CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: arisahiga

sesiapa ada contact number pawang orang asli

Reply 1# arisahiga

Sila jawab balasan PM segera...

apalah mazhab macam nie. Mengambil khidmat bomoh sakai sebenarnya mengambil sekali pendamping jin ilmu sakai kedalam diri yang meminta khidmat. Memang usaha perlu usaha tetapi usaha tu mesti betul dan tidak mensyirikkan Allah.

Bomoh sakai pakai jin, secara tak langsung TT tengah meminta bantuan jin dalam menangani masalah jin. Tak jadi cara macam nie, mendekatkan anda dengan syirik.

adik seguru saya, wife dia (seguru jugak) lagi teruk kena, kena ilmu minyak dagu dari siam.  Dia dan wife dia settlekan sendiri aje. Tak perlu nak carik tok cha untuk berlawan ilmu tok cha. Kita nie manusia, khalifah...memang ada cara nak kalahkan ilmu sihir nie tanpa guna sebarang bantuan jin.

untuk pengetahuan semua, ilmu sihir or bathil siam adalah yang paling ampuh dalam ilmu hitam or sihir nie. Second baru sakai. Kalau siam pun boleh disettlekan dgn mudah, apa lah sangat ilmu bomoh sakai...
wallahu aklam..

Rate

1

03-7890789.....
Tu no Darul syifaa'.....sila berurusan di sana...
jazaa Post at 21-4-2012 11:32

mencari rawatan dalam perubatan islam lagik bagus...  sebab guna ayat2 al-quran...  insya Allah...

mmg kadang kadang ada kes yang OA lebih tahu buat dan pastinya OA juga yang serasi ubat..
Soalnya i ...
ariapersanta Post at 24-4-2012 11:18

jawapan ni paling cool..

kekadang org tak faham..org yg ada masalah jgn ditambah lagi dgn masalah..
nak nasihat pun biarlah cara yg elok..

penah g rumah OR . dia belA ayam dalam
rumah. dah macam reban pulak aku tengok.
bukan nak menghina tapi memang gitu cara
hidup dia.
anji g pun bebas dalam rumah. living nature
katakan

ko simbah petrol, kasik bakar saja.........

bomoh pung leh mampus skali...! {:thie ...
Acong Post at 23-4-2012 18:40

haha. nanti kena masuk lokap. xmo...

Follow Us
contact Tok Belagak.....!
Acong Post at 23-4-2012 18:41

macam pnah dgr. tp orang kate, mahal sgt pulak

jgnla tt g cari oa jugak
mcm menambah penyakit yg sedia ada je
rsnyer rawatan cara islam la yg pal ...
malaygirl Post at 24-4-2012 10:10

trima kasih utk ajaran tu. inshaAllah saye akn buat

mmg kadang kadang ada kes yang OA lebih tahu buat dan pastinya OA juga yang serasi ubat..
Soalnya i ...
ariapersanta Post at 24-4-2012 11:18

pengisian batin sendiri? maaf. tolong beri pencerahan. xpaham..

Reply  arisahiga

Sila jawab balasan PM segera...
rdzaccess Post at 24-4-2012 20:01

maaf lambat. da reply pm da..

jawapan ni paling cool..

kekadang org tak faham..org yg ada masalah jgn ditambah lagi ...
adidas2010 Post at 25-4-2012 01:08

thanks utk ayat terakhir tu

Reply 49# arisahiga

maksud saya belajar lah ilmu agama untuk mendekatkan diri kita dengan Allah , mapabila kita dekat dengan Allah maka doa kita barulah bertaraf tinggi ...isi lah batin itu dengan Zikrullah dan keimanan Haqqul Yaqin bahawa tiada sesuatu pun yang telah , akan dan sedang terjadi melainkan dengan izin Nya jua.
Mengenai persoalan TT
1. TT di izinkan Allah untuk pulih sekiranya dirawat , persoalan nya ialah adakah TT pasti orang yang menyihir TT akan biarkan TT begitu saja?
2. TT Berjumpa tok batin OA dan membatalkan segala ilmu yang dikenakan pada TT dan pendinding orang yang kenakan TT , selepas itu pastikah dia tidak mencari lagi orang lain untuk membuat pendinding dan penunduk yang baru?

Saya pernah berhadapan dengan kes seperti ini yang mana si pesakit telah berubat ...lepas tu baik  penyakit datang lagi berubat lepas tu baik ...selang sebulan dua penyakit datang lagi... begitulah selama hampir 15 tahun.
ini berlaku kerana PUNCA penyakit tidak ditangani dengan baik.
Bagi perawat dan bomoh 'RM' kes seumpama ini adalah 'lubuk rezki' mereka akan rawat sampai pulih dan biarkan sahaja , kerana pastinya pesakit akan datang balik sebulan dua lagi.

Jadi motif disebalik segala keterangan ini ialah
1. Pergi berubat
2. Carilah pendinding diri setelah pulih seelok2nya pendiding dari ilmu yang direhdoi
3.

