CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: paler kembang

Siapa Sebelum Adam - Acescripters vs Unekpekted_XII & LANJUTAN PENEMUAN &

Reply 260# halimi78

persoalannye bukan tolak hadith..

persoalannye kite membincangkan fitrah jin SEMASA sebelum kejadian manusia..

= bermakna jugak..... sebelum kejadian manusia.. mereka2 itu dari golongan yang TERBANG2 and angelic like creatures..... bukan yang jenis suke duduk dalam tandas = SEBAB... tandas belum ade lagi dimuke bumi SEBAB belum ade manusia

unless ko nak ckap dinasour berak pakai toilet..

So.. ini jugak di describe kan tentang rupa bentuk Azazil dalam hadith, bapak jin yg mempunyai 4 sayap yang indah.. anak2 dia.. for sure lebih kurang mcm dia.. unless  yang few generation apart SELEPAS kejadian manusia... generasi yg suke lepak dalam tandas

So.... benda2 yang 'ade sayap'... tempatnye di langit... fitrahnye di atas awan.. bukan dimuke bumi

Reply 261# unekspekted_XII

xpe lah uneks.. aku pon xde niat nak panjangkan lg.. ni cuma ulangan je pun... mcm biasa.. assumption org lain ko x terima tp assumption ko nak kena org terima.. bila org buat assumption nak kena ada dalilnya.. tp bila ko wat assumption xde plak dsertakan dalilnya..
anyway.. nice to c u replying like this.. bole je ko reply dgn post yg sopan.. bkn xleh.. harap teruskan mcm ni..

hijab tidak terbuka...mudah melata ilmu terperap...mendabik dada sentiasa pada benda mengikut akal...

Reply 263# halimi78

that's exactly aku ckp dgn ko..

ko mengemukakan hadith = yg refer 'hubungan' jin dengan manusia...

while aku pulak..  = refer fitrah mereka SEBELUM ada manusia.. sebagai contoh lagi :

ANAK-ANAK IBLIS JUGA MEMPUNYAI KERAJAAN YANG BESAR ANTARANYA :

1.   Thubar Merasuk manusia yang di timpa musibah dan bala.

2. Daasim Merasuk manusia untuk menceraikan ikatan silatulrahim, rumah  tangga, keluarga, sahabat handai, jemaah dan sebagainya.

3.  Al-‘Awar Merasuk manusia supaya meruntuhkan akhlak, berzina, minum arak, liwat, berjudi dan sebagainya

4.
Zalanbuur Merasuk manusia dengan api permusuhan dan pembunuhan.

jadi.. SEBELUM manusia wujud.. MEREKA TIDAK WUJUD.. mereka tak merasuk, mereka tak mencerai beraikan rumahtangga, mereka tak galakkan zina.. sebab manusia belum wujud.... yg ade cume jenis2 Azazil yg bersayap

kalau ko nak cakap mereka merasuk dinasour tu lain la

semua mempunyai hujah masing2..sesungguhnye yang Maha Mengetahui atas segala yang tahu..
klu nak dibentangkan hujah2 yang terjangkau oleh manusia cm kta dalam ni..sampai bergenerasi xkan abes..
dgn ape yang kita tahu..teknologi yang kta ade..even in the future..hanyalah diibaratkan seperti SETITIK AIR dalam LAUTAN yang luas..xdapat nak dibayangkan betapa bnyaknye perkara2 yang berlaku yang fitrah manusia xdpt nak tampung..so mane2 pihak pn yg memberi hujah ni adalah dibawah kekuasaan-Nya..masih lg trbatas sbgai manusia..dan rukun iman tuk dah ckup bgtau kta ape yg perlu kta percaya..saya pn manusia biase..x lari dari kesilapan dan kesalahan..tiada yang sempurna..sma2 kita beriman..menegakkan panji2 Allah..

