CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: baby_shelby

Rita Rudaini tuntut tunggakan nafkah

Close [Copy link]
Reply 1995# martiena

duduk rumah diam2?diam2 ubi berisi wei..

aku baca kat beutifoolnara...sian rr...org salah anggap ingt dia terhegeh2 nak kat si AZ...dia cuma nak mempertahankan hak wanita je...tol la..apesal tetibe nak ceraikan dia..bincang pun tak..dah lah tak balik umah..pastu tetibe kena cerai..kalo aku pun curious...mmg kambing gurun la az ni...

teha, yg ni ke?

sumber :http://beautifulnara.com/

Abang Nara pasti ramai yang keliru dengan tindakan Rita Rudaini yang memohon alasan kukuh diceraikan daripada suaminya, Aidil di mahkamah baru-baru ini. Ada sesetengah komentar yang menyatakan kalau nak bercerai, cerai sahajalah. Tak perlu nak minta alasan apa bagai. Semua persoalan anda telah pun dijawab oleh Rita di dalam BiPop semalam.

Berikut ialah soalan dan jawapan yang telah diterbitkan di dalam BiPop semalam:-

BIPOP: Cuba jelaskan apa yang berlaku? Sebelum ini, Rita seolah-olah tidak sanggup meneruskan kehidupan sebagai isteri Aidil, tapi lain pula yang berlaku di Mahkamah Syariah.

RITA: Saya nak perbetulkan kenyataan yang keluar sebelum ini. Mungkin ramai salah faham. Bukan saya tidak mahu bercerai, tapi saya mahu ikut prosedur dan undang-undang Islam yang ditetapkan, barulah boleh melafazkan talak. Ini nak bercerai tapi tiada perbincangan dan alasan kukuh, bagaimana? Sebagai isteri dan wanita, saya mahu mempertahankan hak saya. Saya tidak akan membiarkan suami menceraikan saya sewenang-wenangnya tanpa alasan kukuh. Bercerai tanpa alasan, itu tidak adil buat saya dan anak-anak. Ingin nikah cerai boleh dibuat main-main ke? Bukan senang nak bercerai, kita kena ikut prosedur yang ditetapkan, bukan main tinggalkan begitu, buang macam sampah bila sudah benci. Setiap orang ada maruah dan harga diri, begitu juga saya. Dulu ketika mahu berkahwin pandai memujuk rayu, ajak berkahwin di Songkhla, Thailand, tapi bila tidak mahu campak saya macam tu saja!

BIPOP: Ada yang anggap Rita seolah-olah main tarik tali?

RITA: Soal rumah tangga dan maruah, saya tidak sanggup main-main, apatah lagi membabitkan masa depan saya dan anak-anak. Saya malu apabila berita saya enggan bercerai terpampang di dada akhbar. Peminat, saudara mara dan kawan-kawan tidak berhenti bertanya, mereka tidak faham. Saya sudah jelaskan, negara kita ada undang-undang. Kini saya menunggu mahkamah memberi tarikh lain untuk kes yang tertangguh.

BIPOP: Rita masih sayangkan rumah tangga yang hampir berkecai?

RITA: Saya pandang wajah anak-anak Airit Rayyan Rizqin, 4 dan Airit Qaqa Arjuna, 1. Saya juga kena utamakan perasaan mereka. Kalau ikutkan, hati saya sudah hancur, perasaan saya sudah lama melayang pada suami. Saya semakin tawar hati ketika suami memfailkan perceraian di Seremban Negeri Sembila ketika saya sarat mengandungkan Arjuna tahun lalu. Sampai hati kan? Ketika says sarat mengandung, suami nak buang saya dan Rayyan begitu saja dalam hidupnya. Tapi saya terima Aidil semula kerana dia pandai memujuk dan ingin berubah. Saya terima ketika itu apabila terkenangkan Rayyan masih kecil dan anak dalam kandungan. Saya pernah beritahu Aidil, saya sudah tiada perasaan terhadapnya, saya menerimanya kerana anak.

BIPOP: Khabarnya Rita dan suami tidak pernah berbincang sejak suami keluar dari rumah kira-kira empat bulan lalu. Betul ke?

