CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: adorabelle1985

Aku perempuan yang Panas Baran

other than doing something yang you cannot really do, why not try something yg you can do
first, check your blood pressure tu
like my mum..panas baran hokeyh!
one day out of nowhere, collapsed! darah tinggi!
second, why not wat bekam kat kepala tu
my mum did that..mmg nampak beza sikit lah.
kurang sikit dah barannya.
sikit psl mmg my mum baran tahap hardcore
lagi satu, try to be considerate and bukannya kata 'aku ni panas baran so ko yg kena considerate dengan aku'
basically i think kesederhanaan lah yang perlu dicarik.
kesian la kat org yg dimarah2 tu.
i think it's more to ego than anything else.
try carik aktiviti yg wat you feel humbled.
contohnye, keje2 kebajikan/volunteer/ keagamaan.

aku jenis takde la kool sangat..baran tu aku rasa takde la sangat..sebab kawan-kawan yang kenal aku..tau..satu je..kalau aku marah..aku diam..diam mmg malas nak layan ni..tarik bantal, tutup muka, terus tidur..kalau marah ngn mak ayah aku lak..tak boleh la nak cakap tinggi suara..pon aku diam je..masuk bilik..mak aku jerit-jerit panggil pun aku diam..pada aku..satu je..silence is the best medicine..

aku malas nak cakap banyak-banyak dekat orang yang aku marah tu, sebab aku rasa, membazir air liur je..menyusahkan..dari mulut aku penat , baik aku diam..

1) Panas baran takde kaitan dengan suhu badan.

2) Panas baran berpunca daripada hati, dan hasutan syaitan.

3) Jika rasa nak marah, genggam tangan kuat2, pejam mata, tarik nafas dalam2, kemudian lepas. Ulang beberapa kali.

4) Kalau kat rumah, atau kat tempat kerja, bila rasa nak marah, larikan diri daripada tempat tu, dan lagi bagus, pegi ke surau, amik wuduk, dan buat solat sunat ke, solat ke, baca al-Quran ke (ini untuk orang Islam sahaja).

5) Tanamkan dalam akal, bila rasa nak marah, kena paksa diri utk diam. Paksa diri utk tak layan situasi itu. Anggap situasi itu bodoh dan kalau dilayan, akan menjatuhkan maruah diri dan standard diri.

Cadangan2 aku ni aku masih amalkan sampai sekarang sbb dulu aku pun panas baran jugak. Now under control, malah orang yg baru kenal aku taktau pun aku ni panas baran. Selamat mencuba.

oh lagi satu, bila rasa nak marah, ucap banyak2 A'uzubillahi minashaitonirrojim... (Aku berlindung dengan Allah daripada syaitan yang direjam)...

Sebab perasaan marah tu datangnya daripada syaitan.

kalo ikut penerangan kat sini...kebanyakkan yang panas baran badannya panas...kebetulan?wallhaualam..aku sendiri ada pengalaman dengan orang pans baran..alhamdulillah dah semakin baik..

aku cuba cadangkan mcmana nak cuba kawal baran tu:

1. zikirlah apa pun, baca quran pun takpe...sampai reda...
2. ambik wuduk n solatlah sunat..
3. ikut mcm dalam hadith (kalo tak silap) kalo tgh marah, duduk, duduk tak boleh baring..
4. divert fikiran nak marah ke bende2 lain, eg. buat kopi ke, lompat katak ke, atau apa2la..
5. mandi n minum air..
6. berubat dengan mana2 perawat baik moden atau alternatif..kita tak tahu punca,,tapi tak salah mencuba kot ada yang terkena

wallahualam

ni masalah dalaman, mesti jumpa ngan pakar.

Follow Us
bacer thread TT pon da mcam nak kena marah da !!! haha..LOL..
u better jgn post kt CARI laa..t smua orang u nk sepak maki hamun caci t..haha..

wuduk, solat , al quran..nie jer pnyembuhnyer..mm..

ko dah ada tanda positif nak berubah iaitu dgn buat pengakuan jujur kat sini,
aku faham mmg ada pompuan yg perangai mcm ni sbb GF aku dulu pun sama gak perangai dia, pengalaman aku kena marah dgn dia termasuk la kat Mid Valley dgn bonus didepan org ramai, tapi aku buat bodo jah sbb aku tau dia akan cool lepas tu dan aku tau org baran ni mmg akan kuat menyesal dan penyayang.
aku tau bila ko nak marah benda tu spontan jer dtg kan? mmg tak dapat dikawal akal kan?
itu kajian aku kat GF aku la.
Aku rasa BF ko juga amat memahami ko, dia boleh jadi pembimbing yg baik seperti apa yg ko tulis dia akan istifar kuat2 bila dia tau ko nak marah atau tgh marah,
benda mcm ni aku rasa juga mmg disebabkan dari cara ko dilayan masa kecil.
adakah ko suka merajuk? kalau ya ko mmg kena jumpa pakar terapi
cubalah mana tau ia boleh membantu

dik jangan panas baran yer..
kang effect dia menakotkan..cthnya:
1) diceraikan
2) suami kawin lain (berlaku pada sedara sendiri..suami xtahan n terus kawin lain walaupon bini muda huduh tapi x panas baran)
3) mertua tak suka...