Follow Us
uneks side!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!111

aku rase MOD patut tutup je thread ni.

yg x setuju sakit hati,, and yg setuju pulak buat yg x stuju makin sakit hati nanti.

aq setuju dgn cadangan unekspekted..
sbb makin panjang hujah2 ni..aq takot ade yg terpesong akidah nnti..
x smua yg kta search kat tenet ni betol..sahih..
sape yg control tenet??? dan isi2nye??
teori charles darwin tu pn dah dicetak masuk dalam buku teks sekolah..so dari kecik lg kta dah dimanipulasi oleh golongan2 ni..bayangkan lah sampai skang seluruh dunia mnggunakn teori sains tu..
sedangkan manusia adalah ciptaan Allah yang terbaik..kta adalah yg terbaik..dan yang terbaik tu bkn datang dari haiwan or jin or whatever sains nak ckp...

ok... dah boleh tutup

keputusannya --- SERI---

SinglePoll, Total 70 User joined
1.  acescripters       
50.00% (35)
2.  Unekpeksted_XII       
50.00% (35)

Reply 265# unekspekted_XII

Manusia hebat Unik tolong sangkal iblis (jin) bukan dari bumi dan tak pernah ibadat di bumi. Dan nafikan bekas tapak ibadah sujud iblis di merata tempat di seluruh bumi seperti yang diceritakan bukan dari tapak iblis yg beribadat di bumi. Dan tolong. Bagi bukti sahih anak cucu jin tidak beribadat di bumi sebelum Adam, bukan hanya kalau dan kalau sahaja.  Kalau nak petik dari kitab nenek kau pun tak apa la atau kitab yang berjodol Untold

Iblis pada mulanya bernama Azazil dan tinggal di bumi. Azazil adalah jin yang taat kepada Allah. Dia menyembah Allah selama 1000 tahun, lalu Allah swt mengangkatnya ke langit pertama. Di langit pertama, Azazil beribadah menyembah Allah swt selama 1000 tahun. Kemudian dia diangkat ke langit kedua. Begitu seterusnya hingga akhirnya dia diangkat menjadi imam kepada para malaikat. Apa pun perintah Allah kepada malaikat juga adalah perintah baginya, kerana dialah imam para malaikat yang memimpin malaikat.

Petikan http://honeysha-arisha.blogspot. ... lis-mistika-20.html

Tak payah sebut "aku sebut kau jahil kau marah"...
Sbb aku tak marah... Sebutlah jahil ke apa kerana alhirnya jahil itu akan kembali kepada kau.

Reply 272# paler kembang

Dan nafikan bekas tapak ibadah sujud iblis di merata tempat di seluruh bumi seperti yang diceritakan bukan dari tapak iblis yg beribadat di bumi. Dan   

so.. kat mane 'bekas' tapak ibadah iblis.. kat sunway pyramid???

Kasi tau meh

kah kah kah...
tak abis2 lagi rupanya debat perdana ADAM SEBELUM ADAM ni erk.. aduyai..
tak pe, teruskan...

p/s: kena faham, kenapa ADAM bapak MANUSIA. Dan manusia terbahagi pada dua lak..
satu MANUSIA (AN-NAS) dan satu lagi INSAN. Dan satu lagi golongan dari manusia ni, selalu gak di sebut dlm quran yakni: Haiwan yang berkata-kata. Ni refer pada manusia yg tak tau pe benda dia cakapkan, sama seperti burung kakak tua..
Dan INSAN di sebut sebagai MUHADDAS (barang baharu) yg 'evolve' dari manusia (bukan ler berubah fizikal pun, tp more to evolusi minda dan akhlak)...
Kalu tak, tak de aishah r.a sebut Akhlak muhammad itu Quran. Quran pula adalah guideline utk ISLAM. Islam plak cara hidup.

k.. bye.
singgah kejap je. malas nak join debat camni... info+ilmu ada.. tp progress.. ermmm

aku rase MOD patut tutup je thread ni.

yg x setuju sakit hati,, and yg setuju pulak buat yg x stu ...
unekspekted_XII Post at 29-5-2012 16:15

i setuju dgn u
elok MOD tutup je tred nih

i paham, hati u mmg akan sakit kalo takbleh terima pandangan org lain
so, i nasehatkan lepas nih u belajar2 la terima pandangan org lain

Post Last Edit by paler kembang at 1-6-2012 17:59
so.. kat mane 'bekas' tapak ibadah iblis.. kat sunway pyramid???

