CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Nara_Gaara

ANNOUNCEMENT: Kongsi Kelahiran, Kematian, Birthday KUCING Anda Di Sini!

Reply  BeeHaa

terlalu sedihh nak komen...

nanti tunggu perasaan dah ok baru ...
anieszack Post at 27-6-2011 17:16

bawak bertenang anies..cool down babeh.

Reply 717# anieszack

salam.

Anies, sorry aku terlambat tau pasal kucen ko, Manje yang dah takde..... merah mata aku baca cerita ko tu....better late, than never....

Anies....

Aku paham ape yang ko rasa sebab aku pon banyak pengalaman - kucing hilang, kena racun (most probably dek jiran), eksiden, kena patuk dek ular..phew, pengalaman sedih dah sarat sangat dalam kenangan dan dalam hati.  Lebih-lebih lagi kucen tu yang selalu manja dan selalu tido dengan aku...

Anies...

aku paham ko sedih...tapi ko kena lepaskan manje pergi....kenangan ko dengan dia mmg banyak..aku tau tu...tapi aku selalu ajar diri aku...kalau aku terus-terusan menangis, tentu 'arwah' kucen aku berat hati dan sedih...percayalah.....dia takmo tuan dia jadi macam tu.... Ko ada anak dia yang macam dia,kan? ko tumpah kasih sayang ko kat anak dia..secara tak langsung, ko tak rasa kehilangan..susah mmg susah...tapi kalau ko layan perasaan sedih, aku kompem hati ko makin lara....Ingat....Manje akan sentiasa ingat dan tau kasih sayang ko....dia doakan ko, walau apepun keadaan dan di mana dia berada.

Buat sementara waktu, kalau ko rindu, jangan kerap sangat tgk gambo dia...ko akan terus sedih...tumpukan pada anak2 dia atau kucing2 lain.... dari situ kesedihan ko akan berkurangan sedikit demi sedikit....

Udah, jangan menangis.....percayalah dengan yakin...ALLAH sayangkan dia....ALLAH takkan rampas dia daripada ko tanpa sebarang hikmah dan kasih sayang....

okay?

Reply 735# katak_ungu

thankkk sis bagi semangat....

tapi apa yg ko tulis buat aku terharu dan makin lebat..

sekarang ni mcm takut sgt nak bela kucing bnyk2 sebab bila kehilangannya,
  mcm separuh nyawa kita pon ikut pergi.....

Reply  anieszack

Ingat....Manje akan sentiasa ingat dan tau kasih sayang ko....dia doakan ko, walau apepun keadaan dan di mana dia berada.
katak_ungu Post at 29-6-2011 10:49

Aminn.... moga dia tahu kasih aku tak padammm buat dia walau pon dia dah takder....

Reply  katak_ungu

thankkk sis bagi semangat....

tapi apa yg ko tulis buat aku terhar ...
anieszack Post at 29-6-2011 11:07

jangan macam tu lil sist.....kucing tu rezeki daripada ALLAH..jangan putus asa dek kerana kehilangan, okay...kuatkan semangat...pikir je..kasih sayang mereka takkan putus seiring dengan kehilangannya...

yang penting, ko kena redha.....

Aminn.... moga dia tahu kasih aku tak padammm buat dia walau pon dia dah takder....
anieszack Post at 29-6-2011 11:09

AMIN......insyaAllah...itu yang selalu aku terapkan dalam hati dan minda aku

Follow Us
yeke?? msti berat tak larat nak angkat kan?? akak takmo tmbh tucin ke?? sian lmbu dah takd ...
genchi Post at 10-6-2011 09:10

kalau kutu nak kasik ubat apa yg cepat dan xmahal sgt?

AMIN......insyaAllah...itu yang selalu aku terapkan dalam hati dan minda aku
katak_ungu Post at 29-6-2011 11:15

camne nak tau umur kucing yang sebenar, breed apa?.kena daftar ke?

camne nak tau umur kucing yang sebenar, breed apa?.kena daftar ke?
AppropriateNick Post at 26-7-2011 00:35

hohohoho..susah nak jawab soalan ko....aku bukannya pakar sangat..tapi kalo sekali tengok kucing tu InsyaAllah aku boleh teka umurnya/jantina...tapi tak selalunya tepatlah...

kalau pasal breed....aku tak bela kucing mahal....kebanyakan kucing aku, aku kutip dan kuting kampung jah....