panas baran ke tak ni..perangai..perangai boleh diubah..kite je nak ke taknak ubah..
ubah cara pemikiran...buat priority dalam kehidupan..tanya balik diri, berbaloi tak aku marah kalau setakat org potong line.

hubby puteh pon panas baran...mula2 kawin dulu, dia tak suka org buat kurang ajar/potong queue kat jalan...mesti dia bengkek...puteh kata kat dia, buat apa la nak bengkek...org tu dah happy driving, kite yang jadi badmood tu nape...sape rugi? diri sendiri yang rugi..

lain kali kalau org buat lahanat kat jalanraya..anggap je dia buat camtu sebab nak berak..tak tahan nak melepas sangat tuu

Ada jin ni dalam badan kau. Baik kau cepat2 buang. Hehee

kalau ikut experience aku, ada jin dlm badan kau ni, selalunya saka yg kau sendiri pun tak tahu mcm mana benda ni datang.  nak buang punyalah susah sebab nak kena cari puncanya dan kena ubat semua ahli keluarga yg kena.

kalau nak kurangkan boleh, dgn amal ibadat spt solat, zikir,  baca quran n selalu istigfar. pengaruh saka akan berkurangan dgn sendirinya tapi tetap masih ada didlm diri.

pergi cari mana2 ustaz atau pengamal perubatan islam utk berubat.  juga cek dgn famili kot2 ada famili yg ada masalah pelik2 atau amalan pelik2, selalunya ada

I kalau i jumpa stock macam you depan2 org ramai i jerit jeh atas muka you... "Hey perempuan kohengat kau chantek nak marah2 maki2 berdiva2 bagai? Who the hell you are?"

Gittew

ni aku nak tolong kit nih......bila rasa nak marah je,...g amik wuduk, pastu solat sunat..kalo tak mampu nak buat.....amik wuduk pastu duduk..tak mampu gak,amik wuduk g baring...TT kene ingt marah nih syaitan punya kerja,..so beringt2 lah yer..lagi satu perangai mcm nih sgt berbahaya pada waktu2 sekarg nih,...kalo kawan2 yng kena takper lah leh gak dorg segan2 tahan..kalo kena yng panas jugak mau lunyai ko dier kerjakan...satu agi kalo la yg ko hon tuh samseng jalan raya..mau die hentak ko betul2...jadi pk2 kan jg dok penting diri sendiri je org lain pon pentingkan jygak...tq fikir2kan dan selamat beramal

aku paling menyampah org panas baran ni..baik TT ubah perangai..nanti makan diri...selalula igt kt Dia...amik air solat, minum air kosong, mngaji quran slalu..

pompuan banas baran selalunya syahwat rendah...

Post Last Edit by glayshire at 8-6-2012 14:56

Pernah ader pengalaman yg cukup lama dengan orang panas baran ini..

pergi la berubat dkt mana-mana yg org syorkan untuk redakan panas baran

effect dia sgt tak best kalau benda ni berterusan.
dr segi relationship..TT rasa berapa lama sgt ur bf nak tahan?

sy dapat tahan 8 tahun jer...lepas tu dah tak tahan...rasa nak penampo jer muka tu setiap kali dia mula maki hamun

dah6 thn tak mkn daging merah...itupun sbb alegik...alhamdulillah...kesan sampingannya panas aku kurang sgt byk...ini komen boss dan rakan sekerja aku...walaupun tekanan kerja berpuluh lipat kali ganda dari dulu...aku masih mampu bertenang...

ubat drastik org panas baran ni ialah terjumpa dgn org yang jauh lbh panas baran dari dia...time tu barulah tau langit tu tinggi ke rendah..

TT..harapnya ko berhati2 lah...ko x tau hati orang yang ko marah2 tu...kadang2 dorang memang x membalas on the spot, tp ko x kan tau apa yang orang ko malukan tu boleh buat kat ko nanti

ubat drastik org panas baran ni ialah terjumpa dgn org yang jauh lbh panas baran dari dia...time tu  ...
matamata Post at 9-6-2012 20:50

itulah pasal..jgn asyik fikir baran sendiri je..mcm ler org lain x boleh mengamuk..kang ada patah riuk kena blasah kang