CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: gammbir33

Susah ke nak buang saka?

Reply 19# edoraixora

betul2...opah saya pernah cakap dan pesan..kalau ustaz,tok bomoh atau sape nak ubatkan kita mesti dia xkan minx apa2...klau dia minx pun benda yg simple2 je bukan mcm seekor kambing ker lembu ker..mungkin air nx jampi surah apa2 atau sirih pinang .
lagi satu opah saya kata kalau ustaz atau yang pandai ubatkan ni dia xkan heboh2 kan dia pandai berubat  dan merendahkan diri . contoh ayat dia kalau orang datang nak berubat "saya nie bukan pandai sangat ,kita cuba jela ye " . kat kawasan saya tu ramai tok bomoh datang , ayat dia " datang la kat umah pak samad nnti saya ada berubat orang kat sana , kalau siapa2 ada sakit ke ,nx tngkap toyol ke, hantu raya ke,nak buang saka ke datang la saya bantu .

opah saya selalu pesan jangan percaya bomoh2 nie kecuali Allah swt atau orang yang betul2 berubat cara islam . atuk saya dulu pun ubatkan orang , buang tu , buang ni tapi atuk dah takde..sepanjang saya tengok atuk saya berubat orang xde la nmpak orang bawa pulut ke,kambing ke,ayam ke...kalau org bagi duit pun sebab sedekah bukan atuk saya minx apa2 pun...

Reply 100# hantukiller

hahaha....maksudnya perawat tu pun xtau dia kena kelentong dgn hantu tu ye? perawat tu tanya kat jin, dlm umah ni dia parking kat mana? jin jawab kat meja solek dlm master bedroom. waktu hantu tu mengucap, penuh keinsafan tau.sampai menitiskan air mata sbb terharu dgn kebesaran allah. real betul hantu tu berlakon.

Reply 102# misslivina

biasa kena cam tubetulkan tajwiid bacaan rukyah kita lagi..
kena bawak budak baru pulak tu lagi la haru sbb masing masing hilang punca
jangan main main dgn ilmu psikologi jin...
almaklum lah mereka tu bangsa tua

Reply 103# ariapersanta

wah hebat en.aria. miss xde sebut pun perawat tu pakai ruqyah. memang jin ni suka menipu yek? saja nak sesatkan manusia. kdg2 bila kita tgh berubat, sengaja nak bagi kita bergaduh. konon bila tanya rumah kat mana, dia boleh describe rumah jiran kita. nak suruh bermasam muka la tu.nasib baik kita xpercaya

Reply 104# misslivina

sebab tu bila orang tanya saya sapa buat sapa buat ...saya cakap etika kerja saya tak akan bagi tahu sbb nya tu la

Reply 105# ariapersanta

yg ni jin tu yg cakap waktu masuk dlm badan pesakit. dia kata nak balik. perawat tanya rumah kat mana. tu yg jin describe rumah jiran. ada juga seorang perawat tu, pesakit tanya siapa yg punya angkara. perawat tu kata dia xnak bgtau tp kalau nak tau siapa, perhatikan org yg lalu lalang kat rumah kita. org yg buat tu akan lalu berkali2 sambil tgk tgk rumah kita. mcm curious. so pesakit pun perhatikan siapa yg lalu kat rumah dia, tgk2 betul org yg disyaki asyik lalu sambil tgk rumah. yg ni kebetulan ke?

Follow Us
Reply 106# misslivina

kalo benda tu kantoikan tuan dia makna nya dia akan dimakan sumpah...kerat 18 pun benda tu x kan kantoikan tuan dia
kalau dalam kes yang Misslivina cakap ni harusnya tu ada ....

macam kita gak kadang kadang boss garang sangat pun kita bengang .... cam ni gak jin2 tu ...agaknya orang tu x reti jaga hati 'pekerja' dia tu yang 'pekerja' dia tu lari dari rumah tu ...
heheheheh

Reply 107# ariapersanta

logik jugak. ok...sebaba ada yg sudi menjawab, miss nak tanya lagi. apa signifikan penggunaan limau dlm rawatan membuang saka atau jin? ada seaetengah perawat tawarkan limau & suruh pesakit mandi. biasanya sebelum maghrib? jin xsuka bau limau ke?

limau mempunyai cas ion positif dan mampu menghilangkan ion negatif sama seperti garam
apabila jin merasuk tubuh manusia ia telah keluar dari alam nya dan masuk ke alam manusia (separa zahir) pada masa ini jin sebenarnya lemah, lemah kerana jasadnya tidak berkulit (wallahualam)
apabila kita luka terkena perahan air lima maka kita akan sakit, begitu juga jin. apatah lagi limau itu telah di boosterkan kekuatanya dengan ayat Al Quran.