Daftar? tak payah kalau untuk kucing biasa2 aje.... tapi kalau nak bawak gi klinik, kompem kena daftar...ekekek

aku rasa kena orang yang betol2 pakar jawab soalan ko ni...aku ni pemelihara biasa2 aje...

hohohoho..susah nak jawab soalan ko....aku bukannya pakar sangat..tapi kalo sekali tengok kucing ...
katak_ungu Post at 26-7-2011 14:10

owh.takde la..kalau boleh nak kucing tu berdaftar...tak kesah kampung ke tak kan...tpi, still ada asal usul la kan...kucing bukan sekadar binatang kan..
aku ada tanya CFA pasal nak daftar2 ni....sapa penah daftar cats dia..maybe dorg tau berapa harga sekali pendaftaran...nanti kalau dah tau leh la aku maklumkan kat sini...masih deal2 dengan omputih CFA tu.ni logo dorg

...

maybe ada sapa2 pernah dengar persatuan kucing malaysia di mana kite leh daftar kucing kite?

setlh seminggu berulang ke vet
27/01/2011 Omel pergi jua tinggalkan haku....
die kena jangki ...
kilometrico Post at 27/1/2011 20:36

tumpang tanya, Omel ni kena virus ape eh?

kongsi.. jom..cite dulu.. gambo kendian..
k.. aku start bela kucing 2009 kot.. kucen besa ja.. stgh org panggei kucen kampung.. ms aku dok flat.. aku menyewa sorg2.. ate.. ade anak jiran bg aku bela anak kucen yg depa jumpak kt bawah.. depa nk bela.. mak2 depa tak kasi.. kucen tu betina.. aku name kan die 'miau miau'.. hehe.. pas 2 bulan bela.. bf aku plak (la ni hubby aku) dpt kucen jantan dr anak2 jiran gak.. aku xsempat kate 'no' .. bf aku da siap buh name kt kucen tu.. 'merah'.. die yg dpt.. aku la yg kene bela.. selang bape bulan plak.. p kg die.. ade kenduri kawen abg die.. aku jupe 2 ekor lg anak kucen kt pasor.. aku hangkut bwk blk gak.. hehehe.. da mcm rumah kebajikan plak kan.. kucen pasor tu.. yg besor (anak lgk tp saiz 4-4 ni beza2) 'hitam'.. kecik skali aku buh 'kechik'.. tp riwayat kechik x lame.. die mati bebrape minggu kemudian.. rs sbb xsesuai dgn susu kot.. sbb die mati pas minum susu.. cirit-birit n mati.. ish.. masih aku terbayang2 lg keadaan die ms tu.. sedih..

so tinggai 3 ekor.. 2 jantan.. 1 betina.. dr name 'miau2, merah n hitam'.. sudahnye aku biasekan panggei depa dgn 'kakak, abang n adik'.. aku.. plak 'mummy' bf a.k.a hubby aku 'daddy' ..aku bela depa dr besor tapak tangan dewase hingga obesiti.. haa.. dok flat kan.. aku kurung depa kt 1 bilik.. aktvt depa kt bilik tu.. makan-main-membuang-tido je.. tak sampai setahun.. sekor kucen tu da cecah 4kg.. huhuhu.. time sakit aku bwk g jupe vet.. dll.. makan plak.. sebulan 7kg frieskies kaler hijo punye.. kaler lain deme x lalu..

naik time kucen da pandai menggatai.. miau2 a.k.a kakak pun bunting.. ye la 2 jantan 1 betina kannn.. raye 2010.. miau2 melahirkan 4 ekor anak kucen.. 3 jantan 1 betina.. aihh.. ade gak betina tu.. adoi la.. yg tu pun aku bela gak.. xsampai ati la nk buang.. walopun mak aku hingaq.. k.. 3 jantan tu aku name kan.. tiger, black n montel.. yg betina aku name kan notti.. rutin hidup diteruskan.. bile aku blk je kg(cuti raye, kawen dan sbgainye).. aku akan upah sorg@2 membe aku utk tolong bg makan kt budak2 tu.. hmm..

pas kawen.. aku pindah dr flat ke rumah teres setingkat.. aku hangkut sume skali.. dok kt rumah bawah ni.. snang ckit nk bela.. letak je  ruang blakang umah tu.. yg penting.. makan depa tetap cukup di jaga.. sakit demam.. terus p klinik.. ms ni aku plak pegnant.. hmm.. mak aku bertambah hingaq la suh buang.. hubby aku(bf aku tu le) wat donno je.. terus bela.. hehehe.. kecian tau.. nak buang2 ni..

miau2 bunting utk kali ke-2.. kali ni.. anak die 3 ekor.. diberanakkan pd 20.03.2011.. jantina belum dpt dikesan.. selang 4 hari.. miau2 jupe.. sekor anak kucen newborn takde mak (24.03.2011).. die amik n bela budak tu.. dr segi bulu.. nampak mcm ank kucen siam.. ye kot.. kucen pun ade yg buang anak eh.. kucen aku plak yg baik ati amik n bela.. anak angkat tu aku buh name.. 'puteh'.. 3 anak miau2 .. 'montel jr', 'tompok' n 'stokin'..

