CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Nara_Gaara

ANNOUNCEMENT: Kongsi Kelahiran, Kematian, Birthday KUCING Anda Di Sini!

takziah kpd ko...arap ko tabah

takziah,bro......semoga aman dia di sana

Balas #1 atomenjery\ catat

takziah.....

takziah......

takziah.. hope ko tabah la ek...

Takziah,tom..

Follow Us
terima kasih atas ucapan takziah kawan2 semua....walaupun ia cuma haiwan, tp rasa kehilangan sukar sgt nak diluahkan dengan kata-kata...having a pet die is a very hard thing to deal with...

sedey sungguh le bace cite2 ni..maklum le dah lame tak masuk sinie..adesss siap nangis2 nie bace.. nk tanye le.. bape lame jangka hayat kucing2 kite..tk sanggup utk menghadapi sebarang kemungkinan.. utk yg kehilangan tu minta2 bersabo eek..

Reply #141 jezzebelle's post

kucing boocik yang paling lama hidup umor 19 tahun. tapi dah kira O.K.U la sebab telinga dah pekak, mata dah buta sebelah dan jalan pun dah senget jer...

tapi vet cakap kalau neutered cats hidup lagi lama sebab dorang jarang keluar berkelahi dengan kucing2 lain (yg mana bole menyebabkan dorang kena jangkitan penyakit dari kucing2 liar).

Reply #132 atomenjery's post

sedihnyer.....aku baru jer kehilangan kucing kesayangan aku n i know how u feel.. sabar jer la....

kucingku mati lagi...

Entahlah apa malang nasib tom...12/06 lalu Romeo tinggalkan tom, keesokan harinya pula (13/06) Kasim Selamat yg buta kedua matanya pun tinggalkan tom...Kasim nazak dan hembus nafas terakhir di tangan tom sendiri...Esoknya pula (14/06) kucing tom nama muzafar terkeluar dari sangkar....tak sampai 2 jam hilang, jiran sebelah rumah bawa pulang muzafar yg dah tak bernyawa lagi....jiran tu jumpa muzz kat semak dekat tepi jalan...tak ada kesan langgar...tp bila tom periksa seluruh badan muzz...di bahagian kepalanya lembik mcm diketuk benda berat....tom boleh terima kematian muzz...tapi tom tak boleh terima ada manusia yg sanggup membunuh kucing...tom lebih rela kalau org tu curi jer kucing pastu jual...at least dia leh dpt duit drpd dibunuh kucing tu....tak pe lah....tom yakin...suatu hari nanti org tu akan terima juga pembalasannya.....kesedihan tom belum berakhir...keesokan harinya lagi (15/06), tom kehilangan seekor kucing lagi...liza...belum sempat bw ke vet, liza dah tinggalkan tom...baru 2 hari tom perasan dia selesema.....Ya Allah...tom terima ini sebagai ujianMU...kehilangan  4 ekor kucing kesayangan tom dalam tempoh 4 hari berturut2 bukan sesuatu yg mudah untuk ditanggung...

[ Last edited by  atomenjery at 17-6-2008 10:33 PM ]

Reply #144 atomenjery's post

takziah diucapkan pada tom.... sedih 4 ekor kucing pergi dalam masa 4 hari ....

org yg membunuh atau mendera haiwan sememangnya akan mendapat balasan yg setimpal di akhrat nanti....

banyakkan bersabar ye tom..takziah.. ....

sedihhhhh

sedih gile... br pas nangis ni... baby kucing (cheq ngot) aku dah ningal...... dia aku kutip tepi jalan... tgh2 drive skali masok bawak kate.. ingat dah mati dah.. tup2 ade sihat je bawak kate.. kurus sangat..tp bulu cantek gilee... mmg dalan kurap la.. tp mmg cantek sangat...

dia kene flu malam tadi...kol 3 aku tgk di adah semacam dah... tadi pg bawak g vet.. doc kate flu.... mane la aku nak tau..slame ni kucing aku x penh kene flu..... x penah bela kucing punggutan... bawka balik dari vet je tgk dia cam dah sedih gilee jee.. dia tgk aku pastu aku letak box dia atas kusi.... aku g minum.... dah kekurangan air sbb nangis dalam kate agak nye.. skali my mum pgl cakap dah mati...cam sedih je aku dia nye last org yg dia tgk.......

sabar bnyk2 yek

sedih sangat.. ingat dia leh la idop lame.. ye aku kire cam kene slamatkan dari bawak kate ooo.. ingat dah langar dah.... skali dia idop 2 minggu je ngan aku....  tp bile pikirkan .. kire last 2 weeks dia arap dia happy laa... rase dia appy.. sbb mase amik memule kurus sangat.. pastu bg makan royal canine 4 baby cat... makan banyak sangat..mase memule datang umah tu dia x makan pape pon.. sehari x berak2..... kosong betol poyot dia... 2 minggu dah gomok.... pastu happy sangat.. bawak dia kuar dari cage dia dia lari2 kejo ikot je bontot aku.... g dapo ikot g depan ikot..tp x le campo ngan kucing lain.. sbb dia ade kurap so kene tgu dalam 1 bulan agi br boleh inject ilangkan kurap.... skalix sempat pon....

yelah....bnyk2le bersabo...

meh sini bub nak lap ingus bg..................

Reply #5 bubpallo's post

hahahaha x de la sampai mukus2 kaurrr....(control cun sekejap sambil g caik tisu)....

tp camseram pon ade gak.. tetibe tadi aku denga cam ade baby kucing nangis.. terus aku g caik .. tp x jumpe.......

x sempat pon nak amik gambo dia.. aku ingat nak amik mase dia dah bersih n lawa.....muke cute sangat.. mate gray ala2 nak ke blue.....