CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: gammbir33

Susah ke nak buang saka?

hellena posted on 3-9-2012 12:24 AM
sorryla kalau tanye soklan kurang pandai nih...
kalao jin tbahagi kpd 5 golongan, syaitan plak tm ...

Dah banyak dinyatakan perihal syaitan dalam awal awal thread...

Tak pe, aku ulang sikit "setiap nabi aku jadikan satu musuh, iaitu Syaitan syaitan daripada jin dan manusia"

Syaitan bukan makhluk bernyawa, tetapi merupakan sifat kejahatan makhluk, jin dan manusia yg jahat dipanggil syaitan.

hantukiller posted on 3-9-2012 10:37 AM
Betul, Dalam beramal, istiqomah amat penting,  dan seeloknya jika berzikir, jangan dikira jumlahny ...

terima kasih atas saranan tuan hantukiller..saya ingin bertanya..jika dalam ahli keluarga kita memang telah disahkan mempunyai saka tetapi tidak dibuang,sedangkan ahli keluarga lain telah buang saka.adakah saka tersebut akan mengganggu ahli keluarga lain yg telah membuangnya?

Syaitan bukan makhluk bernyawa, tetapi merupakan sifat kejahatan makhluk, jin dan manusia yg jahat dipanggil syaitan.

so siapakah sebenarnya iblis yang memusuhi  Adam?adakah ia sama juga seperti syaitan atau dikenali sbg ketua bagi syaitan?ramai yang confuse ttg syaitan dan iblis ni..

hantukiller posted on 3-9-2012 10:39 AM
kerap mendengar dan mengalunkan  cd ruqyah juga malah mengundang jin saka.....

Alunkanlah dan d ...

patutla baru2 ni ada ahli keluarga yang histeria dialunkan ayat ruqyah semakin menjadi2 dia menjerit..tapi tak hilang pun jin saka tu..kejap on kejap off.

miftahuljamilah posted on 3-9-2012 01:07 PM
terima kasih atas saranan tuan hantukiller..saya ingin bertanya..jika dalam ahli keluarga kita mem ...

Walaupun saka telah dibuang, tetapi tuan punya diri masih jauh dari Allah, tentu saja jin jin saka dari ahli keluarga yg lain boleh mengganti tempat dan ruang yg telah dikosongkan tersebut.

So, kaedah terbaik menghalang segala musuh manusia yg juga dikenali sebagai syaitan ialah merapatkan diri sehampir hampirnya dengan Allah, iaitu dengan menjadikan hati dan lidah serta fikiran sentiasa mengingati Allah, zikrullah

miftahuljamilah posted on 3-9-2012 01:10 PM
Syaitan bukan makhluk bernyawa, tetapi merupakan sifat kejahatan makhluk, jin dan manusia yg jahat d ...

Semua jin yg jahat iaitu jin jin yg tujuan hidupnya mengganggu manusia dipanggil syaitan, Iblis adalah salah satu dari golongan jin, merupakan golongan jin yg sangat hebat dalam tipudayanya menyesatkan manusia... Semua iblis yg jahat dipanggil syaitan

Follow Us
miftahuljamilah posted on 3-9-2012 01:13 PM
patutla baru2 ni ada ahli keluarga yang histeria dialunkan ayat ruqyah semakin menjadi2 dia menjer ...

Selalunya saka yg menghuni tubuh sesaorang bukan seekor, tetapi banyak, malah ada yg jumlahnya mencapai ratusan ribu maupun jutaan ekor sekaligus....

Ketika rawatan, biasanya hanya beberapa ekor yg perawat mampu keluarkan, bayangkan jika jumlahnya ditubuh ada 100 ekor.... bakinya masih banyak yg tertinggal, dan yg dikeluarkan itu pula boleh masuk semula dalam sekelip mata

Sebab itu, kaedah terbaik menghapus saka ialah dengan pembunuhan beramai ramai segala saka tersebut

Kalau tak silap miftahuljamilah ni dulu aktif dalam forum lain.... melayu sg kan??

hantukiller posted on 3-9-2012 01:42 PM
Selalunya saka yg menghuni tubuh sesaorang bukan seekor, tetapi banyak, malah ada yg jumlahnya men ...

terima kasih atas penerangan..dan soalan tuan berhubung ahli forum lain tu ye, tapi bukan melayu sg..dan asal saya mmg dr forum cari ..

hantukiller posted on 3-9-2012 10:39 AM
kerap mendengar dan mengalunkan  cd ruqyah juga malah mengundang jin saka.....