selang lagik 3 bulan.. iaitu pd 23.06.2011.. muncul lagik 1 anak kucen dlm umah aku.. betul2 terkejut aku dibuatnye.. Notti beranak??? bile mase die bunting aku pun tak perasan.. naseb baik.. sekor je anak die.. tp rs mcm xcukup bulan pun ade.. (ade ke kucen x ckup bulan?) pasalnye.. ptg tu.. aku tersepak notti ms.. aku n die berebut nk masuk bilik.. kaki aku luke.. aku marah notti.. tp xsangke plak.. mlm tu notti terberanak.. terkilan gak aku.. sbb marahkan die.. kesian die.. aku luke kt jari kaki je.. die terberanak.. hm.. aku tak berani nak cite kt mak aku.. hhuhuuu.. hari ke-2 aku tgk ank kucen tu kaler coklat + putih.. aku terus buh name die 'miki' sempena name kucen aku ms skolah2 dulu.. mcm biase.. aku teruskan membela.. kucen2 lain2 aku buh kat blakang le.. ade gak yg pandai2 tu.. jalan n lepak kt area depan umah aku..risau wooo.. depan umah aku jln utame kt taman ni..miki je dok dlm ngan notti.. sbb miki kecik lg..

30.07.2011,pas isya'.. ms aku nak kua umah g gath membe tpt keje dgn hubby.. ape yg kitorng takuti.. tu da terjadi.. 'tiger' dijumpai mati kt bawah kete.. hmm.. nak kate ape lg dah.. da mati.. ms aku jupe tu.. die masih ade nyawe.. tp kalo nk bwk p klinik tu mmg tak sempat laa.. cume kmi sempat la.. dok kt tepi die.. dgr nafas2 terakhir die.. b4 die p.. sooo sad.. kitorng p gath pun lewat.. tak byk ckp terutama hubby.. sal die yg bela tiger since baby.. patut la sehari due nampak tiger manje sgt.. nak tido atas tgn.. atas riba.. cedey bile igt die.. sbb ptg tu aku marah die sbb.. die xmo makan.. upenye die da nk p.. myb die kene langgaq kt jln depan ni.. n lari mati kt umah.. kalo la aku kua awai.. mgkin msh sempat utk slamatkn die..b tanam die kt laman depan umah mlm tu gakk.

hidup diteruskan spt biase.. o lupe nk cite.. sjak dok umah cni.. kucen2 da pandai makan nsk.. x mcm dulu.. frieskies 24 jam.. la ni kalo bg frieskies pun depa tak pandang da.. depa lebih suke mkn nsk putih berlaukkan ikan rebus.. bile time bg makan.. kucen2 aku akan bertambah sekali gande..(termasuk kucen2 liar kt blakang umah tu.. terkadang tu.. kucen aku tak balik makan pun.. kucen2 liar tu je yg lebih.. xbg.. masuk umah.. payah pulak.. mcm ugut aje kan.. tp x pe la.. rezeki depa dpt org mcm aku kot.. hehehe..

arini.. ms nak bukak pose.. aku dgr bunyi anak kucen blakang umah.. tgk ikut tingkap.. aku nampak adik@itam (kucen jantan aku) tgh gonggong ank kucen (mcm newborn xpun sehari-dua da..) yg kebasahan dek hujan.. hmm... mcm si kakak jupe puteh aje.. bezanye kali ni.. kucen jantan yg jupe si anak tak beribu.. aiyoo.. tak tahu le aku nak kate ni 1 kebetulan.. rezeki @ masalah baru atau ape2 lah.. runsing juge aku.. ye laa... mane aku nak cari susu kt budak baru ni? mak2 kucen ni (miau2 n notti) mcm da xmo bela.. aiyoo.. baru perasan.. bdn die ade darah.. ade luke.. hubby da buh minyak gamat b4 die p keje td.. myb luke ms 'adik' bwk die td kot.. budak baru ni.. blum bleh bukak mate.. bdn pun lemah lagi.. tp saiz die same miki.. kesian aku tgk.. search2 kt tenet nak tgk ape patut aku bg die minum.. aku jupe la wall2 ni.. sudahnye td aku bg gak die minum air masak gune picagari.. cian.. dahage die..

k la.. sampai sini sj share aku ttg kucen2 yg ade kt umah aku ni.. akan datang.. tak tahu la aku mcmane.. mak aku ari2 col suh buang.. ye la.. aku pun due date hujung bulan depan.. mak risau effect kt baby aku t.. aku pun risau.. tapi xsampai hati nk p buang depa.. mcmane eh? agak2 korang kucen aku sume skali ade bape skang? hehehe..

