CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: arisahiga

sesiapa ada contact number pawang orang asli

Reply 58# hantukiller

salam tuan hantukiller,
lama tak beraksi? Alhamdullilah tuan dah kembali. Saya ada kes terbaru..bukanlah kes saya...kes yang direportkan kpd saya. Perawat islam dari perubatan islam yang tersohor diganggu jin pendamping ilmu perubatan islamnya. Saya dah referkan terus kepada ustaz mail.

dah 2 kes saya jumpa perawat islam nie, solat aje...ada dengar makmum (jin khadam) mengaminkan solat dibelakangnya. Lepas tu hampir2 gila isim macam saya sebab jin tu dah kacau pemikiran.

Sukar orang nak percaya benda macam nie. Perawat islam dari perubatan islam tersohor gunakan jin untuk melawan jin.

Wallahu aklam..

Rate

1

SALAM. terkadang saya rasa mcm dah kurang sgt orang yg arif dlm bidang alam halus ni. pada zaman dulu2. saya pernah jumpa guru yg alim. dia seorang guru. dia takde kelas2 nak ajar ni. siapa yg sanggup tunggu jauh mlm, insyaallah ada sedikit buah tgn nak dibawa balik.

kesahnya suatu mlm saya tgk dia merawat seorang perempuan separuh umur. perempuan ni disihir. dah berubat dan katanya berpuluh ribu habis. hingga lah ke OA sekalipon. tak jugak selesai.

mlm tu saya tgk tok guru ni dah agak letih juga memandangkan usianya yg sudah tua. namun dia tidak pernah mengecewakan tetamu yg dtg. dihidangkan air minum. diberi mkn. dilayan. walaupon sgt keletihan.

maka masuklah sesi merawat. sekejap saje jin dah masuk. ketawa terbahak2. lagaknya sgt kurang ajar. namun guru itu hanya sinis memandang wajah perempuan itu yg sudah bertukar garang.

disuruh keluar dan balik pada tuannya sebagai amaran. namun diketawakan. selepas seketika, wajah perempuan itu bertukar ketakutan.

saya lihat guru itu tidak tekumat kamit pon. kononnya saya nak dgr juga ape yg dibaca. namun guru itu hanya diam shj.

ketakutan perempuan itu sehingga duduk peluk lutut sambil menggeleng2 kepala dihujung penjuru bilik.

tiba2 perempuan itu bertukar garang semula. jin lain pulak dah masuk. kononnya ketua dari segerombolan jin yg dtg menyihir perempuan itu.

ketika itu guru ini mengarahkan jin itu bawa pulang semua jin2 itu. namun tidak diendah. malang sungguh jin yg kononnya ketua jin2 tu. jin itu tiba2 meraung sampai urat lehernya tegang. mcm disentap. separuh nyawa jin tu meraung. sampailah seolah2 jin itu mati. maka berakhir episod segerombolan jin.

perempuan itu dibiarkan shj dipenjuru bilik. suasana jadi hening. tiada org yg bersuara. sebentar kemudian, perempuan itu tiba2 duduk seperti seorang pertapa. yg ini roh bomoh yg menyihir dtg sendiri.

kenapa roh bomoh yg dtg? sebab dia dpt tau konconya mati.

lagak garangnya. dgn sombong dia bersuara. ''siapa kau?''

guru itu suruh dia diam. lagilah bertambah marah si bomoh. guru itu kata, 'engkau tidak layak bersuara'...... disaat ini, guru itu mula mendekatkan diri dgn perempuan itu sambil memandang matanya yg garang. serentak itu roh bomoh itu bersuara lagi.

bomoh- ''tolonglah lepaskan aku''.....

guru- '' engkau dtg sini nak buat ape?''

bomoh - '' tolong, lepaskan aku''

guru- '' sekarang engkau panggil guru engkau dtg, aku perintah''

bomoh- '' guru aku dah lama mati''

guru- '' aku tak peduli, engkau mmg nak mati. engkau sihir perempuan ni utk dpt duit ye? sekarang engkau rasakan......''

