CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 9063|Reply: 31

She's mine she's yours !

BAB  1

“  Cepatlah sikit  buka  mangga  tu!  Panas  dah ni!”  Dira  mengipas-ngipas  

badannya  dengan tudung  sekolah  yang  sudah  senget  sebelah.  Tak  payah  nak lawa-

lawa  dah.  Nak balik  rumah  je.

Bella  merengus. “  Sabar  boleh  tak?  Apehal  mangga  ni susah  sangat  nak  

dibuka?”

Dira  mengerling sekilas.  “ Dah  berkarat  kot.”

“  Banyak  kau punya  berkarat!  Mangga  ni  baru  beli  kelmarin  tau!”  Bella masih  

cuba  berusaha memusing-musingkan  kunci  yang  sudah  masuk  ke  dalam  mangga  

namun  tetap  tersekat.

Dira  menolak Bella  ke  tepi.  “  Bagi  Dira  cuba pula.”

Sekarang,  giliran Dira  pula  terbongkok-bongkok  cuba  membuka  mangga  pintu  

pagar.  

Tak  sampai  dua  saat, mangga  berjaya  dibuka.  Dira  mengukir  wajah  kemenangan.

“  Apalah  akak ni!  Yang  masukkan  kunci  mangga  pintu  depan  buat  apa?  

Macamlah  baru  duduk sini.”  Mulut  Dira  memerli  kakak  kembarnya  yang  tersengih.

Laju  kasut sekolah  dibuka.  Perut  sudah  berbunyi  sejak  tadi.  Fikirannya mula  

terbayangkan  makanan yang  enak  yang  pastinya  sudah  tersedia  atas  meja.

Pintu  depan dibuka.  Salam  diberi  walaupun  rumah  tiada  orang.  Ibu pesan  syaitan  

akan  ikut  masuk ke  dalam  rumah  jika  kita  tak  bagi  salam. Jadi,  jangan  lupa  beri  

salam  ye adik-adik.  

Bella meletakkan  beg  sandangnya  di  atas  sofa.  Tudung dibuka  lalu  dibaling  

menutupi  begnya.

“  Mana  along?” Bella  bertanya  pada  Dira  yang  sudah  mula  menyedok  kuah.  Tak

sopan  punya  adik!  Bukan nak  tunggu  aku!

“  Keluar dengan  kawanlah  tu.  Meh makan.”  Dira  mengajak  namun  matanya  

masih  memandang  isi  di dalam  pinggan.

Kerusi  ditarik. Punggung  dilabuhkan  di  sebelah  Dira.  “ Lauk  malam  tadi?”

Dira  terhenti dari  terus  menyuap  nasi.  “  Dah  tu, akak  harap  lauk  esok  yang  

terhidang  atas  ni? Lauk  malam  tadi  pun  sedap  tau!  Kalau tak  nak  makan  sudah.  

Ayam  goreng  seekor  ni Dira  punya.”

Pantas  Bella merampas  kembali  ayam  paha  goreng  yang  sudah  elok  terletak di  

atas  pinggan  Dira.  

“  Jangan mimpilah.  Dia  dah  ada  ayam  nak  ambik  orang  punya.  Tamak haloba  

betul!”  

Terlepas  ketawa Dira.  Nasi  yang  penuh  di  dalam  mulut  tersembur  sedikit. Cepat-

cepat  Bella mengelak.

“  Tak  ada adab  ke?  Kalau  kau  ada  balak  dah  lama  balak tu  cabut  tak  cukup  

tanah  tengok aweknya  tak  senonoh.”  Berkerut  Bella memarahi  adik  kembarnya  

yang  terus-terusan ketawa.

Dira  meletakkan tangan  kirinya  di  atas  dada.  “ Lelaki  yang  baik  akan  menerima  

Dira  seadanya,  kak.”

Bella membuat  muka  geli.  Sumpah  aku  geli  dengan  ayat-ayat  jiwang leleh.