Alunkanlah dan d ...

terim Kasih .

hantukiller posted on 3-9-2012 10:43 AM
Dah banyak dinyatakan perihal syaitan dalam awal awal thread...

Tak pe, aku ulang sikit "setiap ...

Terima kasih kpd HK yg xjemu2 menjawab soalan2 yang kdg2 berpuluh2 kali ditanya

thread ni bebetol dh bukak mata n hati aku...
selama ni aku xpenah nk amik tau pon benda2 ni..
rasa macam jahil sesangat...

Berdampinglah wahai mambang² sekalian
dgn mereka yg tunduk, tetap, teguh dan percaya kpd Allah.
Perbaiki diri kpd yg lbh baik.

salam...
jadi saka ni kebykn dari kita ada lah..sebab saka ni biasanya dr nenek moyang kita yg x oenah kenal pon.
katakanlah nenek@atok kita x terkena saka ni,dan mak ayah kita pon x kena,jd kemungkinan saka ni boleh terkena pd cucu cicitnya lah? kemungkinan kita pon mewarisi saka ni tanpa sedar,tapi saka ni memilih tuan ke?maksud sy kalau nenek @atok kita tak kena,kenapa  dia(saka) pilih cucu@ cicitnya ?..
maaf,bnyk plak soalan..hrp2 ada yg faham soalan sy ni..

Dzulqarnain posted on 21-9-2012 06:15 PM
Berdampinglah wahai mambang² sekalian
dgn mereka yg tunduk, tetap, teguh dan percaya kpd Allah ...

masalahnya
yg lagi dekat dgn tuhan ni
puak2 ni lagi suka
...........suka menyakat, suka menduga, suka main2

maklumlah nak mendekatkan diri
sebab tu
ISTIQOMAH tu ternyata amat berat......sangat berat

orangbesi posted on 22-9-2012 05:23 PM
masalahnya
yg lagi dekat dgn tuhan ni
puak2 ni lagi suka

Dh dikatakan gila dgn habuan dunia
bak kata "nothing is free in this world"
susu awal ibu pn dituntut dek si ibu?
Igt telan pil bole tambah susu?
Sang saka yg ni le yg x mengerti harga dan nilai
Air zam2 pn x gali mcm perigi
hujan bkn disiram dr muka bumi
Hang x pelik ke kt sni xde ladang dadah?
Mana dtg ubat2an yg sintetik sakaan kolonial candu?
Daun ketum 'haram' sbb xdpt income dr tax gtu kot...
Tersaka lg.

sue_0684 posted on 22-9-2012 03:04 PM
salam...
jadi saka ni kebykn dari kita ada lah..sebab saka ni biasanya dr nenek moyang kita yg x oe ...

Dalam majalah Al Islam bulan ni ada citer pasal Saka. Mak saya baca dan ceritakan balik dari buku Al Islam. Leh cuba beli cepat.
Saka ni memang susah nak buang. Kalau nak buang semua ahli keluarga mesti ada sekali dan pergi berubat untuk buang saka. Kalau takde keluarga yang takde, saka akan datang kembali. Dari nenek moyang yang membela saka, walaupun sang penerima taknak menerima saka tu, saka tu akan tetap mengikut ahli keluarganya sampai la ke anak cucu cicit. Bila anak yang dilahirkan memang sudah ada pendampingnya. Saka ni suka membuat kacau..memporak perandakan rumah tangga, anak2 jadi terlalu nakal sampai tak boleh diktegur langsung, susah nak mengandung, mengandung gugur dan macam2 lagi. Itu la dia zaman dulu2 nenek moyang hidup susah mengambil jalan singkat untuk membela saka bagi menjaga tanah kebun dan harta pusaka. Yang menerima akibat ialah anak cucu cicit. Itu yang saya ingat. Nanti saya baca majalah tu yang mana saya ingat saya taip sini gak.