perempuan itu menjerit lagi sambil mohon dilepaskan. roh bomoh itu telah dikunci. tak dpt balik dah. akhirnya setelah diasak berkali2 sampai hampir2 dibunuh, barulah bomoh itu beritahu siapa gurunya dan jemput sendiri gurunya dtg.

gurunya si bomoh ni ilmu setan juga. tp kenallah dia akan guru yg alim ni siapa di dlm alam mereka. tak banyak bincang. cuma guru yg alim nih menyruh guru setan tu sendiri bersihkan ape yg muridnya buat.

tak lama tu, sedarlah perempuan tu. diberi minum air. dan dibaringkan utk berehat. guru yg alim pon tinggalkan bilik utk bersama yg lain di ruang tamu. perempuan itu tidur sekejap dan bangun.

berceritalah dia tentang rupa jin, bomoh dan guru bomoh tu. dpt dirasakan betapa dahsyat permainan bomoh setan tu. perempuan itu juga nampak perbuatan guru bomoh tu mengambil semua jin2 yg dihantar.

begitu ringkas perubatannya guru yg alim itu. tanpa perlu dipegang pon perempuan itu walaupon semasa dirasuk jin dan bomoh. tak sempat meronta dah direnyuk2. tak sempat lari dah diikat. tak sempat pon nak keluarkan ilmu setannya.

motif saya ceritakan disini, carilah org yg alim. seorang yg warak dan sentiasa solat berjemaah. hidupnya ringkas. tidak terlalu menonjol diri. dtg ke rumahnya mcm tetamu besar. dihidangkan air dan makan. tidak lokek beri nasihat. cuma tahanlah jika ditegur. tegurannya, sgt bernilai.

jgn cepat putus asa. buatlah hajat kpd Allah. ditunjukkan jalan. ramai org yg boleh membantu. walau ketika kamu tidur. mereka dtg bantu.

para2 wali sentiasa berdoa. berzikir. tak salah minta mereka doakan kamu.

jgnlah minta doa dari org yg tidak diketahui ilmunya dan dilihat solatnya. pergilah kepada cahaya. disitu ada petunjuk. insyallah.

Rate

1

macam pnah dgr. tp orang kate, mahal sgt pulak
arisahiga Post at 25/4/2012 08:50
org kata terus ko percaya? mmg baguih laa pemikiran ko nie...!

maaf tt, panjang lebar pulak saya membebel kat rumah tt. maaf momod.
misslivina Post at 25-4-2012 14:55

eh, jgnla mintak maap. sume org bebas bg pandangan masing2 kat cni

org kata terus ko percaya? mmg baguih laa pemikiran ko nie...!
Acong Post at 25-4-2012 23:49

da check sendiri da. mmg mahal. saye xberduit sgt,, saye xmampu. maaf ye..

Reply  hantukiller

salam tuan hantukiller,
lama tak beraksi? Alhamdullilah tuan dah kembal ...
800wg Post at 25-4-2012 21:45

"Perawat islam" di ganggu khadam/jis islam sendiri...ramai yg tak percaya tapi itulah kenyataannyer..mula2 merasa mcm ade org mengaminkan fatihah dlm solat mesti ade rasa seronok kan kan kan..lama2 bende tuh bertukar jadi mengganggu, solat tak seronok, jadi pemalas,pemarah,tak leh di tegur,...dlm tak sedar diri dah dikuasai oleh iprit2,dan jin2 huhuhu..

