CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: gammbir33

Susah ke nak buang saka?

tu bukan berprasangka, tapi kenyataan, bukan bela saka, tapi bersaka, serupa tapi tak sama
hantukiller Post at 26-4-2012 16:55

Ayat yg bagus...hehehe

Saya nak tanya berkenaan kepada Hantu Killer berkenaan dengan dewa-dewa...apakah dewa-dewa ni? Saya  ...
che'mah Post at 26-4-2012 22:47

Keturunan dewa2? waahhh menarik..mungkin penggunaan bahasa saja kot..bukan berkrturunan dewa betul2sebb dewa2 nih jin, tak kan che'mah berketurunan jin lah pulok kan? hehehe

berkemungkinan besar juga che'mah mewarisi saka dewa2 tuh, secara keturunan, iaitu generasi dahulu ade berkerjasama dengan golongan dewa2 tu.

Reply  hantukiller

hahaha....maksudnya perawat tu pun xtau dia kena kelentong dgn hantu tu ...
misslivina Post at 26-4-2012 18:02
kalau setakat penipuan jin la, aku dah jemu tengok hehe.... ada yg ngaku orang tu hantar bagai, bila kene tengking jin tu, dia pun mengaku orang tu tak hantar pun, tapi memang orang tu tuan dia(saka) datang tanpa disuruh sebab tuannya ada berselisih faham sikit dengan si sakit.... ni antara yg dinamakan sihir tak sengaja

Saya nak tanya berkenaan kepada Hantu Killer berkenaan dengan dewa-dewa...apakah dewa-dewa ni? Saya berasal dari satu daerah di Sabah dan nenek saya selalu cakap yang keluarga kami dari keturunan dewa-dewa (dewoto). Bunian ka? Satu lagi, kalau ada orang meninggal, mesti ada antara keluarga saya yang sakit kaki (kadang-kadang saya). Kenapa ya? Saka ka?
che'mah Post at 26-4-2012 22:47

Dewa dewi adalah salah satu dari golongan jin, dan ia juga terbahagi kepada beberapa jenis, yg popular sekali ialah dewa angin dan dewa api(sang kelembai). yg paling kuat diantara dewa adalah dewa angin.

Diantara golongan jin ni, dewa adalah jin yg paling rendah kastanya, hanya sebagai hamba abdi bagi azazil dan iblis.... keberadaannya melata diluruh pelusuk alam tetapi bertumpu di tempat penyembahan. Kalau mengambil gambar guna kamera digital yg tinggi megapixelnya, biasanya akan tertangkap gambar mereka iaitu bintik kabus yg dipanggil juga orb.

Makanan dewa dewi ialah buah buahan yg disembahkan oleh manusia, lihat persembahan kaum budha dan hindu ditempat sembahyangnya????? mesti ada buah limau, epal bagai kan???? yg tu khas untuk golongan dewa nih...

sakit kaki tu biasanya angin jek, cuma kekadang jek saka.... tengok orangnya lah.... hehe

Reply  hantukiller

sory la atuk nenek moyang aku suma x bela benda2 ngarut syirik ni suma:s ...
sipencari Post at 27-4-2012 01:09
bagus kepercayaan ko nih, aku salute!!!!

Cuma jangan ngamalkan apa apa ayat pendinding masa nak tidur tau, jin yg datang mendinding tu akan jadi saka jugak nanti nantinya... tu kalau ko ngamal la walau 4 Qul.... kalau nak baca pun, bacalah campurlah surah yg lain, jangan yg itu aje,  contoh lain bismillah 21, tu pun jin menderu datang kalau kita baca supaya Allah bagi perlindungan, jin tu konon nak melindung la tuh... bacalah hanya semata nak memuji Allah tanpa sebab yg lain