*baru permulaan. jadi, sila beri komen yeaa *

usu first yer...

spacing tu langkau benar la dik.. kalo perenggan baru spacing double kot.. jgn maree..!!

Teruskan..nnt usu komen lagi..

usu first yer...

spacing tu langkau benar la dik.. kalo perenggan baru spacing double kot.. jgn m ...
UsuFie Post at 8-5-2012 16:58

hehee dah terset kat word . okeyy, terima kasih ehh !

BAB  2

Bella  merebahkan  badannya  di  atas  katil.  Matanya  dipejam  rapat.  Mandi  sudah.  
Solat  Zuhur  pun  sudah.  Homework  je  belum.  Arghh!  Malam  nantilah  buat.  Penat  
gila  ni!

Bella  mula  masuk  ke  alam  mimpi.  Dia  sedang  berjalan-jalan  di  sebuah  taman.  
Sekumpulan  rama-rama  turut  mengiringi  langkahnya.  Tiba-tiba  ada  seorang  putera  
raja  datang  menghampirinya  sambil  tersenyum  mesra.  Mereka  berbalas  senyuman.  
Namun,  Bella  ternampak  ada  sepasang  tangan  gergasi  cuba  untuk  menarik  putera  
itu  dari  belakang..

“  Putera!  Kat  belakang  awak!!”  Bella  menjerit  nyaring.  Dia  cuba  untuk  mencapai  
tangan  putera  namun  sudah  terlambat.

“  Hoi!  Bangunlah!  Apa  yang  akak  dok  melalut  ni?”  Terasa  ada  tangan  yang  
menggoyang-goyangkan  kakinya.

“  Jangan!  Jangan  ambil  dia!  Ambillah  nyawa  aku  saja!”  Bella  mula  berdrama  
dalam  mata  masih  terpejam  rapat.  Beria-ia  dia  menjerit.

Dira  menggaru-garu  kepalanya.  Apa  kena  dengan  kakak  aku  ni?  Kena  sampuk  
dek  penunggu  ke?

Tangannya  menampar-nampar  pipi  Bella  yang  masih  meronta-ronta.  Habis  semua  
bantal  terpelanting  sana  sini.

Bella  terdiam  sesaat.  Kemudian....

“  Hoi  si  hodoh!  Berani  kau  tampar  pipi  aku  yang  mulus  ni?  Nanti  kau!  
Hiyakkk!”  Kaki  Bella  mula  melayang  seolah-olah  menendang  sesuatu  yang  
halimunan.

Nasib  baik  Dira  cepat  mengelak.  Kalau  tak  mahu  bersepai  gigi.  Dira  semakin  
naik  angin.  Langkahnya  diatur  keluar  menuju  ke  bilik  air.  Kolah  yang  penuh  
dengan  air  dicedok  menggunakan  gayung.  Langkah  kembali  dibawa  ke  bilik  Bella.  
Kakak  kembarnya  itu  masih  berpusing-pusing  di  atas  katil.  Air  sejuk  dicurahkan  sekaligus  pada  Bella.  Habis  lencun  cadar.

Dira  menghela  nafas  lega  melihat  keberkesanan  hasil  kerjanya.  Bella  statik  di  
tempatnya.

“  Arghh!  Putera!  Cepat  selamatkan  diri!  Tempat  ini  dilanda  banjir!!  Cepat!  Tak  
boleh,  saya  tidak  boleh  tinggalkan  awak!  Saya  tak  sanggup!”  Bella  semakin  
merepek.  Tangannya  dihulurkan  ke  depan.

Dira  mulai  hilang  sabar.  “  Weh!  Apa  yang  kau  merapu  ni?  Putera  mana  ni?  
Bangunlah!!!”

Bella  tersentak  bangun.  Matanya  mencari-cari  sesuatu.

“  Dira,  kau  kena  tolong  akak!  Putera  dah  hanyut.  Kita  telefon  pasukan  
penyelamat  cepat!”  Kelam  kabut  Bella  memberikan  cadangannya.  