Follow Us
SALAM. terkadang saya rasa mcm dah kurang sgt orang yg arif dlm bidang alam halus ni. pada zaman dul ...
InspekterZ Post at 25-4-2012 23:27

semoga kiter semua selalu dlm lindungan Allah..aminnnn

Reply 58# hantukiller

salam tuan hantukiller,
lama tak beraksi? Alhamdullilah tuan dah kembali. Saya ada kes terbaru..bukanlah kes saya...kes yang direportkan kpd saya. Perawat islam dari perubatan islam yang tersohor diganggu jin pendamping ilmu perubatan islamnya. Saya dah referkan terus kepada ustaz mail.

dah 2 kes saya jumpa perawat islam nie, solat aje...ada dengar makmum (jin khadam) mengaminkan solat dibelakangnya. Lepas tu hampir2 gila isim macam saya sebab jin tu dah kacau pemikiran.

Sukar orang nak percaya benda macam nie. Perawat islam dari perubatan islam tersohor gunakan jin untuk melawan jin.

Wallahu aklam..
800wg Post at 25-4-2012 21:45
Aku rasa aku tau sapa perawat islam tu, antara yg amat tersohor namanya kat msia ni... .. dan memang dia dan seluruh ahli keluarganya pun dah dijadikan 'makanan' jin jin dampingan siperawat tersebut yg kebanyakkannya dari jenis ifrit. Tetapi sayangnya selama ini beliau tak mengetahui dirinya merawat dibantu oleh si ifrit tu semua, sebab terlalu yakin dengan ayat yg dibaca ketika merawat, lupa pada tuan punya ayat.

Moga ustaz mail dengan izin Allah mampu membantunya, inshaAllah

"erawat islam" di ganggu khadam/jis islam sendiri...ramai yg tak percaya tapi itulah kenya ...
gammbir33 Post at 26-4-2012 08:59
banyak kes sebegini berlaku tt, banyak!!

SALAM. terkadang saya rasa mcm dah kurang sgt orang yg arif dlm bidang alam halus ni. pada zaman dul ...
best la baca kisah ni

motif saya ceritakan disini, carilah org yg alim. seorang yg warak dan sentiasa solat berjemaah. hidupnya ringkas. tidak terlalu menonjol diri. dtg ke rumahnya mcm tetamu besar. dihidangkan air dan makan. tidak lokek beri nasihat. cuma tahanlah jika ditegur. tegurannya, sgt bernilai.

jgn cepat putus asa. buatlah hajat kpd Allah. ditunjukkan jalan. ramai org yg boleh membantu. walau ketika kamu tidur. mereka dtg bantu.

jgnlah minta doa dari org yg tidak diketahui ilmunya dan dilihat solatnya. pergilah kepada cahaya. disitu ada petunjuk. insyallah.InspekterZ Post at 25-4-2012 23:27

sgguh terkesan di hati dgn cerita tuan inspekterZ ni...

Reply 62# InspekterZ

teringin nak jumpa orang macam tu

Jawab ustaz tersebut- "Boleh selagi dia tidak menggunakan benda-benda yang haram.  Macam kita pergi ke doktor yang bukan Islam. tak salah kan?"....jazaa Post at 25-4-2012 21:41

assalamualaikum kak Jaza..o..kat sini yang akak maksudkan ye...baru pasu jumpa jengah..

tapi, kak...pada pasu..kalau kita nak berubat pun, kita kena tahu juga batas-batasnye...
tahap mana yang boleh, tahap mana yang harus kita tinggalkan...
tapi, tak boleh putus ikhtiar..
perawat ni macam-macam kaedah dan cara..
bila kita diduga dengan sihir atau sebagainya, kita sebagai pesakit...tak nampak jalan nak berubat dah..ikut aje lah orang usung ke mana...

jgnlah minta doa dari org yg tidak diketahui ilmunya dan dilihat solatnya. pergilah kepada cahaya. disitu ada petunjuk. insyallah.

pasu amat tertarik dengan pendapat yang ini...ada betulnya....
cuma belum sampai tahap didamping wali...dan...tak mampu rasanya didampingi...
jaga solat aje lah....

Reply 73# pasuoren

Tu lah pasu.....
Sbb tu akak kalau berubat jarang yang menjadi....orang lain ok je pulak....