tapi wak tom..saya dah tanya 3-4 orang..semuanya cakap memang saya kena santau...cuma sape yg antar tu je yg tak tau..saya pon malas nak tau..dah baik pon alhamdulillah..biarlah dia berjawab ngan Allah nanti..skarang ni pon dah semakin baik tapi sengal2 tu masih ada..risau gak takut berulang kembali sejarah lama..he he he...
  salah sorang perawat tu ialah sorang ustaz dan juga imam masjid..cara mengubatnya menggunakan kelapa muda, telur ayam kampung, sedikit kuku ibu jari, sedikit bulu roma dan selepas itu kelapa tu dihanyutkan ke sungai..saya ada tanya sorang ostaz lain, kata dia tak boleh cara macam tu..pening pulak..sorang kata tak boleh sorang kata boleh..tapi 2-2 ustaz plak tu...apa komen wak pasal nihh...
  ustaz yg merawat saya tu kata dia nak pagarkan umah saya nanti..klu tak silap dia guna besi dibalut kain hitam dan dibaca ayat2..ayatnya saya tak tau laa...pastu ada garam kasar dan kacang hijau yg disangan tapi tak hangus..ni pon sama, bila tanya ostaz lain kata dia tak boleh..nanti jin yg datang tolong jagakan umah kita...takut jin jin tu boring nanti jin2 tu pulak yg buat hal...kata dia laaa..pening...apa komen wak...petang besok nak pegi umah ostaz tu nii..nak bincang pasal pagar umah....
kolan Post at 27-4-2012 08:20
pedulilah santau ke apa ke, yg nyata tu punca dari jin
Kene ingat, ustaz yg sebenar ustaz mengajar ilmu agama jek, kalau yg mengubat kira bomoh la jugak walau guna ayat Quran, tu yg mengubat pun terlalu pelbagai kaedah dan versinya masing masing akan mengatakan dia saja yg betul dan islamik, walhal sama jek...

Kalai ustaz pun pagar rumah, yg bakal jadi hamba tukang jaga rumah tu jin jugak, so faham fahamlah...

Kalau boleh, jangan pagar rumah, kalau tak mau anak cucu bersaka esok esok, tak kira sapapun yg tolong pagar tu, yg menjadi jaga tetaplah jin juga

Follow Us
Reply  hantukiller

sory la atuk nenek moyang aku suma x bela benda2 ngarut syirik ni suma:s ...
sipencari Post at 27-4-2012 01:09

bagus laa klu betul2 tahu susur galur family anda....
tp bagaimana pula yek  bapak/mak pada moyang?....atuk/nenek moyang? atau moyong pada moyang??

pedulilah santau ke apa ke, yg nyata tu punca dari jin
Kene ingat, ustaz yg sebenar ustaz meng ...
hantukiller Post at 27-4-2012 10:26

wadauh-waduh..makin kusut masai pikiran ku ini....kesimpulannya tak yah pagar umah laa yee....
kalau jin santau tu..boleh ke kita/perawat teropong ke tengok2 kan kee...jin tu akan datang menyerang lagi ke takk...?

org. umah pulak sekarang ni ngadu asik sakit2 kat bahu pulak..pastu slalu sangat mimpi2 ular laa...anjing laa..babi laa..mimipi budak..mimpi beranak..mimpi budah hitam..mimpi budak berbaju putih..mimpi tempat tinggi..iskk..macam2  mimpi plak..rasa2nya tu semua tanda2 speksifikasi jin berkampong kat badan kann..? macamana tu wak tom..adakah dah peringkat kritikal dan perlu segera berperang ngan jin2 saka nih..

wadauh-waduh..makin kusut masai pikiran ku ini....kesimpulannya tak yah pagar umah laa yee....
kalau jin santau tu..boleh ke kita/perawat teropong ke tengok2 kan kee...jin tu akan datang menyerang lagi ke takk...?

org. umah pulak sekarang ni ngadu asik sakit2 kat bahu pulak..pastu slalu sangat mimpi2 ular laa...anjing laa..babi laa..mimipi budak..mimpi beranak..mimpi budah hitam..mimpi budak berbaju putih..mimpi tempat tinggi..iskk..macam2  mimpi plak..rasa2nya tu semua tanda2 speksifikasi jin berkampong kat badan kann..? macamana tu wak tom..adakah dah peringkat kritikal dan perlu segera berperang ngan jin2 saka nih..
kolan Post at 27-4-2012 10:53
Ingat ye, aku bukan melarang ko untuk pagar rumah tu, sebab syariatnya tak salah, ialah yg buat kan pak ustaz

tentang isteri tu, nak kata kritikal, tak juga.... masih ok tu, minta banyakkan zikrullah setiap masa ikhlas hanya untuk mengingati dan memuji Allah, bukan kerana nak buang saka

Banyakkan juga berdoa dengan bahasa yg kita fahami

So yg paling baik, tak payah tau jin tu dari mana, sapa yg hantar ke apa, kasi bunuh habis jek....... kalau datang yg lain pun jangan sia siakan, bunuh habis gitulah ulang ulang sampai tak de satupun jin yg berani mengacau lagi
hantukiller Post at 26-4-2012 17:34

Wak tom, kalo di zassst kasi bunuh jin2 tersebut, ade x kebarangkalian kaum kerabat jin tersebut datang membalas dendam???