Rate

1

mak aku ari2 col suh buang.. ye la.. aku pun due date hujung bulan depan.. mak risau effect kt baby aku t.. aku pun risau.. tapi xsampai hati nk p buang depa.. mcmane eh? agak2 korang kucen aku sume skali ade bape skang? ...
husna9 Post at 3/8/2011 23:41

apa kata neuter kucing2 yang ada sekarang? selain dari dapat mengawal bilangan kucing2 di rumah, ianya juga dapat menjadikan kucing2 husna sihat.

salam uolss....

anak ai lahir 13/12/2010.. sama bulan dengan wedding ai, 02/12/2010..

nie anak ai..

;)

Rate

1

kucing adik aku name bam bam dah beranak enam ekor.. adehhh..
14+6=20 :-)

Ini kucing liz.
Dia terjatuh dari tkt 7. Tak sangka ajal dia terlalu cpt.
Sy sedih sgt

died 15/11/11
never be forgotten
~Love Chemong~

Rate

1

Ini kucing liz.
Dia terjatuh dari tkt 7. Tak sangka ajal dia terlalu cpt.
Sy sedih sgt  

...
mix_chinese Post at 17-11-2011 15:12

sedihnye.. tgk muka dia yg comey tu lg sedih...

Reply 748# adabintang

bestnyer..... meriah rumah

Kisah Baby :'(

Saya ada 4 ekor anak kucing. Umurnya nak dekat sebulan. Sekor ni (baby) kurus sangat berbanding 3 ekor yang lain. Baby ni taknak menyusu dan asik tidur dan duduk diam je tak mahu bermain dgn yg lain. 3 hari takde perubahan. Then saya bawa ke Vet. Baby lemah sgt, tulang je rasa time dukung dia. Doc ckp takde apa, just kena paksa dia makan n bg susu tepung kucing. Time di Vet tu doc bg makanan yg lembik tu. Baby menjerit2 dgn bunyi nafasnya yg keras n mcm menangis. Doc bg baby jln atas meja, baby cuba nk jalan tp asik jatuh je. Lepastu doc bg mkn ubat cacing. Saya pun tk tahu apa punca baby jd mcm ni. Doc sarankan beli mknn lembik tu n susu tepung kucing. Saya pun belilah. 2 jam lps tu saya bg baby minum susu. Tiba2 bunyi nafas nya yg keras semakin menjadi2 mcm manusia yg mengalami asthma. Baby mcm tak dpt nak bernafas dan mengerang kesakitan. Baby cuba utk pejamkan mata tp tk bjaya dia asik 'merengek' dan mcm menangis kesakitan. Sedih hati saya tgk keadaan baby. Tak tahu ape yg dirasainya. Mak saya ckp mungkin perut angin sbb dia tak mkn ape2. Saya pun sembur minyak angin di jari saya n sapu di perut baby. Tp takde perubahan dia masih 'merengek'. Saya usap2 baby utk tenangkan n tidurkan dia, mata dia tertutup tp masih 'merengek' seakan nazak. Saya cium pipi dan kepalanya dgn hrpn esok dia akan sembuh. Pagi itu mak kejut kan saya dgn berita yg sangat menyedihkan. "Baby dah mati" kata mak saya. Hanya tuhan saja yg tahu perasaan saya. Saya lihat baby terbaring dgn mata nya terbukak sikit. Menangis saya tengok keadaan baby. Tp saya redha sbb kalau dia terus hidup, dia akan terseksa. Saya terus tanam baby kat depan rumah saya. Dan ibu baby juga tgk anaknya ditanam.

Itu saja yg mahu dikongsi

Rate

1

Kesian, aku paham perasaan pencinta kucing sbb aku sgt suke n syg sgt kt kucing, mkn pon aku xkisah kalau kucing aku share pinggan ngn aku..hehe..tp agak loqlaq la jugaks kan? Aku pon dh byk kali menanam kucing2 ku yg mati, ada yg eksiden, ada yg mati tua, ada yg sakit, ada yg kena gigit anjing.
Tapi paling ku ingat ialah aku ada kucing nama thunder, (kucing2 aku ni kebanyakkanya nama unik iaitu Cutee, Lightning,Thunder,Storm,Sky,Cloud,Speed) Ni kisah thunder la, masa tu die sakit n aku n makcik aku bwk gi vet n masa tu pulak vet dh tutup, aduss n keadaan die mcm sakit sgt n mcm nazak je, so dalam keta tu die pegang je jari aku mcm pegang tgn xmau lepas, aku ckp kt die sabar yea, esok pg2 kite pg klinik tp keadaan mcm x ok je n makcik aku ckp suh letak thunder tu kat dalam bilik air n suh aku p dok jauh2 n jgn tengok. Lama tu baru makcik aku pgil, rupanya die dah meninggal. Sedih sangat, masa tanamkan die tu aku mengangis la, tp tiap kali aku tanam kucing2 aku yg mati mesti aku sedih n nangis.

Rate

1