Hi gammbir.....Lama tak nampak.....
Cite pasal saka ni ai dah mcm tawar hati lebih tawar dari air k ...
jazaa Post at 25-4-2012 10:42

hehe.,.

pada masa ini jin sebenarnya lemah, lemah kerana jasadnya tidak berkulit (wallahualam)
ariapersanta Post at 26-4-2012 19:32

Bukan jasad lah...jasad boleh nampak clearly...susah nak terangkan yang ni tapi harap harap forummer faham macam maner..

limau mempunyai cas ion positif dan mampu menghilangkan ion negatif sama seperti garam
apabila jin merasuk tubuh manusia ia telah keluar dari alam nya
ariapersanta Post at 26-4-2012 19:32

Sebab masa sakit tuh jin ni guna tenaga pesakit....macam pokok api api...

Reply 111# rdzaccess

xpe rasanya boleh faham. kiranya memang betul lah kalau kita mandi limau, jin2 dlm badan akan keluar?

Reply 111# rdzaccess

susah kan nak terang kan tahu sama tahu je la

Saya nak tanya berkenaan kepada Hantu Killer berkenaan dengan dewa-dewa...apakah dewa-dewa ni? Saya berasal dari satu daerah di Sabah dan nenek saya selalu cakap yang keluarga kami dari keturunan dewa-dewa (dewoto). Bunian ka? Satu lagi, kalau ada orang meninggal, mesti ada antara keluarga saya yang sakit kaki (kadang-kadang saya). Kenapa ya? Saka ka?

Ada sesetengah perawat mengatakan bahawa pokok2 yg dtg dr syurga boleh digunakan utk perubatan. seperti limau yg mempunyai 30 jenis (kata perawat tersebut). sepeti pokok pisang yg bermacam jenis juga dan pokok kelapa.

tetapi ramai yg tidak tahu secara tepat akan fungsi setiap tumbuhan tersebut. selain dari boleh dimakan, pokok2 ini ada juga kurang lebihnya. seperti pantang menanam pokok pisang di hadapan rumah.

pokok limau pula, ada juga yg suka tanam limau purut depan rumah.

masing2 punya hujah. tentang hal penggunaan dlm rawatan pula, ini bergantung pada kepandaian perawat. kene dgn jenis limaunya, parahlahh jin berkaitan. Allah saja yg Maha Tahu.

Cite sal saka nih...aku pnh tgok sendri mcmana arwah nenek tersiksa akibat saka milik dia. Benda nih jadi dh dkt 20 thn dulu. TIme tu arwah dh umo 97 thn dan tetiba jatuh sakit smpai tk bley jalan. Dia hanya terbaring tp yg pelik nyer klu makan mmg selera abis. Sbb dia duduk dgn family aku so makcik aku every weekend dtg tolong2 jaga la. Mak aku gan adik dia tk tahu pon yg arwah nie ada bela saka smpai la satu hari ada org beri cadangan supaya panggil mana2 ustaz utk minta pandangan sbb org tu lihat ade somthing wrong dgn arwah tu. Bygkan la akibat asik terbaring dkt 3 bln, kulit blkg badan arwah tu smpai mengelupas pastu berlubang. Bau nya tkyah ckap la..busuk gile pastu bernanah . Ada lbh krg 4 tpt yg berlubang...cuba bygkan salah satu nyer bley masuk penumbuk. Yg herannye arwah tu skit tk merasa sakit. So mak aku pggil la Ustaz Ismail Kamus tika tu sbb dia kenalan pakcik aku. Masa Ustaz nie dtg umah aku, cara arwah tu pandang Ustaz tu mmg seram. Npk sgt arwah tu marah sgt sbb bila Ustaz tu cuba memegang nadi arwah dia tepis bley terduduk Ustaz tu ! Kudrat arwah kalah org tak sakit. Then Ustaz kata pada mak aku sbnarnye arwah dh takde yg tggal adalah saka nye yg dibela sejak muda sbagai pendinding diri arwah. Dan skrg saka tu perlukan tuan yg baru iaitu keluarga terdekat kiranya yg paling tepat anak2 dia la...maksudnye mak aku @ makcik aku la. Terkejut gile mak aku gan adik dia.Ustaz tu suruh mak aku cari yg betul2 pakar utk membuang saka tu...then ada makcik nie rekomenkan satu budak muda tp ilmu nye dlm bab2 nie agak terer la sbb warisan turun temurun katanye lah.
So satu malm nie, bdk tu dlm umo 20'an dtg dgn family makcik aku. Dia cuma minta sediakan daun sirih agak byk juga dan family kami berkumpul smbil membaca Yasin masa dia nk buangkan saka tu. Dia kata nk buat dlm waktu tghmalam sbb dia tk mahu jiran2 npk..yelah nnti dtg kan fitnah plak kan.
Aku kongsikan disini la yer cmner cara dia buang saka tu...
Mula2 dia suruh angkat arwah nenek aku tu dan baringkan mengadap pintu rumah yg terbuka luas. Kemudian dia ambik daun sirih dn mkn..then dia amik lg sehelai daun sirih dan ditulis kalimah ALLAH dlm bhs jawi menggunakan air sirih yg  dikunyahnye tu dn letakkan atas dahi arwah..seterus lg hingga smpi kaki. Family aku semua khusyuk membaca Yasin tp aku sempat jeling2 tgok. Masa bdak tu letakkan daun sirih berkalimah ALLAH tu atas dada dan perut arwah, aku npk dgn mata aku sendiri perut arwah mcm mengelodak seolah2 mcm ade benda yg nk keluar..Mulut bdk muda tu berterusan membaca ayat2 suci Al-Quran..mmg dia hafal la aku dgar. Keadaan arwah aku tgok mmg seram la...bdn dia bergoncang2 then mata dia terbeliak..adalah dlm 20 min lepas tu aku tgok arwah dah diam mcm lemah gitu. Bdak muda tu kata insyaAllah segalanya dh selesai...saka nyer sudah tkde. So dia kata suruh family aku bersedia krn arwah sudah tiba masa nk pegi..Dia juga pesan apabila arwah sudah tkde, semua pakaian...tilam...bantal dibakar dan segala benda yg digunakan arwah semasa sakit dibuang atau lebih baik lagi dibuang di sungai yg mengalir.
Esoknyer arwah pun menghembuskn nafas yg terakhir. Badan arwah mcm mengecut.. Masa dimandikan aku pon ade tolong mandikan time tu lar aku tgok bhgian belakang nenek aku yg berlubang smpai npk isi putih mcm daging hancur. Azab sgguh aku tgok...
Lepas dikebumikan, kami buat apa yg dipesan bdak muda tu. Kubur arwah plak sejak dikebumikan mcm agak pelik sbb stiap kali kitorg gi menziarah msti mendap. Dah ditambah tanah pon tetap mendap...apa sebab nyer wallahualam...