Ingat ye, aku bukan melarang ko untuk pagar rumah tu, sebab syariatnya tak salah, ialah yg buat kan  ...
hantukiller Post at 27-4-2012 11:01

saya kena santau jin tu dah dua kali..dah baik datang lagi hanya dalam masa 2 bulan jee...adakah itu jin yg sama atau kaum kerabat dia..macamana nak tau jin tu akan datang lagi atau tak...

pertama sekali kene tau, jin tu terbahagi kepada 5 golongan, azazil, iblis, jin(ifrit & jin islam), hantu hantu dan dewa dewa...
hantukiller Post at 26-4-2012 17:51

Jin islam pun ade yg membela ker? kalo ade, adkah jin islam ni akan diwarisi sbg saka oleh keturunan pembela & menganggu/merasuk manusia...

Wak tom, kalo di zassst kasi bunuh jin2 tersebut, ade x kebarangkalian kaum kerabat jin terseb ...
edoraixora Post at 27-4-2012 11:01
Confirm depa balas dendam, tapi bukan pada perawat la, pada pesakit!

Manusia ni pun, kalau adik beradik kita mati kene bunuh, kita akan marah dan berusaha balas dendam, inikan pula jin jin, yg sememangnya sentiasa bermusuh dengan kita...  so kene bunuh habis sampai tak de yg berani datang mengacau, biasanya kes sihir sengaja yg macam nih, kes saka jarang, sebab rangkaiannya tak meluas

Jin islam pun ade yg membela ker? kalo ade, adkah jin islam ni akan diwarisi sbg saka oleh ketur ...
edoraixora Post at 27-4-2012 11:05

yup,,ramai jeee..perawat membiayai jin2 islam, yg lama ke lamaan jadi saka menganggu.

saya kena santau jin tu dah dua kali..dah baik datang lagi hanya dalam masa 2 bul ...
kolan Post at 27-4-2012 11:05
bukan datang balik la, jin tu masih ada kat badan

bukan datang balik la, jin tu masih ada kat badan
hantukiller Post at 27-4-2012 11:16

kalau sempat nak jumpa wak tom laaa...tengok2kan manatau jin2 tu masih ada lagi...

Jin islam pun ade yg membela ker? kalo ade, adkah jin islam ni akan diwarisi sbg saka oleh ketur ...
edoraixora Post at 27-4-2012 11:05
Membela jin bukan semestinya bagi makan perasap bagai, saka jin islam makanannya apa yg tuannya masak atau makan, paling suka duduk dibahagian bumbung rumah.

Jarang menyakitkan tuannya, tapi selalu suka 'bersama' isteri atau anak perempuan dlm mimpi(kira rogol la). atau kalau jin islam yg betina, hadir dlm mimpi sang suami....

Jin islam banyak mendatangi sesaorang jika orang tersebut suka membaca ayat ayat pendinding tak kiralah ayat Quran yg mana, asal tujuan dia baca supaya Allah bagi perlindungan, jin islam lah yg banyak datang

Confirm depa balas dendam, tapi bukan pada perawat la, pada pesakit!

Manusia ni pun, kalau ad ...
hantukiller Post at 27-4-2012 11:15

jadi, walau dh berubat banyak kali pun & dah sihat, tapi tetibe sakit datang balik..mkne nye kaum kerabat ade yg membalas dendam lah ye???
kalo macamtu, selagi x di'zasst' kesemua kaum kerabat jin tersebut, pesakit akan sentiasa sakit, sihat, sakit balik, sihat balik & berterusan lh macam tu...

kalau sempat nak jumpa wak tom laaa...tengok2kan manatau jin2 ...
kolan Post at 27-4-2012 11:19
tak payahla jumpa aku, ramai lagi perawat kat sana.... aku jauh dan berforum nih bukan sebab nak cari pelanggan... saja jek gatal tangan hehe

jadi, walau dh berubat banyak kali pun & dah sihat, tapi tetibe sakit datang balik..mkne nye kaum kerabat ade yg membalas dendam lah ye???
kalo macamtu, selagi x di'zasst' kesemua kaum kerabat jin tersebut, pesakit akan sentiasa sakit, sihat, sakit balik, sihat balik & berterusan lh macam tu...
edoraixora Post at 27-4-2012 11:22
ya, biasanya sebegitu kecuali orang tersebut sendiri mempunyai NUR yg terang benderang dari sebab terlalu banyaknya zikir yg ikhlas hanya semata mata kerana Allah. barulah jin tak berani menghampiri