CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: paler kembang

Siapa Sebelum Adam - Acescripters vs Unekpekted_XII & LANJUTAN PENEMUAN &

Post Last Edit by paler kembang at 3-6-2012 13:05

Jelas Unik ni gila... persoalan yang sudah terjawab dimintanya aku menjawab... bodoh atau sewel...tak guna berhujah dengan orang gila. sorry. tak paham2..

Reply 281# paler kembang

cakap laa ape ko nak.. yg penting... semua pengikut ahli sunnah mcm aku memang x pandang fahaman karut org2 mcm ko

xyah la difikirkan bnde yg ghaib..baik kita betulkan apa yg wajib dulu..aku tgk thread ni terpesong la..uneks pun jgn sombong sgt walaupun aku setuju ngn ko tp jgn bongkak boleh x..Allah xsuka pada hamba2 nya yg bongkak dan takbur..wallahualam..semoga kita semua ndapat hidayah Allah..mod kalau boleh tlg tutup thread ni.. minta maaf semua

Post Last Edit by capiloton at 4-6-2012 16:24

lepas puas lalat taik memberaki thread orang lain.. lepas tu di suruhnya tutup..
typical lalat taik.. busok punya orang..  

elok mod tutup semua thread lalat taik dari bod ni dulu..

Reply 284# capiloton

MOD tak brani punye.. biar org mcm ko meroyan xtentu hala
hahahaahhaaaaa

perghH!H!! mod tak brani:????

Follow Us
Kesian ada orang gila belum sedar dirinya ada gangguan mental.. Itu la asyik baca sejarah johor saja, untold sana sini.. last2 kantoi buat soalan bodoh, ada ka tya tapak iblis kat sunway pyramid, aku nak gelak kejab skop pemikiran budak darjah 1.. Kesian menyangka diri hebat.  Aku ni jarang perbodohkan orang, tapi kali ni memang ternyata mamat ni terlalu ketara kebodohan dan bongkaknya, aduh kesiannya.. Kita tengok apa pulak soalan bodoh nak dityanya.. Sebagai pelindung dari menjawab komen/soalan forumer lain sebab memang tak tau nak jawab.

Reply 287# paler kembang

paler ko dah kuncup sebenarnyerr... x laa kembang sangat rupenyer = sebab tu tak brani jawab soalan aku kan???

so.. now.. lagi skali aku tanye...

kat mane azazil beribadat??

easy je kan soalannyer???

paler ko dah kuncup sebenarnyerr... x laa kembang sangat rupenyer = sebab tu tak brani jawab soalan aku kan???

so.. now.. lagi skali aku tanye...

kat mane azazil beribadat??

unekspekted_XII Post at 11-6-2012 09:11

Nabi Adam membina Kaabah sbg tempat beribadat...lepas Banjir Besar zaman Nabi Nuh, kaabah hancur n dibina semula pd zaman Nabi Ibrahim.

So soalan aku, antara selepas Banjir Besar sampai Nabi Ibrahim, manusia yg beragama Tauhid beribadat kat mane??

Nabi Adam membina Kaabah sbg tempat beribadat...lepas Banjir Besar zaman Nabi Nuh, kaabah hancur ...
AadiGoth Post at 11-6-2012 15:20

Nabi Adam membina Kaabah sbg tempat beribadat...lepas Banjir Besar zaman Nabi Nuh, kaabah hancur n dibina semula pd zaman Nabi Ibrahim.

soalan aku taknak jawab.. dijawab dgn soalan balik...

'kaabah' tu cume perlambangan 1 kibat utk agama Allah jeee

even, dalam sirah pun ade menceritekan Kaabah ni dah beberape kali runtuh.. di tenggelamkan banjir, diruntuhkan dan dibina semula, diperbesarkan etc.

-= pucuk pangkalnye... walaupun dah takde binaan 4 segi yg dipanggil 'kaabah'.. manusia still mengadap sane jugak

NOW.. = Kaabah ni RUMAH IBADAT PERTAMA dimuka Bumi.. = PERTAMA.. dan dibina MANUSIA

Persoalan aku sekarang.. = kenape.. KALAU jin yg PERTAMA TINGGAL DIBUMI.... === kenape dorang x bine kaabah sebagai tempat beribadat???????

nampaknye... dorang memang bukan dicipta untuk tinggal dibumi kan????   nampak bezanyer????

soalan aku taknak jawab.. dijawab dgn soalan balik...

