CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Nara_Gaara

ANNOUNCEMENT: Kongsi Kelahiran, Kematian, Birthday KUCING Anda Di Sini!

Reply #113 boocik04's post

i dunno. sume suddenly..
now cecco dah beli ubat vitamin yg BENGY tuh..
hope lepas nih hamster syrian cecco sihat....
thnx for ur concern:hug: !

My Cat Tenuk in memory......

hari ni, 9 Jun 2008, aku sedih sgt2 sbb kucing aku si Tenuk mati kna langgar kereta kat depan umah........ntah bila la dier dok berlari kat depan tu waallahualam la......

pagi tadi aku tak sempat jumpa n pegang dier pun....yg aku ingat mlm tadi dier tido kat kaki aku......
......... n actually aku baru teringat mlm tadi dier dok kat depan bilik adik aku.....pintu bilik tu aku bukak n aku surf internet lam bilik tu........n Tenuk meow2 pulak dok kat luar tu.. tp tak nak masuk.........ntah apa la dier cuba nak bagi tau.....

dier ni dulu kecik2 ingatkan mmg tak hidup lama cuz nampak cam tak bermaya jer..n asthma yg dier inherit dr ayah dier...... then mmg dah cam nak mati dah pun.....but ajal belum sampai masa tu, mak aku bawak dier g klinik n ditakdirkan dier sihat lepas tu.... mmg sihat betul2 n asthma dier pun dah hilang... n jd hyper pulak....badan pun bulat jerk lepas tu......mmg dier la penghibur keluarga aku.......mmg takleh dok diam..... dier kejar2 ngan besfren dier Ebi..... then bila dah letih, dier selamba jer naik dok atas pangku aku or mak aku...n tido.......

ni gambar dier ngan besfren dier, Ebi... Tenuk yg kaler hitam putih tu.. gonna miss him very much...tadi mak aku nak kebumikan dier pun aku tak bagi lagi cuz aku nak tgk dier buat kali terakhir masa aku balik kerja ptg nanti.... according to my mum, kepala dier cedera teruk kena langgar...tu yg buat dier mati.....sedih sgt2 ni.....

R.I.P to my beloved Tenuk...........

Rate

1

Reply #1 ladydolph's post

innalillah ...takziah utk ko,bro...sian si ebi..ilang member..

cian nyerrrr bile tengok tenuk, teringat pulak I kat kucen I si Tobi tuh..tak dapat la I bayangkan kalu I kehilangan Tobi.. dia la pengarang jantung buah hati, intan payong I..

cumey jugak si tunuk tuh.. R.I.P. tenuk..

Reply #115 ladydolph's post

Tenuk eksiden?
nama dia sesuai dengan bulu dier.. pandai lady pilih nama

Follow Us

Balas #115 ladydolph\ catat

alaaaa.......ciannyerrrrrrrr.........banyakkan bersabar yerk.....dah sampai masa ajal dia kita takleh wat paper..........

balik kerja ptg tadi......blum naik umah lagi aku dah nangis tgk kesan darah kat jalan depan umah aku ...... then aku naik umah dan tgk dier dah kaku mak aku letak lam bakul ..... meraung2 aku nangis......sedih sgt2... mak aku lagi la sedih sbb dier rasa cam anak dier pulak....

tak peduli aku cium dier gak......sejuk jer tubuh kaku Tenuk...... then mak aku kebumikan dier kat belakang umah.....

dan airmata ni jatuh cam hujan lebat menangisi pemergian Tenuk....

now rumah rasa sunyi sgt sebb dier la yg selalu lari sini sana ngan Ebi... now tgk Ebi sekor2 rasa makin sedih pulak...........

Balas #122 ladydolph\ catat

lady jgn la sedih yg hidup semua akan kembalikan... gon pun dah banyak kehilangan kucing tersayang.. jgn kenang mana yg best2 hidup dengan dia.. simpan semua tu n kunci rapat,... mgkn kalo kita asyik nangis dia pun susah hati kat alam sana mana tau kan.. bagi tumpuan kat sapa yg ada lagi... atau adopt kucing lain buat teman si Ebi.. gon pun camtu gak.. kekadang bukak le balik album arwah kucing2 gon yg dah xde.. tapi dah x nangih dah.. tabah ye,...

Balas #122 ladydolph\ catat

ha'ah lah lady... betul cakap gon tuh...banyakkan bersabar yerk..
cian tenuk...haya pown ikut cideh

kucen nih haya jumpa masa otw nak balek kg.. masa jumpa tuh dah mati dah..suspek dier kena langgar masa melintas jalan, bulu dier cantik sangat dah tuh besar gaklah dier nih..kalaulah masih idup haya dah jinjing bwk balek dah..cian dier

Reply #125 haya's post

kucing hutan kot ni

Balas #126 ati1402\ catat

haya dah pandai dah antar gambar kat cni... trimer kasih ati.. baru ari nih pandai  kucen tuh gambar yg petama skali haya post kat cni

Reply #127 haya's post

sama2 tahniah! nnt post byk2 yer..
lau boleh kecikkan sket gamba tu..
boleh tukar kat option..piley size kecik sket tuk gamba..

Reply #125 haya's post

uish lawa betul bulu dier..

Reply #125 haya's post

eeee..... kesiannye!

ni mesti kucing hutan nak melintas tapi kena langgar dgn kereta !

Balas #130 boocik04\ catat

tu lahhh... memula tu haya ingat anak rimau  takut gak nak berenti kot-kot mak dier masih ader kat ctu..silap aribulan haya lak kena terkam  lepas amek gambar tuh haya terus tutup dier pakai paper yg ader kat dlm keta. tang bulu dier tuh yg wat haya terkilan dier mati tuh...

Selamat Tinggal Romeo

Tom baru jer kehilangan kucing kesayangan tom pagi tadi.  Seharian ni tom takde mood langsung, rasa sedih sangat.  Malam semalam tom perasan Romeo berjalan terhenjut2 & perut dia bengkak.  Malam tu juga bawa dia ke klinik. Vet tu ckp Romeo tak dpt kencing mungkin sbb batu karang & glocuse level dia pun tinggi sangat.  Romeo dibius untuk keluarkan kencing & admitted kat clinic.  Pagi tadi dpt call dr vet, romeo dah tak de....sedih..sedih sangat....