Reply 76# hantukiller

sory la atuk nenek moyang aku suma x bela benda2 ngarut syirik ni suma 90% ni memang mengarut xdak kajian pon ttg ni.

nak kata santau, bukan santau, tapi gangguan jin juga dari punca saka sendiri.

Orang rumah dan an ...
hantukiller Post at 26-4-2012 17:06

tapi wak tom..saya dah tanya 3-4 orang..semuanya cakap memang saya kena santau...cuma sape yg antar tu je yg tak tau..saya pon malas nak tau..dah baik pon alhamdulillah..biarlah dia berjawab ngan Allah nanti..skarang ni pon dah semakin baik tapi sengal2 tu masih ada..risau gak takut berulang kembali sejarah lama..he he he...
  salah sorang perawat tu ialah sorang ustaz dan juga imam masjid..cara mengubatnya menggunakan kelapa muda, telur ayam kampung, sedikit kuku ibu jari, sedikit bulu roma dan selepas itu kelapa tu dihanyutkan ke sungai..saya ada tanya sorang ostaz lain, kata dia tak boleh cara macam tu..pening pulak..sorang kata tak boleh sorang kata boleh..tapi 2-2 ustaz plak tu...apa komen wak pasal nihh...
  ustaz yg merawat saya tu kata dia nak pagarkan umah saya nanti..klu tak silap dia guna besi dibalut kain hitam dan dibaca ayat2..ayatnya saya tak tau laa...pastu ada garam kasar dan kacang hijau yg disangan tapi tak hangus..ni pon sama, bila tanya ostaz lain kata dia tak boleh..nanti jin yg datang tolong jagakan umah kita...takut jin jin tu boring nanti jin2 tu pulak yg buat hal...kata dia laaa..pening...apa komen wak...petang besok nak pegi umah ostaz tu nii..nak bincang pasal pagar umah....

Reply  hantukiller

sory la atuk nenek moyang aku suma x bela benda2 ngarut syirik ni suma:s ...
sipencari Post at 27-4-2012 01:09

hehehe..baguslah kalo gitu, saya tak memaksa utk Sipen percaya pon, mungkin sipen antara yg 10% tu kan kan kan.

Kajian, akademik memang tak pernah jumpa pasal peratusan tu, cume dari pembacaan,pengalaman dari perawat2 yg dah lama bergelumang dgn saka nih, ada yg dah sampai berpuluh tahun berperang dgn saka2, rasanyer pendapat mereka2 pasal peratusan tuh boleh digunakan juga.

tidak semua benda boleh di ukur secara akademik, tambah2 perkara2 mistik,

harap sipen boleh berlapang dada yer.