CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: PrintChez

SURVEY : SUPPLEMENT IBU HAMIL

Ape hal la takut mkn ubat besar

Reply 22# arinieva

takut tercekik agaknya...ataupun termuntah sbb x blh nak telan....

Reply  miu84
Sebenarnya sebelum ngandung lagi patut makan asid folic... biasanya bile disahkan nga ...
PrintChez Post at 23-5-2012 09:49

thank u for the reply... baru aje perasan sebab lama tak dapat berinternet i dah masuk 2nd trimester, doc bagi neurogain, bio-enhanced calcium plus dgn iberet folic . so far ketiga2 nih i boleh makan tanpa masalah. cuma susu aje i stick to susu segar biasa sebab tak suka dgn rasa metal yg susu utk ibu hamil leaves lepas minum tu..

Post Last Edit by pinkyblue at 8-6-2012 11:07
arinieva Post at 1-6-2012 16:35

Lain org lain hal la... tapi apa2 pun tetap makan untuk kesihatan diri dan anak dalam kandungan.

saya pulak amb multivi..bcomplek..calcium ..vit c dan omega produk amway..sbb jenis hb jenis turun naik sejak amb vit nie...ok sikit tak turun sangat hb tu...

Follow Us
dari anak no 1 sampai 5 nih setia dgn sangobion + calcium start 4mths sampai bersalin. masa anak no 5 ni jer tambah neurogain...

my gynea ada ckp kalo sesapa yg sembelit masa pregnant elakkan makan obimin.. makanler sangobion.

x ramai amik pramilet eyk....
x best ke?

I nak let go supplements yg I ada. Kedua-duanya masih baru n botol belum dibuka:

1. Neurogain PB - 1 botol. Reason: terlebih stok.
2. Calcium gummy 1 botol. Reason: I baru realize ada bovine (lembu) gelatine n product ni Dari USA, so status halal nya I ragui.

PM me if interested

if dah amik supplement yg dah ade kandungan asid folic ..perlukah amik vit asifd folic berasingan ....plz plz....

Reply 30# redchilie

Tak perlu lah, kang terlebih dose pulak.
Lebih elok ikut yg dr suggest sbb dia yg plg tahu apa yg you perlukan, patutnya lah.
Mcm I.. Folic acid cuma ambil masa 1st trimester.. Lepas tu dr bagi Obimin n Neurogain, dia stopkan folic. Tapi I alahan dgn Obimin, tukar pula kpd Sangobion.
Now I ambil Sangobion, Obical n Neurogain, as advised by my dr.

Testimoni ESP (Energizing Soy Protein)

Seorang customer saya bercerita dgn saya dia telah ambil esp sejak dr zaman anak dara lagi…(zaman student) ….

“ saya kenal esp masa zaman student lagi..masa tu tgok kak ipar minum masa dlm pantang,saya tanya apa akak minum dan dia terus bg saya cuba….sedap juga rasanya..kak ipar saya bgtau susu badannye sikit so dia amik esp untuk tambahkan susu badan..tp xsangka pula bukan susu badannye sa
ja bertambah,berat badan pun menyusut,jerawat kat muka pun dah xde,strect marsk masa mengandung pun makin pudar dan yg penting katanya dah xletih sgat..kalu x mmg letih la nak urus rumahtangga dgn anak2 lagi masa dlm pantang ni……..saya tanya kakak kalo saya minum nanti susu keluar ke sbb saya xkawen lg..kakak terus gelak kat saya..hihi..katanya esp ni sesuai untuk semua…rupanya abg saya pun minum esp juga…eh lelaki pun boleh minum!....
masa nk blik UK,kakak ipar hadiahkan saya esp…terharu ler…..saya yg student ni mmg xmampu nak beli esp tu..so bila kak ipar bg sgat2 suka2…esp saya tahan 1bulan saja sbb kawan2 serumah pun minum sama …huhu…sejak saya ambil esp masa zaman student saya mmjg xletih langsung,so kalau study smpai lewat mlm pun ok lg….pastu saya xrasa lpar sgat…..dan paling saya siyokkkk sgt tu boyprenzz saya kata saya makin santekkkk sbb dia kata muka saya mcm ada lain sikit….saya pun bgtau saya minum esp dan khasiat esp ni…dia pun nak cuba…
skrg sy dah kawen...still saya minum esp…hasben juga minum..masa tgah peknen saya ambil esp…hasilnya anak omak kulitnya halus mulus putih gebus ha!!dan mmg xde masalah kulit langsung…dalam pantang pun still minum esp…anak saya susu badan..alhamdullilah susu badan pun bnyak..hrap saya dpat susukan dia sehingga 2tahun…apa yg saya tgok anak saya mmg bijak..khasiat susu ibu kan..dan dia jarang demam..last demam masa umonya 8bulan….lepas habis pantang pun saya masih ambik esp gak..esp ni dah ibarat sebati ngan kehidupan saya dan suami….bagus sgat kak kan esp ni…..mmg saya terasa perbezaanya….dan yang paling lucu sekali hasben kata…body saya mcm anak dara lg walaupun dah ada anak sorang sbb esp ni menganjalkan semula payudara dan punggung”