Rambut  Bella  ditarik  sedikit.  “  Gila  ke  apa?  Akak  mimpi  jelah!  Jangan  nak  
beranganlah  dapat  putera  raja.  Umur  tak  lepas  mengundi  lagi  dah  gatal!”

Bella  terpinga-pinga.  Baru  dia  tersedar  dirinya  berada  di  alam  realiti.  Dan  baru  
dia  tersedar  juga  badannya  basah  kuyup.

“  Tulah,  tidur  lepas  Asar  lagi.”  Lidah  dijelirkan.

Bella  mengeluh.  Astaghfirullah!  Matanya  dikerling  pada  Dira  yang  enak  
terbongkang  atas  katil.

“  Dira  nak  apa  ni?  Sibuk  jelah  kacau  mimpi  indah  orang!”  Memang  pun!  Bukan  
senang  tau  dapat  bertemu  dengan  putera  raja.  Tak  dapat  yang  betul-betul  dapat  
yang  tipu  pun  jadilah!

Dira  tersenyum  manja.  “  Akak....”

Kening  Bella  ternaik.  Ni  gedik-gedik  semacam  mesti  ada  apa-apa  ni!

“  Apa?”

“  Dira  boringlah.”  Dira  mula  memancing  perhatian  kakak  kembarnya  itu.

Bella  buat  muka  mengantuk.  “  Jadi?  Pergilah  tengok  tv  ke  study  ke.  Percubaan  
STPM  kan  nak  dekat.”

Dira  muncung.  Eleh!  Suruh  orang  study.  Dia  tu  rileks  je  tidur  tak  apa  pulak?  
Cakap  tak  serupa  bikin  betullah!

“  Tv  tak  ada  cerita  dan  tak  terasa  nak  study  pun.  Mana  boleh  masuk  study  
petang.  Kena  malam  baru  khusyuk.”  Ujar  Dira.  Matanya  memandang  Bella  penuh  
harap.

“  Dah  tu?  Kalau  bosan  sangat  pergi  main  lompat  parit.”  Selamba  Bella  berkata  
sambil  mengutip  semula  bantal-bantalnya  di  atas  lantai.

Lagi  panjang  Dira  membuat  muncung.  “  Tak  mencabar!  Suruhlah  orang  lompat  
dari  bangunan  15  tingkat  ke.”

“  Pergilah  kalau  nak  rasa  cabaran  sangat!”  Sengaja  Bella  menduga.  Dia  tahu  
takkan  adik  kembarnya  itu  berani  buat  perkara  sampai  macam  tu  sekali.  
Nauzubillah!

“  Akak,  jom  pergi  padang  depan  tu  nak?”  Tangan  si  kakak  diraih.  Cuba  
memujuk.

Kening  Bella  berkerut.  “  Nak  buat  apa?”

“  Cuci  rumput  padang.  Jalan-jalanlah,  cik  kak  oii!  Hirup  udara  segar.  Asyik  
terperap  dalam  rumah  je.  Minda  pun  semakin  sempit.”  Dira  dah  buat  gaya  
penceramah.

Bella  memikir  sejenak.  Hmm...  Betul  juga!  Aku  pun  dah  tak  boleh  tidur  balik  
dah  ni.  Jadi....

“  Jom!!!”  Bella  menjerit  riang.

“  Yeayyy!”  Dira  melompat-lompat.  Suka  sangat  punya  pasal!

Namun,  Bella  terhenti  tiba-tiba.  “  Eh!  Kejap!  Akak  tak  solat  Asar  lagi  ni.  Kau  
dah?”

Dira  mengukir  sengih.  “  Belum  jugak.  Dira  cop  bilik  air  dulu!”

Bella  menggeleng-geleng.  Perintah  ALLAH  senang  je  nak  lupa.  Haihh!

BAB  3

Dira  mula  berlari-lari  anak.  Bestnya!  Tenang  sikit  kepala  otak  aku  ni.  Kepalanya  
ditoleh  ke  belakang.  Kakaknya  sedang  berlenggang-kangkung.