Update: Sebut pasal anak2 nakal, rumah tangga bergolak, kejadian pada sepupu saya. Anaknya memang nakal. Bergaduh suami isteri. Dibawa jumpa seorang ustazah untuk berubat. Ustazah tu mengatakan puncanya adalah sebab saka dalam keluarga kami. Allahualam.

Tambahan cerita dari majalah Al Islam. Berubat untuk buang saka ni kene berubat sampai habis. Tak boleh separuh jalan. Kalau tidak berhati-hati sakanya akan kembali. Saya akan tambah lagi nnt bila baca majalah Al Islam tu.
Last edited by serikandi_gurl on 25-9-2012 04:44 PM

serikandi_gurl posted on 25-9-2012 04:35 PM
Dalam majalah Al Islam bulan ni ada citer pasal Saka. Mak saya baca dan ceritakan balik dari buku  ...

sila2 sama2 boleh bermuzakarah di sini.

Sambungan dari majalah Al Islam yang saya telah baca. saka ni memang susah nak dibuang. Saka ni tak perlu meminta izin dari empunya badan. Konon bila saka ni meminta izin dari empunya badan untuk dijaganya, kalau empunya badan menolak maka saka tu bukan milik si empunya badan. Sebenarnya permintaan saka tu cuma sebagai syarat olok yang dibuat oleh saka tu. Apabila perjanjian telah dibuat antara manusia dan saka/jin/iblis/syaitan maka susah saka tersebut untuk dibuang. Nak dapat saka memang senang tapi nak buang susah. Ada beberapa amalan yang perlukan berguru untuk membuang saka ni.
Saka yang pada mula asalnya yang ditugaskan untuk menjaga harta pusaka dan kebun2 berubah kepada saka yang membuat kacau kepada sumer ahli keluarga dan anak cucu cicit sebab macam zaman sekarang sudah kurang kebun2 untuk dijaga macam time nenek atuk dulu2. So, tugas yang tu tak diperlukan, jadi dia membuat kacau pula la.
Antara yang saya ingat dalam majalah Al Islam tu kata..ada amalan2 seharian dan bacaan ayat2 Al-Quran utk diamalkan untuk menukar identiti diri supaya jin/saka tu takkan kembali selepas dibuang. Kalau tidak misalan kata satu keluarga ni telah membuang saka, saka akan pergi ke keluarganya yang lain dan boleh kembali semula kepada tuan punya badan.
Antara akibat2 saka ni cthya macam rumah tangga selalu bergolak, cepat sensitif, suka menangis dan sebagainya.
Konfius tak explanation saya ni? kalau tak paham sori. Cuba cerita apa yg saya ingat.
Kengkadang ni saka juga kite boleh dapat tanpa disedari. Contohnya macam silat kebatinan.
Hmm...saya tak ingat apa lg citernye...nnt kalau ingat saya letak sini lagi.

serikandi_gurl posted on 28-9-2012 12:31 PM
Sambungan dari majalah Al Islam yang saya telah baca. saka ni memang susah nak dibuang. Saka ni tak  ...

Cantekkkkk!!!!!!!!

Memang kupasan tu banyak yang betul dan tepat

Kita sering terpanggil jin tanpa disedari, kita malah sengaja meminta bantuan jin juga tanpa disedari......

serikandi_gurl posted on 25-9-2012 04:35 PM
Dalam majalah Al Islam bulan ni ada citer pasal Saka. Mak saya baca dan ceritakan balik dari buku  ...

TQVM for the info..

Banyak gak betulnyer petikan dari majalah islam  tu.

satu lagi nak tambah saka tu cepat sangat prosess pembiakannyer..mungkin masa moyang kite dulu cuma sepasang jek..bila dah sampai kepada cucu cicit saka dah berkembang kepada ribu riban, semua saka2 tuh dah ade tempat masing2 kat anak cucu cicit tu..walau pon cucu cicit tu tak moh layan saka tuh..hakikatnyer jin2 tuh dah bersarang dlm tubuh cucu cicit tu kecuali mereka2 yg mendapat bantuan dari Allah dan Ikhlas.