Kasi tau meh
unekspekted_XII Post at 31-5-2012 12:06 PM

Menjawab dengan kemuka soalan bodoh dan jahil, kalau inilah ayat kau dalam soalan itu, memang kau jauh lebih jahil dari manusia jahil. Unik.. apakah kau sudah habis modal untuk mempertahankan bongkak mu itu, lalu mengemukakan soalan jahil, soalan jahil dan seterusnya soalan jahil untuk manunjukkan kejahilanmu.. aku pun nak termuntah baca, nak menjawab soalan jahil ini jaul sekali. cukup memalukan.

Reply 274# hasell

Dan satu lagi golongan dari manusia ni, selalu gak di sebut dlm quran yakni: Haiwan yang berkata-kata.

haaaaa.. bab ni, tok guru aku xde ajar... melainkan guru Yaya

Reply 276# paler kembang

ko x brani pun jawab soalan aku.. ko meroyan je type panjang2..

so.. kat mane jin sblum adam 'beribadat'???

Nk gi ke langit direjam-sambar,
dok dlm tanah le kot ye...?

Sbb la ni pn manusia dok sebok korek2 tanah cari Api:
Gado sbb Api,
bunoh sbb Api,
jeles sbb Api,
berkuasa sbb Api,
kaya sbb Api, etc.
dan plg senang jd batu Api.

Diri sendiri ada Api,
krn tanah dan api umpama,
isi dgn kuku...

Jika hujan sbg rahmat,
sinar matahari dan cahaya bln kurniaan siang ke mlm,
kehidupan alam yg menemani penduduk bumi,
iaitu makhluk drpd tanah sbg manfaat diri,
gunakn petunjuk-hidayah yg Allah beri
utk memerhati dan berfikir sedlm2nya.

p/s: Asap tdk dtg dgn sendirinya...

Reply  hasell

haaaaa.. bab ni, tok guru aku xde ajar... melainkan guru Yaya
unekspekted_XII Post at 2-6-2012 21:14

yang ni tak perlu guru ajar ko pun. belek quran cukup. dan posting aku bukan nak refer pada perdebatan yg tak abis2 korg tu. dan bukan nak tegakkan tntg jin jun julai bagai tu. cukup sekadar aku kata, manusia ni peragai cam haiwan. Cuma bezakan haiwan dan manusia adalah akal fikiran. Haiwan pun ada akal tp tak de fikiran. Kalu tak de akal, depa pun statik cam pokok kayu. Di beri akallah sebabkan depa leh cari makan, sex, gaduh etc.. sama je dgn manusia, tp di beri fikiran, maka dptlah rule over yang lainnya.

ni contoh2 ayat quran:-

"Sesungguhnya                 seburuk-buruk haiwan pada pandangan Allah ialah orang-orang      yang pekak, dan bisu, dan tidak memahami." (8:22)

"Antara manusia      juga, dan haiwan, dan binatang ternak, bermacam-macam      warnanya." (35:28)

"Berapa banyaknya haiwan yang tidak membawa rezekinya sendiri, tetapi      Allah memberi rezeki untuknya dan kamu!" (29:60)

"Dan kamu tinggalkan apa yang diciptakan oleh Tuhan kamu untuk kamu (melakukan hubungan yang halal) dari badan isteri-isteri kamu? (Kamu orang-orang yang bersalah) bahkan kamu adalah kaum yang melampaui batas (keinginan kebanyaKan haiwan)!"

p/s: mintak maaf ler, tercopy paste ayat quran, malas nak tulis satu2.. google senang sikit. Dan aku dtg bukan nak gado dgn sapa2 pun. cukup sekadar singgah. Utk explain lebih lanjut pasal benda2 ni, eloklah berguru dgn yg cerdik. Bukan sekadar tahu je, tp faham apa yg dia tahu serta amalkan apa yg dia tahu. Bukan pe, dulu2 ustaz selalu sebut, "kita akan di pertanggungjawabkan di atas apa yg kita tahu dan beritahu".. jadi, den malas nak sembang byk2 beb. hu~