RITA: Ya, suami keluar begitu saja tanpa berbincang apa-apa. Sebagai isteri saya juga nak tahu apa punca saya diceraikan. Suami cakap tidak serasi ketika ditanya di mahkamah, tapi kenapa dia beriya-iya memujuk saya terima dirinya semula tahun lalu? Suami sampaikan terpaksa meminta tolong ibu bapa dan saudara mara untuk memujuk saya. Kami berkahwin bukan setahun, tapi lebih empat tahun. Bagi saya, suami mempermainkan ikatan perkahwinan ini. Saya terima takdir Tuhan, apa yang tertulis. Saya reda, apa yang berlaku sudah diatur Allah. Kes permohonan cerai yang tertangguh, itu juga urusan Allah., bukan saya yang mengaturnya. Kalau datang dengan niat tidak elok, Allah tidak akan mengizinkannya.

simple jer... sah atau tidak pernikahan itu? islam xlarang ko kene nikah dlm negara je br sah  ...
MengkuduMasam Post at 4-5-2012 05:19 PM

ooo...kalo mcm tu, pasni mangkuk2 mane dok ulangtayang citer menikah kt siam tak sudah2,

KOMPOM MULUT SYIAL kan?

betulla ape yg rr buat tu..cume xsmue org taw yg isteri pong ade hak bile bercerai..bukan la bile rr buat cmni rr saje nk tangguhkan n biar kes ni meleret..die cume nk perjuangkan hak die..klu kite masuk penjara pong, mesti kite nk taw ape sebabnyer..mane bley tros masukkan kite dlm penjara tnpe sebab..

ha, ni aku tepek dr utusan malaysia online :

Rancangan Semanis Kurma melencong           

RANC ...
toet2meoww Post at 7-5-2012 10:26

kite tggu ler..
kot2 mggu dpn jemput Rita plak...
pastu mggu dpn lg, jemput AZ plak...hihihi

Follow Us
Reply 2006# Are_keW

hoh, klu da cenggitu baik tukar tajuk program..bukan semanis kurma tp sepahit hempedu..

sbg seorg pompuan/isteri i support u rita....gunakan hak anda dgn sepenuhnya......

Reply 2001# toet2meoww

ini ubi bkn sebarang ubi.ini ubi sedap dimakan waktu ptg.hujan sejukkk jah,...........cicah plak ngan kelapa parut.......
mabelesss..............

dear sis,be strong. my nenek pun bercerai dengan my late atuk, tapi dapat besar kan 7 org anak dgn sempurna. tuntut ape2 yang boleh dituntut dan tegakkan keadilan.

Reply 2009# martiena

uols selera nk mkn ubi ni?biar betik..uols taw kan ubi yg iols ckp ni merujuk kepada ape?beside, iols bukan setakat makan, tgk pong iols xlalu..takot keracunan..nnt iols dpt penyakit suke melaga2kan org plak..

Reply 2011# toet2meoww

woooo....ubi yg uols maksudkan tu iols x selera hoccay..........

Post Last Edit by toet2meoww at 8-5-2012 12:47

Reply 2012# martiena

tu la..igtkan uols da buang tebiat nk mkn ubi yg dah sah2 taw beracun..

Reply 2013# toet2meoww

hehe............ skang xleh nk mkn sebarangan ,.......sbb ubat dah dilarangkan kan........  

Reply 2014# martiena

uols nangis sbb ubat ke? @ sbb xdpt topup kedit lg?..

Reply 2015# toet2meoww

2 2 kekdahnya......

Reply 2016# martiena

bertabahla sahabat berharta ku..urm, bek to topik jap..

psl kes rr minx trgkan psl die kene cerai tu, klu ikotkan byk ppuan xtaw hak2 dorg bile bercerai..mcm iols pong, klu rr xbuat cenggini, smpai bile pong iols xtaw yg kite bley minx cmtu klu somi tbe2 nk ceraikan..at first iols bace kat paper psl ni, iols igt rr saje nk tangguh2kan kes..nk buat aidil susah ati..tp bile iols pahamkan blk, rupe2nye mende tu mmg bley dibuat..dan mmg ade pong dlm undang2..cume yela, xde pendedahan..tu yg xamek kesah..elokla rr buat cmni..at least pade mane2 yg xtaw tu n mengalami nasib yg serupe dgn rr, sile perjuangkan hak2 anda..minx nasihat dr pejabat agama ttg hak2 anda..jgn plak bile laki nk cerai, nangis meratap sebulan due sbb dok pikir ape slh dorg bile diceraikan tnpa alasan munasabah..