Rate

1

apalah mazhab macam nie. Mengambil khidmat bomoh sakai sebenarnya mengambil sekali pendamping jin il ...
800wg Post at 24-4-2012 22:40

Hehehe, aku setuju dgn pendapat ko nih... Tapi yg selalu jadi masalah adalah, 'TAK RAMAI' org2 yg mampu mengubati tu yg ikhlas nak ubati... Tapi tak salahkan diorang gak ar sebab kadang2 kita terpaksa bertarung nyawa masa nak mengubati tu... Sebab tu, kalau kena kat ahli keluarga sendiri, mmg kita sanggup bantu... At least kalau kita mati pun, demi menyelamatkan darah sendiri, btol tak? Then ada gak yg mengaku pengamal perubatan islam, tapi cas mahal2... Apa semua org sakit tu mampu ke nak bayar ribu2 bagai? Hehehe, aku ckp based on pengalaman aku sendiri... Yang pasal kawan ko tu, apa kata ko cuba pujuk dia cuba ubati TT ni? Aku gerenti mesti dia tak nak... Aku pun penah gak hampir2 hilang nyawa sebab niat nak bantu seorang hamba Allah yg kena sihir... Alhamdulillah kitorang dua2 selamat n Allah panjangkan umur... Sejak tu aku dah tak berani nak pandai2 tawarkan diri nak ubat org...

Rate

1

Reply  budakgraphic

yang penting nawaitu kita? maaf...statement ni xbetul sama sekali.dlm  ...
misslivina Post at 24-4-2012 19:17

Hehehe, semua org bebas memberikan pendapat... Dosa pahala itu urusan DIA... Kita takde kuasa nak jatuhkan hukum tu... Bila tak kena kat diri kita sendiri, kita takkan paham apa yg TT rasa... Mmg setakat nak marah nak kutuk tu tak susah... Aku dah pernah lalui apa yg TT lalui tu... Bila TT jumpa pawang org asli tu, tak semestinya dia kena ikut apa yg pawang tu buat... Dalam satu kes yg aku pernah tgk, pawang tu just 'berbicara' je dgn jin yg dihantar oleh pawang jahat tu, n cuba pujuk menda tu keluar drpd badan si pesakit... Lepas tu tok batin tu suruh pesakit tu pergi jumpa ustaz mana2 n minta pendinding... Orang Asli pun tau hormat agama kita... Sedangkan dlm Islam pun kalau dah darurat diharuskan kita makan daging babi (sekadar cukup utk hidup, bukan makan sampai kenyang)...

Rate

1

Reply 34# sinbet

Sohih lagi meyakinkan saudara

Reply 54# budakgraphic
memang hanya Allah yg berhak menjatuhkan hukum & tentukan dosa pahala. tapi kalau dlm QUran dah terang2 ada sbg pedoman, rasanya sbg manusia yg mempunyai akal fikiran, kita boleh guna sbg panduan dlm hidup. surah al-baqarah ayat 102 dah ada depan mata sbg panduan. awak boleh buka tafsir quran & hayati ayat tersebut. berkenaan pengalaman, saya pun bukan bercakap kosong. saya pun pesakit bomoh sakai selama berbelas tahun. saya tahu betapa sengsaranya yg tt rasa. mungkin tt cuma diperbodoh-bodohkan dan habis duit. saya dah rasa lebih drpd tu. jadi jangan anggap saya bercakap tanpa fikir apa yg tt alami. berkenaan darurat, memang islam itu fleksibel. tapi kita kena faham maksud darurat yg sebenar. adakah keadaan tt sekarang dah masuk kategori darurat? saya xfikir mcm tu. tt akan berada dlm keadaan darurat bila semua perawat islam kat malaysia dah pupus. selagi ada perawat islam, selagi tu tt ada pilihan utk mencari rawatan secara yg betul. memang anak adam suka memperginakan perkataan darurat utk menghalalkan sesuatu yg haram dlm islam. sejak zaman nabi lagi darurat dah disalah guna. memang semua org ada hak utk bagi pendapat, tapi sbg hamba allah saya punya kesedaran utk membetulkan mana2 pendapat yg saya rasa lari dari landasan islam. katakan kalau tt membaca pendapat awak& terus decide utk jumpa bomoh org asli, bjkankah awak dapat sahamnya sekali? berpesan-pesanlah kepada kebenaran.

Rate

1

maaf tt, panjang lebar pulak saya membebel kat rumah tt. maaf momod.

bomoh asli pun ada yg islam la

Kalau anggap mereka berhantu jin, perawat islam kat msia nih pun tak kurangnya jin jun july tuh...

Qarin tu jin kan?

Reply 58# hantukiller

wak, kalau bomoh org asli yg islam tu lain cite lah. pasal perawat islam yg pakai jin, yg ni miss nak tanya kat wak. mcm mana kita nak detect? ada jugak yg konon baca ayat quran tp pakai jin jugak?

Post Last Edit by jazaa at 26-4-2012 10:26

Reply 56# misslivina

Miss....saya pernah dengar soal jawab dengan ustaz di radio....
Salah seorang penanya bertanya,-"boleh kah kita berubat dengan perawat bukan Islam?....."
Jawab ustaz tersebut- "Boleh selagi dia tidak menggunakan benda-benda yang haram.  Macam kita pergi ke doktor yang bukan Islam. tak salah kan?"....

Entahlah....dalam kes saya, bila saya jumpa perawat, tak kira ustaz ke atau bukan ustaz, sya anggap mcm saya gi klinik je....beliau ada kepandaian dalam bidang beliau....mcm doktor, tau ubat apa yang nak di beri tapi yang menyembuhkan tu Allah.

Wallahualam....