“  Cepatlah  kak!  Apa  jalan  macam  lesu  je  tu?  Kita  kena  sentiasa  cergas.  Baru  
otak  menjadi  cerdas.”  Kuat  Dira  menjerit  padahal  bukan  jauh  mana  pun  jarak  di  
antara  mereka.

Orang  ramai  memerhatikan  Dira.  Daripada  kanak-kanak  yang  tengah  sakan  
bermain  gelongsor  sampailah  ke  nyonya-nyonya  dan  makcik-makcik  yang  ligat  
bertaichi.  Bella  sengih  malu.

“  Tolonglah  kawal  perangai  tak  malu  kau  tu!”  Desis  Bella  sambil  mncubit  
pinggang  Dira.

“  Argh!  Sakitlah,  wei!  Akak  ni!”  Laju  tangannya  menggosok-gosok  pinggang.  
Adoi!  Berbisa  gila  cubitan  mak  ketam  ni.  Mahu  lebam  seminggu.

“  Tahu  pun.  Lain  kali,  behave  yourself.”  Bella  memberi  amaran  sebelum  mula  
berlari  meninggalkan  adiknya  di  belakang.

Dira  mencebik.  Dia  turut  mula  berlari  dan  cuba  mengejar  kakaknya  yang  sudah  
di  hadapan.

“  Akak!  Woi!  Tunggulah!  Akak  ingat  kita  tengah  masuk  acara  balapan  ke  nak  
laju-laju  macam  tu?  Wei!!”  Jerit  Dira  kuat.  Pandangan  orang  sekeliling  tidak  
diendahkan.

“  Nak,  tak  baik  jerit-jerit  macam  ni.”  Seorang  makcik  menegur  Dira.  Pantas  Dira  
menoleh.

“  A...apa  dia,  makcik?”  Aku  tak  salah  dengar  ke?  Makcik  ni  tegur  aku?  Siapa
makcik  ni?

“  Anak  dara  tak  elok  jerit-jerit.”  Lembut  makcik  itu  menasihati.  Mukanya  
bersinar  keibuan.

Dira  terpempan.  “  Tapi...  tapi  saya  nak  panggil  kakak  saya  je,  makcik.  Bukan  
saya  menjerit  macam  orang  gila  kat  sini.”

Makcik  itu  tersenyum.  “  Memanglah,  tapi  tetap  tak  elok.  Kita  sebagai  perempuan  
kena  jaga  sifat  malu  kita.  Kita  juga  kena  sopan.  Lepas  tu,  blablablabla....”

Kening  Dira  berkerut.  Apa  makcik  ni  merepek?  Kalau  merepek  sekejap  tak  
apalah  juga,  ni  sampai  melarut-larut.

“.......kena  pandai  memasak.  Baru  suami  sayang.”  Ah!  Sudah!  Sampai  masuk  
suami  dah  ni.  Aku  baru  19  tahunlah!  Tak  nak  aku  berlaki  lagi!  Aku  masih  
banyak  impian  yang  belum  terlaksana.

Bukkk!  

Satu  bunyi  mengejutkan  Dira.  Apa  tu?  Hatinya  mula  tidak  enak.  Kakak!
  Makcik  yang  masih  berceloteh  itu  dipandang.  Tak  boleh  jadi  ni!

“   Makcik,  saya  kena  pergi  ni.  Lain  kali  makcik  sambung  lagi  ye.  Fasa  kedua  
pulak.  Bye  bye,  makcik!”  Pantas  Dira  berlari  ke  arah  bunyi  tadi.  Jantungnya  
berdegup  kuat.

“  Nak!  Nanti  jangan  lupa  datang  rumah  makcik  ye!  Makcik  akan  ajar  cara-cara  
memasak.”  Jerit  makcik  itu  pada  Dira  yang  semakin  menjauh.  Kemudian,  
langkahnya  kembali  diteruskan.