Reply 52# ariapersanta

waaa dapat tacang ... hehehe tq MoD

Reply  budakgraphic
memang hanya Allah yg berhak menjatuhkan hukum & tentukan dosa pahala. tapi ka ...
misslivina Post at 25-4-2012 14:53

Hehehe, saya suka pendapat awak nih... Tapi kadangkala berkata-kata mmg lebih mudah berbanding melakukannya, kan? Memandangkan awk dah pernah ada pengalaman, apa kata awk syorkan kepada TT tempat org yg merawat awak tu? Memang kita perlu baca al-quran... Sebab kita ada akal, Allah berikan sesuatu yg tersurat disebalik yg tersurat dlm al-quran tu... Bab2 akidah, dosa, pahala bagai nih, siapalah kita untuk judge, kan? Sedangkan nabi s.a.w pun takde nak jatuhkan hukum sesuka hati kepada umatnya, kan? Saya tak sangkal statement awak nih, tapi saya letakkan diri saya di tempat TT... Mmg org lebih byk yg berbunyi, tapi dlm ramai2 yg berbunyi tu, berapa kerat je yg ikhlas nak membantu? Itulah kelemahan umat Islam zaman sekarang nih... Renung2kanlah ye? Mcm yg saya terangkan sebelum nih... Tang mana yg berdosanya kalau kita just minta bantuan tok batin org asli utk 'memujuk' makhluk halus tu keluar drpd badan TT? Bukannya TT perlu buat apa2 upacara khas pun, kan? Makhlus halus ni pun mcm manusia gak, ada bangsa2 tertentu... Bukan semua makhluk nih paham semua bahasa...
Contoh perumpamaan yg saya boleh bagi adalah seperti kereta... Kita anggapkan seperti begini:

Awak ada kereta Peugeot. Tetiba satu hari kereta tu rosak. Tempat pertama yg awak akan fikirkan adalah BENGKEL. So, bila sebut bengkel, kita kena ar spesifik, kan? Bengkel motor pun namanya bengkel jugak, kan? Sama ar juga dgn kes TT, dia cuma nak cari tmpt @ org yg boleh bantu memulihkan dia. Then tiba bab bengkel lak, bukan semua bengkel kereta yg ada kemahiran nak repair keta peogeot... Maknanya bukan semua pengamal perubatan yg mampu nak sembuhkan penyakit TT nih... Maka akhir sekali, pasti awak akan pergi cari bengkel peogeot, sebab diorang mmg pakar dlm bab kereta peugeot ni, kan? So, begitu jugalah dgn kes TT nih... Bila dia pergi berubat dgn tok batin tu, bukanlah bermaksud dia nak convert ikut agama diorang, kan? So, paham maksud saya?

OA atau orang asli... yg jadi tok moh nye dipanggil tok batin..

emm pengalaman aku masa kecik2 dulu...(nak cakap muda2..skrg aku still muda agi )

tok batin ni makan kiri kanan.... dia laa yg ambik upah dr org utk buat kita..pastu bila kita
g jumpa dia.. dia laa jugak yang rawat kita... so berhati-hati laa yek klu rsnya nk juga jumpa OA ni..

Reply 62# InspekterZ

terror giler...payah nk jumpa....org alim zaman dulu mmg mcm nikan, dia tenung jer syaitan tue, terus takut ,kat mana tempat   
    tue?

Reply 76# budakgraphic

xpelah....setiap org ada kefahaman masing2 & kita kena hormat pendapat semua org. lagi pun at the end of the day, tt jugak yg akan decide siapa yg dia pilih utk merawat. ramai yg dah bagi pendapat kat sini & pandai2lah tt nak menilai mana yg baik & mana yg buruk. apa2 pun sama2 kita doakan semoga tt cepat sembuh.

Reply  budakgraphic

xpelah....setiap org ada kefahaman masing2 & kita kena hormat pendapat ...
misslivina Post at 26-4-2012 15:13

yup... sgt2 setuju dgn statement awk tu...