'kaabah' tu cume perlambangan 1 kibat utk agama Allah jeee

even, dalam sirah pun ade menceritekan Kaabah ni dah beberape kali runtuh.. di tenggelamkan banjir, diruntuhkan dan dibina semula, diperbesarkan etc.

-= pucuk pangkalnye... walaupun dah takde binaan 4 segi yg dipanggil 'kaabah'.. manusia still mengadap sane jugak

NOW.. = Kaabah ni RUMAH IBADAT PERTAMA dimuka Bumi.. = PERTAMA.. dan dibina MANUSIA

Persoalan aku sekarang.. = kenape.. KALAU jin yg PERTAMA TINGGAL DIBUMI.... === kenape dorang x bine kaabah sebagai tempat beribadat???????

nampaknye... dorang memang bukan dicipta untuk tinggal dibumi kan????   nampak bezanyer????
unekspekted_XII Post at 11-6-2012 15:30

Asyik ko je yg tnya...aku nak tnya gop...

Reply  paler kembang

paler ko dah kuncup sebenarnyerr... x laa kembang sangat rupenyer = sebab t ...
unekspekted_XII Post at 11-6-2012 09:11 AM

Soalan orang gila pemalas nak baca posting sebelum ni atau tak paham apa yang sudah aku pos kat sini, apa pulak aku perlu jawab, soalan tu kira soalan orang jahil tak baca posting la tu.. Leceh sangat aku layan.. Kuncup ke kembang ke kau ada masalah ke, elok kau tinggalan kitab nenek kau dan sejarah johor tu, dan buka inda kepada dunia luar, banyak lagi yang perlu dibaca. Untold

So soalan aku, antara selepas Banjir Besar sampai Nabi Ibrahim, manusia yg beragama Tauhid beribadat kat mane??

AadiGoth Post at 11-6-2012 15:20

Nabi Muhammad s.a.w pun bukan sejak awal berkiblat kearah Kaabah kannnn !!!!

Reply 293# Emzeq

Ni soalan ke penjelasan?
- X yakin kot.

Reply 292# paler kembang

jawab je lah.. banyak cakap pulakk.. kelapa kembang dah kecut ker??

ai senyap jer??

Reply  Emzeq

Ni soalan ke penjelasan?
- X yakin kot.
Dzulqarnain Post at 12-6-2012 02:53

Jika soalan bertanda ' ? '

Jika guna ' ! ' sebagai apa ?

- X yakin tentang apa ? - anda tak tahukah kiblat Nabi sebelum Masjidil Haram ?

Reply 297# Emzeq

ni pon jackpot gak ni..

Ka chingggggg!!

manusia cume satu je asalnye.. dari Adam. simple dan easy.unekspekted_XII Post at 28-5-2012 15:23

simple and easy, walaupun tanpa fakta dari sudut sains mahupun al qur'an.  cuma bersandarkan emosi dan ajaran tok nenek semata2..

Salam,sy dh baca dari awal cerita ni,sy tengok ramai yang hebat mengkaji benda ni
Keluar hadis n ayat al quran untuk buktikan hujah2

Maaf,sy kurang setuju dengan cara sesetengah forumer berhujah dengan bahasa kesat n menghina.
Sy tidak memihak mana2 sebab dua2(bukan semua) belah pihak mgunakan cara itu

Hujah hebat sehingga buka hadis n al quran tapi sayang adap sopan kurang,
Sy jadi keliru kepada mereka2 yg terlibat,sudah buka al quran n hadis tapi kurang sopan,
Sepatutnya mereka lebih tahu tentang adap,ini tidak lawan menghina pulak.
Adakah buka al quran n hadis hanya untuk berhujah di BOD ni saja?untuk menunjukan kehebatan masing2

Pada pendapat sy cukup la apa yg sy percaya,adam adalah manusia pertama diciptakn
Sapa sebelum adam tu hanya allah saja yg tahu,itu semua kuasa allah
Kita sebagai manusia ikut n patuh perintahnya......sory