Salam Ezra..

Cadangan...

Apa kata buat satu bab, satu posting (bab 2 satu posting, bab 3 satu posting). Jangan campur...

uhh kena buat thread baru lahh yeaa?

Follow Us
Bukan thread baru...

Satu bab, satu reply... teratur sikit nak baca...

ouhh okeyy, thanks ya!

permulaan yg baik so akak tunggu next N3 br nak komen pasal plot cerita coz nie cam citer budak2 sekolah kan diharap akan switlah maklumlah budak remaja lagi

Reply 9# fatehana

thankyou akak! yeaa, nie baru jea permulaan

semoga rajin menyambung.......

Reply 11# mie07

yaaaa, inshaALLAH

BAB  4

Bukk!

“ Arghhh!!”

“  Adduhhh!”

Bella  terjelepok  di  atas  laluan  pejalan  kaki  yang  dikhaskan  untuk  berjoging  yang  
melingkari  di  sekeliling  padang.

Adam  terundur  sedikit.  Bahunya  perit  dek  kena  rempuh.

“  Adoi  mak!  Punggung  aku!”  Bella  mengeluh.  Perlahan-lahan  dia  cuba  bangun.  
Jangan  patah  tulang  punggung  sudah!  

Bella  kini  berdiri  tegak.  Matanya  memandang  lelaki  yang  telah  melanggarnya.

“  Awak  okey  ke?  Nak  saya  hantarkan  ke  hospital?”  Adam  menawarkan  dirinya  
walaupun  bukan  salahnya  yang  mengakibatkan  mereka  berlanggar  sesama  sendiri.

Bella  hairan.  Hantar  ke  hospital?  Apa  dia  ingat  aku  ni  cedera  parah  ke?  

“  In  case  ada  luka  dalam.”  Adam  menyambung.

Lagi  Bella  bertambah  hairan.  Aku  dengan  dia  berlanggar  jelah.  Bukannya  aku  
berlanggar  dengan  treler.  Kalau  itu,  bukan  setakat  luka  dalam.  Jantung  pun  boleh  
terus  terhenti.

Bella  menggeleng.  “  Tak  payah.  Doktor  banyak lagi pesakit kritikal yang nak kena layan.”

Adam  tergelak  kecil.

“  Sorrylah  terempuh  tadi.”  Bella  tersengih.

Adam  mengangkat  tangan.  “  Never  mind.  Lain  kali  mata  pandang  depan.”

Bella  mengangguk-angguk.  “  Ya...  Ya.”

Tak  pasal-pasal  je!  Ni  semua  adiknya  punya  pasallah  ni.  Pasal  aku  lari  sambil  
pandang  belakang  sebab  nak  cari  dialah  sampai  aku  termasuk  line  orang.

“  Awak  tak  luka  mana-mana,  kan?”  Bella  sengaja  bertanya.  Kang  tak  tanya  kang  
kata  aku  pentingkan  diri.  Tapi,  kalau  dia  cakap  dia  luka  macam  mana?  Hmm...  
Aku  cabutlah  kalau  macam  tu.  Takkan  aku  bermurah  hati  nak  bawa  orang  yang  
aku  tak  kenal  ke  klinik  kot?

Adam  memandang  tubuhnya  sendiri.  “  Saya  rasa  tak  ada.  Cuma  bahu  ni  sengal  
sikit.  Kena  siku  awak  kot.”

Bella  sengih  serba  salah.  “  Kalau  sengal  je  tak  apalah.  Kalau  luka  boleh  juga  
dijahit.  Kalau  sengal  letak  minyak  panas  jelah.”

Adam  mengerutkan  keningnya.  “  Minyak  panas?”

“  Yelah,  minyak  panas.  Tak  tahu  ke?”  Pelik  Bella  melihatkan  reaksi  Adam.

“  Tahu.  Tapi,  saya  tak  suka  baunya.  Sesak  hidung.”  Terang  Adam  jujur.  
Bahunya  dijongketkan  sedikit.

