan pusing keliling bangunan je, tak puas. Design luar, mmg puas hati. Cuma dalam tu aku kurang minat cket. Nmpk mcm ada gaya2 akan berbunyik lagi 3-4 tahun dashboard tu. Tak tau la, dr sudut pandangan aku je la. Bunyi enjin CFE agak kuat. Nk test drive Preve IAFM+ takde pulak.

Sape yg da dpt preve yg diorder? Apa pendapat anda? Da lebih 10 tahun aku pakai Saga Knight aku ni.  ...
clue-san Post at 13-5-2012 08:19

pergh..saga knight ni memang terbaik..memang xbanyak masalah keter nie..
tu jer aku boleh komen..

yang lain..xbleh komen sebab xmemiliki..

Yang Preve tu dah tau jawapan. Naik pembahagi jalan, terbang skit prapppp!

Yang Myvi tu baru keluar kilang ke?  Kalau dah lama kena check dia pernah hantar tukar suspension/bearing/ lower arm kat luar atau tak...

Macam nih kete Honda S2000:

Merc...

ni sms drp salesman kat member saya yg nak beli preve..huhuh
Just for info, loan Preve dah lulus Rm58400 tapi 7 tahun je tak boleh 9 tahun. Kalau ok nanti tuan prepare down payment Rm4850. Monthly kereta tu Rm845.13. Tq

Reply 171# Armoury

gamabr kedua tu bukan merc. Tu audi R8

interest berapa skrg?leh dpt 2.5% tak? heheheh

Reply 170# buddezle

Apa2 keta pun klu jaga ngan elok, ok la dia. Takkan aku jual keta ni. Bnyk jasa dia. Samada bg kat bapak aku, atau bg kat anak aku nnt, klu gomen tak implement lupus keta >20tahun.

Sape yg da dpt preve yg diorder? Apa pendapat anda? Da lebih 10 tahun aku pakai Saga Knight aku ni.  ...
clue-san Post at 13-5-2012 08:19

Saya dah pakai Preve 1.6 MT lebih kurang 2 minggu.Mulanya terasa seperti sgt berat untuk mula bergerak.Tiada kesan pergerakan mencanak seperti pergerakan proton Iswara yg saya gunakan sebelum ini.Bila terbaca rencana tentang preve di akhbar kelmarin ,ada kenyataan dari proton yg,mereka memang sengajakan jadikan preve tiada pergerakan mendadak sedemikian kerana mahu preeve menepati konsep sedan car yg sebenar.Bagi Preeve 1.6MT jika anda berhenti membayar tol di lebuhraya.Sila pastikan kedudukan gear diturunkan sehingga gear satu.Tidak seperti kereta Iswara yg boleh mula bergerak dgn gear dua,preeve agak sukar bergerak dlm kedudukan gear dua.Beberapa pengguna kereta jenama lain yg besar dan bersesaran 1.6 juga menyatakan kereta mereka sukar digerakan dari keadaan pegun dlm gear dua.Dalam aspek yg lain pula PREVE ni mudah nak parking bagi orang yg kurang cekap dlm bab parking memaking kerana pergerakannya yg lembut ketika gear satu dan tidak mencanak.Cuma jaga stering ,clucth dan brek.Rasa macam guna gear parking kereta auto pun ada.Dalam bab memecut memang sedap kerana badan kereta yg berat.Sedar tak sedar dah melebihi had kelajuan yg ditetapkan tambah pula bunyi angin dlm ruang kereta yg boleh dikatakan sgt minimum.Malah sedikit konpius penumpang sebelah samaada enjin kereta sedang hidup atau dah mati ketika berhenti membayar tol.Nasib baik pemandu dapat melihat jarum rpm dan panel meter yg mengesahkan enjin dah mati(kesan penggunaan gear dua masa nak bergerak).Jika aircond dipasang kuat,memang kita tak berapa perasan yg enjin kereta dah mati.

Rate

1

Post Last Edit by Armoury at 28-5-2012 12:43

Berat memula tuh rasanya sebab bahagian2 enjin masih baru. Komponen enjin masih agak ketat...

Lepas first service baru rasa ringan skit sebab minyak hitam lama dah flush out dan di ganti dngan minyak baru dan kereta dah complete running in...

iols nak beli yg RM63000...
kaler ape ek cun?ingat nak beli kaler merah...
teruja betul smlm tgk preve kaler itam...
dari tepi berlekuk2...seksis!!!

tp hubby iols tgh usha plak inspira 2nd (dec 2010)...
rase2nye preve baru @ inspira 2nd?
iols pernah hujah yg bernas utk dihujahkan kepada hubby iols...
tolong la kawan2...

iols nak beli yg RM63000...
kaler ape ek cun?ingat nak beli kaler merah...
teruja betul smlm tgk p ...
cutebaby5907 Post at 28-5-2012 12:58

dah beli rumah belum?

Post Last Edit by cutebaby5907 at 29-5-2012 07:57
dah beli rumah belum?
evolutionary Post at 28-5-2012 17:08

umah ade
tp x utang bank
so far nama xde dalam senarai utang dgn bank
cume jadi penjamin utk kereta orang
& kereta tu pun nak jual jangka masa terdekat nih

ikutkn iols x nak pening kpale, iols mmg nak beli preve
serba serbi baru...roadtax pun tahun depan
tp hubby iols suruh try dulu inspira 2nd tu..
inspira tu bulan 12 ni dah nak kene renew...

abang ipar iols plak cucuk2...
kate amek inspira...sebab enjin inspira ape ntah katenye...iols pun x tau
klu preve serupe enjin persona katenye...

iyeke??
iol x tau pape pasal kereta...
sebelum ni beli kelisa, tau pakai jek