Reply 2017# toet2meoww

kalo bab tuntutan tu mmg blh....tpi bab nk kepastaian punca knapa nk ceraikan iols pon baru tau........
mcm tuntutan tu, kire silap aidil la dia x bape pandai sbnarnya.......dia terperangkap dgn jerat dia sndiri.......
klo x silap iols, yg dia bagi 1500 tu blh dikira sbgai nafkah dan rasenya dia bgi 1500 tu mahkamah terima.tpi xmo ckp lebih2 sbb bende ni pon bru je masuk mahkamah nnt org igt iols lagi pandai dr peguam plak........

tpi rr lagi bijak ar sbb dia simpan segala resit.klo xde resit mmg x leh claim minta tunggakan..

Reply 2018# martiena

tu la..iols bru taw yg kite ade hak utk taw nape kite diceraikan tbe2..dolu2 iols xpnh taw pong..slalu la bace dlm majalah kisah ppuan diceraikan tnpe sebab..pastu menangis meraung dok pikir ape silap dorg 24j smpai terabai anak2..yg jatuh saket pong ade..klu kite ade hak utk taw nape kite kene cerai, kan senang sket ati..xdela asek pikir sorg2 pdahal bekas somi dah move on dgn kisah bru..at least klu die ceraikan kite sbb kite buruk perangai beserta bukti, bley la kite amek iktibar..kire klu next kawen lg pong, xdela nk wat mende yg sah2 org xsuke tp kite xpasan..

rr mmg ade resit tu ek?elokla cenggitu..klu iols, mesti iols buang je resit lepas blk umah even gune duet iols..yela, dgn somi ape nk berkire..tp da mcm ni, mmg kene amek langkah berhati2 la..bukan kite nk syak pade somi, tp sekadar langkah berjaga2..ceah, mcm la iols da kawen..

ot jap..time iols jmpe member, die dok cite tgh proses nk beli umah..umah tu name sheols tp laki sheols yg byr..iols gelak je..tp sheols ckp cenggini - bukan aku nk syak laki aku ade ppuan lain..so far kitorg bahagie je..tp kite xtaw mase depan cane..nnt kot2 laki aku bwk binik baru pastu minx umah tu sbb umah tu atas name die, ape jd kat aku dgn anak aku nih?mau kene tendang sesuke ati..even kite syg cane pong, sbg ppuan kite kene jugak amek langkah berhati2..

Reply 2019# toet2meoww

u la..iols bru taw yg kite ade hak utk taw nape kite diceraikan tbe2..dolu2 iols xpnh taw pong..slalu la bace dlm majalah kisah ppuan diceraikan tnpe sebab..pastu menangis meraung dok pikir ape silap dorg 24j smpai terabai anak2..yg jatuh saket pong ade..klu kite ade hak utk taw nape kite kene cerai, kan senang sket ati..xdela asek pikir sorg2 pdahal bekas somi dah move on dgn kisah bru..at least klu die ceraikan kite sbb kite buruk perangai beserta bukti, bley la kite amek iktibar..kire klu next kawen lg pong, xdela nk wat mende yg sah2 org xsuke tp kite xpasan.. btol2.yg ni iols setuju.......slalu sgt jdi pompuan lepas dceraikan meratap pilu nasib yg x sudah .....asik tny nape2....... but rr ni agak jauh pemikiran dia...dia tau hak dia.....

ade la kot.sbb ai ade bce kt tweet sheols yg dia ckp sume resit dh ade......just tggu mse nk naik mahkamah jah.mcm tu la bunyi nyer...tpi mcm happened to adik my bf , dia x simpan resit tu tpi ktorg la klo beli brg dapur ke mesti simpan resit utk bagi kt dia...pape je yg berkaitan.....asalkan bende tu bukti resit la.ayaq liur x laku yer.....x laki adik bf iols ni beli hadiah bday ngan ank pon mintak claim ngan x bini...ande harga x buang lagi...hanjjj sgt kan pangai......

part yg beli umah tu iols setuju ngan kwn uols...sbb iols nnt pkir2 kalo dh beli umah atas nme iols sblm kawen then ble kawen laki iols smbng bayar..klo jadi pape xleh tuntut harte sepencarian.sbb beli umah tu sblm weols kawen..... hehe