sebelum mengandung : folic acid + blackmores multivitamin
1-3 bulan : folic acid
3-? bulan : haematinic (klinik kesihatan) + neurogain

nk tnye, nape dktr kk sy bagi haematinic instead of obimin ek?ke due2 ni same je?rupe die merah gelap.ms sy pi klinik swasta aritu,doktor bagi prenavit.rupe mcm obimin,kaler pink.

pernah cuba ammum.. masa first baby.. lepas tu tak mau cuba dah.. nk termuntah..huuh

misz sekrg in first trimester sepenuhnye pd folic acid,cuma mase 6th weeks dh scan and nmpk jantung bb doc dh bg supply appeton essential natal care Last edited by MistrezHermanaz on 8-1-2013 02:59 PM

time preggy amlkan je vit yg klinik/hosp bagi...utk tambahan boleh minum susu..sbb bby makin besar..kalsium kita pon akan berkurangan..so nak elakkan ianya berlaku boleh minum anlene juga..

utk lepas bersalin pulak..sy cadangkan ambil supplement..xyah nak amik jamu2 ni..leceh satu hal..xuser prendly..hehe..depends pd org juga la..mcam sy jenis nak cepat..malas pon ade..lgpon kite perlukan tenaga yg lebih utk diri sendiri...bby dpt minum susu dgn meriah..kita x lesu..sy cadangkan ambil supp from SHAKLEE..mmg terbukti berkesan..even time preggy sy amalkn dh..mmg berbeza utk anak ke -3 ni...bertenaga sepanjang masa...boleh PM sy utk keterangan lanjut.

sms: 0193115284
email:affa_mie@yahoo.com.sg
fb: Effa Collections

Masa fiza pregnant hari tu, fiza makan supplement Nutrilite by Amway. Fiza consume calcium magnesium, iron folic, bcomplex dan all plant protein powder (xyah minum susu). Masa check up kat klinik, gynae tanya saya makan supplement apa. So saya mention apa yg saya makan. Then gynae tu ckp bagus makan supplement nutrilite tu. Terkejut gak bila gynae ckp cmtu, igtkan dia marah sb tak makan ubat klinik.

Alhamdulillah sepanjang hamil tu takde masalah sgt. Awal kehamilan pun tak teruk sangat morning sickness.

nhafizaj posted on 6-2-2013 11:09 PM
Masa fiza pregnant hari tu, fiza makan supplement Nutrilite by Amway. Fiza consume calcium magnesium ...

masa sy mengandung & menyusu baby dulu sy pun ada makan calcium magnesium amyway.kalau x silap, dia..ada alfalfa.masa pam susu berwarna biru/kehijauan.

manis1977 posted on 14-6-2012 11:41 AM
saya pulak amb multivi..bcomplek..calcium ..vit c dan omega produk amway..sbb jenis hb jenis turun n ...

boleh cuba makan pati delima & buah kurma & jambu batu..antara pemakanan yg boleh naikkan HB

peahjamboo posted on 14-6-2012 06:45 PM
x ramai amik pramilet eyk....
x best ke?

masa ank ke 4 sy makan pramilet,,,sy rasa ok..dari mkn obimin coz sebelum ni makan obimin rasa loya & muntah tu lg teruk.