Bella  mula  menyampah.  Mengada-ngada!  Anak  orang  kayalah  ni.  Diaorang  kalau  
sakit  sikit  je  terus  pergi  hospital.  Membazir  betul!  Orang  yang  tak  berada  sangat  
macam  aku  ni  usaha  dulu  untuk  sihat  sendiri.  Kalau  dah  kronik  sangat  baru  
hantar  ke  hospital.

“  Akak...  akak!”  Tiba-tiba  Dira  muncul  sambil  termengah-mengah.  Perut  terasa  
senak  lepas  pecut  tadi.

“  Haa,  kau  ni  kenapa  macam  tak  cukup  oksigen?”  Soal  Bella  sambil  menyapu  
daun  yang  melekat  pada  tudung  Dira.  Dahsyat  betul!  Lari  sampai  semua  benda  
melekat.

“  Dira...  Dira  ingatkan  akak  kena  apa-apa  tadi.  Buat  risau  jelah!”  Marah  Dira.  

Aik?  Aku  pula  yang  dimarahnya?  

“  Tak  ada  apa-apalah,  akak  dengan  mamat  ni  berlanggar  je!”  Bisik  Bella  pada  
Dira  yang  baru  terperasan  Adam  sedang  tercegat  memerhatikan  mereka  berdua.

“  Kembar?”  Adam  menunjuk  mereka  berdua  dengan  ibu  jari.

“  Yup!  Saya  adik,  dia  kakak.”  Laju  je  Dira  menjawab  sambil  tersenyum  manis.

Adam  ketawa.  Kepalanya  terangguk-angguk.

“  Patutlah  muka  copy  paste.”  Selamba  Adam  berkata.  Bella  dan  Dira  sudah  
mengerut  kening.

“  Mana  ada  copy  paste.  Saya  lagi  cun  tau!”  Dira  tak  malu  memuji  dirinya.

Pantas  Bella  memukul  lengan  adiknya.  “  Apa  kau  ni?  Malulah  sikit!”

“  Tak  apa!  Tak  apa!  Saya  tak  kisah.  Hmm..  dah  pukul  6.30  dah  ni.  Saya  kena  
balik.”  Adam  tersenyum  melihat  si  kembar  di  hadapannya.

“  Ooo!  Yeke?  Okey!  Okey!  Ada  jodoh  kita  jumpa  lagi.”  Dira  melambai-lambai  
Adam  yang  berlari-lari  anak  menuju  ke  basikal  fixienya.

Adam  membalas  lambaiannya  sambil  tersenyum  manis.  

“  Apa  kau  ni?  Memang  tak  malu  betullah!”  Bella  menarik  tangan  Dira  yang  
masih  melambai-lambai  riang.  Nasib  akulah  dapat  adik  macam  ni!

Dira  mencebik.  Lengan  kakaknya  diraih  dan  mereka  mula  berjalan  meninggalkan  
padang.

“  Alamak!  Adoi!”  Tiba-tiba  Dira  menjerit.  Dahinya  ditepuk  berkali-kali.

Automatik  langkah  mereka  sama-sama  terhenti.

“  Apa  benda?  Kaki  tertinggal  ke?”  Bella  bertanya  soalan  bodoh.

Mata  Dira  terjegil.  “  Lupalah  nak  tanya  nama  mamat  tu  tadi!”

Lengan  Dira  menjadi  mangsa  cubitan  lagi.   “  Gatal!”

sikit benor N3 nya baru nak fefeeling baca dah terbantut atau akak nak kena tunggu dulu br leh baca ke

permulaan yg baik..
bahasa kena dgn remaja.. teruskan

Mcm kelako je citer nie...

bila nak sambung ni...

Reply 15# sliza

terima kasih

Reply 14# fatehana

haha kalau banyak sangat kang jenuh pulakk semua nak baca hihi

Reply 16# shahrinas

heheh ye kut

12Next
Return to list New